Zobacz pełną wersję : RAW i Nikon CNX2 temp. barwowa
dawid1107
15-05-2010, 13:58
Witam, wykonałem kilka zdjęć na puszce D700 w formacie RAW przy ręcznym WB wynoszącym 5000K Czy jest możliwość w Nikon Capture NX2 zmiany tego parametru jakimś suwakiem? Tak jak to się dzieje w Photoshopie z wtyczką do RAWów?
Plis, help :)
Pozdrawiam, DejwiD
kamillo44
15-05-2010, 14:08
oczywiście, w zakładce "camera settings" masz pole "new WB", wybierasz np. "calculate automaticaly", wtedy robi Cie się aktywny suwaczek i możesz wybrać dowolne WB. Jak wybierzesz każdą inną opcję, to suwaczkiem jeszcze możesz korygować.
Mi osobiście w NX2 brakuje, tego że suwaczek od WB nie jest aktywny domyślnie, nie wiadomo jaka temperatura była ustawiona domyślnie.
hostman22
15-05-2010, 16:05
doradzam pobrać instrukcje NX2 z internetu...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.