PDA

Zobacz pełną wersję : [ Architektura ] wewnątrz



Vooda
29-11-2006, 19:18
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://voda.topexpert.pl/albums/userpics/10001/2006-11-29_15-09-13_Vooda.jpg)

Vooda
29-11-2006, 19:19
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://voda.topexpert.pl/albums/userpics/10001/2006-11-29_15-01-18_Vooda.jpg)

bombel
30-11-2006, 02:47
Próbuję się doszukać czegoś na tych zdjęciach, ale mi nie wychodzi.

Jeśli w pierwszym chciałeś pokazać plakat na ścianie, to po co rząd uciętych krzeseł, a jeśli chciałeś pokazać wnętrze, to urżnięte nogi krzeseł wyglądają jeszcze gorzej. Moim zdaniem całkowicie do poprawki.

Na drugim staram się znaleźć coś szczególnego - ale jest irytująco ciasno: lewa futryna urżnięta, podłoga wewnątrz też, ścianka pomiędzy drzwiami też niecała... Ja rozumiem, że 18 mm to szeroko, ale tutaj - jak się okazuje - jeszcze za mało szeroko. Może lepiej byłoby zrobić jakiś detal, np fragment scianki z dziurą z filiżanką i do tego kawałek futryny... Scianka niebieska (zimne), filiżanka biała, futryna brązowa (ciepłe). Gdyby jeszcze w tle była żółta ściana lewego pokoju...Tylko głośno myślę.

MzMarcin
30-11-2006, 02:50
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://voda.topexpert.pl/albums/userpics/10001/2006-11-29_15-09-13_Vooda.jpg)
ZAJE..... SERIO!

Vooda
30-11-2006, 10:06
Bombel. chcialem pokazac szeroki kąt ale faktycznie na tamto miejsce 18mm to za malo :/ przydaloby sie ze 12 . Miejsce super ale nawet w czesci nie oddalem tego klimatu ktory tam jest. drzwi ciasno obok siebie i po srodku kolumnienka ktora je dzieli stojąc cntralnie jednym okiem widzialem lewa sale a drugim prawą. Szkoda ze tego fotka nieoddala. na drugim ucialem podloge bo zmieniala kolor i widoczny bym jasniejszy pasek . tak czy siak postarm sie tam wpasc ponownie . mielem doslownie 5 minut zeby tam popstrykac wiec nie mialem czasu na detale.

Madziulek
30-11-2006, 10:42
hmmm....albo jestem jakaś ślepa albo czegos nie rozumiem
co niby mają przedstawiac te zdjęcia i co sugeruje ten tytuł ..kilka krzeseł na okropnej niebieskiej ścianie ?
co to za miejsce ?

nie ma ciekawszych "wnętrz" ?

jak dla mnie zdjęcia nic nie przedstawiają ,to tytułowe wnetrze jest w dodatku tak brzydkie że jesli miałabym w takim pracowac to bym się zwolniła

bombel
30-11-2006, 13:11
Tak mi wpadło do głowy, że mógłbyś spróbować uratować dwójkę robiąć (ze statywu) dwa pionowe kadry i łącząc je jak panoramę. Co zyskujesz? Szerszy widok od góry i dołu, czyli to, czego najbardziej brakuje na tym obecnym zdjęciu.

Inną metodą uratowania zdjęcia jest kupno NIkona 12-24 :)

Vooda
30-11-2006, 16:26
Madziulek zdjęcia przedstawiają wnętrze budynku. Na drugim widoczne są dwa wejścia do sal wykladowych. Na pierwszym zaś - rząd krzeselek, a nad nimi plakat Beatlesow. Tytul natomiast sugeruje ze wszystkie (dwa) zamieszczone w tym poscie zdjęcia zrobione zostaly wewnątrz budynku.

Bombel - faktycznie nie wladlem na taki myk , za malo doswiadczenia . Postaram się w przyszlości zastosować taki numer. Dzieki za podpowiedź. 12-24 jak narazie zbyt blisko slońca.

Pozdrawiam i dzieki za konstruktywne komentarze.

