PDA

Zobacz pełną wersję : Rozładowanie do końca



mayor
29-11-2006, 21:28
Przez kilka lat pracowałem w sklepie pewnego operatora GSM. Sprzedawalismy w nim również baterie i zawsze wszyscy na szkoleniach jak również i dostawcy twierdzili, że przynajmniej raz na miesiąc każdą baterie należy rozładować do końca (NI-MH i LI-ION) poza Polymerowymi. A po kupnie UFORMOWAC czyli przynajmniej trzy razy rozładować do DNA i naładować do pełna. I teraz moje pytanko: Czy swoje oryginalne baterie do Nikonów traktujecie w ten sposób ? Ja osobiscie własnie tak je traktuje, i mam pewien problemik cos mi sie wydaje ze w momencie kiedy moj D50 przestaje pracowac z bateria ona wcale nie jest rozladowana do konca. Czy ladowarka MH-18a ma jakas funkcje rozładowania do końca baterii ? Czy moze macie jakies sposoby na dobicie do dna ?

pzdr dawid

TJD
29-11-2006, 22:02
Jedynym elementem aparatu, o który zupełnie nie dbam jest właśnie bateria. IMO przy obecnych cenach akumulatorków, nie warto zawracać sobie nimi głowy ...ładować, rozładowywać, formować i cholera wie co jeszcze ;/ Nawet najgorzej traktowany aku. powinien wytrzymać 2 lata. Na wszelki wypadek można nosić ze sobą zamiennik za 2 dychy i luz. A kombinacje? Hmm... nie warto.

freefly
29-11-2006, 22:02
Żadna bateria w sprzęcie elektronicznym nie rozładowuje się do końca, a sprzęt jednie siada gdy nastąpi spadek napięcia w baterii do poziomu który jest zbyt mały dla poprawnego funkcjonowania danego urądzenia.
Jak w samochodzie siądzie aku i nie mozna odpalić samochodu to znaczy że jest rozładowany? Przecież radio gra, kontrolki się świecą, a czasami mozna nawet szyby elektrycznie otworzyć, a samochód nie odpala.
Ty tylko spadek napięcia.

gregoire7
29-12-2006, 14:04
Żadnemu akumulatorkowi głębokie rozładowywanie nie służy, czasem zaleca się zupełne rozładowanie i ponowne naładowanie w 2, 3 takich cyklach celem odświeżenia ogniw, ale trzeba pamiętać że nie jest to rozładowanie do kompletnego zera !, bo rozładowywanie ogniw poniżej pewnych wartości granicznych napięcia powoduje nieodwracale zmiany chemiczne i spadek ich pojemności i żywotności, lepiej więc doładowywać niż dopuścić do ich padnięcia

robin102
29-12-2006, 15:49
Żeby akumulatorek był ZDROWY jak najdłuzej należy go po prostu ladować pełnymi cyklami i mieć zapasowy. Nie należy go doładowywać w tzw w pół sprawnożci bo ma ograniczoną ilosć cykli ladowania i rozładowania . Markowe 200-300 cykli badziewie z allegro po 30 zl 20-30 cykli. Po dluższym leżakowaniu aku należy doładować ,a nastepnie max rozładowac normalnie uyżywając w aparacie. Przy leżakowaniu dlugim aku ulegają samorozładowaniu to zjawisko naturalne , ale przed używaniem należy taki aku naladować. Nowe aku należy naładować na max i normalnie używać do pelnego rozaldowania w aparacie i potem ładowanie na full !!! Nigdy nie da sie aku bardziej rozladowac niż pozwala na to uklad kontroli wbudowany w porządny akumulator. Nie nalleży rozladowywać żaróweczkami rezystorkami itd. Tylko w aparacie .Proste prawda ??? pewnie już o tym było kilka razy.