dar3k
13-05-2010, 11:07
Witam
Przeczytałem wiele tematów na temat różnic między aRGB i sRGB no i nawet wiem na czym rzecz polega ale nurtuje mnie pewna sprawa bo aRGB jak wiadomo jest o wiele bardziej 'kolorowym' profilem i nadaje się do późniejszej obróbki. Ale jeśli chcemy oglądać ładne zdjęcia z żywymi kolorami to musimy zrobić konwersję do sRGB. Ja pstrykam fotki w RAWie jako programik do wywołania używam Camera RAW i większość zdjęć kończy w nim swoją obróbkę i chciałbym zapisać je do sRGB od razu a nie do aRGB, jak to jest domyślnie w CR.
Szukałem w opcjach czegoś aby to zmienić ale nic nie znalazłem, wybór profilu aparatu (dostępny z opcji CR) nic nie daje tzn zdjęcia i tak są zapisane w aRGB dopiero otworzenie zdjęcia w PS i konwersja na sRGB daje efekt tyle, że nie będę otwierać setek zdjęć, aby to zrobić.
Zadowoliłoby mnie również takie zautomatyzowanie procesu konwersji z aRGB do sRGB np przez PS (wskazuje katalog a on konwertuje sam i zapisuje zdjęcia, nadpisuje bądź tworzy nowe to już obojętnie) ktoś wie może jak to zrobić?
Przeczytałem wiele tematów na temat różnic między aRGB i sRGB no i nawet wiem na czym rzecz polega ale nurtuje mnie pewna sprawa bo aRGB jak wiadomo jest o wiele bardziej 'kolorowym' profilem i nadaje się do późniejszej obróbki. Ale jeśli chcemy oglądać ładne zdjęcia z żywymi kolorami to musimy zrobić konwersję do sRGB. Ja pstrykam fotki w RAWie jako programik do wywołania używam Camera RAW i większość zdjęć kończy w nim swoją obróbkę i chciałbym zapisać je do sRGB od razu a nie do aRGB, jak to jest domyślnie w CR.
Szukałem w opcjach czegoś aby to zmienić ale nic nie znalazłem, wybór profilu aparatu (dostępny z opcji CR) nic nie daje tzn zdjęcia i tak są zapisane w aRGB dopiero otworzenie zdjęcia w PS i konwersja na sRGB daje efekt tyle, że nie będę otwierać setek zdjęć, aby to zrobić.
Zadowoliłoby mnie również takie zautomatyzowanie procesu konwersji z aRGB do sRGB np przez PS (wskazuje katalog a on konwertuje sam i zapisuje zdjęcia, nadpisuje bądź tworzy nowe to już obojętnie) ktoś wie może jak to zrobić?