PDA

Zobacz pełną wersję : "POD ZIEMIĄ" - wystawa i zlot w Bytomiu.



Marcin T
18-05-2010, 17:23
Zapraszamy wszystkich chętnych na mini Zlot PSF Nikona który odbędzie się w dniach 3-5.09.2010

Co prawda do września jest dość dużo czasu ale z uwagi na to, iż Zarząd PSFN już w czerwcu musi podpisać umowę na wynajem pokoi, to już teraz prosimy chętnych do zapisywania się na imprezę. Podpisanie umowy przez PSFN jest równoznaczne z wpłatą zaliczki przez stowarzyszenie za przybliżoną ilość osób, dotyczy to też posiłków.
Sytuacja o tyle skomplikowana, że w naszym rejonie takich lokali, których nie trzeba się wstydzić jest jak na lekarstwo. Wrzesień to okres wesel stąd taki nacisk.

Przybliżona kalkulacja kosztów związanych z zakwaterowaniem:

Zakwaterowanie (nocleg + wyżywienie za dobę) - 82,00 zł od 1 osoby za 1 dobę

w tym:
- wyżywienie:
Śniadanie – 12,00 zł od 1 osoby
Obiadokolacja – 25,00 zł od 1 osoby
- nocleg 45zł od osoby

Baza noclegowa:
DOLOMITY SPORTOWA DOLINA
Pensjonad Cztery Pory Roku
http://www.pensjonat.dsd.pl/


ATRAKCJE

1. Wystawa "Ptaki Polskie"
Podczas tego weekendu odbędzie się kolejny już jej wernisaż.
Odbędzie się on w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
Korzystając z okazji postanowiliśmy zorganizować przy tym taki mini zlot aby chętnym do pozostania w weekend na Śląsku pokazać kilka atrakcji, choć zdajemy sobie sprawę, że nie jest to Biebrza czy Tatry....

2. Kopalnia
Śląsk to przede wszystkim kopalnie i właśnie kopalnia będzie główną atrakcją wartą zwiedzenia. Od razu uprzedzę, że jest to prawdziwa kopalnia, w której jeszcze nie dawno odbywało się wydobycie.

Będziemy oglądać dwa poziomy Kopalni Guido - 170m i 320m pod ziemią.
Będzie można zobaczyć jak to wygląda i oczywiście zrobić wyjątkowe zdjęcia. Zjazd do kopalni wiąże się z potrzebą spełnienia wielu warunków BHP stąd też każdy zwiedzający otrzyma elegancki fartuszek, kask ochronny z oświetleniem oraz aparat ucieczkowy. Tak, tak to nie czyściutkie muzeum i szuranie w filcowych bamboszkach tylko kopalnia, prawdziwa kopalnia. I choć poziom 170 jest taki bardziej muzealny to na 320 jest już poważniej
Grupy zwiedzających kopalnię nie przekraczają 20 osób więc w zależności od ilości chętnych będziemy się dzielić.

Ważna uwaga dla rodziców z dziećmi !
Dzieci mogą zwiedzać poziom 170m bez limitu wieku wraz z opiekunem.
Na poziom 320m dzieci mogą zjeżdżać od 7 roku życia oczywiście również z opiekunem.

Koszt zwiedzania obu poziomów kopalni to 35.00zł od osoby
Koszt zwiedzania dla młodzieży szkolnej, emerytów i rencistów 30.00zł
Opłata za fotografowanie to 5zł odo osoby i o to aby opłatę dla nas zdjąć będziemy walczyć. Jeśli dyrektor kopalni zechce każdego z nas oskrobać na te 5zł to Mareczek (Pinokio) już ma pomysł aby nie trzeba było płacić.

3. Katowice Nikiszowiec.
To niezwykła dzielnica, którą zamierzamy chętnym pokazać. Nie ma się co rozpisywać, zapraszam do lektury http://www.nikiszowiec.pl/
Jeśli będzie zainteresowanie to możliwym jest zorganizowanie spotkania w zakładzie fotograficznym o stu letniej tradycji.

4. Zabytkowy tramwaj
Wyjątkowy pojazd, taki "na korbę" ;) On naprawdę jeździ, nazywamy go western baną :)
Śmiga sobie po ulicy Piekarskiej w normalnym rozkładzie komunikacji miejskiej.
O taki: http://static0.blip.pl/user_generated/update_pictures/530961.jpg, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6d/Bytom_tramwaj_38_back.jpg
Jeśli będzie zainteresowanie to na niedzielę rano postaramy się załatwić przejazd specjalny z możliwością "fotostopów"

5. Dolomity
To miejsce, w którym będziemy zakwaterowani więc każdy miłośnik krajobrazu będzie miał gdzie podreptać.
Oprócz całorocznego stoku narciarskiego dolomity oferują świetne tereny do jazdy na quadzie lub rowerze górskim.
Z fotek znalezionych w sieci wygląda to tak:
http://sitplan.um.bytom.pl/img_lot_ptaka/img_1.jpg
http://www.digart.pl/zoom/3842179/Dolomity_bytomskie.html
http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/2956490.jpg

PLAN:

Piątek
17:00 - wernisaż wystawy "Ptaki Polskie". Po wernisażu planujemy obiadokolację przy wspólnym stole w karczmie U Młynarza - w zależności od zainteresowania. Albo Wszyscy albo nikt. W przeciwnym razie będzie na nas czekała obiadokolacja w miejscu zakwaterowania czyli w dolomitach

Sobota:
08:00 - Po śniadaniu wyjazd chętnych do Katowic Giszowca
13:30 - obiad w miejscu zakwaterowania
14:00 - Wyjazd chętnych do Kopalni Guido
Po powrocie z kopalni ok 18:00 czas do własnej dyspozycji

Niedziela
Rano - przejazd i fotografowanie zabytkowego tramwaju.

Osoby, które nie będą chętne na którąkolwiek z atrakcji organizują sobie czas samodzielnie.

W zależności od ilości chętnych na wyjazd do kopalni, Katowic Giszowca będziemy organizować transport busami i będą one płatne na miejscu. Zawsze można zorganizować się i przetransportować samochodami we własnym zakresie.
Kwatera - Kopalnia - 18km
Kwatera - Katowice 23km
Kwatera - wernisaż wystawy 7km




Ile płacimy?

kolacja piątek 25zł - osoba
śniadanie sobota 12zł - osoba
obiado-kolacja sobota 25zł - osoba
śniadanie niedziela 12zł - osoba
nocleg z piątku na sobotę 45zł - osoba
nocleg z soboty na niedzielę 45zł - osoba
Kopalnia 35zł - osoba

RAZEM za cały weekend- 199.00zł - osoba
Do tego dojdzie ew. koszt tego tramwaju i przejazdów na miejscu.


Na podstawie ilości chętnych osób będzie można podjąć decyzję o organizacji zlotu. Sama wystawa i tak się odbędzie.
Zatem proszę do końca maja o wstępne deklaracje.

Jeżeli jedziecie ze swoją/swoim +1, podajcie proszę jej/jego imię oraz rodzaj wybranych atrakcji.

Przykład: Andrzejp (wernisaż, kopalnia, nikiszowiec, tramwaj, u młynarza)

Pozdrawiamy
Marcin T i Andrzejp

PS.
Udało mi się zorganizować dla nas, dla zainteresowanych, dodatkowe pkt programu zlotu;
Otóż baza noclegowa znajduje się na terenie Rezerwatu przyrody Segiet, który można zwiedzać z przewodnikiem.
Ponadto jeśli dopisze pogoda i będą zainteresowani, ( proszę o pisanie przy zgłoszeniu ), to można towarzyszyć pracy entomologów w nocy ( nocne łowienie owadów na światło ) fotografując różne okazy owadów.
Oczywiście jest to dodatkowa propozycja, jednakże dobrze byłoby wiedzieć wcześniej czy będą chętni,
ponieważ wiąże się to z organizacją ( przewodnik, biolog- naukowiec )


Lista chętnych:

Miejscowi:

1. Marcin T - wernisaż, kopalnia, nikiszowiec, tramwaj, u młynarza
2. Andrzejp - wernisaż, kopalnia, nikiszowiec, tramwaj, u młynarza
3. Kazimierz + Mirek + Stasio + Andrzej

Śpiochy

1. Kundzior - wernisaż, kopalnia, nikiszowiec, tramwaj, u młynarza, 5zł za foto w kopalni, motocykl i co tam jeszcze...
2. leela - wernisaż, kopalnia, nikiszowiec, tramwaj, u młynarza, 5zł za foto w kopalni, motocykl i co tam jeszcze...
3. gryson - wernisaż, kopalnia, nikiszowiec, tramwaj, u młynarza, 5zł za foto w kopalni, motocykl i co tam jeszcze...
4. Pinokio - wernisaż, kopalnia, nikiszowiec, tramwaj, u młynarza, 5zł za foto w kopalni, motocykl i co tam jeszcze... (jak tylko dostanę wolne)

------------------
Aktualizacja 2010.07.02:
Ostateczny termin na zapisanie się i wpłatę należności to 04 sierpnia 2010 r.

Należność w kwocie 199zł zł od osoby wpłacamy na poniższe konto:

Stowarzyszenie Nikon Klub Polska
ul. Deotymy 54/9
01-409 Warszawa
21 1940 1076 3059 0922 0004 0000

W tytule przelewu proszę dopisać "Pod ziemią" oraz nick z forum.

Opłatę za tramwaj pobierzemy na miejscu, podobnie opłatę za fotografowanie w kopalni.

199zł jest kwotą za cały pobyt (dwa noclegi+posiłki+kopalnia)

Jeśli ktoś jest z okolicy a reflektuje tylko na zwiedzanie kopalni (bez noclegu z posiłkami) to proszę wpłacić tylko za kopalnię.

Po w/w terminie nie jesteśmy w stanie zapewnić noclegów w godziwych warunkach i za przyzwoite pieniądze.
Pensjonacik, w którym śpimy ma dość pokoi ale w ten weekend odbywają się dwa wesela.
(to tak dla informacji gdyby komuś obiadokolacji było mało :lol: )

Kundzior
18-05-2010, 18:21
Chętnie!! Jestem chętny na wszystko. A z plusem jak coś znajdę to poinformuję.

wukaem
18-05-2010, 20:15
5. wukaem (wernisaż, kopalnia, nikiszowiec, tramwaj, u młynarza, 5zł za fotografowanie w kopalni)

b202
18-05-2010, 22:40
no dobra, czasu jeszcze dużo, plener trochę krótki jak na taką trasę, ale zapisać mnie proszę + cały pakiet, nie będę się odróżniał :P

leela
19-05-2010, 10:00
Ja na pewno! :)

thorcik
19-05-2010, 12:03
Ja wstępnie i nieśmiało dopiszę siebie i lepszą połówkę na pakiet całościowy.

