PDA

Zobacz pełną wersję : "aparat" do 200zł - czy można ?



bogdi64
08-05-2010, 16:30
właśnie taki był priorytet - czyli
1 - ma być mały, nowy i TANI
2 - "firmowy" i TANI
3 - prosty w obsłudze (żono odporny) i j.w.
4 - zasilanie z "paluszka" i j.w.
5 - udawać, że ma szeroki kąt
przypadkowy wybór padł na PENTAX OPTIO E90 - czyli czy za 200zł można kupić kieszonkową małpkę

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
pierwszy punkt spełniony - jest mały (to nie jest reklama papierosów)
pkt 2
czyli mam większe zaufanie do produkcji z tzw "marką" - cena zakupu 199zł, w komplecie, makulatura (czytaj instrukcje i foldery" - dwa paluszki (R 6), sznureczek (na szyję się nie mieści), jakieś płytki (instrukcja pełna, brak PL - no chyba, że jest i programy do obróbki) no i kabelek - chyba mikro usb (mniejszy niż do nikona)
pkt 3
od góry dwa przyciski - zasilanie i spust
od tyły duży "telewizorek" 2,7cala i kilka przycisków, wszystko oczywiście z "plastiku" ale dość przyzwoitego, miłe zaskoczenie, że całość jest pokryta jak by gumą, czyli z łapki sam nie "wylata", jedynie małe zastrzeżenie do kołowego wybierak, jest jak by troszkę niedopracowany - cena ? (danych i foto aparatu nie podaję jest google, szkoda zaśmiecać strony literkami i cyferkami, których i tak nasze żony nie czytają) - czy jeszcze ktoś czyta to miejsce ? - duża ilość programów tematycznych (bo żadnych manuali oprócz iso nie posiada) nawet program do fotografowania zwierzaków (uwaga trzeba wybrać kolor sierści - to nie kawał)
no to zaczynamy - czyli wycieczka do parku

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
można też coś z bliska

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
ale coś mówiłem, że ma być szerzej, więc - szeroko i od do
szeroko iso 100

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
szeroko iso 200

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
od - do

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
wiadomo, że nie raz na czułość nam się zbiera - więc konkrety
iso 400

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
iso 800

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
iso 1600

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
no i lampką trzeba czasem błysnąć (ale mam bałagan w garażu)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
i chyba najciekawsza funkcja która mnie zaskoczyła a jest dość dobrze rozwiązana - czyli panorama z puchy, bez kompa, aparat sam naprowadza na kolejne fotki (max 3) i zwalnia migawkę wtedy gdy foki zostaną dokadrowane do właściwej pozycji - wprost bajka

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
co do pozostałych funkcji - to filmy ma ......tylko ma
co do minusów to dla mnie jedyny który (za tą kasę) zauważyłem to brak formatu 2/3 - czyli chcąc robić odbitki to trzeba zawsze coś uciąć
na dodatkowe pytania odpowiem w wątku (jeśli ktoś oczywiście dotarł do tego miejsca)
oczywiście żadne zdjęcie nie zostało PSute żadnym programem, nawet odpuszczono kadrowanie - czyli pucha i nic więcej - jako ciekawostkę - zrobiłem łącznie ok 60 fotek, i wszystkie miały trafiony AF, kolorystykę akceptowalną, i parametry naświetlania w miarę poprawne - czyli jeśli by mi takie fotki przywiozła żona z wczasów to "0" odrzutów

Władca Pixeli
08-05-2010, 17:19
parametry naświetlania w miarę poprawne - czyli jeśli by mi takie fotki przywiozła żona z wczasów to "0" odrzutów
Sprawdziłem histogramy zdjęć i wyglądają prawie idealnie.
Nie mogę tylko zrozumieć, dlaczego dużo droższe aparaty nie mogą tak naświetlać.

