PDA

Zobacz pełną wersję : Kolimator do lustrzanki :)



prz3mo
15-05-2010, 13:29
http://frazpc.pl/aktualnosci/311301,Celownik-kolimatorowy-do-lustrzanki-cyfrowej-produkcji-Brando.html

amirez
15-05-2010, 13:43
Super. Jeszcze wymienny magazynek na karty pamięci i prawie jak kałach ;)

grzehuu
15-05-2010, 16:03
lol

czego to ludzie nei wymysla ;p

po co to komu?

Art Erie
15-05-2010, 16:06
lol

czego to ludzie nei wymysla ;p

po co to komu?

Jak to po co? Nareszcie można kadrować bez zdejmowania dekielka z obiektywu :mrgreen:

Kordian d70
15-05-2010, 16:19
Jak to po co? Nareszcie można kadrować bez zdejmowania dekielka z obiektywu :mrgreen:

dobre, dobre ... ;-)

Pioter_
15-05-2010, 16:25
Jak to po co? Nareszcie można kadrować bez zdejmowania dekielka z obiektywu :mrgreen:

Fakt :-))

ale serio - po kiego grzyba jest coś takiego. W mojej prostej główce nie rozkminiłem jeszcze sensu stosowania takiego wynalazku.

No, chyba, że (jak to ktoś napisał w komentarzach na stronie): +10 do lansu... :-)

Tomeqp
15-05-2010, 18:33
Ja widzę jedno zastosowanie. Do namierzania celu z założonym samyangiem 650-1300mm i telekonwerterem 4x. Moim zdaniem to gorąca stopka robi się prawie jak USB - coraz mniej potrzebne rzeczy są do niej przystosowane. Proponuję jeszcze celownik laserowy wyłączany na czas otwarcia migawki. Po co w ogóle podnosić aparat do oka. ;)

shakin
15-05-2010, 19:54
Proponuję jeszcze celownik laserowy wyłączany na czas otwarcia migawki. Po co w ogóle podnosić aparat do oka. ;)

Wiesz co, to rewelacyjny pomysł. Powinieneś to opatentować - byłbyś miliarderem $$$$$$$$$$ :-)

Rarog
15-05-2010, 19:55
Fakt :-))

ale serio - po kiego grzyba jest coś takiego. W mojej prostej główce nie rozkminiłem jeszcze sensu stosowania takiego wynalazku.

Hmmm.... co znaczy "rozkminiłem"?
A robiłeś kiedyś zdjęcia na dyskotece, gdzie w półmroku nawet nie widzisz co robisz i komu robisz zdjęcie. Taki celownik powoduje że widzisz całe otoczenie a nie tylko to co w na matówce i pozwala to łatwiejsze rozeznanie sceny podczas dynamicznych zdjęć.

krzysiekn
15-05-2010, 21:00
można strzelać z biodra,albo po małej modyfikacji zza winkla

velaskez
15-05-2010, 21:03
Ja tam wolałem patent ze strzelaniem zdjęć zza winkla. ;) To jest IMHO mało użyteczne i słabo się komponuje z całością.

Art Erie
15-05-2010, 21:25
Ja tam wolałem patent ze strzelaniem zdjęć zza winkla. ;) To jest IMHO mało użyteczne i słabo się komponuje z całością.

Najlepiej kamera na stopce aparatu i obraz wyświetlany bezpośrednio na siatkówce oka, natomiast komunikacja z body na poziomie wymiany myśli :)

Naprawdę nie ma się nad czym rozwodzić, patent z kolimatorem zupełnie bezużyteczny.

Rarog
15-05-2010, 21:28
można strzelać z biodra,albo po małej modyfikacji zza winkla

Oczywiście każdy z nas ma jakąś technikę na taką sytuację. Ja wolę trzymać aparat przy twarzy, ale nie patrzę w celownik tylko na obiekt.

X_ray
17-05-2010, 17:01
Naprawdę nie ma się nad czym rozwodzić, patent z kolimatorem zupełnie bezużyteczny.

Ja tam jestem w stanie sobie wyobrazić jakieś zastosowanie np. przy podpiętym tele o dużej ogniskowej w celu zgrubnego wcelowanie się w "cel" :)

lechu92
17-05-2010, 18:15
IMO jedyne zastosowanie to może mieć przy dużych ogniskowych. Bo inaczej to tylko i wyłącznie daje +50 do lansu.