Marcin T
19-05-2010, 12:41
Ja na pewno! :)
Na które punkty programu się piszesz?

leela
19-05-2010, 15:23
Marcin co za pytanie.... Na wszystkie oczywiście :D

thorcik
20-05-2010, 14:44
Bach! I jesteście na nikona.pl (http://www.nikona.pl) ;o)

Marcin T
20-05-2010, 14:51
Dzięki :)

Oby tylko dwudziestka się nazbierała bo kiepsko będzie :|

pinokio
20-05-2010, 15:18
Ja też, ja też :) full wypas poproszę...

thorcik
20-05-2010, 15:59
Nazbiera się, spokojna marchewka ;o) I nie ma za co ;o)

Gr33nY
20-05-2010, 20:32
Ja również poproszę :) full pakiet.

Karl Johansson
21-05-2010, 02:54
Ja, wstępnie, też chętnie - pełny pakiet:]

pinokio
21-05-2010, 10:37
Marcinku, zaktualizowane.
Nastepna aktualizacja w niedzielę wieczorkiem.

sheva
21-05-2010, 12:27
Wybaczcie zaśmiecanie wątku ale jeśli mieszkam na miejsu ale nie jestem zrzeszony i chciałbym sie z wami pointegrować w czasie większości tych atrakcji to można wpaść? pozdrawiam

b202
21-05-2010, 12:37
Wybaczcie zaśmiecanie wątku ale jeśli mieszkam na miejsu ale nie jestem zrzeszony i chciałbym sie z wami pointegrować w czasie większości tych atrakcji to można wpaść? pozdrawiam

jak najbardziej, czekamy na Ciebie, możesz z nami się pokręcić, a jak jesteś na miejscu to nocleg już masz :)

Stradivarius
21-05-2010, 18:41
Jeżeli pozwolicie to przyłącze się do Was w trakcie zwiedzania Katowic Giszowca,
a i na przejażdżkę tramwajem byłbym bardzo chętny (a już na pewno gdy uda się załatwić
przejazd specjalny ).
Pozdrawiam

b202
21-05-2010, 20:51
a niech to gęś kopnie, sprawdzam kalendarz i niestety mam na 4 wrzesień zlecenie ślub, więc odpadam :( szkoda, bo chciałem być

andrzejp
22-05-2010, 00:42
Udało mi się zorganizować dla nas, dla zainteresowanych, dodatkowe pkt programu zlotu;
Otóż baza noclegowa znajduje się na terenie Rezerwatu przyrody Segiet, który można zwiedzać z przewodnikiem.
Ponadto jeśli dopisze pogoda i będą zainteresowani, ( proszę o pisanie przy zgłoszeniu ), to można towarzyszyć pracy entymologów w nocy ( nocne łowienie owadów na światło ) fotografując różne okazy owadów.
Oczywiście jest to dodatkowa propozycja, jednakże dobrze byłoby wiedzieć wcześniej czy będą chętni,
ponieważ wiąże się to z organizacją ( przewodnik, biolog- naukowiec )

ZgReDoL
22-05-2010, 01:52
To ja sie wstepnie pisze na kopalnie. Ja + syn, wiec dwóch.
Kurde, fajnie bedzie po latach znów zjechac na dół, zobaczyc to wszystko (pracowalem swego czasu pod ziemia) i pokazac synowi, bo dla niego to bedzie pewnie ostatnia szansa by zobaczyc dól kopalni.
Mieszkam na miejscu, to atrakcje bez noclegów.

A moze jeszcze ojca namówię? To emeryt-górnik, moze bedzie chciał powrocic wspomnieniami?

Marcin T
22-05-2010, 08:07
Wybaczcie zaśmiecanie wątku ale jeśli mieszkam na miejsu ale nie jestem zrzeszony i chciałbym sie z wami pointegrować w czasie większości tych atrakcji to można wpaść? pozdrawiam

jak najbardziej, czekamy na Ciebie, możesz z nami się pokręcić, a jak jesteś na miejscu to nocleg już masz :)
To jak sheva, chętny? Jeśli tak to na które pkt programu?

sheva
23-05-2010, 16:54
wybacz, zapomniałem :) no sobotnia kopalnia i piątkowy wernisaż obowiązkowo! Z osiedlem nie wiem bo w pracy będę chyba...

pinokio
24-05-2010, 01:18
Ja chętnie się wybiorę na motyle :)
Ale komary przepędzicie?

thorcik
24-05-2010, 09:41
Ja na motyle też, zaraz dopiszę na stronie stosowną informację. Tylko poproszę o jakieś cierpliwe żeby poczekały, aż zakręcę 105/2.5 ;oP

A poza tym naukowiec od robaków to entomolog a nie entymolog ;o)

Kundzior
29-05-2010, 00:24
Hmm.. w skrócie podwórkowym to robakolog... taki logger od robactwa :)

Maciek R
30-05-2010, 16:14
To ja też wstępnie - zależy od tego kiedy skończę pracować.

Jak będę jechał, to "na bogato" poproszę. ;)

thorcik
31-05-2010, 08:47
Hmm.. w skrócie podwórkowym to robakolog... taki logger od robactwa :)

A tam, wystarczy sięgnąć do klasyki polskiego komiksu żeby opanować poprawną pisownię ;o)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/okladka200-1.jpg
źródło (http://www.film.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/klasyka_polskiego_komiksu/10/okladka-200.jpg)

maly78117
01-06-2010, 22:31
Zapiszę się ja czyli Marcin (Mały) plus 6 jeszcze dodatkowych osób. Noclegu nam nie potrzeba poniewaz wszyscy jesteśmy z okolicy :) Oczywiście piszemy sie na wernisaż sobotę i niedzielę :) Zresztą do września jeszzce trochę czasu, więc się jeszcze zgadamy:) Pozdrawiam Mały.(wernisaż,kopalnia, nikiszowiec, u młynarza i najprawdopodobniej tramwaj )

pinokio
01-06-2010, 22:49
Dopisani :)
Jeszcze trochę i uzbiera się fajna paczka :)

Psychotrop
11-06-2010, 01:00
deklaruję się z Basią - wstępnie i niezobowiązująco (póki co)
opcja full wypas :)

Marcin T
14-06-2010, 21:58
Dzięki za dotychczasowe zgłoszenia.
Sam nie wiem co robić, lista zbyt długa nie jest. Odejmując mnie, Andrzeja i miejscowych, którzy nie śpią na miejscu to szału niet :(

ekonet
14-06-2010, 22:07
Jeszcze trochę i uzbiera się fajna paczka :)
Aż strach się dopisać...

Marcin T
15-06-2010, 07:23
Aż strach się dopisać...
Nikt na siłę nie każe Ci zjeżdżać pod ziemię. Strach rzeczą ludzką jest :mrgreen:

ekonet
15-06-2010, 08:48
Nikt na siłę nie każe Ci zjeżdżać pod ziemię. Strach rzeczą ludzką jest :mrgreen:
Ale ja nie o tym... Pracowałem w kopalni i podziemia to mój żywioł.

Strach psuć fajną paczkę...

Marcin T
28-06-2010, 10:33
Pytanie do Pinokio, Kundzior, wukaem, leela, thorcik, Gr33nY, Karl Johansson, Maciek R: mam rozumieć, że Wszyscy przyjeżdżacie sami, bez osób towarzyszących? To jest istotne gdyż w środę podpisujemy papierzyska na noclegi i wpłacamy zaliczkę za tą konkretną ilość osób. Dajcie znać na PM aby tu nie generować kolejnych stron.

To jest ostatnia chwila, w której można dopisać się bądź zrezygnować z udziału (jeśli chodzi o nocleg). Nie mamy możliwości rezerwacji noclegów "na zapas" gdyż za te rezerwacje trzeba po prostu zapłacić.

ZgReDoL + syn - czy Ty nocujesz w ośrodku czy (bez noclegu)?

Kundzior
28-06-2010, 11:24
Z racji braku 2 połówki i zerowych widoków na przyszłość, przyjadę sam. Nawet jak się znajdzie jakaś zrzęda to i tak przyjadę sam.

pinokio
28-06-2010, 15:55
Raczej sam. Trudno mi w tej chwili to okreslic.

Marcin T
02-07-2010, 12:24
Po wizycie w dolomitach, Pani Dyrektor ugięła się i mamy jeszcze trochę czasu na zapisy.

Ostatecznym terminem na zapisanie się i wpłatę należności to 04 sierpnia 2010r

Należność w kwocie 199zł zł od osoby wpłacamy na poniższe konto:

Stowarzyszenie Nikon Klub Polska
ul. Deotymy 54/9
01-409 Warszawa
21 1940 1076 3059 0922 0004 0000

W tytule przelewu proszę dopisać "Pod ziemią" oraz nick z forum.

Opłatę za tramwaj pobierzemy na miejscu, podobnie opłatę za fotografowanie w kopalni.

199zł jest kwotą za cały pobyt (dwa noclegi+posiłki+kopalnia)

Jeśli ktoś jest z okolicy a reflektuje tylko na zwiedzanie kopalni (bez noclegu z posiłkami) to proszę wpłacić tylko za kopalnię.

Po w/w terminie nie jesteśmy w stanie zapewnić noclegów w godziwych warunkach i za przyzwoite pieniądze.
Pensjonacik, w którym śpimy ma dość pokoi ale w ten weekend odbywają się dwa wesela.
(to tak dla informacji gdyby komuś obiadokolacji było mało :lol: )

Marcin T
02-07-2010, 12:25
Po wizycie w dolomitach, Pani Dyrektor ugięła się i mamy jeszcze trochę czasu na zapisy.

Ostatecznym terminem na zapisanie się i wpłatę należności to 04 sierpnia 2010r

Należność w kwocie 199zł zł od osoby wpłacamy na poniższe konto:

Stowarzyszenie Nikon Klub Polska
ul. Deotymy 54/9
01-409 Warszawa
21 1940 1076 3059 0922 0004 0000

W tytule przelewu proszę dopisać "Pod ziemią" oraz nick z forum.

Opłatę za tramwaj pobierzemy na miejscu, podobnie opłatę za fotografowanie w kopalni.

199zł jest kwotą za cały pobyt (dwa noclegi+posiłki+kopalnia)

Jeśli ktoś jest z okolicy a reflektuje tylko na zwiedzanie kopalni (bez noclegu z posiłkami) to proszę wpłacić tylko za kopalnię.