LordRamzes
08-05-2010, 19:35
Podziękował za test teraz już wiem jaki aparat będę miał na spacery :) i imprezki :)

amirez
08-05-2010, 19:59
Można wiedzieć gdzie kupiony? Szukam, ale cena wyższa niż wspomniane 199. Chyba, że kryzys dopadł PENTAX OPTIO E90 ;)
A też szukam czegoś do kieszeni, bo nie zawsze chce się torbę z N i klamoty "taśtać".

bogdi64
08-05-2010, 20:10
http://www.auchan.pl/promocje-auchan2.html
wklejam i nie jest to reklama

bogdi64
08-05-2010, 20:12
http://www.auchan.pl/promocje-auchan2.html
wklejam i nie jest to reklama

poczekam na noc i dołożę aby komplecik był

amirez
08-05-2010, 20:54
Dziękuję. Szkoda, że D90 za 1500 nie ma ;)

bogdi64
08-05-2010, 21:13
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
nocka - statyw, światło energooszczędne, halogen i coś z nieba
te rozmazania na drzewie to lekki wiatr czas naświetlania (ful auto) 2,6 sekundy - f 2,9 - iso 100

Lucas Z
10-05-2010, 11:23
Bawiłem się tym kompakcikiem w pracy, całkiem przyjemny

montini
10-05-2010, 18:07
spoko dzięki za test. lubię małe czarne kompakciki:)

montini
16-05-2010, 16:40
kupiłem i bardzo mi się podoba. Po promocji musiałem dać o cały grosz więcej (200), ale warto się szarpnąć:)

bogdi64
16-05-2010, 18:35
gratulacje i witam w klubie ;)

montini
16-05-2010, 21:36
gratulacje i witam w klubie ;)

to już chyba dobry moment na założenie osobnego forum e90... ;)

stachmuszel
18-05-2010, 14:31
Przyznam, że jestem w małym szoku!!! ISO1600 lepsze niż w D200.

Kasandra
18-05-2010, 14:55
dajcie więcej fotek;-)))
już mogą być obrobione, ciekawa jestem ile można z tego maleństwa wycisnąć

bogdi64
18-05-2010, 18:08
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
złota godzina

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
wyciągnięte z karty i nie tknięte PS

Antonioo
18-05-2010, 21:37
już dawno myślałem o jakiejś głupawce, i powiem, że zrobiłeś mi smaka:)

montini
18-05-2010, 21:49
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/IMGP0025fn-4.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_LuTmhcFII/AAAAAAAAAOo/FIjQR4uYuqY/s1600/IMGP0025fn.jpg)


dobry na taką pogodę

montini
20-05-2010, 11:05
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/1-19.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_Tt-gi6A9I/AAAAAAAAARA/hW8tNLUDxEw/s1600/1.jpg)1
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/2-16.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_Tt4E9Zp1I/AAAAAAAAAQ4/uFzlw9zqvDQ/s1600/2.jpg)2
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/3-13.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_Ttv7ZnSOI/AAAAAAAAAQw/ymNotaKSzLc/s1600/3.jpg)3
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/4-15.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_Tto4rPegI/AAAAAAAAAQo/CojPa0M4qCA/s1600/4.jpg)4
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/5-11.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_Tth2rT4AI/AAAAAAAAAQg/lGdBsq-mwNE/s1600/5.jpg)5
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/6-11.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_Tta398pvI/AAAAAAAAAQY/mo4N7HQJ-Rw/s1600/6.jpg)6
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/7-8.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_TtTZ-eohI/AAAAAAAAAQQ/oc7WzDaDBis/s1600/7.jpg)7
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/8-7.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_TtNCaC1QI/AAAAAAAAAQI/oasU-PerbUQ/s1600/8.jpg)8
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/9-5.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_TtEu3vRrI/AAAAAAAAAQA/u1-fv4HTvTo/s1600/9.jpg)9
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/11-5.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_Ts5MxiUGI/AAAAAAAAAPw/kMu4p7fNdvQ/s1600/11.jpg)10
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/12-5.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_Ts0AnKbZI/AAAAAAAAAPo/NM-d-ahnGco/s1600/12.jpg)11
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/13-5.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_TstYm-iNI/AAAAAAAAAPg/3NNHb-qRoHg/s1600/13.jpg)12
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/14-5.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_TsiuUX6kI/AAAAAAAAAPY/oh8KPpulQXg/s1600/14.jpg)13
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/15-4.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_TscgcCdWI/AAAAAAAAAPQ/zLBEP9Tk8DE/s1600/15.jpg)14
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/16-4.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/_wR40buFKBEE/S_TsVvfkPRI/AAAAAAAAAPI/eNIyE5eKDSU/s1600/16.jpg)15

