SyFeQ
10-05-2010, 22:09
Witam serdecznie. Ostatnio zachciało mi się zdjęć w podczerwieni. Zieleń wokoło a ja mam następujący problem: gdy robię zdjęcie wg. którego mam ustawić balans bieli to do tego momentu jest wszystko ok (zdjęcie oczywiście robię z założonym filtrem). Menu -> menu fotografowania -> balans bieli -> pomiar manualny -> użyj zdjęcia -> wybieram zdjęcie. No to aparat na statyw, wybieram kadr, zakładam filtr, ustawiam na prześwietlone zdjęcie i co otrzymuję? Najprościej byłoby powiedzieć jeden wielki bubel. Zdjęcie czerwono-pomarańczowe czyli balans bieli zamiast tego, który wybrałem to na 99% jest na białe. Próbowalem dać na auto i troszku pokombinować z wyborem kolorów na nim. Też nic.
Czytałem ten (http://www.ckfoto.pl/foldery/ir_artykul.pdf) artykuł. Robie wszystko co trzeba i tak jak napisałem wyżej. Miał ktoś takie problemy? Jak temu mogę zaradzić?
Pozdrawiam.
Czytałem ten (http://www.ckfoto.pl/foldery/ir_artykul.pdf) artykuł. Robie wszystko co trzeba i tak jak napisałem wyżej. Miał ktoś takie problemy? Jak temu mogę zaradzić?
Pozdrawiam.