Po w/w terminie nie jesteśmy w stanie zapewnić noclegów w godziwych warunkach i za przyzwoite pieniądze.
Pensjonacik, w którym śpimy ma dość pokoi ale w ten weekend odbywają się dwa wesela.
(to tak dla informacji gdyby komuś obiadokolacji było mało :lol: )

Proszę moderatorów o wklejenie powyższych informacji do pierwszego postu w wątku.

Psychotrop
02-07-2010, 12:32
zrobione :)

ekonet
02-07-2010, 12:34
Proszę moderatorów o wklejenie powyższych informacji do pierwszego postu w wątku.
Po lekkim spolszczeniu wkleiłem.

A propos fotografowania - czytałem wczoraj ciekawy artykuł o tym, że Sąd Najwyższy ustalił, że zakazywania fotografowania i pobieranie opłat przez muzea są bezprawne. I ta wykładnia obowiązuje od maja 2010 r.
:)

Marcin T
02-07-2010, 12:36
A propos fotografowania - czytałem wczoraj ciekawy artykuł o tym, że Sąd Najwyższy ustalił, że zakazywania fotografowania i pobieranie opłat przez muzea są bezprawne. I ta wykładnia obowiązuje od maja 2010 r.
:)
Tak, wiem o tym i miałem to tutaj napisane ale wolałem uniknąć dyskusji w wątku do tego nie przeznaczonym.
Jeśli ktoś będzie miał ochotę to może do dyrekcji z kilofem szurnąć ;)

Kundzior
03-07-2010, 09:57
Jeśli ktoś będzie miał ochotę to może do dyrekcji z kilofem szurnąć ;)

OK.

Bytomska masakra kilofem automotorycznym.

żarówa
06-07-2010, 23:09
witam wszystkich .Ja też się piszę na pełen pakiet z "i co tam jeszcze"

b202
07-07-2010, 17:56
witam wszystkich .Ja też się piszę na pełen pakiet z "i co tam jeszcze"

no witamy witamy na naszym forum :) widzę, że się wpiszesz chyba w nasze plenery ;)

ASAHI
08-07-2010, 16:00
Z racji że jestem prawie miejscowy to się piszę na Kopalnię :-)

Marcin T
31-07-2010, 14:43
Dziś wyjeżdżam się wywczasować i rzadko tu będę więc zainteresowani w sprawie zlotu proszeni są o kontakt z andrzejp (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=1715) ;)
Lista uczestników zostanie jutro zaktualizowana przez Psychotropka bo co nieco skład się zmienił.
Oczywiście można się jeszcze dopisać ale czy uda mi się przed zlotem otrzymać informację czy są jakiekolwiek wpłaty to nie wiem. Z oczywistych względów nie mamy z Andrzejem dostępu do konta ale też nie potrafię się skontaktować z pinokiem aby się w w/w temacie zorientować i tradycyjnie wytłuścić zasłużonych. Ręce opadają.

Kundzior
31-07-2010, 18:15
Bez nerwacji, widać Pini ma co robić. Na pewno, gdy się ogarnie to da znać. Proszę o cierpliwość.

gryson
02-08-2010, 09:57
Tak czy owak ja dziś przelew puściłem, 199,- czyli "all inclusiv" :)

b202
02-08-2010, 10:29
Tak czy owak ja dziś przelew puściłem, 199,- czyli "all inclusiv" :)

czyli z drinkami podawanymi przez hostessy w miniskąpychubrankach oraz masaże tajskie :D (hmmm może jednak pojadę ;) )

gryson
02-08-2010, 11:59
czyli z drinkami podawanymi przez hostessy w miniskąpychubrankach oraz masaże tajskie :D (hmmm może jednak pojadę ;) )

Mam nadzieje, że wszystko jest w cenie, full wypas ;)
Ale jak to w polskich realiach bywa, skończy się na jakimś szynku i piwie w kuflu - tak po prawdzie, to wolę właśnie takie klimaty :)

Marcin T
02-08-2010, 12:30
Ale jak to w polskich realiach bywa, skończy się na jakimś szynku i piwie w kuflu - tak po prawdzie, to wolę właśnie takie klimaty :)
Czyli piwko w popularnej u nas "mordowni".
Obyś nie żałował :wink:
Pozdrawiam z okolic Darłowa.

b202
02-08-2010, 17:03
Czyli piwko w popularnej u nas "mordowni".
Obyś nie żałował :wink:


weźcie jakieś ochraniacze na zęby ;)

pinokio
02-08-2010, 18:59
Dzieki Grzesiu za aktualizację :)
No i koniec wakacji :(
Jak na tę chwilę nie ma żadnej wpłaty na koncie.
Jak w pierwszym poście: wpłaty przyjmujemy do 4 sierpnia 2010.

gryson
02-08-2010, 21:18
Czyli piwko w popularnej u nas "mordowni".
Obyś nie żałował :wink:

Nie w takich miejscach piwo się piło ;) Damy radę :)


Dzieki Grzesiu za aktualizację :)
No i koniec wakacji :(
Jak na tę chwilę nie ma żadnej wpłaty na koncie.
Jak w pierwszym poście: wpłaty przyjmujemy do 4 sierpnia 2010.

Przelew poszedł rano, musi dziś dojść, jak nie dojdzie daj proszę znać, będziemy szukać przelewu, choć zawsze dochodziły. Mam nadzieję, że bank tym razem również sprawy nie zawalił :x
Upewniłem się właśnie, przelew zszedł z konta, dane się zgadzają, więc nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że nie dojdzie :)

Kundzior
03-08-2010, 10:29
Też poszedł, ode mnie przelew....

badi
03-08-2010, 10:53
ja i yaqb jestesmy b. zainteresowani. jest opcja, ze dojdzie jeszcze ktos ;]

btw: 1szego dnia kubus ma urodziny ;]

pinokio
03-08-2010, 11:59
Dzisiaj sprawdze i dam znac ile wplat doszlo.
Ostatni moment dla chetnych :)

leela
03-08-2010, 12:38
Mroczek pakuj się, jedziesz z nami a nie tylko tu snifasz w wątku :D

b202
03-08-2010, 16:17
Mroczek pakuj się, jedziesz z nami a nie tylko tu snifasz w wątku :D

hehe niestety nie mogę a chciałbym, robię w tym czasie obsługę foto weselicha, obiecałem młodym, że to strzelę, nie mogę zrywać umowy

pinokio
04-08-2010, 00:52
Wpłynęły wpłaty od grysona i Kundziora.

Mroczek, nie sciemniaj, tylko sie pakuj :)

Kundzior
04-08-2010, 09:22
oooo hehe tam wesela są tam :) Biorę krawacik :P

Marcin T
05-08-2010, 14:02
Krótka informacja-przypomnienie dla miejscowych


Jeśli ktoś jest z okolicy a reflektuje tylko na zwiedzanie kopalni (bez noclegu z posiłkami) to proszę wpłacić tylko za kopalnię.
Tak więc jeśli ktoś chce wejść do kopalni z naszą grupą to należy za zwiedzanie wpłacić na konto odane w pierwszym poście.
Bilet zbiorowy będzie kupowany wcześniej więc nie będzie czasu na to aby czekać czy ktoś z miejscowych pojawi się czy też nie... czy można już iść po bilet czy może jeszcze poczekamy 5 minut. Nie.
Osoby, które nie wpłacą kupują sobie bilet na własną rękę a czy zjada z nami to już wola pracowników dźwigów ;).


oooo hehe tam wesela są tam :) Biorę krawacik :P
Warto zabrać, może uda się na ciacho załapać ;)

gryson
05-08-2010, 19:00
Po co krawat, będziemy udawać fotografów z tego wesela ;)

pinokio
08-08-2010, 22:00
Wiecej wpłat nie wpłynęło na konto. Na dzień 08.08.2010 są tylko dwie wpłaty.

gryson
08-08-2010, 22:05
Czyli na zlot jadę tylko ja z Kundziorem? ;)

pinokio
08-08-2010, 22:07
Nie tak do końca. Sa jeszcze "miejscowi" i moze jakieś wpłaty wpłyną w poniedziałek.

gryson
08-08-2010, 22:10
No mam nadzieję, wprawie Kundziorka lubię, ale chętnie poznam też innych forumowiczów i spędzę z Wami czas :) Wpłacać człowieki, wpłacać :)

leela
08-08-2010, 23:41
Ja wpłacam jutro rano. Przepraszam za opoznienie.

Marcin T
09-08-2010, 10:19
Widzę, że towarzystwo podchodzi do tematu niezwykle poważnie.
Czekamy do jutra na grupę minimum dziesięciu osób w przeciwnym razie zlot zostaje odwołany.

andrzejp
09-08-2010, 10:23
PANOWIE,
to co robicie jest delikatnie mówiąc niepoważne. pewnie zdajecie sobie sprawę, że z organizacją zlotu wiążą się rezerwacje itp. z tym związane sprawy. Zgłosiło się tyle osób, wpłaciło tylko dwie, mimo iż termin minął.
Proszę więc zachować się jak faceci z jajami, honorowo ,z godnością i się określić do środy -OSTATNI TERMIN,
JEŚLI NIE ZLOT ODWOŁAMY.
Oczywiście wystawa się odbędzie i punkty zlotu także, bo będzie sporo osób miejscowych lub z okolic, którzy będą dojeżdżać.

leela
09-08-2010, 11:20
Andrzejku, przepraszam, że się wtrące.. Mógłby ktoś podesłać PMki do osób z listy? Albo ja mogę to zrobić.. bo patrząc po sobie, termin wpłat mógł po prostu wylecieć z głowy jak się nie śledzi cały czas wątku. A tak pójdzie i PM, a PM wygeneruje jeszcze powiadomienie na prywatnego maila.

gryson
09-08-2010, 12:12
Spróbujmy z tymi PMkami, i ja myślałem o tym, że pewnie większość zapomniała, że ma wpłacić. Co gorsza wiąże się z tym również to, że ktoś mógł też zapomnieć, że zapisał się za zlot i ma już inne plany. W takim wypadku wypadną nam zlotowicze. Ale bądźmy dobrej myśli. Próbujmy PM-ek.

leela
09-08-2010, 13:07
zapłaciłam

andrzejp
09-08-2010, 16:38
Dziękuję za odzew i chęć pomocy, to bardzo proszę, powysyłaj PMki, może faktycznie komuś się zapomniało, daj znać mi jak to zrobisz,
będę wdzięczny bo moja ręka jeszcze nie w pełni sprawna ( po złamaniu ).
pozdrawiam miło,

gryson
09-08-2010, 18:35
Andrzeju, kto ma wysyłać, ja czy Leela? żebyśmy nie dublowali PM-ek i nie wkurzali tym ludzi.
Życzę zdrowia. "Do zlotu się zagoi", nieprawdaż? :)

andrzejp
09-08-2010, 19:12
Napisałem także do Leela, ale skoro pierwszy się odezwałeś to napisz Ty, Leela przeczyta to i nie będzie pisać,
wielkie dzięki

kazwita
09-08-2010, 19:17
Witam.