Kasandra
20-05-2010, 11:14
coś Ci sie post rozjechał;-))
ale super za tą cenę!
nabędę po wypłacie, dzięki!

montini
20-05-2010, 11:26
przepraszam, już powinno być lepiej:)

koniecpolska
21-05-2010, 11:53
co do minusów to dla mnie jedyny który (za tą kasę) zauważyłem to brak formatu 2/3 - czyli chcąc robić odbitki to trzeba zawsze coś uciąćNic nie trzeba ucinać, w labie wybierasz szerokość papieru np. 10cm i mówisz, że ma być bez obcinania czegokolwiek, i dla dla formatu 4:3 dostajesz papier o rozmiarze 10x13,3cm (zamiast 10x15 przy ucinaniu góry i/lub dołu).

lukiii
21-05-2010, 12:18
Niektóre laby od ręki maja do wyboru formaty "tradycyjne" 2:3 i "cyfrowe" czyli 4:3

Robert_P
21-05-2010, 12:51
Też się zastanawiałem nad aparatem za małe pieniądze i widzę że ten maluch powinien się sprawdzić , dzięki za info !

bogdi64
22-05-2010, 11:36
no i wielki test e90 - czyli właściwy odbiorca (dzieciak plus wycieczka do Warszawy), ok 200 fotek (większość OK) do dyspozycji dwa przyciska (zasilanie i spust), aku 2000 pojemności wytrzymały (część z lampą i dalej aparat działa) można powiedzieć że e90 spisało się prawidłowo

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

koniecpolska
24-05-2010, 11:22
Niektóre laby od ręki maja do wyboru formaty "tradycyjne" 2:3 i "cyfrowe" czyli 4:3Ja takich labów unikam bo raz używam 1:1, 3:2, 4:3, 6:7 ... a dwa jeśli laboludek nie potrafi inaczej niż predefiniowane 3:2 czy 4:3 to lepiej mu nie powierzać swoich materiałów.

ska
24-05-2010, 14:56
Ostrość w rogach kadru fatalna ale zaskoczyły mnie szumy na wysokim ISO ,chyba nawet mniej szumi niż moja desiedemdziesiątka :P

bogdi64
24-05-2010, 15:09
trzeba cały czas pamiętać o cenie i mieć świadomość taniego zakupu, można było być całkowicie rozczarowanym i samemu sobie powiedzieć - no fakt co można za 200zł kupić, tego należało się spodziewać, lub faktycznie przyznać plus dla PENTAXA, że im się udało, widząc oczywiście wady, ale cały czas porównując do ceny, która jest zbliżona do średniej ceny karty pamięci (bo już dobry filterek ciężko za to kupić) i z tą świadomością mogę z nim iść na imprezę ;) - łódkę, czy motocykl, wiedząc, że ewentualna strata będzie dość niewysoka (chyba bardziej będzie szkoda karty z fotkami) pamiętając, że ma się przy sobie "elektroniczny notes" upamiętniający jakieś tam chwile, a mój były szef zawsze powtarzał, że są sytuacje, ze warto mieć byle jakie, niż nie mieć nic

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

montini
24-05-2010, 16:11
Całkowita racja, trzeba mieć świadomość wad i myślę, że cudzysłów w słowie aparat w tytule posta jest jak najbardziej na miejscu.

Nie robię testów ostrości na brzegach, mogę tylko subiektywnie porównać do canona g5, którego dawno, dawno temu kupiłem za 2700,- że w pentaxie szybciej i celniej działa AF, szybciej się włącza, mniej szumi, mniej się rzuca w oczy i oszczędniej gospodaruje prądem.

sheva
25-05-2010, 22:11
kurde... po co mi to lustro było?? :)

DonChristopherus
25-05-2010, 22:34
A ja mam takie pytanie w związku z mocą lampy. Kolega też ma taką niewielką małpkę i niestety światło nie dolatuje nawet z bardzo bliskiej odległości.
Jak sprawa wygląda w tym kompakciku?

