PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis Nikon jednak nie jest tak źle.



Jatin
11-05-2010, 12:57
Po raz kolejny muszę pochwalić serwis Nikona. Poprzednim razem kiedy wymienili mi silnik AF w ciągu 4 dni uznałem to za wyjątek od reguły. Jednak firma zaskoczyła mnie pozytywnie po raz drugi.

W zeszłym tygodniu w czwartek oddałem do kalibracji szkło 17-55 f2.8, dzisiaj otrzymałem telefon że obiektyw jest po regulacji tak więc trwało to 3 dni robocze. Odebrałem właśnie szkło i co się okazuje kalibracja została wykonana jak najbardziej poprawnie, obiektyw wreszcie ostrzy tak jak powinien.

Tak więc z mojej strony kolejny plus dla serwisu i jeden minus za brak możliwości kupienia części.

Reasumując
Pomijając fakt że nie chcą sprzedawać części w przypadku moich 2 spotkań z serwisem wszytko odbyło się szybko i profesjonalnie.

Janpiot
11-05-2010, 13:04
Ja też mam pozytywne doświadczenia z Serwisem Nikon Polska.

luxius
12-05-2010, 10:47
Tez mi sie wydaje, ze jest lepiej. Tym bardziej niezrozumiałe jest to co NP robi teraz:( Osiągnieto pewien efekt i teraz sie go niszczy?

miron19j
12-05-2010, 11:54
Tez mi sie wydaje, ze jest lepiej. Tym bardziej niezrozumiałe jest to co NP robi teraz:( Osiągnieto pewien efekt i teraz sie go niszczy?
a nie można było tak od początku? Posypać głowę popiołem, przeprosić za serwis i pogonić ich do roboty? I zamiast całej tej wojny mieliby jeszcze więcej pochlebnych opinii na wszelakich forach. "Było źle, ale wzięli sobie do serca głosy użytkowników".

kuba_rsx
12-05-2010, 12:10
Hymm dzwoniłem w grudniu zeszłego roku 10telefonów i nikt nie odebrał. Dzwoniłem dzisiaj bo mam sabinkę do drobnej naprawy i odebrali po 1sygnale :D (wow)
Przewidywany czas naprawy 3dni (WOOOW) :D
Wiec może istotnie się coś ruszyło.

bohumil
13-05-2010, 09:48
Też się bałem, ale po 2 tygodniach oczekiwania (bez poganiania) odebrałem naprawioną SB-900. To było moje pierwsze spotkanie z serwisem - pozytywne - oby utrzymali taki poziom.