Jako, że jestem "miejscowy" to bez noclegu.
Kazwita + 3 osoby (kopalnia, Nikiszowiec, tramwaj).
Wpłata za bilety wejściowe na kopalnię (4 osoby) dziś poszła.
Przemiła Pani z okienka pocztowego zaręczała, że do 48 godzin będzie na koncie.

Pozdrawiam,
do zobaczenia.

leela
09-08-2010, 19:36
przeczytała :)
dobrze sie składa, bo własnie mi się kończy bateria w lapie i juz spanikowana chcialam jechac po zapomniana ładowarke do pracy :]

gryson
09-08-2010, 20:18
Dobra, zaraz jakiś wzór PM-ki wysmaruję i rozsyłam :)

gryson
09-08-2010, 20:35
Wysłane PM-ki do:
1. thorcik
2. Gr33nY
3. Karl Johansson
4. Psychotrop - a to zielony jeden! :)
5. żarówa - choć nie wiem czy Kundzior nie wpłacał za 2 osoby.

Nie znalazłem takiego użytkownika jak "Mały78117" a w sumie razem z nim rezerwacja była na 7 osób.

Zaraz napiszę jeszcze do miejscowych :)

Psychotrop
09-08-2010, 20:36
Wysłane PM-ki do:

.. mnie ;)

ja jeszcze czekam.
tak jak pisałem chłopakom, że u mnie zależy to od kilku prywatnych spraw - między innym chrzest w rodzinie :/

gryson
09-08-2010, 20:44
między innym chrzest w rodzinie :/

To akurat radosna uroczystość, nie ma co się krzywić ;)

Wysłałem chyba do wszystkich już.
Odezwał się Karl Johansson (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=2633), niestety odpada, perturbacje życiowe, na razie nie da rady, oby następnym razem :)
Teraz czekamy na odzew od innych.

Do "Mały78117" napiszcie Wy chłopaki, bo nie wiem, który to użytkownik, a siłę niezłą reprezentuje :)

Edit:
O masz, idiota ze mnie :) Jak przejrzałem wątek to "Małego" znalazłem, zaraz napiszę :) ach te polskie znaki :)

gryson
10-08-2010, 07:28
ZgReDoL (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=21317) napisał mi, że też odpada :-x

Kundzior
10-08-2010, 15:27
Nie podoba mi się takie nieodpowiedzialne podejście do sprawy. O zlocie było wiadomo już bardzo długo, był czas się przygotować. Ja nawet się zapożyczyłem aby pojechać, też mam perturbacje, finansowe. Poza tym jak się zdeklaruje chęć uczestniczenia w czymś, i po jakimś czasie wychodzi iż nie ma możności tam być, to wypada niezwłocznie powiadomić organizatora, a nie milczeć w nadziei na nie wiadomo co!! (nie abym się zbulwersował, ale z tego co wiem piszę/rozmawiam z dorosłymi ludźmi) To tak trąca deko brakiem szacunku do reszty uczestników, jak też do samych organizatorów zlotu/imprezy.

Jeśli ktoś uważa że organizacja zlotu to tak chop siup, wszystko się samo robi na pstryk to się grubo myli. Przy organizowaniu jest kupa latania dogrywania wszystkiego, aby wszystko wypaliło, sporo pracy itp.

Marcin T
10-08-2010, 15:37
Kundzior ma 100% racji. Dobrze, że raczę się dziś widokami Krutyni i nie chce sobie psuć nastroju, ale gdyby nie to, że Andrzej próbuje mnie powstrzymywać to już nie było by sprawy a pieniądze zwrócone wpłacającym. Czekamy do jutra.
A podejście ludzi jest jakie jest, to natura Polaka. I potem nie ma się co dziwić, że takie PSFN się rozlatuje.

andrzejp
10-08-2010, 16:38
Marcin ma racje,
może by tak ci co wpłacili potwierdzili sami bo zaznaczone są tylko dwie osoby.

a maly to miejscowy, dojedzie z ferajną

Gryson, wielkie dzięki, pozdrawiam

Kundzior
10-08-2010, 18:11
Andrju ja jadę co by nie było wolne załatwiłem, kosztem kolegi urlopu, użyczył mi swego wolnego czasu, w sensie ze przerwie urlop na te 3 dni.

gryson
10-08-2010, 18:46
Kundziorku, nie zapomnij o mnie, ja też jadę :) Cieszyłem i nadal się cieszę na ten wyjazd, i mam nadzieję, że Śląsk niedługo, po długiej przerwie, odwiedzę :)

Ja rozumiem przypadki losowe, sam kiedyś musiałem zrezygnować z rezerwacji zlotu, wypadek losowy, ale o tym informuje się wcześniej.
Mam nadzieję, że zlot się odbędzie, mimo, że w okrojonym składzie. Gdyby trzeba było coś dopłacić z racji wzrostu kosztów w powodu mniejszej liczby uczestników to dopłacę, bo mi zależy i chcę pojechać.

Kundzior
10-08-2010, 19:02
No czyli My we 2 go go go :)

gryson
10-08-2010, 19:16
A żarówa co? Też zrezygnował? PM-kę do niego też wysłałem ;)

Kundzior
10-08-2010, 20:33
I don`t know.

pinokio
10-08-2010, 20:42
Oj, Karol! ;)

b202
10-08-2010, 20:47
chyba to było - Oh, Karol :D

leela
10-08-2010, 23:52
Khe, khe przepraszam Panowie ale macie jeszcze mnie na glowie!! :D

Kundzior
11-08-2010, 01:47
O khe khe, cała przyjemność po naszej stronie :) Wiemy, wiemy :) Kobiecy konkret :)

leela
11-08-2010, 08:35
pfff :D Konkretu nie skomentuje :D
ale...

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaa chceeeeeeeeeeeee na plener!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Buuuuuuuuuu..... chlip....

gryson
11-08-2010, 09:41
A co stoi na przeszkodzie? Torba na ramię i w drogę, w plener :)

andrzejp
11-08-2010, 10:17
Kundziorku, nie zapomnij o mnie, ja też jadę :) Cieszyłem i nadal się cieszę na ten wyjazd, i mam nadzieję, że Śląsk niedługo, po długiej przerwie, odwiedzę :)

Ja rozumiem przypadki losowe, sam kiedyś musiałem zrezygnować z rezerwacji zlotu, wypadek losowy, ale o tym informuje się wcześniej.
Mam nadzieję, że zlot się odbędzie, mimo, że w okrojonym składzie. Gdyby trzeba było coś dopłacić z racji wzrostu kosztów w powodu mniejszej liczby uczestników to dopłacę, bo mi zależy i chcę pojechać.

i to mi się podoba, trudno, będziemy w mocno okrojonym składzie

gryson
11-08-2010, 10:23
i to mi się podoba, trudno, będziemy w mocno okrojonym składzie

Ale przynajmniej skład będzie zdeterminowany i zgrany :) Sama śmietanka ;)

bognik
11-08-2010, 16:50
Witajcie. Skontaktowałam się telefonicznie z Tomkiem (ASAHI) i powiadomiłam go o terminie wpłaty. Od jakiegoś czasu użera się z Netią i Internetem od nich. Nie miał jak zawiadomić Was, że wypadł mu wyjazd służbowy na początku września więc w kopalni niestety się nie pojawi.

Gr33nY
11-08-2010, 16:57
Ja się mam nadzieję że załapałem :) chociaż w ogonie :D ale przelew właśnie zrobiłem.

Stradivarius
12-08-2010, 07:21
Witam
Po PM-ce od grysona to potwierdzam w 50% spotkanie na Nikiszu (praca :evil:),
natomiast na tramwaj 100% będę tylko dajcie znać o której godzinie i co i jak.
A w związku z tym że "miejscowy jestem " to bez wpłat .
Pozdrawiam

Marcin T
12-08-2010, 09:07
Ok, ale nie chciałbym aby to zdanie

A w związku z tym że "miejscowy jestem " to bez wpłat .
Pozdrawiam
zostało odebrane źle przez innych miejscowych, którzy chcą wybrać się z nami do kopalni.
Za wycieczkę do kopalni miejscowi wpłacają na konto 35.00 zł !!

Skarbnik dziś sprawdzi przelewy i zaktualizuje listę.

Gr33nY
12-08-2010, 11:49
Niestety bank mi odrzuca przelewy więc chyba mnie zabraknie na zlocie :/ bo gotówkę to dopiero przy pierwszym zobaczę :(

Stradivarius
12-08-2010, 13:14
Ok, ale nie chciałbym aby to zdanie

zostało odebrane źle przez innych miejscowych, którzy chcą wybrać się z nami do kopalni.
Za wycieczkę do kopalni miejscowi wpłacają na konto 35.00 zł !!

Skarbnik dziś sprawdzi przelewy i zaktualizuje listę.
Dokładnie.
Ja niestety z "kopalni" nie mogę skorzystać (szkoda mimo że już kiedyś w niej byłem),
nakręciłem się na Nikisz ale tutaj też sprawa się komplikuje, ale na tramwaj (tu po trupach pojadę :wink:)
to będę.

pinokio
12-08-2010, 18:04
Mamy wpłaty od czterech osób:
Paulinka 199 zł
Karol 199 zł
Marek 199 zł
Kazio + 3 os 140 zł (za kopalnie)
Zaraz zaznaczam w pierwszym poście.

Potrzeba 10 śpiących ;) a jest 4 sztuki.
Po rozmowie z Marcinem postanowiliśmy dać jeszcze jedną szansę osobom, które chca wziąć udział razem z nami w tym zlocie i przesuwamy termin wpłat do wtorku 17 sierpnia.

gryson
12-08-2010, 18:13
Wrzuciłem przypominacza o zlocie na naszą grupę POLAR. Może wrzućcie to na Cafe jeszcze, taką przypominajkę, tam najwięcej forumowiczów chyba zagląda, może ktoś nie wie, nie pamięta, że jest zlot, a chętnie by się wybrał. Może zgłosi się ktoś, kto nie był zapisany, a może i chce pojechać.

pinokio
12-08-2010, 18:15
Jest też info na naszej stronie Stowarzyszenia PSFN.
Pozostaje nam czekać...

Marcin T
13-08-2010, 09:11
Mamy wpłaty od czterech osób:
Paulinka 199 zł
Karol 199 zł
Marek 199 zł
Kazio + 3 os 140 zł (za kopalnie)
Zaraz zaznaczam w pierwszym poście.

