PDA

Zobacz pełną wersję : Halo wokół głowy satyra



janek.demonista
12-05-2010, 21:28
Pytanie skąd się wzięła obwódka ( coś jak halo ) wokół głowy tego zacnego satyra, czy ktoś mógłby wyjasnić na czym to zjawisko polega i co jest jego przyczyną. Podaje link

Wiem, że zdjęcie jest prześwietlone ale chciałbym dowiedzieć się cos więcej o tym konkretym zjawisku i jego przyczynach

link do foty
http://www.photoshop.com/accounts/8d901f6bda0747b5946beb4ad2bf05d6/px-assets/454ef15e32fa4cd09708febe7acb6f59

ogniskowa 49, f2,8 , 1,40, ISO 200, S-AF, focus point lewe ślepie, pomiar matrycowy

moim zdaniem są tu następujace błędy zbyt mała ogniskowa, pomiar powinien być centralny lub spot, zbyt długi czas

ale nie mam pewności czy to właśnie te czynniki decyduja o efekcie tej obwódki,


Z góry dziękuję strasznie uuuu!

luxius
12-05-2010, 21:31
a gdzie kolega widzi to halo?
jakie to szkło?

<| MICHAŁ |>
12-05-2010, 21:35
halo nie widzę, a zdjęcie nie jest prześwietlone... no chyba, ze liczysz kontur po lewej stronie

janek.demonista
12-05-2010, 21:40
szkło 24-70 , 2,8 Nikkor
a kontur jest tam gdzie moja prawa ręka czyli po prawej stronie głowy

ale skąd się tam znalazł i dlaczego ?

może po prostu zle to nazywam ( kontur, halo)
chodzi o obwódkę, w kazdym razie
taki obrys wokół tej głowy

jakby odbicie, linia

mpwt
12-05-2010, 21:48
A ja mam wrażenie, że trolujesz nam tutaj. Ja nic u siebie nie widzę. Patrząc na twoje problemy może lepiej iść i sprzedać jakieś szkiełko i zakupić porządny monitor. Przepraszam z góry za sarkazm.

janek.demonista
12-05-2010, 21:51
absolutnie nie troluję, pytam szczerze, ale idę sprawdzić w innym monitorze

janek.demonista
12-05-2010, 21:59
jaki tam sarkazm, sam Zyzia jestem i to z kulawym monitorem, sprawdziłem na innym, fota taka jak zamierzona, bez żadnego halo,
ale bez rady Pana Moderatora sny miałbym koszmarne

wielkie dzięki !

mpwt
12-05-2010, 22:02
sprawdziłem na innym, fota taka jak zamierzona

To sprawdź jeszcze czy ten D700 szumi na tym monitorze.

janek.demonista
12-05-2010, 22:07
wreszcie może coś zobaczę, może nawet to...

z wdzięczności przesyłam link do Garcia Rodero i nie tylko, wcinąc play i załozyć słuchawki

http://inmotion.magnumphotos.com/essay/between-heaven-and-earth
Magnum jest jednak niezłe ;)

dobrej nocy