bogdi64
26-05-2010, 11:25
w zasadzie nie używam lampy - zło konieczne, dobrze spisuje się jako doświetlająca i robi to subtelnie, jak muszę już używać lampy do zakładam chińczyka z fotocelą na szynie pod aparatem, ale to są skrajne przypadki, wiadomo, że lampka o 11 LP z tak symbolicznym lustrem niewiele oświetli, przy najszerszym obiektywie, teoretycznie powinna oświetlić przy iso 100 w odległości 3-3,4 metra, ale jeśli będziesz chciał to wieczorem pstryknę w garażu i zobaczysz, choć jedna z fotek właśnie była tak robiona

Croix
30-05-2010, 08:02
No to chyba znalazłem aparat dla swojej nowej pracy :D bo z lustrem na ramieniu z teczką w drugiej ręce ciężko po warszawie się wyrabiać od klienta do klienta. A ten przyjemny tani i co najważniejsze mały :) więc w kieszeni w marynarce się zmieści i nie powinien stwarzać problemu z foceniem mieszkań :) a może ma ktoś jakieś zdjęcia pokoi?? Tak na szybko zrobione :)

Pozdrawiam

Antonioo
31-05-2010, 22:53
a powiedzcie mi, czy robił ktoś z was tym film z dźwiękiem?:D.....podobno to straszna porażka... prawda li to?:)

BobbyBronco
31-05-2010, 23:22
ma RAW, bracketing, synchro na tylną kurtynę, video HD/60fps? Nie? To się nie opłaca ;)

a poważnie to bardzo fajny, jakość fot z puszki lepsza niż w jakimkolwiek Lumixie, a za ułamek tej ceny.

Antonioo
31-05-2010, 23:31
bez uszczypliwości proszę:) jakkolwiek w lustrzankach film to przeze mnie funkcja w zasadzie nieużywalna, to w takim pudełeczku, czasem coś tam by się kręćnęło....więc tak pytam...

GeparD
01-06-2010, 01:25
i po cholere ja lustro nabylem i tyle zabawek ;)
a tak powaznie to chyba sprezentuje to swojej lubej...

bogdi64
01-06-2010, 20:09
tu jest film z pentaxa, niestety dodatkowo "przerobiony" przez picasa - normalnie jest troszkę lepiej
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64/TestFilm90#5477867725876041202

gon
16-06-2010, 10:37
Czy ten model oferuje automatyczne umieszczenie daty (a może i godziny) na jpg ?

bogdi64
16-06-2010, 22:53
tak - wszystko możesz umieścić na zdjęciu -
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=146628

fistaszek20
18-06-2010, 15:21
Zakupiłam, zobaczymy jak się sprzęcik będzie sprawował :)

Lento Violento
18-06-2010, 19:04
Wrzuć jakieś fotki bez żadnej obróbki ... Zastanawiam się czy nie kupić synowi na wakacje.

bogdi64
18-06-2010, 19:21
Wrzuć jakieś fotki bez żadnej obróbki ... Zastanawiam się czy nie kupić synowi na wakacje.

to przejrzyj wątek od początku - tam są same fotki :)

Lento Violento
18-06-2010, 20:11
Widziałem wszystkie, ale czekam na jeszcze ... Na różnych forach są skrajne opinie - bodajże na forum pentaxa piszą o strasznych zafarbach, tak więc podtrzymuję swoją prośbę o kolejne zdjęcia ... :)

fistaszek20
22-06-2010, 10:24
Wrzuć jakieś fotki bez żadnej obróbki ... Zastanawiam się czy nie kupić synowi na wakacje.

Wrzucę jak tylko do mnie dotrze bo sklep na razie kompletuje zamówienie i cały czas czekam ;)

bogdi64
25-06-2010, 23:20
1 -

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/i/0004fi.jpg/)

2-

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/i/0003mht.jpg/)

3-

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/i/0002p.jpg/)

4-

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img205.imageshack.us/i/0001can.jpg/)

była prośba - jest odpowiedź

Lento Violento
26-06-2010, 02:00
dzięki :)

lechtom
06-07-2010, 22:41
a zobaczcie ten aparacik: http://www.fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,a,91.html
za te same pieniążki, bardzo podobny aparat a jednak są róznice

bogdi64
06-07-2010, 23:09
no to czekamy na pierwszego który kupi i pokaże mini test

lechtom
06-07-2010, 23:29
to chyba będę ja, na razie szukam sampli w necie
bogdi64, masz tam w ustawieniach rozdzielczości format 3:2 ?