Potrzeba 10 śpiących ;) a jest 4 sztuki.

Po mojemu jest sześć śpiochów: Paulinka, Karol, Marek, leela, gryson i kundziorek.
Zaktualizuj listę pozostawiając wyłącznie opłaconych.
Marek, jeszcze brakuje m. in. Ciebie. Dobrze by było aby ktoś z Zarządu PSFN pojawił się na wernisażu wystawy. Obiecałeeeś ;)

leela
13-08-2010, 10:06
obawiam się ze "Paulinka"="leela"
albo coś przespałam :)

gryson
13-08-2010, 12:25
A Marek to przypadkiem nie gryson? ;) No chyba, że jeszcze jakiś inny Marek będzie :)

Marcin T
13-08-2010, 14:02
No cóż, pinokio napisał posta tak, że zrozumiałem to jako wpłaty od kogoś nowego. Sorcia ;)

szymon708
14-08-2010, 17:55
sa jeszcze miejsca ? :) ( na wsyztsko). Jestem na miejscu, a chcialem sie pokrecic z profesjonalistami :)

Marcin T
15-08-2010, 18:03
sa jeszcze miejsca ? :) ( na wsyztsko). Jestem na miejscu, a chcialem sie pokrecic z profesjonalistami :)
Są. Ale czy zlot dojdzie do skutku to się dopiero okaże we wtorek. Jeśli chcesz do kopalni to trzeba wpłacić na już 35zł.
Obawiam się tylko, że możesz się zawieść w temacie tych no...profesjonalistów. Oni na takie imprezy rzadko jeżdżą.

pinokio
15-08-2010, 21:52
obawiam się ze "Paulinka"="leela"
albo coś przespałam :)

Trafiłaś! Dlaczego się obawiasz? Powinnaś się cieszyć ;)


...Obawiam się tylko, że możesz się zawieść w temacie tych no...profesjonalistów. Oni na takie imprezy rzadko jeżdżą.

Przesada, zawsze ktoś się znajdzie. Poza tym miło się spotkać nawet w węższym gronie.
Na tę chwilę nic sie nie zmienilo. Aktualizacja będzie jutro wieczorkiem.

leela
16-08-2010, 08:37
Trafiłaś! Dlaczego się obawiasz? Powinnaś się cieszyć ;)
.

ee.... wcale nie :)
Jak była i leela i Paulinka to było o jedną osobę więcej :D

pinokio
17-08-2010, 22:02
ee.... wcale nie :)
Jak była i leela i Paulinka to było o jedną osobę więcej :D

Mów od razu, że chcesz podwójne łóżko ;)

pinokio
17-08-2010, 22:06
Aktualizacja zrobiona.
Mamy 3 pewnych śpiochów (leela, Kundzior, gryson) i 1 niepewnego śpiocha (pinokio)

Mamy 6 miejscowych:
MarcinT, AndrzejP, Kazik + 3 osoby.

Jutro wysyłam umowę i robię przelew.

Marcin T
17-08-2010, 22:08
Marek zaktualizował listę uczestników, która została zamknięta.
Zatem wynajmujemy jeden pokój czteroosobowy i imprezka będzie nieco mniejsza ale będzie :twisted:
Jeszcze w tym tygodniu postaramy się dowiedzieć czy tak małą grupę osób stać będzie na wynajęcie zabytkowego tramwaju. W razie czego zafundujemy Wam inną atrakcję np. spacer po dzielnicy cudów albo tąpnięcie ;)

pinokio
17-08-2010, 22:23
W razie czego zafundujemy Wam inną atrakcję np. spacer po dzielnicy cudów albo tąpnięcie ;)

Brzmi niesamowicie, szczególnie to "tąpniecie". Nawet nie pytam po czym :D

leela
18-08-2010, 12:09
hehe :) no to bedzie ciekawy plener :] Jedzie ktoś przez Łódź? :D

leela
18-08-2010, 12:43
...
Zatem wynajmujemy jeden pokój czteroosobowy ....


hm? :>

Marcin T
18-08-2010, 12:50
Innych nie mają. Wydzielimy parawanami dla Ciebie kącik :mrgreen:

leela
18-08-2010, 13:09
oo.. minka mi zrzedła trochę..
Nie da się nic załatwić? podpytasz jeszcze?

Marcin T
18-08-2010, 13:14
oo.. minka mi zrzedła trochę..
Nie da się nic załatwić? podpytasz jeszcze?
Podpytam ale oni nawet na swojej www podają, że mają tylko czwórki.

pinokio
18-08-2010, 15:53
oo.. minka mi zrzedła trochę..
Nie da się nic załatwić? podpytasz jeszcze?

Moze byc lazienka, tyle ze spodziewaj sie gosci :)
Chyba, ze Ci moje chrapanie przeszkadza, to nie pojade, zebys sie mogla wyspac ;)

Marcin T
18-08-2010, 15:55
Zresztą na dole będą weseliska więc spanie przełóż na poniedziałek ;)

pinokio
18-08-2010, 15:56
Czyli pozostaje lazienka :D

gryson
18-08-2010, 18:43
Ja chrapię, ale nie mam zamiaru rezygnować ;)
No chyba, że będę spać w "pchełce" Kundziora. Na takie poświęcenie mogę się jeszcze zgodzić ;)
Paulina, napisz PM do Kundziora jak plenuje(my) jechać, może gdzieś w okolicach Łodzi będziemy :)

Dziś od znajomego nasłuchałem się opowieści o zwiedzaniu kopalni (on zwiedził wiele), i jeszcze bardziej cieszę się na ten wyjazd.

Kundzior
18-08-2010, 21:48
No jutro zajmę się planowaniem trasy więc może łódź jest po drodze, ale obadam to juternie bo padam na faciatona dziś.

Krzysiek_e8700
19-08-2010, 07:55
Witam. Jestem chętny na wyjazd do kopalni, ale mogę tylko w sobote 4.09.2010. Czy mógłbym się dołączyć na ten jeden dzień ???

Pozdrawiam

leela
19-08-2010, 09:26
Twoje chrapanie Mareczku?? :> Ja tam nic nie słyszałam :]
A za chrapaniem Kundziora to nawet się stęskniłam! :P

Marcin T
19-08-2010, 09:29
oo.. minka mi zrzedła trochę..
Nie da się nic załatwić? podpytasz jeszcze?

A za chrapaniem Kundziora to nawet się stęskniłam! :P
hmm, nic już z tego nie rozumiem :smile:

leela
19-08-2010, 10:00
No bo nie o chrapanie chodzi, dzielna jestem.. :) Tylko o jakąś minimalną strefę prywatności.. NO i zawsze było raźniej bo były jakieś kobietki :P
Ale nie marudzę już... Będzie dobrze :]

pinokio
19-08-2010, 18:02
Kundzior ma podomkę, wystarczy jak będzie w niej chodził wieczorem? ;)

leela
19-08-2010, 18:29
Trzymam za słowo :D

Kundzior
20-08-2010, 07:19
Chyba jesionkę kuloodporną :P

Dobra jadę przez Łódź....

gryson
20-08-2010, 14:25
A ja przez Lublin, nie wziął mnie do "pchełki", buuu...! :)

andrzejp
20-08-2010, 17:14
Witam. Jestem chętny na wyjazd do kopalni, ale mogę tylko w sobote 4.09.2010. Czy mógłbym się dołączyć na ten jeden dzień ???

Pozdrawiam
jak najbardziej, zapraszamy

Marcin T
20-08-2010, 17:16
Oczywiście bilet kupisz sobie we własnym zakresie bo u nas już ten temat jest załatwiony i zamknięty.

Kundzior
20-08-2010, 17:42
A ja przez Lublin, nie wziął mnie do "pchełki", buuu...! :)

Ta??? Pierwszo słyszę :)

gryson
20-08-2010, 18:45
Napisałeś, że jedziesz, a nie jedziemy ;) Czyli uznałem, że mnie wykolegoweś z "pchełki" na rzecz Pauliny ;) Jak jeszcze wyskoczysz w tej podomce to nabiorę podejrzeń ;)

Marcin T
20-08-2010, 18:49
A Paulina i tak śpi w jednoosobowej dwójce :-P, Wy w drugiej, tyle, że dwuosobowej ;)
No, to tak na dzień dzisiejszy załatwione a co będzie jutro to nikt nie wie, obsługa jest non stop w amoku.

gryson
20-08-2010, 19:08
Marcinie, to Paulina się zmartwi, cieszyła się na tę Kundziorową podomkę ;)
Ja się cieszę, bo nie będę musiał spać w "pchełce", będę mógł chrapać z Kundziorem na 2 głosy, w niebogłosy! ;)

Kundzior
20-08-2010, 22:04
Ale będzie jazda!!! O matko i córko!!!

No faktycznie napisałem że jadę :), ale Ciebie Grysiu tez biorę pod uwagę, bo jak że by inaczej.

gryson
21-08-2010, 15:28
No to jestem spokojny :)
Aha, ja podomki nie posiadam, nawet piżamy nie mam :)

Marcin T
23-08-2010, 18:04
Proszę Kazimierza z listy uczestników o pilny kontakt ze mną poprzez PM lub na marcin(małpa)martel.pl

pinokio
23-08-2010, 20:16
No to jestem spokojny :)
Aha, ja podomki nie posiadam, nawet piżamy nie mam :)

Kundzior w podomce, gryson bez niczego... Paulinka, sprwdź zamki jak dojedziesz :D

gryson
23-08-2010, 22:08
Kundzior w podomce, gryson bez niczego... Paulinka, sprwdź zamki jak dojedziesz :D

A może my powinniśmy sprawdzic u siebie zamki ;p ta podomka Kundziora pewnie jest kusząca ;)

pinokio
24-08-2010, 21:32
A może my powinniśmy sprawdzic u siebie zamki ;p ta podomka Kundziora pewnie jest kusząca ;)

Niestety nie będę mógł tego sprawdzić (a może i na szczęście) gdyż praca nie pozala mi być osobiście z Wami. Ale liczę na Was i na zdjęcia na forum.

