flavio
17-05-2010, 20:38
Od kilku tygodni zmagam się z problemem poruszanym już wiele razy, lecz mimo to nie mogę znaleźć rozwiązania.
Otóż, przy zdjęciach wykonywanych w profilu adobe rgb, podczas ich oglądania w irfanview kolory są jakby wyblakłe, sprane, by rzec eufemistycznie - stonowane.
Te same zdjęcia oglądane w capture nx czy przeglądarce windows mają soczyste kolory.
Przy zdjęciach zapisywanych w sRGB - każdy z tych programów pokazuje je identycznie.
Próbowałem zmusić Irfanview do zaprezentowania zdjęcia w takiej "soczystej" formie, poprzez włączenie zarządzaniem kolorów. Niestety, bez rezultatu.
Pytanie zatem - czy można to w ogóle osiągnąć, czy też będę musiał zmienić przeglądarkę (ewentualnie jaką)?
Otóż, przy zdjęciach wykonywanych w profilu adobe rgb, podczas ich oglądania w irfanview kolory są jakby wyblakłe, sprane, by rzec eufemistycznie - stonowane.
Te same zdjęcia oglądane w capture nx czy przeglądarce windows mają soczyste kolory.
Przy zdjęciach zapisywanych w sRGB - każdy z tych programów pokazuje je identycznie.
Próbowałem zmusić Irfanview do zaprezentowania zdjęcia w takiej "soczystej" formie, poprzez włączenie zarządzaniem kolorów. Niestety, bez rezultatu.
Pytanie zatem - czy można to w ogóle osiągnąć, czy też będę musiał zmienić przeglądarkę (ewentualnie jaką)?