PDA

Zobacz pełną wersję : [ Przyroda ] portrecik...



Pawel Pawlak
30-11-2006, 22:31
...który sporą awanturę wywołał jakiś czas temu na innym forum. Mam nadzieję że TU będzie spokojniej ;) Pamiętasz Jurgen ? ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/img163/4783/hiq2754copy2webjb8.jpg)

jurgen
30-11-2006, 22:42
Jak sobie przypomnę to chce mi się rzygać..... hehehhehheh
Pamietasz co powiedział von Leśniewski? Pewnie, żepamiętasz. Ja też, po sam grób. hehehhehheheh

Parafrazując słowa piosenki, mam w sobie tyle agresji, że zachwyciło mnie samo zło.
kutafony z FP

Co do foty to już sobie porozmawialiśmy.

pozdrawiam

kostek-brasil
30-11-2006, 22:52
Nie wiem o czym było na FP, ale portrecik koziołka bardzo mi się podoba. ;-)

Magnum43
01-12-2006, 00:08
Szkoda że nie wiem o co chodzi z tą awanturą ale podobne parostki juz mam he he he ........

Pawel Pawlak
01-12-2006, 10:10
jurgen, pewnie że pamiętam... Ty nie używaj takiech słów bo znowu zostaniemy określenie mianem prostaków...hahaha... A co do foty, to wiem, wiem... Gadalismy już o niej. Sporo, już na etapie podchodów. Jeszcze raz dzięki za rady :)

kostek-brasil, dziękuję :) Przyzna się, ze jestem z niego zadowolony, choć czuję spory niedosyt związany z tym nietypowym osobnikem :)

Magnum43, jeśli chodzi o Twoje zdjęcie, to widziałm, widziałem :)

Ps. Awantura na FP zwiazana z tą fotą zczęła się od "szumów dyskwalifikujących to zdjęcie" a skończyła (w moim odczuciu) na potwierdzieniu hipokryzji, wazeliniarstwa i kolesiostwa. Na szczeście nie dotyczy to wszystkich udzielających się tam osób. Nadal wierzę że jest tam sporo sympatycznych ludzi :)

Magnum43
01-12-2006, 10:36
Forum nie powinno służyć do "osobistych wycieczek" cyt "Magnum43, jeśli chodzi o Twoje zdjęcie, to widziałem, widziałem "........zdjęcie miało sprowokować do tego aby ktoś kto się zna na technice robienia zdjęć oświecił swoim geniuszem kogoś takiego jak np JA :). czasami miło by było usłyszeć jakieś porady co robić aby było lepiej ......nie każdy jest mistrzem w tym co robi ......

Pawel Pawlak
01-12-2006, 11:07
Forum nie powinno służyć do "osobistych wycieczek" cyt "Magnum43, jeśli chodzi o Twoje zdjęcie, to widziałem, widziałem "........zdjęcie miało sprowokować do tego aby ktoś kto się zna na technice robienia zdjęć oświecił swoim geniuszem kogoś takiego jak np JA :). czasami miło by było usłyszeć jakieś porady co robić aby było lepiej ......nie każdy jest mistrzem w tym co robi ......
Magnum43, problem ze mną jest taki, że ja najczęsciej nie czuję się na siłach żeby oceniać czyjeś wysilek. Geniuszem tez nie mogę rozświetlać ciemności, bo go nie mam. Poza tym, zbyt pochopnie może, odebrałem przepychankę słowną pod Twoim zdjęciem jako przejaw niechęci do krytyki więc stwirdziłem że prawdopodobnie jesteś zadowolony z tego zdjęcia a to jest najwazniejsze :)

michalv
01-12-2006, 23:00
Piękne zdjęcie. To ten albinos, którego już kiedyś pokazywaleś na tym forum?

Pawel Pawlak
01-12-2006, 23:20
Dzięki :) Tak, to ten sam. Mam nadzieję że jeszcze chodzi po tym świecie i że w przyszłym roku sfocę go jeszcze parę razy ;)

Czornyj
01-12-2006, 23:50
Madre de Dios... Ale co komu mogło to zdjęcie przeszkadzać - jak już mimo wszystko wspomnieliście o tym fp-owym kontekście?