Kundzior
25-08-2010, 00:01
buuuu kupa

gryson
25-08-2010, 06:25
:( wielka szkoda...

leela
25-08-2010, 09:54
Pytanko do miejscowych :
W niedziele, po plenerku chciałabym się dostać jakoś do Zakopanego. Najfajniej by było jakbym trafiła gdzieś do autobusu który jedzie z Łodzi czyli : http://fabryczny.pks.lodz.pl/r_2006/krajowy_35d.php?kurs=9120350141&skad=%A3%F3d%BC&cel=Zakopane
Wśród przystanków jest Olkusz, Kraków... Jak najlepiej jechać? Czym? Skąd? Czy w ogóle nie warto łapać ten autobus i jechać bezpośrednio?
Pomożecie? :)

Marcin T
25-08-2010, 09:59
Pomożecie? :)
Najbliższy przystanek jak widać na rozkładzie jest w Częstochowie. Od noclegowni masz tam 65km. Trochę za wcześnie ;)

leela
25-08-2010, 10:11
no to mam jeszcze drugi.. http://fabryczny.pks.lodz.pl/r_2006/krajowy_35d.php?kurs=9120350147&skad=%A3%F3d%BC&cel=Zakopane
w Częstochowie o 15:10

Marcin T
25-08-2010, 10:27
No, teraz dużo lepiej.
Podwieziemy leele na dworzec PKP w Bytomiu na pociąg do Katowic. Z Katowic do Częstochowy pociągi jeżdżą często i z powodzeniem zdążysz na PKS.

Marcin T
30-08-2010, 09:55
Czy delegacja z północy dojedzie na wernisaż wystawy? :)

gryson
30-08-2010, 11:36
Marcinie, mam taką nadzieję, w końcu pisaliśmy się z Kundziorem "na wszystko", a jak wszystko to również wystawa, bardzo chętnie obejrzę, bo jeszcze nie widziałem. Karol zadeklarował, że jedzie przez Łódź, żeby zabrać Paulinę, więc jeśli nic się nie zmieniło, to przyjedziemy "ich troje" :)
Dziś właśnie mam zamiar pisać do Karola w sprawie ustalenia szczegółów wyjazdu. Jak ustalimy już wszystko na tip-top, to damy znać i potwierdzimy, o której planujemy zjawić się na miejscu.

andrzejp
01-09-2010, 18:17
Mam dość pilne pytanie do autorów zdjęć.
Otóż napiszcie mi kto będzie z Was na wystawie, proszę pilne - sprawy organizacyjne.

pozdrawiam,
Andrzej

Marcin T
01-09-2010, 18:41
Oj Andrzejku, żarty się Ciebie trzymają :mrgreen:

Marcin T
02-09-2010, 10:32
Informacja dla miejscowych, którzy będą z nami to tu to tam...

1. W sobotę spotykamy się najpóźniej o godzinie 15:00 pod kasą Kopalni Guido w Zabrzu ul. 3 Maja 93,

2. O tym kiedy spotkamy się w Katowicach-Nikiszowcu napiszę w piątek wieczorem. Godzina wyjazdu w sobotni poranek uzależniona jest od przyjezdnych, którzy najpierw muszą pochłonąć śniadanie ;) Chcielibyśmy tam być jak najwcześniej.

3. Wszyscy, którzy się zgłosili proszeni są o zabranie smyczy (do identyfikatorów).

gryson
02-09-2010, 17:34
Ad 3. Co to za porządki na Śląsku, do identyfikatora powinna być smycz w komplecie, a najlepiej z jakimś czworonogiem ;)
Ad 2. Przyjezdni obiecują, że zjedzą śniadanie szybciutko ;) Ja na diecie, Paulina z natury kobiecej je mało, a Karola się pogoni, żeby jadł szybciej, gdyby się ociągał :) Wszystko też może zależeć od tego jak i o której skończymy wieczór piątkowy ;)
Ad 1. Rozumiem, że przyjezdnych obowiązuje ta sama godzina zbiórki ;)

Marcin T
02-09-2010, 17:38
Ad 2. Przyjezdni obiecują, że zjedzą śniadanie szybciutko ;) Ja na diecie, Paulina z natury kobiecej je mało, a Karola się pogoni, żeby jadł szybciej, gdyby się ociągał :) Wszystko też może zależeć od tego jak i o której skończymy wieczór piątkowy ;)
Odnośnie tego śniadanka to mamy pewną wizję ale to już na miejscu ustalimy. Nie ukrywam, że najlepiej byłoby aby w Nikiszowcu zjawić się około 6 rano...


Ad 1. Rozumiem, że przyjezdnych obowiązuje ta sama godzina zbiórki ;)
Konsumpcje uskuteczniamy razem z wami więc po obiadku jedziemy razem. Będziecie nawet wczesniej ;)

gryson
02-09-2010, 18:02
Wodzu, prowadź! ;) To a propos tego śniadania w Nikiszowcu. Zaintrygowałeś mnie strasznie :) Piszę się na wszystko.

Mam pytanie, tylko się nie śmiejcie.
Pakuję się właśnie (wstaję koło 2, żeby już przed 5 rano być już w Białymstoku u Kundziora, chcemy wyjechać o 5 rano, bo po drodze w Wawie jeszcze mam kupić obiektyw od jednego forumowicz) i mam problem. Muszę zmieścić się w jeden mały plecak (oczywiście sprzęt foto jak panisko jedzie w swojej torbie). Czy podczas zwiedzania kopalni jest duża szansa, że się usmaruję jak górnik? Bo gdyby nie, to nie brałbym "zapasowych" spodni, bo nie mieszczą mi się w plecak. Duży jestem, więc i spodnie dużo miejsca zajmują ;)
Czy zwiedzając kopalnię uwalę sobie buty? Kurde, nigdy nie zwiedzałem kopalni i boję się, że po wizycie tam usmaruję potem Kundziorowi siedzenie w "pchełce" :)
Tylko bez chichotów, i tak jest nieźle, na 3 dni spakować się w mały plecak "szkolny" :)

Marcin T
02-09-2010, 18:09
Marku, ta kopalnia już jest nieczynna, więc usmarowanie niczym górnik nikomu nie grozi :) Z łaźni korzystać nie trzeba będzie, leela mogła by zaprotestować.
Jeśli chodzi o buty no to tutaj może być problem. Piękne, nowe, białe adidaski zdecydowanie odpadają :D

Strasznie krótko ten kundziorek trzyma swoich pasażerów, że tylko plecaczek, niczym w tanich liniach lotniczych :lol:

gryson
02-09-2010, 18:13
No to git, czarne spodnie i bez zapasu się obejdzie ;) Z butami tak myślałem, więc moje nowe białe adidaski zostają w domu, a przyjadę w starych, zdartych, za to ciemnych ;)
To nie przymus Kundziora, poprostu nie mam nic innego, albo plecaczek albo wielka walizka samolotowa, co byłoby wielką przesadą :)

Marcin T
02-09-2010, 18:15
aa, pogoda się robi...

Jak przyjedziecie do 15:00 to jeszcze w muzeum załapiecie się do telewizorni :mrgreen:

gryson
02-09-2010, 19:22
Ale co masz na myśli z tą 15:00? Jutro? Rady chyba nie damy, pewnie będziemy na styk. Trzymajcie kciuki żeby nie było korków i tłumów na drogach ;)
Ja już spakowany, zaraz trzeba próbować "podusić komara", pobudka coś koło 2 :)

Marcin T
02-09-2010, 19:24
Ale co masz na myśli z tą 15:00? Jutro? Rady chyba nie damy, pewnie będziemy na styk. Trzymajcie kciuki żeby nie było korków i tłumów na drogach ;)
Ja już spakowany, zaraz trzeba próbować "podusić komara", pobudka coś koło 2 :)
Pewnie, że jutro.
A tak na serio to trzeba uważać i tyle. Kundzior radyjko ma więc korki Wam nie straszne :)

gryson
02-09-2010, 19:32
W Warszawie to i radyjko nie pomaga na korki, chyba, że te Toruńskie, posłuchać w korku dla ukojenia nerwów ;)
A przez Wawę przebić się musimy, i to praktycznie przez centrum, żebym mógł obiektyw kupić. Mam nadzieję Kundzior mnie nie przeklnie za to ;)

Kundzior
02-09-2010, 21:53
Będzie dobrze nic się nie martwcie :) Pchełka nie sprzątana, więc też można brudzić, jeszcze błoto popowodziowe w niej śmiga.

Będziemy robić co w mocy 1.4 8zaworów by być jak najbezpieczniej i najszybciej się da.

Gryson, pytanie intymne zawsze przed snem dusisz komara ??:P hehe

andrzejp
02-09-2010, 21:58
Chłopaki sprężajcie się, czekamy na Was:lol:
wszystko czeka, a w sobotę raniutko wstajemy
i do Nikisza grzejemy a śniadanko w drodze skonsumujemy;)

gryson
03-09-2010, 01:45
Będzie dobrze nic się nie martwcie :) Pchełka nie sprzątana, więc też można brudzić, jeszcze błoto popowodziowe w niej śmiga.

To dobrze, będę czuł się jak w swojej srebrnej strzale ;)



Gryson, pytanie intymne zawsze przed snem dusisz komara ??:P hehe

Mój błąd, zapomniałem napisać wcześniej, nie mam piżamy i nie sypiam, jedynie duszę komary ;)

Żarty żartami, ale kurde ja już na nogach, wszystkie komary wyduszone ;) piję kawę już i za kilkadziesiąt minut wyjeżdżam do Was.
Śląsku, przybywam! :)

admin
03-09-2010, 10:23
Czekamy na szybką relację :)

Marcin T
04-09-2010, 00:21
Dzień startowy za nami.
Delegacja już śpi, rano pobudka o piątej i wyjeżdżamy do Nikiszowca, potem obiad i...pod ziemię :-D


Kilka pstryków, tak na super szybko.


Na wystawie ku naszemu zdziwieniu były tłumy ludzi. Catering zniknął w mgnieniu oka, sushi smakowało :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/i/40240666.jpg/)



Telewizory męczyły nas ładnych 20 minut. Koszmar.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img155.imageshack.us/i/44241490.jpg/)


Ekipa zażyczyła sobie śląskie jadło. Roladka, kluseczki i kapusta :p



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/i/70968944.jpg/)

b202
04-09-2010, 08:55
ehhhh fajnie to wygląda i wracają wspomnienia z poprzednich plenerów :P żeby nie ta dzisiejsza robota to byłbym na pewno, czekamy na dalsze relacje ;)

Marcin T
05-09-2010, 00:16
Będą dalsze, tyle, że trzeba będzie odpocząć i przebrać fotki.
Nikiszowiec opanowała spora grupa osób, podobnie do kopalni zjechało nas w sumie 18 osób! Piknie :)
Było super, delegacja zagraniczna zadowolona, poznali tajniki pracy prawdziwej kopalni :)
Dziękuję Wszystkim, którzy przybyli. Jutro znowu męczymy fotografie architektury przemysłowej w świetle wschodzącego słońca. Musi tylko przestać padać deszcz :twisted:

No, rawki z karty zrzucone, można iść spać.

andrzejp
05-09-2010, 15:35
Oj działo się działo, było super, wszyscy zadowoleni,
fotki będą sukcesywnie się pojawiały,
Dziękuję wszystkim uczestnikom zlotu za wspaniale spędzony czas,
oby takich chwil więcej.

