PDA

Zobacz pełną wersję : [ Architektura ] Panorama Paryza



Marcin Stawiarz
30-11-2006, 20:42
[01]

http://www.stawiarz.com/zdjecia/paryz.jpg


[02]

http://www.stawiarz.com/zdjecia/paryz2.jpg


[03]

http://www.stawiarz.com/zdjecia/paryz3.jpg


[04]

http://www.stawiarz.com/zdjecia/paryz4.jpg


[05]

http://www.stawiarz.com/zdjecia/paryz5.jpg

lukaszMM
30-11-2006, 20:55
ale bajer :) fajne
ps. jak sie robi taki efekcik w PS?? jesli mozna to PW. dzieki

Andre
30-11-2006, 22:59
jak dla mnie rewelacja. super kadry i ten kolorek. powiedz jak taki osiagnac. prosze.

Ruppel
30-11-2006, 23:12
All my life..., dajesz kolejną lekcję pokory. Jest się od kogo uczyć, dzięki wielkie za możliwość obejrzenia Twoich prac.

lukaszMM
30-11-2006, 23:16
po obejrzeniu twojej strony nie dam Ci spokóju - juz mozesz zacząć pisać toturiala :) :)

fragles
30-11-2006, 23:18
Jak zawsze przyjemnie się patrzy na Twoje zdjęcia.

Nie zdradzaj jak uzyskujesz ten efekt ;)

Marcin Stawiarz
30-11-2006, 23:21
haha, dzieki wielkie,
co do obrobki, to nie takie proste zeby to opisac, choc w praktyce nie jest to az tak skomplikowane, ot trzeba wiedziec jaki chce sie osiagnac efekt koncowy i mocno eksperymentowac.

lukaszMM
30-11-2006, 23:23
oj tak łatwo sie nie wywiniesz - ten typ zdjec chyba lubie najbardziej

Le Sir
30-11-2006, 23:29
2. i 4. są moimi faworytami. Jednak w obu bym zmienił trochę kadry. W 2. bym się chyba trochę do gruntu przybliżył z aparatem, a na 4. wieżę dał bym całkiem po lewej. A co mi się w nich podoba, w pierwszym (czyli drugim) ułożenie kostki chodnikowej, a w drugim (czyli czwartym) majestatyczność wieży.
Po gorszej serii widzę, że wracasz do kożeni. I słusznie ;)

Andre
30-11-2006, 23:47
popieram lukaszMM powiedz jak to osiagneles

Grzybu
30-11-2006, 23:53
Bardzo fajne kadry, a to podstawa do dobrego zdjęcia. Poza tym trafiają w mój gust.

Le Sir
30-11-2006, 23:57
Komputer to narzędzie dla idiotów, poradzicie sobie. Sami dojdźcie jak osiągnąć taki efekt. Nie można mieć wszystkiego na tacy podanego ;)

till
01-12-2006, 00:05
Wielka lekcja fotografii... Ogladam te zdjecia i ogladam...

Na 4 lampa wygieta ekstremalnie, dziwie sie, ze sie nie przewrocila :) Ciekawe jak wygladaloby z wieza w lewo i calym (albo troche wiecej) tego drzewa po prawej...

Na 5 ten koles przy prawej krawedzi zdjecia troszeczke IMO nie pasuje.

A efektu nie zdradzaj, ciekawiej jest jak sie nie wie jak takie zdjecia powstaja :)

Szacunek :)

bombel
01-12-2006, 03:05
All my life - masz we mnie fana własnej twórczości, i prawie wszystko co prezentujesz jest świetne. Nie będę się rozpływć nad tymi zdjęciami, bo poza 1 są po prostu mistrzowskie. Bez przesady.

Dlatego prawie zabolało mnie zdjęcie pierwsze. Gdzie połówka? I to najczarniejsza, z głębi piekieł? Wykpiłeś się 'tylko' niekonwencjonalną konwersją do b&w i to ma być prawdziwy 'All my life'? Bez jaj - to jakaś podróba!

Patrzę na wszystkie inne i poznaję Mistrza - nieba, skłębione chmury, groza na przemian z pięknem i te rzeczy... I co, ta licha appla w miejsce nieba na pierwszym - to ma być niebo z klasyka?

Gdybym ja zrobił takie zdjęcie - to co innego, ja mógłbym, mnie wypada (choć jeszcze nie potrafię, ale się uczę, i kiedyś zobaczysz). Ale Ty? Wstyd.

Jogi
01-12-2006, 08:06
te zdjęcia udowadniają, że bajerancki efekt czasem odciąga uwagę od drobnych mankamentów, do których można by się przyczepić, a po drugie, że trzeba mieć odpowiednio zrobione zdjęcie, żeby móc do niego takie efekty dołożyć i sam PS na pewno sytuacji tu nie rozwiąże. To taki kubeł zimnej wody dla chętnych do naśladowania. :)

Andre
01-12-2006, 10:16
ze sam efekt nie jest wszystkim to wiem, te zdjecia i bez tego efektu byly by rewelacyjne.

Marcin Stawiarz
01-12-2006, 11:32
nie bede ukrywal, ze przez obrobke te zdjecia zyskuja dosyc duzo, a powodem takiej obrobki byla inspiracja zdjeciami XIX wiecznego fotografa z wroclawia (cholera zapomnialem teraz nazwiska, a do albumu nie mam juz dostempu)... wiadomo wtedy inaczej to wygladalo, gdy ogladalem album ze zdjeciami z tamtego okresu to rownie dobrze moglby byc to dla mnie Paryz, ale wracajac do tematu, to na tych zdjeciach przez mocne kontrasty a jednoczesnie zachowanie szczegolow, ktorych ciagle sie doszukiwalem, jakiegos pieska sikajacego pod drzewem, wybitej szyby, a to znowu kogos siedzacego na lawce, czy napisow na szyldach i innych takich *******, sprawialo to ze te zdjecia zyly. oczywiscie teraz ciezko podrobic ten klimat, bo i aparat nie ten, i architektura nie ta, a juz najwiekszym problemem jest estetyka ubioru ludzi, no niestety teraz juz takich zdjec nie da rady zrobic bez rezyserki.

zdaje sobie sprawe z niedociagniec, ze auta w kadrze, ze gdzies lampy leca, brzydkie kosze na smieci z workami... no ale mimo ze moglbym to usunac, to jednak zostawilem, co by mozna bylo wlasnie wylapac takie elementy :D

mam nadzieje, ze jeszcze tam wroce, bo 2 dni to troche za malo, zeby zrobic tam jakies dobre i przemyslane zdjecie.

lukaszMM
01-12-2006, 13:45
juz znalazlem jak mozna zdobic takie zdjecia (sprawdzielm te skróty o liscie sprzetu all my life who am i) he he :) :) :)

Vooda
01-12-2006, 16:41
Wspaniale kontrasty .

bubel
01-12-2006, 20:35
swietne! cholernie mi sie podobaja Twoje zdjecia ;)
jak zwykle pokazujesz kawal dobrej roboty.
pozdr,
b.

StruceL
02-12-2006, 00:13
2 rządzi.

imbra
02-12-2006, 02:03
2, 3, 4, 5 - świetne :)

pozdrav

Niedzwiedz
02-12-2006, 08:15
all...... wez sie za cos innego co ? bo juz w zdjeciach jestes reweacyjny ;)