Zobacz pełną wersję : Kolimator do lustrzanki :)
http://frazpc.pl/aktualnosci/311301,Celownik-kolimatorowy-do-lustrzanki-cyfrowej-produkcji-Brando.html
Super. Jeszcze wymienny magazynek na karty pamięci i prawie jak kałach ;)
lol
czego to ludzie nei wymysla ;p
po co to komu?
Art Erie
15-05-2010, 16:06
lol
czego to ludzie nei wymysla ;p
po co to komu?
Jak to po co? Nareszcie można kadrować bez zdejmowania dekielka z obiektywu :mrgreen:
Kordian d70
15-05-2010, 16:19
Jak to po co? Nareszcie można kadrować bez zdejmowania dekielka z obiektywu :mrgreen:
dobre, dobre ... ;-)
Jak to po co? Nareszcie można kadrować bez zdejmowania dekielka z obiektywu :mrgreen:
Fakt :-))
ale serio - po kiego grzyba jest coś takiego. W mojej prostej główce nie rozkminiłem jeszcze sensu stosowania takiego wynalazku.
No, chyba, że (jak to ktoś napisał w komentarzach na stronie): +10 do lansu... :-)
Ja widzę jedno zastosowanie. Do namierzania celu z założonym samyangiem 650-1300mm i telekonwerterem 4x. Moim zdaniem to gorąca stopka robi się prawie jak USB - coraz mniej potrzebne rzeczy są do niej przystosowane. Proponuję jeszcze celownik laserowy wyłączany na czas otwarcia migawki. Po co w ogóle podnosić aparat do oka. ;)
Proponuję jeszcze celownik laserowy wyłączany na czas otwarcia migawki. Po co w ogóle podnosić aparat do oka. ;)
Wiesz co, to rewelacyjny pomysł. Powinieneś to opatentować - byłbyś miliarderem $$$$$$$$$$ :-)
Fakt :-))
ale serio - po kiego grzyba jest coś takiego. W mojej prostej główce nie rozkminiłem jeszcze sensu stosowania takiego wynalazku.
Hmmm.... co znaczy "rozkminiłem"?
A robiłeś kiedyś zdjęcia na dyskotece, gdzie w półmroku nawet nie widzisz co robisz i komu robisz zdjęcie. Taki celownik powoduje że widzisz całe otoczenie a nie tylko to co w na matówce i pozwala to łatwiejsze rozeznanie sceny podczas dynamicznych zdjęć.
krzysiekn
15-05-2010, 21:00
można strzelać z biodra,albo po małej modyfikacji zza winkla
velaskez
15-05-2010, 21:03
Ja tam wolałem patent ze strzelaniem zdjęć zza winkla. ;) To jest IMHO mało użyteczne i słabo się komponuje z całością.
Art Erie
15-05-2010, 21:25
Ja tam wolałem patent ze strzelaniem zdjęć zza winkla. ;) To jest IMHO mało użyteczne i słabo się komponuje z całością.
Najlepiej kamera na stopce aparatu i obraz wyświetlany bezpośrednio na siatkówce oka, natomiast komunikacja z body na poziomie wymiany myśli :)
Naprawdę nie ma się nad czym rozwodzić, patent z kolimatorem zupełnie bezużyteczny.
można strzelać z biodra,albo po małej modyfikacji zza winkla
Oczywiście każdy z nas ma jakąś technikę na taką sytuację. Ja wolę trzymać aparat przy twarzy, ale nie patrzę w celownik tylko na obiekt.
Naprawdę nie ma się nad czym rozwodzić, patent z kolimatorem zupełnie bezużyteczny.
Ja tam jestem w stanie sobie wyobrazić jakieś zastosowanie np. przy podpiętym tele o dużej ogniskowej w celu zgrubnego wcelowanie się w "cel" :)
IMO jedyne zastosowanie to może mieć przy dużych ogniskowych. Bo inaczej to tylko i wyłącznie daje +50 do lansu.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.