PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś mial do czynienia z bakteriami na soczewce???



Lesio 1
19-04-2005, 22:54
Zapytanko : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48767179 czy ktoś mial z czymś takim do czynienie. Chyba go kupie i wyślę każdemu do przetestowania :)

sfx
19-04-2005, 23:06
kup kup :)
dokup od razu jakiś antybiotyk w aptece i będzie po sprawie :mrgreen:
to może być nawet okazja 8)


ciekawe jakiż to "fachowiec uznał" że to bakterie? :roll: :mrgreen:



pozdr

mariusz
19-04-2005, 23:07
Lepiej nie wysyłaj , bo te bakterie jeszcze na matrycę przelezą , wiesz że są problemy z czyszczeniem :D a Domestos drogi...

Lesio 1
20-04-2005, 00:32
hahaha no wiem ale ktoś uszkodzil przy przepędzaniu tych wirusów jakąś soczwkę i nie wiem o co chodzi jakiś ŚWIR hahahaha

sfx
20-04-2005, 01:09
hahaha no wiem ale ktoś uszkodzil przy przepędzaniu tych wirusów jakąś soczwkę i nie wiem o co chodzi jakiś ŚWIR hahahaha


ja obstawiam ptasią grype
może by tak przedmuchać gruszką z roztworem jodyny ( czyt. lewatywa) :mrgreen:


pozdr

Siupes
20-04-2005, 02:40
jak kupil w sears to sars na pewno ;)
ale jestem pewien ze gosciu mial grzybki na mysli, moze nawet pieczarki :)

Gregg
20-04-2005, 07:40
Śmiejcie się śmiejcie.... :twisted:
Na organicznych powłokach zdarzają się wykwity. I o dziwo mogą to być szczepy bakterii albo nawet grzyby. Sam widziałem taki filtr. Co prawda miał ze 30 lat ale zawsze.
Ale napewno w nowych technologiach nie stosuje się takich materiałów jak kiedyś. Przykładem może być żelatyna i jej pochodne...

gALL
20-04-2005, 11:17
Sa grzyby i bakterie wsuwajace powloki organiczne na obiektywach.
Pierwszym objawem jest delikatna pajeczynka na soczewkach, potem moze dojsc do calkowiceto zmetnienia. Problem stary (z 60 lat ma), ale nadal dotyka nawet nowe szkla. Czesto tworzy sie w grupach soczewek ktore sa ze soba szczelnie polaczone.

Gregg
20-04-2005, 11:23
Wydaje mi się że chłopaki się śmieją a nie znają za bardzo tematu... Widziałem takie cuś i nie powiem nieciekawie to wyglądało.
Widział ktoś szkiełko laboratoryjne z jakimiś szczepami??? Właśnie tak to wyglądało. Kwitło to to niczym fraktal stworzony komputerowo.
Wydaje mi się że jest to możliwe szczególnie dla beztlenowców. Ich przetrwalniki sa bardzo wytrzymałe a przy odpowiednich warunkach potrafią sie rozwinąć.

Anonymous
20-04-2005, 12:10
Dzięki za wyczerpującą wiedzę. Jestem mądrzejszy. Pewnie lepiej tego szkiełka nie wpuszczać do swojej zagrody.
Pozdrawiam Lesio

Siupes
21-04-2005, 02:33
tak na powaznie to fungus czyli grzyb to cos oczywistego w swoim istnieniu (z bakteriami nigdy sie nie spotkalem?!?). ostanio mialem okazje kupic 80-200.2.8 za prawie darmo, ale cena pro czyszczenia i kalibracji jest niezachecajaca + nigdy sie fungusa nie pozbedziesz (odrasta po jakims czasie). decyzja ominiecia czegos takiego szerokim lukiem jest wiec jak najbardziej slusza :)
na koniec znalazlem jeszcze
super link (http://www.chem.helsinki.fi/~toomas/photo/fungus/) , polecam :)

Lesio 1
21-04-2005, 20:31
No fakt dzięki
pozdrawiam Lesio