PDA

Zobacz pełną wersję : Krążek rozpraszania



augiasz
30-11-2006, 14:13
Witam!

Mam pytanie związane ze średnicą krążka rozpraszania w aparatach cyfrowych. Wiadomo, że dla małego formatu wynosi on 0,03mm a dla dużego 0,05 mm. Pytanie brzmi jak się ma sprawa średnicy krążka rozpraszania w cyfrakach? Są jakieś spisy dla najpopularniejszych modeli? Potrzebuję do rozwinięcia programu Głębia (http://free.of.pl/s/stajniaaugiasza/glebia.html)...będę wdzięczny za wszelkie uwagi...

alexkoz
30-11-2006, 14:19
sprawdź tutaj, może ci się przydać
http://www.dofmaster.com/dofjs.html
zmieniając pole "Circle of confusion for selected format" obserwuj jak zmieniają się krążki dla poszczególnych aparatów.

pebees
30-11-2006, 14:29
Z jakich wzorów korzysta ten Twój program?

augiasz
30-11-2006, 14:34
alexkoz: to jest to! Dzięki!
pebees: Solfa - tu jest art ze zrzutem tychże: http://www.fotal.pl/artykul/Glebia__program_do_obliczania_glebi_ostrosci_doc13 170.html

alexkoz
30-11-2006, 14:38
zauważ że twoje średnice krążków różnią się trochę od tych z DOF Mastera :) a ja chętnie przyjąłbym jeszcze mniejsze do kalkulacji.

augiasz
30-11-2006, 14:46
Wartości krążków, które obecnie są w programie wziąłem z książki K.D.Solfa - poza tym można też ręcznie ustawiać własne...ale z tego co widze niezbędne będzie zaimplementowanie listy z cyfrakami oraz pozbycie się zaokrąglania.

alexkoz
30-11-2006, 14:49
a rzeczywiście można wpisywac wartość z ręki, właśnie sprawdziłem.