miron19j
09-05-2010, 21:47
Mam w rękach wydanie specjalne FOTO z 1999r o lustrzankach. Kilka cytatów:
"...Mimo to wiele osób nadal uważa automatyzację funkcji aparatu bardziej za element krępujący niż wyzwalający kreatywność"
"...nawet samo obserwowanie kadru jest niezbyt przyjemne w amatorskich lustrzankach autofokus. Obraz w ich celownikach przypomina mętny staw, do którego lepiej nie skakać"
"silniki przesuwu filmu były jedynie opcją do niektórych modeli, a zatem mniej było pstrykania w stylu "trigger happy" (angielskie określenie stosujące się do broni palnej - wskazuje na skłonność do strzelania na wszystkie strony pod najdrobniejszym pretekstem i bez zważania na konsekwencje)"
"...WADY
- skomplikowana obsługa
- amatorskie modele lustrzanek autofokus są zazwyczaj bardzo plastikowe
- pod względem mechanicznym jakość optyki autofokus jest z reguły gorsza od manualnej
- brak supertanich modeli
- droga optyka autofokus wyższej klasy..."
czy niektóre z tych sformułowań nie są aktualne do dziś? :-)
"...Mimo to wiele osób nadal uważa automatyzację funkcji aparatu bardziej za element krępujący niż wyzwalający kreatywność"
"...nawet samo obserwowanie kadru jest niezbyt przyjemne w amatorskich lustrzankach autofokus. Obraz w ich celownikach przypomina mętny staw, do którego lepiej nie skakać"
"silniki przesuwu filmu były jedynie opcją do niektórych modeli, a zatem mniej było pstrykania w stylu "trigger happy" (angielskie określenie stosujące się do broni palnej - wskazuje na skłonność do strzelania na wszystkie strony pod najdrobniejszym pretekstem i bez zważania na konsekwencje)"
"...WADY
- skomplikowana obsługa
- amatorskie modele lustrzanek autofokus są zazwyczaj bardzo plastikowe
- pod względem mechanicznym jakość optyki autofokus jest z reguły gorsza od manualnej
- brak supertanich modeli
- droga optyka autofokus wyższej klasy..."
czy niektóre z tych sformułowań nie są aktualne do dziś? :-)