Marcin T
05-09-2010, 16:19
Ja jestem zaskoczony tym, że nasza popadająca w ruinę architektura może wywołać takie pozytywne emocje wśród przyjezdnych :) Nasza ekipa zwariowała do tego stopnia, że planują na Śląsku spędzić urlop :o
Odwołując ten zlot z powodu małej frekwencji wyrządzilibyśmy im krzywdę. Opłaca się to zrealizować nawet dla tak niewielkiej grupy osób. To też ma swoje zalety kiedy zamiast całej kafei zajmujemy tylko jeden stolik.
Wystawa również spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, będzie jej poświęcony specjalny program przyrodniczy w telewizji regionalnej (tu do wywiadu zabrakło nam choć jednego autora fotografii ptaków).
Jeszcze raz dziękuję nie tylko przyjezdnym zza miedzy ale również tym miejscowym, którzy dołączyli do nas w Katowicach Nikiszowcu i przy zwiedzaniu kopalni Guido w Zabrzu.

Kundzior
05-09-2010, 22:09
Heja.

Podlasie prawie na miejscu, no Marek biedak właśnie odemnie pojechał do domq, czyli 2h i też odpoczywać zacznie.

Dziękuję, dziękuję, dziękuje, za świetnie zorganizowany zlocik, miłe towarzystwo i moc wrażeń, jeszcze wrócę do Bytomia i okolic, wszystkiego nie sfotografowałem, a tam jest tego do focenia a jest.
Czerwona poniemiecka cegła, architektura ma swój zabójczy klimat, nie ma co. Szkody kopalniane, no coż, komu szkoda, komu atrakcja. Zlot rewelacja!!!

Zdjęcia postaram się w ciągu tygodnia zamieścić. Teraz jadę zobaczyć co z moją suką się dzieje, jak wiecie pech chciał ze miała operację w sobotę, życie.

Ci co nie byli, nie wiedzą co stracili, a bardzo dużo ich ominęło.

Marcinie, Andrzeju jesteście w dechę (czyli nieprzeciętni).

Pozdrawiam!!!

Marcin T
05-09-2010, 22:25
Fajnie, że już na miejscu, czekamy na meldunek grysona. Tylko Paulince mało było i pojechała w drugą stronę-do Zakopanego. Skubana :p
Do przebrania jest masa zdjęć, najciężej z kopalni gdzie iso 2000-3200 było normą :o

andrzejp
06-09-2010, 00:03
Świetnie, ważne, że dojechaliście i jesteście zadowoleni,
był klimat i to najważniejsze,
teraz fotami trzeba się zająć:smile:

gryson
06-09-2010, 00:17
Suwałki meldują wykonanie zadania, czyli powrót do miejsca koszarowania! :)
Zmęczony, ale spełniony wróciłem do domu :)
Świetnie było spędzić z Wami wszystkimi ten czas, naprawdę.
Marcinie, Andrzeju, jeszcze raz ogromne dzięki ode mnie, przygotowaliście naszą wizytę perfekcyjnie, nie było czasu by się nudzić, nie zmarnowaliśmy w Waszym towarzystwie żadnej chwili. Śląsk może się Wam opatrzył, ale nas, a mnie na pewno, zauroczył klimatem, architekturą. Krajobraz to ja mam na codzień, prawie widać go z okna, u Was miałem coś czego mi brakuje czasami.
Naprawdę jest co fotografować u Was, i sądzę podobnie jak Kundzior, trzeba będzie jeszcze do Was wrócić, wiele zostało do sfocenia :)
A już teraz, ponowię zaproszenie do mnie, na Suwalszczyznę. Wierzę, że uda się Wam przyjechać najpóźniej wiosną, szkoda, że z powodu jakiegoś konowała nie dacie rady jesienią, ale to nadrobimy. Poprzeczkę postawiliście wysoko przygotowując naszą wizytę znakomicie, postaramy się Wam odwdzięczyć :)
Chwytam sprzęt i zaczynam zrzucać zdjęcia, pierwsze relacje jutro, gdy odeśpię podróż :)

Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Ps.
Rolada, kluseczki i modra - palce lizać :)

maly78117
06-09-2010, 08:39
Dokładnie panowie zlot super.W sumie mój pierwszy jeśli chodzi o forum.Ale bawiłem się świetnie. Człowiek mieszka na miejscu i nie czarują go już niektóre miejsca a tak wiele ciekawych jest obok których się nie zauważa :) Jedno jest pewne na bank będę się starał wybrać na kolejny zlot o ile czas i kasiorka pozwoli :) Głęboki ukłon dla Marcina i Andrzeja za imprezę. Pozdrawiam ekipę przyjezdną i mam nadzieje do zobaczenia . Jak wyrobie się z fotami z zaległymi fotami to siadam do zlotowych :) Pozdro 600.

Marcin T
06-09-2010, 09:05
A już teraz, ponowię zaproszenie do mnie, na Suwalszczyznę. Wierzę, że uda się Wam przyjechać najpóźniej wiosną,
Jeśli tylko nie wstrzelicie sie terminem w datę Komunii mojego Krzyśka to ja nie odpuszczę sobie wizyty :). Tym bardziej, że jeszcze nigdy na Suwalszczyźnie nie byłem.
Byle do wiosny!

gryson
06-09-2010, 09:32
Wszystko jest do ustalenia, mam nadzieję, że będziecie mogli wszyscy przyjechać. Jak ochłoniemy po zlocie u Was i uporamy się ze zdjęciami, to zaczniemy powoli wymyślać plener na Suwalszczyźnie :)

gryson
06-09-2010, 12:15
Czy zdjęcia ze zlotu wrzucamy tutaj czy gdzieś w innym wątku? Bo jest tego trochę, walczę z nimi, i nie wiem czy nie podzielić ich na raty we wstawianiu, bo jak wstawię wszystkie to będzie za dużo dobra naraz, ale kto wie ;)

Marcin T
06-09-2010, 12:18
Proponuję założyć nowy wątek z fotkami. Może Piotr zrobi nam (podobnie jak dla innych zlotów) osobny dział w archiwum zlotów, w którym fotkami podsumujemy ostatni weekend.

gryson
06-09-2010, 12:42
W takim razie poczekam, tym bardziej, że wciąż walczę, a fotek do wrzucenia przybywa :) Jestem przy Nikiszu dopiero, a zajmuję się tylko zdjęciami, gdzie są człowieki :)

Yova
06-09-2010, 14:13
A ja siedzę w pracy i wspominam:) I nadal jestem pod wrażeniem mnogości tematów do fotografowania na Śląsku.

Kundzior to pisze :) Zalogowany jestem tylko inaczej :P

leela
06-09-2010, 15:16
bry:-) pozdrowionka z zakopca :smile: pogoda w kratke, ale jest fajnie. Wielkie dzieki dla organizatorow, Andrzeja i Marcina. Marcin, przekaz specjalne buziaki dla Krzysia :D dziekuje rowniez Kundziorowi i Grysonowi za mila podroz i za caloksztalt

Marcin T
06-09-2010, 15:23
Marcin, przekaz specjalne buziaki dla Krzysia :D
Czyżbym o czymś nie wiedział ? :lol:
Oczywiście przekażę, dziękuję.

b202
06-09-2010, 15:55
bry:-) pozdrowionka z zakopca :smile: pogoda w kratke, ale jest fajnie. Wielkie dzieki dla organizatorow, Andrzeja i Marcina. Marcin, przekaz specjalne buziaki dla Krzysia :D dziekuje rowniez Kundziorowi i Grysonowi za mila podroz i za caloksztalt

jak w Zakopcu? Gosia odebrała z dworca? :) napisz coś

Krzysiek_e8700
06-09-2010, 16:30
Witam wszystkich obecnych i nieobecnych na zlocie... Miło było poznać wszystkich zapalonych nikonowców. Szkoda, że mogłem być tylko w sobotę, ale następnym razem się postaram. Szczególne podziękowania dla Andrzeja i Marcina.

Dzięki nim mam inne spojrzenie na śląskie klimaty.
Pozdrawiam Was wszystkich.

gryson
06-09-2010, 17:37
Ja się uporałem z fotorelacją, uf :) Wrzuciłem do nowego wątku, mam nadzieję, że nie nawstawiałem zdjęć z głupimi minami, za które moglibyście mieć do mnie pretensje :)

Kundzior
06-09-2010, 23:40
Powiem tak Marcin to Super przewodnik, a Andrzej to kopalnia wiedzy o kopalni. Nadal jestem pod wrażeniem, tylu ciekawych rzeczy o części swego kraju dawno się nie dowiedziałem. Dawno tyle nie zobaczyłem, a na pewno dawno nie byłem pod takim wrażeniem jakim jestem.

Czekam na splot wolnego z finansami, nie odpuszczę zawitam tam znów.

p. s. Kopalniaki wyśmienite, pozytywna energia smaku. A w głowie mam nadal modrą kapustę.

Tomek-B
07-09-2010, 01:13
Witam Nikoniarzy i dziekuje za mile spedzony czas calej ekipie z ktora zwiedzalem kopalnie. Mimo, ze mieszkam bardzo blisko, bylem tam pierwszy raz. Mam nadzieje, nastepnym razem wczesniej zarezerwuje sobie termin i nie bede uczestniczyl w zlocie tylko "z doskoku" ;-)

pinokio
07-09-2010, 16:04
Ogromne podziękowania dla Marcina i Andrzeja za trud i czas, który poswięcili na przygotowanie zlotu.
Za zorganizowanie atrakcji i umilenie wszystkim obecnym czasu poprzez przekazanie innym ogromnej wiedzy jaką posiadacie.
Dziękuję.

Niestety nie mogłem być osobiście ale zazdroszczę wszystkim którzy byli. Mam nadzieję, że następnym razem spotkamy się w większym gronie.
I czekam na zdjęcia które powrzucacie...

Marcin T
07-09-2010, 16:06
Trochę zdjęć już jest :)

pinokio
07-09-2010, 16:08
Wiem, widziałem, zazdroszczę i ten niedosyt, który pozostaje...

Kundzior
07-09-2010, 21:48
Zazdrość!! Zazdrośniku, najbliższy urlop planuje spędzić na Śląsku a konkretnie w Bytomiu, tak na spokojnie z 5 dni, focenia z rozmysłem. Zobaczymy czy finanse pozwolą, to jedyny mój wymóg.

gryson
08-09-2010, 09:00
Jak się uda, to się do Ciebie przyłączę z tym urlopem. Czarnobyl mi pewnie szybko nie wypali, więc będę miał inny industrial, choć o dziwo Śląsk to teraz już nie tylko kopalnie, ale i zielenina, i ładne krajobrazy.

