PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] obrazkowo...



Wiesiek_Demon
17-05-2010, 10:40
Debiut w tym dziale.
Mile widziane wszelkie uwagi dla uczącego się :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/1-16.jpg
źródło (http://www.foto.msline.pl/wp-content/uploads/2010/05/1.jpg)

stepowyszlak
17-05-2010, 12:36
ładne szarości, ładny obraz. czy ręce nie są wypalone? a moze to i lepiej..
subiektywnie poza obrazem chlastnąłbym jakims żywym kolorkiem dla wprowadzenia dynamiki. a może mętnym...

aha. poza tym dosko :D

streetfighter69
17-05-2010, 13:55
Nie najlepiej wyglada to tlo w ramie obrazu. Po prostu potraktowales blurem sciane w tym miejscu - nie wiadomo po co. Lepiej byloby juz, gdyby tlo bylo jednakowe w ramie i poza rama.

Pomysl niezly, tez kiedys cos takiego pokazywalem tu na forum, ale bardziej jako ciekawostka, niz porzadny, dobry portret.

Wiesiek_Demon
17-05-2010, 14:30
Nie najlepiej wyglada to tlo w ramie obrazu. Po prostu potraktowales blurem sciane w tym miejscu - nie wiadomo po co. Lepiej byloby juz, gdyby tlo bylo jednakowe w ramie i poza rama.

Pomysl niezly, tez kiedys cos takiego pokazywalem tu na forum, ale bardziej jako ciekawostka, niz porzadny, dobry portret.

nie było blura... nic tam nie robiłem nawet :)
to są "te porządne tła z allegro" :) z czasem kupie coś ładniejszego :D

Wiesiek_Demon
17-05-2010, 14:32
ładne szarości, ładny obraz. czy ręce nie są wypalone?

nie są wypalone :-)

nos74
17-05-2010, 16:08
Ciekawy pomysł, zdjęcie dobre ale portret nijaki :)

The Structorr
17-05-2010, 16:19
nie było blura... nic tam nie robiłem nawet :)
to są "te porządne tła z allegro" :) z czasem kupie coś ładniejszego :D

To nie wina tła z allegro tylko tego, że prawdopodobnie najpierw (albo później) zrobiłeś zdjęcie samego tła a na kolejnej fotce fokus jest na modelce a tło znalazło się poza GO. Żeby było w miarę jednakowo powinieneś zwiększyć liczbę przysłony a stratę światła skompensować skracając czas, podwyższając ISO lub siłę błysku.

Pozdrawiam

Wiesiek_Demon
17-05-2010, 16:36
To nie wina tła z allegro tylko tego, że prawdopodobnie najpierw (albo później) zrobiłeś zdjęcie samego tła a na kolejnej fotce fokus jest na modelce a tło znalazło się poza GO. Żeby było w miarę jednakowo powinieneś zwiększyć liczbę przysłony a stratę światła skompensować skracając czas, podwyższając ISO lub siłę błysku.

Pozdrawiam

dzięki za radę :)
przetestuje pokombinuje

The Structorr
17-05-2010, 23:21
Nie wiem czemu nie przyszło mi to do głowy najpierw o.O Najłatwiej jest ostrzyć manualnie ze statywu na modelkę, później modelkę na bok i strzelić pustą ścianę bez przeostrzania. Nie będziesz musiał ze światłem kombinować.

Pozdrawiam