Pawel Pawlak
02-12-2006, 00:41
Czornyj; czy twoje bystre oko, nie zauważyło dyskwalifikujacego to zdjęcie i niedopuszczalnego ZASZUMIENIA ?? Od tego się zaczęlo... hahaha...
Wiesz, podejście do tego stworzonka zajęło mi jakieś 4 tygodnie czasu, niezliczone godziny "na komórce" przegadane z Jurgenem na konsultacjach o zwyczajach tych stworzeń aż wreszcie udało mi się zrobić mu 2 portrety (bliskich spotań był sporo, ale nie kończyły się one w miare fajnymi fotami). Portrety sa unikatowe, bo to naprawdę rzadki okaz i niewielu, nawet tych największych fotografów przyrody moze się koziołkiem albinosem pochwalić. Oczywiście zdaję sobie sprawę z niedostatków foty ale wklejając je na FP licząc na jakieś sugestie, podpowiedzi...
Tymczasem czytam o rażących szumach !! wymiekłem, Jurgen też...

nikoniara
02-12-2006, 00:43
zdjęcie super !! Również bardzo mi się podoba :) Pozdrawiam !

pX
02-12-2006, 00:57
Bardzo ciekawe...
Pamiętam, że już kiedyś pokazywałeś na forum zdjęcia tego (?) albinosa - tamte rzeczywiście były zaszumione choć też miały swoją wartość.
Jeśli te zdjęcie jest "niedopuszczalnie zaszumione" to naprawdę komuś się styki przegrzały...
Zdjęcie oczywiście nie jest doskonałe i można mu coś zarzucić, ale wobec jego całokształtu jak również świadomości i doświadczenia autora nawet nie warto wspominać. Kawał dobrej roboty.

Czornyj
02-12-2006, 01:29
ł
Czornyj; czy twoje bystre oko, nie zauważyło dyskwalifikujacego to zdjęcie i niedopuszczalnego ZASZUMIENIA ?? Od tego się zaczęlo... hahaha...
Wiesz, podejście do tego stworzonka zajęło mi jakieś 4 tygodnie czasu, niezliczone godziny "na komórce" przegadane z Jurgenem na konsultacjach o zwyczajach tych stworzeń aż wreszcie udało mi się zrobić mu 2 portrety (bliskich spotań był sporo, ale nie kończyły się one w miare fajnymi fotami). Portrety sa unikatowe, bo to naprawdę rzadki okaz i niewielu, nawet tych największych fotografów przyrody moze się koziołkiem albinosem pochwalić. Oczywiście zdaję sobie sprawę z niedostatków foty ale wklejając je na FP licząc na jakieś sugestie, podpowiedzi...
Tymczasem czytam o rażących szumach !! wymiekłem, Jurgen też...

Na to bym nie wpadł! Tzn jakiś tam szum widzę, ale w niczym nie przeszkadza w odbiorze tego zdjęcia! Wcześniej myślałem nawet, że może chodziło o "przepały" - a to patrz pan - albinos :mrgreen:

Wini
02-12-2006, 01:38
Szkoda że nie wiem o co chodzi z tą awanturą ale podobne parostki juz mam he he he ........
He he ale z takimi parostkami to ... niestety :(

Naprawdę ładne zdjęcie

Pawel Pawlak
02-12-2006, 01:52
nikoniara, pX, Wini; Dziękuję :)

Czornyj, ja też widzę. Ale wydaje mi się że zdjęcie ma większe niedostatki niż ten aspekt techniczny. Nawiasem mówiąc, ziarno na takim poziomie bardziej do mnie przemawia niż totalnie wygładzone foty, dlatego go nie usuwam. Ale to chyba rzecz gustu, może za jakiś czas polubię idelanie sterylne fotki ?

Niedzwiedz
02-12-2006, 08:16
taka ocieplona provia podoba mi sie

Dyziek
02-12-2006, 14:24
Wracając do tematu:) - bardzo ładne zdjęcie.

jarek76
02-12-2006, 15:38
Mnie tez bardzo się podoba
Z tym szumem to jednak trochę pojechali po bandzie. Mnie on wcale nie przeszkadza
Gratuluję wspaniałego zdjęcia

klon
02-12-2006, 18:21
Widac że ujęcie nie jest przypadkowe, podoba się. to jest 100% kardu czy przycinałes?

zkrzysztof
02-12-2006, 20:40
Zdjęcie świetne, co do szumów bez przesady

imbra
03-12-2006, 00:05
Śliczny ten koziołek albinos :)

pozdrav

wasia
03-12-2006, 19:56
Piekne ... Nicdodac nic ujac.

shaolin
04-12-2006, 06:08
Bardzo przyjemna fota, fajne swiatelko sie trafilo, no i model swietny! zazdroszcze spotkania :)

jchyra
08-12-2006, 17:32
zdecydowanie dodaj niebieskiego
może trzeba będzie lekko przyciemnić
może w światłach zrobi sie za niebiesko wtedy tylko na cienie puść czerwień
to juz kwestia detali, ale jednego jestem pewien jak dasz niebieski zdjęcie będzie super

Sławek
09-12-2006, 02:02
Bardzo piękny portrecik. Pewnie na dużej odbitce prezentuje się jeszcze lepiej.