Madziulek
30-11-2006, 17:23
Madziulek zdjęcia przedstawiają wnętrze budynku. Na drugim widoczne są dwa wejścia do sal wykladowych. Na pierwszym zaś - rząd krzeselek, a nad nimi plakat Beatlesow. Tytul natomiast sugeruje ze wszystkie (dwa) zamieszczone w tym poscie zdjęcia zrobione zostaly wewnątrz budynku.

ACHA
i uważasz że cos ciekawego pokazałes ?

Vooda
30-11-2006, 18:39
nie uwazam. Wrzucilem to na forum gdyz chcialem wiedzieć co o tym myślicie. Mi podoba sie fotka z krzesłami , gdybym tego nie wrzucil- nie dowiedzialbym sie o mozliwosci fotografii pionowej połaczonej w celu poszerzenia kąta. Przydalo mi się to, wiec wrzucenie tych fotek uwazam za calkowicie uzasadnione. Nie wszystkie fotografie podobają sie mi czy komukolwiek innemu. Wszystko to kwestia gustu i zachowania pewnych norm. Mysle ze forum powstalo wlasnie w celu dzielenia sie z innymi swoimi doswiadczeniami i zdjęciami, a takze w celu nauki samej fotografii. Twoj komentarz :

"hmmm....albo jestem jakaś ślepa albo czegos nie rozumiem
co niby mają przedstawiac te zdjęcia i co sugeruje ten tytuł ..kilka krzeseł na okropnej niebieskiej ścianie ?
co to za miejsce ?

nie ma ciekawszych "wnętrz" ?

jak dla mnie zdjęcia nic nie przedstawiają ,to tytułowe wnetrze jest w dodatku tak brzydkie że jesli miałabym w takim pracowac to bym się zwolniła" - nie pomaga mi w rozwiązaniu problemu. Miałem mozliwosc fotografować tak kolorowe pomieszczenia i potraktowałem ją jako kolejną lekcje. Tylko ze wzgledu na kolory zdecydowałem sie na takie wnętrze, a nie inne. Z pewnością są ciekawsze miejsca, lecz w chwili fotografowania nie interesowały mnie inne obiekty. i dlaczego tak ironizujesz co ma oznaczać wyraz "wnętrz" , chcesz udowodnić mi jak bardzo tytuł fotek nie pasuje do jpg-ów , czy ktoś Cię zdenerwował i nie możesz znaleźć innego sposobu na wyładowanie złośći jak tylko przez ironię dorzuconą do pieca ? Pozdrawiam

Madziulek
30-11-2006, 18:47
podsumuje Twoją wypowiedz bardzo krótko :


.....i zachowania pewnych norm....

własnie..włóż głowe do zimnej wody

zacznij lepiej od fotografi drzewek

reszte dopowiedz sobie sam


.... czy ktoś Cię zdenerwował i nie możesz znaleźć innego sposobu na wyładowanie złośći jak tylko przez ironię dorzuconą do pieca ? Pozdrawiam

może tak może nie

Vooda
30-11-2006, 18:59
a jednak ktoś Cię zdenerwował. Ok wezme to pod uwagę przejezdzająć obok lasu i zajadę popstrykać. Tymczasem w dni powszednie pozostaje mi tylko miasto i martwa natura. Zyczę Ci zeby złośc szybko przeszła i jednocześnie proszę o nie przekładanie własnych problemów na mnie czy tez inne osoby. Fajniej byloby gdybyś napisała mi co jest złego, a co dobrego w tych zdjeciach (oczywiście wg. Ciebie). Jesli zdjęcie nie watre jest Twojego komentarza zrob tak jak inni i nie komentuj go. Jeśli nikomu więcej nie pobobają się te ujęcia, proszę o zamknięcie tematu. Natomiast jeśli ktoś ma jakies wskazówki (co zrobić zeby było lepiej) to bardzo prosze o wypowiedź.


