Zobacz pełną wersję : widzieliście coś takiego?
mskowronski
14-05-2010, 07:32
Witam, znalazłem takie ogłoszenie w necie!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/1018/d300k.jpg)
skąd się bierze taka cena!?
Hmm, może z kradzieży, albo gościu jakiś nie świadomy tego co posiada.
Tylko po co ktoś kupował mając D300 gripa do D80/D90?
I teraz sprzedaje to jako zestaw?
Dla mnie to wygląda na jakiś wałek.
Witam, znalazłem takie ogłoszenie w necie!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/1018/d300k.jpg)
skąd się bierze taka cena!?
gdzie jest ta oferta?
mskowronski
14-05-2010, 07:50
jest coś jeszcze lepszego!! Tu już nawet się zainteresowałem i wysłałem tam maila.
__________
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/4445/d700.jpg)
__________
cheyenne
14-05-2010, 08:01
Jak aparat z dystrybucji japońskiej może posiadać polską gwarancję i to do tego pełną, a nie liczoną od dnia zakupu w Japonii?
Panowie to "wałki"
Poproście o odbiór osobisty i sprawa się zakończy.
Ten temat już się chyba przewijał. Koleś wystawiał bardzo tanio sprzęt powystawowy z Vobisu. W Vobisie oczywiście nic nie wiedzieli o tego typu wyprzedaży.
Jak chcesz kupić to najpierw wpłać kasę. Przy pytaniu o odbiór osobisty dziwnym trafem zawsze był w drugim końcu Polski:).
Teraz zapewne przerzucił się z Fotojokera na Japonię:).
Daj znać co ci napisał w mailu, jak coś w podobnym klimacie to trzeba to na policję zgłaszać i tyle.
Lepiej nie wierzyć w takie okazje. To po prostu usiłowanie oszustwa i tyle.
andrzej_laskowski
14-05-2010, 18:19
Temat wałkowany nie raz i nie dwa. Zwykłe szukanie jelenia.
Ale skoro ciągle ktos o to pyta znaczy ze szanse na upolowanie takowego są.;)
Lepiej nie wierzyć w takie okazje. To po prostu usiłowanie oszustwa i tyle.
Albo po prostu skorzystać z takiej okazji i pochwalić się na forum
Dla pierwszego szczęśliwca ufundujemy nagrodę: uścisk dłoni każdego forumowicza z osobna ;)
Jeszcze trochę a ludzie zaczną się pytać czy da się wyhodować drzewko które zamiast jabłek będzie miało nikony. Ludzka naiwność nie zna granic.
i jeszcze d90 - komplet za j.w za 2400 i goła 700 za 3400 ;)
hostman22
14-05-2010, 19:02
nic tylko umawiać się na obejrzenie sprzętu :) jak jest dobry to czemu nie brać ?
Czy używany za 4tyś czy za 2,5 jak jest używany to taka sama szansa, że coś się w nim spieprzy... .
Bartek - NinoVeron
14-05-2010, 19:37
pamiętajcie!!! nie ma takich okazji!!!
każdy towar ma swoją cenę!!
raz o tym zapomniałem (3 tygodnie temu) i chciałem kupić telewizor w okazyjnej cenie na allegro
kasę straciłem a sprzedawca oszukał ponad 200 osób i zniknął
na allegro przynajmniej aukcje są ubezpieczone ... i po kilku m-cach i zgłoszeniu sprawy na allegro kasę pewnie odzyskam
ale jeśli jest to ogłoszenie gdzieś z sieci nie ma szans na odzyskanie czegokolwiek!!
Ciekawe czy to ten sam gostek:
http://www.tvn24.pl/-1,1656337,0,1,internetowy-oszust-mowi-przepraszam-i-tyle,wiadomosc.html
ChceszMasz - pomysłowy nick ;)
Nikony też gnojek "sprzedawał":
http://allegro.pl/item1003566996_1003566996.html
http://allegro.pl/item992387782_992387782.html
teh_14m3
15-05-2010, 00:01
to ja chciałem tylko nadmienić iż każdy sprzęt elektroniczny sprzedany w detalu musi mieć gwarancję 24 miesiące ;)
siwyyy77
15-05-2010, 01:08
to ja chciałem tylko nadmienić iż każdy sprzęt elektroniczny sprzedany w detalu musi mieć gwarancję 24 miesiące ;)
Proszę o coś na potwierdzenie tej IMHO dziwnej tezy :)
Jeszcze trochę a ludzie zaczną się pytać czy da się wyhodować drzewko które zamiast jabłek będzie miało nikony. Ludzka naiwność nie zna granic.
