Zobacz pełną wersję : Dziwne obiekty na niebie
Może ktoś jest zorientowany co to mogło być na niebie dzisiaj mniej więcej od 1:15 do 1:30.
Przez niebo leciały jakieś płonące obiekty po czym gasły i tak przez 15 minut. W Warszawie
były bardzo dobrze widoczne.
Chińskie baloniki?
http://www.npn.org.pl/?p=653
Dokładnie to było to.
Powiem szczerze, że robi to wrażenie jak się to ogląda na żywo.
ostatnio bardzo modne zresztą na weselach. Zamiast sztucznych ogni młodzi wychodzą z gośćmi na dwór, rozdają lampiony i razem puszczają:) dlatego godzina pasuje- zaraz po oczepinach:)
I potem Straż Pożarna ma co robić, np. gaszenie stodoły, lasu... ;)
Problem polega na tym, że takie akcję robione we własnym zakresie, są chyba nielegalne. Tym zajmują się specjalistyczne ekipy. Przyjadą i robią pokaz. Podobno muszą mieć wszelkie wymagane zgody - w tym również od speców od lotnictwa. Takie światełka na niebie bez kontroli mogą nieźle namieszać...
marszull
09-05-2010, 11:56
specjalistyczne ekipy to nie sa potrzebne do puszczania
ale zgody jak najbardziej na pewno strazy pozarnej (wiem bo znajomi organizowali takie puszczanie z okazji Tet)
o pozarze itd z okazji puszczania to nie slyszalem nie bo te lampiony wygasaja nim spadna na ziemie
Ale można to to kupić bez problemu: http://www.allegro.pl/item1021374363_podniebne_lampiony_lampion_balon_fl aga.html
Pytanie, ile balonów spadnie na ziemię zanim się nie wypali ;)
stepowyszlak
11-05-2010, 00:06
he.czego to ludzie nie wymyślą....;O przypomniales mi o latawcach.mam ochotę.tyle lat minelo
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.