Andrzej Wodejszo

Madziulek
01-12-2006, 14:11
ciekawe co chciałes przekazac zdjęciami pod tytułem "brudny kran" czy "upside down" itp.

chyba nie rozumiem tej Twojej "sztuki" - sorry

Vooda
01-12-2006, 16:21
"sztuki" - biedactwo znow ktos Cie zdenerwowal i niezbędna jest ironia. Zazyj Ibuprom ironia , lub ibuprom cudzyslow. Moze Ci przejdzie. Nadal niczego mnie nie nauczylas, potrafisz tylko ocenic zdjecie ogolnie ? moze pokazesz mi droge na konkretnym przykladzie ? Wlasciwie to pytanie - co chcialem pokazac w tamtych zdjeciach, powinno pojawić się w TAMTYCH postach. Jesli lubisz odgrzebywac stare niedociagniecia to moge przeslać Ci zdjecia zrobione w czasach zerówki , lub przedszkola. Wtedy będziesz mogla uwolnić swą nienawisc i ironię . Co chciales pokazac he he he ale smieszne zdjecie , zwolnilabym sie z takiej pracy gdyby byly tam takie sciany , wloz glowe do zimnej wody, zacznij od fotografii drzewek , za kogo Ty sie uwazasz? nie masz w sobie za grosz skromnosci. Zjadla Cie ironia i pewnosc trafnosci Twoich wypowiedzi. Malo tego nie piszesz juz postow(w mojej sprawie) w konstruktywnym celu , tylko po to zeby wyladowac swoja zlosc. Twoje zachowanie nie pasuje do Twojego wieku. Niby tylko forum fotograficzne, a na podstawie kilku literek mozna okreslic jakim ktoś jest czlowiekiem. Trzeba poprosic moderatora o otwarcie dzialu "wyladuj sie na innych" wtedy bylabys zadowolona. Tymczasem pozdrawiam i nie czekam na kolejne komentarze na temat tych zdjęć. Ciekawe czy potrafisz ocenic zdjęcia czy autora...

Vooda
01-12-2006, 17:01
nie otrzymalem ani jednej rady mogacej mi pomoc. co do emocji to przed chwilą o tym pisalem. Szanuje kobiety , ale nie zgadzam się z komentarzem tej jednej. NIe popadajmy w paranoje zeby za wszelką cene godzić sie na wszystko tylko dlatego ze jest to Kobieta. Nie ma lepszych i gorszych. Kobieta jest rowna mezczyznie, nadal walcza o rownouprawnienie. Mysle ze stawiasz mnie w roli damskiego boksera niepotrzebnie. Wrzucam zdjecie tylko po to zeby dowiedzieć się czy jest knotem , a jezeli okazuje się ze jednak jest to chcialbym dowiedziec sie co w nim poprawic a nie czytać ironiczne teksty.

Vooda
01-12-2006, 17:01
nie otrzymalem ani jednej rady mogacej mi pomoc. co do emocji to przed chwilą o tym pisalem. Szanuje kobiety , ale nie zgadzam się z komentarzem tej jednej. NIe popadajmy w paranoje zeby za wszelką cene godzić sie na wszystko tylko dlatego ze jest to Kobieta. Nie ma lepszych i gorszych. Kobieta jest rowna mezczyznie, nadal walcza o rownouprawnienie. Mysle ze stawiasz mnie w roli damskiego boksera niepotrzebnie. Wrzucam zdjecie tylko po to zeby dowiedzieć się czy jest knotem , a jezeli okazuje się ze jednak jest to chcialbym dowiedziec sie co w nim poprawic a nie czytać ironiczne teksty.

bombel
01-12-2006, 17:07
Vooda, czekaj! :D

Albo odpowiadasz nie w tym okienku, albo ktoś kasuje wybiórczo jakieś posty. Kto Cię stawia w roli damskiego boksera? Piszę, bo jestem ciekaw! Tu w ogóle nie padają takie słowa.

sailor
01-12-2006, 17:07
Wrzucam zdjecie tylko po to zeby dowiedzieć się czy jest knotem , a jezeli okazuje się ze jednak jest to chcialbym dowiedziec sie co w nim poprawic a nie czytać ironiczne teksty.