Dokładnie... ludzie sami sobie winni, póki będą jelenie będą i naciągacze
Megazordon
15-05-2010, 01:56
Dokładnie... ludzie sami sobie winni, póki będą jelenie będą i naciągacze
Stwierdzenie w stylu: "Tak się ubrała, jakby sama się o to prosiła".
W taki sposób naciągaczy usprawiedliwiać nie można.
Stwierdzenie w stylu: "Tak się ubrała, jakby sama się o to prosiła".
W taki sposób naciągaczy usprawiedliwiać nie można.
Chytry zawsze traci dwa razy.;-) Oszczędność nie zawsze popłaca, bo taniej w rzeczywistości wychodzi drożej.:grin:
W sklepie trzeba kupować - w takim z ladą i ekspedientem.
teh_14m3
15-05-2010, 07:44
Proszę o coś na potwierdzenie tej IMHO dziwnej tezy :)
poszukaj. gwarantuje że ci się uda :P
//edit: kurde, zapomniałem że to NP daje u nas gwarancje. Sorry :twisted::twisted:
to ja chciałem tylko nadmienić iż każdy sprzęt elektroniczny sprzedany w detalu musi mieć gwarancję 24 miesiące ;)
????? gdzie? musi mieć dwuletnią odpowiedzialność sprzedawcy, a nie dwuletnią gwarancję - gwarancja jest w Polsce nieobowiązkowa
siwyyy77
15-05-2010, 14:47
poszukaj. gwarantuje że ci się uda :P
Nie udało mi się, albo cieniutko szukałem albo co bardziej możliwe nie ma przymusu gwarancji 24 miesięcznej
teh_14m3
15-05-2010, 21:29
????? gdzie? musi mieć dwuletnią odpowiedzialność sprzedawcy, a nie dwuletnią gwarancję - gwarancja jest w Polsce nieobowiązkowa
dla mnie jako odbiorcy to jeden członek jest, jako sprzedawcy zresztą też.
Poza tym to czepiacie się :P
dla mnie jako odbiorcy to jeden członek jest, jako sprzedawcy zresztą też.
Poza tym to czepiacie się :P
Niestety to nie jest to samo - przy korzystaniu z reklamacji w trybie sprzedaży konsumenckiej (odpowiedzialność sprzedawcy) po pół roku od zakupu to KLIENT musi udowodnić, że WADA (niezgodność z umową), którą reklamuje istniała w chwili sprzedaży. Przez pierwsze pół roku domniemywa się, że niezgodność istniała od początku. Sprzedawca może jednakże wykazać poprzez np. ekspertyzę serwisu, że powód reklamacji wynika z innych przyczyn niż niezgodność z umową (nawet w ciągu tych pierwszy 6 miesięcy).
Jak się rozkleją buty na deszczu jest to dość łatwe bo przecież klej/ nitka/ materiał się nie zmieniły od czasu zakupu. Mogłeś przykładowo tej wady nie zauważyć/ nie napotakć wcześniej bo przez pół roku nie padało. Jednakże jak Ci padnie np. matryca w aparacie to niekoniecznie tak łatwo będzie - w końcu przez pół roku działała poprawnie. I w tym momencie dwuletnia gwarancja jest zdecydowanie lepsza niż dwuletnia odpowiedzialność sprzedawcy. Po prostu żądasz od gwaranta sprawnego sprzętu, bo gwarant ZAPEWNIŁ, że przez te dwa lata sprzęt będzie działał poprawnie i gwarant ma doprowadzić do tego by sprzęt taki był, przez naprawę lub wymianę na nowy. Sprzedawca zaś tylko przez dwa lata gwarantuje, że w momencie sprzedaży towar był zgodny z umową.
Dodatatkowo gwarancja jest taka sama dla osoby prywatnej jak i firmy, odpowiedzialność sprzedawcy jest tylko wobec konsumenta - czyli Jaś Kowalski może się na nią powołać, ale Jaś Kolwaski działalność gospodarcza już nie :(.
siwyyy77
16-05-2010, 00:16
dla mnie jako odbiorcy to jeden członek jest, jako sprzedawcy zresztą też.
Poza tym to czepiacie się :P
Już Ci wytłumaczono, co pomyliłeś :) Poza tym odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu niegodności towaru z umową dotyczy nie tylko sprzętu elektronicznego;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.