Marcin T
08-09-2010, 09:18
Dajcie znać odpowiednio wcześniej. Jak będziecie mieli potrzebę to załatwi się spanko i jedzonko :)

gryson
08-09-2010, 12:12
Zgłosimy się na pewno Marcinie, z prośbą o pomoc i rezerwację noclegu czy coś. No i mam nadzieję, że pokażecie nam jakieś ciekawe miejsca jeśli znajdziecie czas. Bo my na tym Śląsku jak w kopalni bez latarki, każdy korytarz taki sam, a wszystkie długie i ciemne ;) Gdyby nie Wasze przewodnictwo to marnie by z nami było, nigdzie byśmy nie trafili i nic nie zobaczyli na własną rękę. :) Na Suwalszczyźnie jest prościej, zobaczycie :)

leela
08-09-2010, 17:27
jak w Zakopcu? Gosia odebrała z dworca? :) napisz coś

super jest :) na pogode mozna niby troche ponarzekac ale tego nie zrobie bo i tak strasznie sie ciesze z wyjazdu :) maz Gosi odebral z dworca i jest bardzo sympatycznie. wiecej napisze po powrocie bo pisze z komorki.

Kundzior
08-09-2010, 19:10
Do 25 tego miesiąca będę znał grafik na listopad, a tam może znajdzie się wolne, więc poinformuję. Będzie łelkom Śląsk agein :) A konkretniej Bytom (A wiecie ze bytom był "stolicą" Śląska, kiedys coś tam jakieś tam układy były no i katowice zostały zgloryfikowane, a wcześniej Bytom był guru)

Marcin T
09-09-2010, 00:15
Poważnie? W listopadzie?

Kundzior
09-09-2010, 00:55
Czekaj, wrzesień, następnie co? Chodzi mi o następny miesiąc, po wrześniu może to październik :P

Marcin T
09-09-2010, 07:59
Jeśli miałby to być weekend to jestem wolny 15-17. W pozostałe szlajam się po kraju :)
Obyś tylko "wstrzelił" się w ładną pogodę...

pinokio
11-09-2010, 23:26
No proszę, to może się spotkamy? Od 16 października do 6 listopada siedzę na Śląsku! Dokładnie w Ustroniu :)
Będę zwiedzał, łaził, focił, oglądał i podglądał. Może się spotkamy któregoś dnia?

maly78117
11-09-2010, 23:51
Polecam Leśny Park Niespodzianek :):) na stoku Równicy .

pinokio
12-09-2010, 00:09
Niespodzianek? Brzmi super, nie pominę :)

Marcin T
12-09-2010, 08:31
Może się spotkamy któregoś dnia?
Pewnie. Temat do dogadania :)

andrzejp
12-09-2010, 12:48
Z wielką przyjemnością i ja się spotkam z waćpanami,
jednakże zależne to będzie czy moja ręka będzie sprawna po gipsie:))

Marcin T
12-09-2010, 12:50
No ale my będziemy się szlajać po górach za fajnymi widoczkami. Boks w grę nie wchodzi :lol:

Marcin T
12-09-2010, 14:27
Marek, Karol, Paula, popatrzcie co działo się w poniedziałek rano nad Jeziorkiem, obok którego przejeżdżaliśmy. W jego sąsiedztwie fociliście "wenecję". Największa pierzyna jaką wyprodukowano ;)
Widok z balkonu.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img413.imageshack.us/i/1024co.jpg/)

b202
12-09-2010, 17:11
bardzo ładne Marcin, o której h to złapałeś?

andrzejp
12-09-2010, 17:11
Ty to masz widoki z okna:lol:
Dużo straciliśmy, światełko, pierzynka zajefajne Marcin,
cóż pewnie nadrobimy to jeszcze.

Leela jak Georgia On My Mind, słuchałaś jeszcze,
to był klimacik, co ??

andrzejp
12-09-2010, 17:13
bardzo ładne Marcin, o której h to złapałeś?
Pewnie wczesny świt, co zrobić, kto rano wstaje ten światełko dostaje:lol:

gryson
12-09-2010, 17:14
Marek, Karol, Paula, popatrzcie co działo się w poniedziałek rano nad Jeziorkiem, obok którego przejeżdżaliśmy. W jego sąsiedztwie fociliście "wenecję".



Umiesz człowieka zdenerwować :) No w sumie nie Ty, tylko pogoda.
Świetna fotka.

Kundzior
12-09-2010, 18:06
Fajna pierzyna. Mam 2 dni terz wolne w końcu ja coś wmontuje z wyjazdu :)

Marcin T
12-09-2010, 18:50
bardzo ładne Marcin, o której h to złapałeś?
6:25 rano :)
Oczywiście jak to w życiu bywa, kiedy są takie efekty to trzeba jechać na służbę i nie ma czasu się poszlajać aby znaleźć kadr bardziej oryginalny...

b202
12-09-2010, 19:07
6:25 rano :)
Oczywiście jak to w życiu bywa, kiedy są takie efekty to trzeba jechać na służbę i nie ma czasu się poszlajać aby znaleźć kadr bardziej oryginalny...

skąd ja to znam :) tez tak czasem mam, z tym, że ja aparatu już ze sobą nie zabieram ;)

Marcin T
12-09-2010, 19:09
Gdzie nie zabierasz? bo nie łapię :)

b202
12-09-2010, 22:49
Gdzie nie zabierasz? bo nie łapię :)

do pracy ;)

leela
13-09-2010, 16:01
Nooo wróciłam :D
Wybiorę dziś jakąś paczuszkę zdjęć do pokazania.
Georgia wciąż za mną chodzi :)

gryson
14-09-2010, 19:37
Obiecała a nie pokazała :razz: Pewnie zajęła się najpierw fotkami z Zakopca, oj nie ładnie :)

Kundzior
14-09-2010, 20:02
http://www.facebook.com/album.php?aid=35277&id=100000192441728&l=df17370ed7 tu wszystkie w qpie, tyle że bez opisów, jak się będę nudził to popodpisuję a teraz idę się odchamić na siłownie.

Co to jest kulturystyka??
Jest to sport dla ludzi którym kultury już styka.

pinokio
15-09-2010, 01:34
Marcin, widoczek piękny! Jeszcze miesiąc i będę mial podobne z balkonu na stoku Równicy :)
Zdzwonimy się.

Paulinko, gdzie te Twoje fotki?

Nareszcie duzy pakiecik! Kulturysta się postarał :)
Musiało być ciekawie, aż szkoda...

Kundzior
15-09-2010, 19:45
I co?? Koniec zdjęcióf??

leela
15-09-2010, 21:18
No ja się tylko lekko przytkałam :)
Nic mi sie nie podoba i marudze... ale cos tam wybiore.. Dacie mi jeszcze odrobinke czasu?
Mały a gdzie Twoje zdjecia?? :)

Kundzior
15-09-2010, 22:03
Czas miną :D dawaj zdjęcia :)

Marcin T
15-09-2010, 22:07
E tam foty, mamy tivi :wink:

maly78117
15-09-2010, 23:02
Zabieram się za nie.Dopiero co skończyłem fotki z wakacji :) Też jeszcze nie zdecydowałem co tutaj pokażę :) Pozdrawiam ekipę :)

Kundzior
17-09-2010, 11:12
Mam bardzo, ale to bardzo smutną wiadomość. Jak wiecie czasami tak w życiu bywa że człowiek ma lekkiego peszka, bądź wielkiego pecha, zdarzają się tez sytuacje dość nie przewidziane, które zwykle krzyżują plany. Na takie wydarzenia człowiek jest narażony dzień w dzień, i jak ma się coś sypnąć to się sypnie :) haha dobra już nie przynudzam :)


Nieszczęśliwa wiadomość z ostatniej chwili:

Paulinie lapek się zepsuł. Tymczasowo zdjęć swoich nie da.

leela
17-09-2010, 11:56
Własnie na moim biednym lapku próbuje reanimować dysk.. Ja piszę z pożyczonego i jednak uda mi się wrzucic parę zdjęć.. nooo żeby nie było, że się migam w nieskończoność :)

gryson
17-09-2010, 17:25
Współczuję, przeżyłem kiedyś chwile grozy, gdy przez moją głupotę zniknęły mi fotki z 2 lat (z lenistwa nie archiwizowane były tylko na HDD). Na szczęście udało się wszystko odzyskać, ale co przeżyłem to moje. Tylko nauka poszła znów w las... ;) Odpukać! Mam nadzieję, że wszystko uda się odzyskać i naprawić.

Kundzior
17-09-2010, 18:24
Łączymy się w bólu :P

Gryzoń nie strasz :) Ja mam na HDD przygotowane do archi.

pinokio
19-09-2010, 01:14
Współczuję, przeżyłem kiedyś chwile grozy, gdy przez moją głupotę zniknęły mi fotki z 2 lat (z lenistwa nie archiwizowane były tylko na HDD). Tylko nauka poszła znów w las... ;)

Też to mialem. Córka miala wszystko na twardym, ale przynajmiej na "D" Udało mi się odzyskać 99,9% jej zasobów.
Paulinko, jeżeli miałaś zdjęcia nie na dysku "C" to jeszcze nic straconego. To da się uratować! :)
Są do tego odpowiednie programy.

leela
19-09-2010, 19:40
Na szczęście to tylko komputer firmowy :P Zdjęć na nim raczej nie trzymam, więc możecie odetchnąć z ulgą :] ale fakt... trzeba pomyśleć o rzetelnej archiwizacji...

pinokio
19-09-2010, 23:51
Na szczęście to tylko komputer firmowy :P Zdjęć na nim raczej nie trzymam...

A Kundzior już powstanie wznieca ;)
To gdzie te zdjęcia?

Kundzior
20-09-2010, 01:38
eee firmowy....myślałem że własny, główny, podstawowy :)

leela
20-09-2010, 10:43
No bo własciwie główny... Stacjonarka stoi sobie offline i ledwo ciągnie ze starości, ale zdjęcia ładnie poukładane po różnych dyskach. Laptop służy do komunikacji ze światem :) zatem również jest kluczowy :)

leela
20-09-2010, 10:45
A Kundzior już powstanie wznieca ;)
To gdzie te zdjęcia?

Jakie są takie są ale przecież są :P
No zajrzyj do mojego wątku :)
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=158285

Kundzior
16-10-2010, 14:33
O ile się nie mylę dziś mecz Jagiellonii i Polonii BYTOM. Życzę powodzenia, i dobrego meczu.