obejrzyj troche zjdec architektury. jesli masz jakikolwiek zmysl plastyczny w duzej czesci sam ocenisz czy sa knotami czy nie. ale zeby ci ulatwic zadanie:

TAK! sa to knoty. nie da sie nic w nich poprawic. trzeba je zrobic na nowo myslac przed nacisnieciem spustu migawki

Vooda
01-12-2006, 17:27
Bombel ---- post mowil cos o uszanowaniu komentarza poniewaz byl napisany przez kobiete, ktorych tu jest mało. Niestety zostal usuniety. Bycmoze kolejna osoba najpierw pisze a pozniej mysli co napisala. Bez obrazy Sailor

bombel
01-12-2006, 17:33
Bombel ---- post mowil cos o uszanowaniu komentarza poniewaz byl napisany przez kobiete, ktorych tu jest mało. Niestety zostal usuniety. Bycmoze kolejna osoba najpierw pisze a pozniej mysli co napisala. Bez obrazy Sailor

Acha. Jeśli to jedyna przyczyna do szanowania wypowiedzi, to faktycznie błaha.

sailor
01-12-2006, 17:35
Vooda .. post naisalem uwazajac ze zachowales sie kretynsko i chamsko .. tyle. potem stweirdzilem ze to w sumie nie moja sprawa wtracanie sie w wasza dyskusje. ale skoro zes sobie bardzo zyczyl to prosze bardzo .. opinie masz powyzej. Madziulek po prostu delikatnie usilowala ci dac do zrozumienia zebys nastepnym razem zastanowil sie nad tym co wystawiasz.. a ty ja potraktowales na zasadzie "glupia laska penwie chce sie wyzyc" ..
bez obrazy .. mysle zanim napisze. z pelnymi tego konsekwencjami. tobie natomiast zycze szacunku dla innych uzytkownikow

Vooda
01-12-2006, 17:46
Nigdy w zyciu nie stwierdzilem ze jest glupia. Stwierdzilem ze Jej komentarz w stosunku do mnie nie był obiektywny , lecz byl sposobem na rozladowanie nerwow. Kazdy w tych czasach jest zestresowany i to rozumiem. Nie ma sensu dalej tego ciągnąc . Magda jesli Cię urazilem to przepraszam. Wlasciwie to gdybysmy byli w miare dojzali umyslowo ,dogadalibysmy się w prywatnych wiadomosciach , a nie na ogolnym forum ciągle sobie dosrywając.

pebees
01-12-2006, 17:48
A ja z pierwszego bym wywalił pierwsze (od prawej lub lewej, chyba lepiej lewej) krzesło, i pozostało by na dole też czterech żuczków z uciętymi, jak na plakacie, nogami :)

Madziulek
01-12-2006, 17:49
Nigdy w zyciu nie stwierdzilem ze jest glupia. Stwierdzilem ze Jej komentarz w stosunku do mnie nie był obiektywny , lecz byl sposobem na rozladowanie nerwow. Kazdy w tych czasach jest zestresowany i to rozumiem. Nie ma sensu dalej tego ciągnąc . Magda jesli Cię urazilem to przepraszam. Wlasciwie to gdybysmy byli w miare dojzali umyslowo ,dogadalibysmy się w prywatnych wiadomosciach , a nie na ogolnym forum ciągle sobie dosrywając.

odpisalam ci na pw
nie ma sprawy, koniec tego tematu

Vooda
01-12-2006, 17:59
pebees szczerze mowiac to ciągle myslalem ze na zdjęciu są 4 krzesla , ale jaja nawet tego nie zauwazylem. Kazde krzeslo to mial byc jeden beatles. Mam cos z oczami ,albo zbyt bardzo bylem pochlonięty dosrywaniem Magdzie.

till
03-12-2006, 11:18
Mam cos z oczami ,albo zbyt bardzo bylem pochlonięty dosrywaniem Magdzie.

Co za szczerosc :)

A co do zdjec, to chyba trzeba je zrobic po prostu jeszcze raz, choc osobiscie uwazam ze nie ma tam nic godnego pokazania. Jest duzo ciekawszych miejsc niz jakies sale wykladowe.