LordRamzes
07-07-2010, 07:58
Koledzy a mam 1 pytanie czy ten aparat ma TRYB MANUALNY

Kasandra
07-07-2010, 08:14
o fujik wygląda fajnie
Znalazł ktoś jakieś sample?
Kupił ktoś?;-)

lechtom
07-07-2010, 10:00
znalazłem tylko 3 sampelki na stronie fuji, nigdzie więcej

bogdi64
07-07-2010, 10:09
panowie - jeśli zadajecie dodatkowe pytania dotyczące pentaxa - to proszę bardzo abyście poświęcili dwie minuty i przejrzeli wątek od początku bo w nim jest WSZYSTKO

z tego co widzę to obiektyw i duża ilość funkcji pokrywa się z Pentaxem - dołożono HD. ciekawe - kto to robi ??, ale chwała im za cenę, bo jeśli utrzymali jakość fotek pentaxa i dołożyli polepszone filmiki - no to "KURDE BRAĆ" - choć widzę, że skrócili gwarancję :( - a w przypadku takich zabawek to chyba istotne

tu są filmiki z ....
http://www.youtube.com/watch?v=hHm3xIp5gaQ
http://www.youtube.com/watch?v=vYPMlcpp05Q

i stronka o aparacie
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http://www.fujifilm.com.hk/FinePix/tc/products/digital_cameras/a/finepix_av100/features/page_02.html

Kasandra
07-07-2010, 10:14
No własnie mi się to HD podoba, no i mam sentyment do Fufu, bo posiadam s5.
Widziałam na fujikowym forum jedną fotkę i niepokojąco zżera baterie, starczało na 50 zdjęć, ale być może to wina akumulatorków.
Po tym weekendzie ma chłopak wrzucić więcej zdjęć

lechtom
07-07-2010, 11:09
gdzieś znalazłem, że na dwóch paluszkach alkalicznych można zrobić 180 fotek a na akumulatorkach 2700 mAh - 400 fotek

lechtom
08-07-2010, 15:13
gdyby ktoś miał doświadzenie z tym aparacikiem (fuji) odnośnie ilości fotek na komplecie baterii/aku to bedę wdzięczny - warto wiedzieć przed zakupem

LordRamzes
08-07-2010, 15:33
ponawiam pyt czy pentax e 90 ma tryb manualny M

Bust
08-07-2010, 17:05
ponawiam pyt czy pentax e 90 ma tryb manualny M
Nie ma.

Antonioo
08-07-2010, 22:21
ponawiam pyt czy pentax e 90 ma tryb manualny M


:D:D:D:D ło matko:):):):)

Antonioo
08-07-2010, 22:38
filmik hd z tego fujika

http://www.youtube.com/watch?v=1tySU5cwNYE

LordRamzes
08-07-2010, 22:56
Nie ma.

bardzo dziękuję :) , a szkoda

Kasandra
09-07-2010, 14:22
Dziękuję za linka
no noooooo
za tą cenę;-)))
podoba mi się!

gdyby ktoś miał doświadzenie z tym aparacikiem (fuji) odnośnie ilości fotek na komplecie baterii/aku to bedę wdzięczny - warto wiedzieć przed zakupem
taaak, sama na to czekam, chłopak z fufu forum chyba w ten weekend ma testować, jeśli te baterie jego były kopnięte i aparat nie zźera tak szybko prądu to ja już zdecydowałam się na niego;-)to Was zaspamuję wtedy fotkami próbnymi

lechtom
13-07-2010, 12:20
Kasandra, no i masz jakieś info nt. zużycia baterii i może jakieś sampelki?

pic1985
13-07-2010, 19:15
Fuji wygląda ciekawiej (na papierze) czy ma ktoś opinie może jakieś alternatywy - chyba zamiast kombinować jak bezpiecznie wozić d90 na rowerze lepiej kupić taką śmieszną małpkę:) - koszt podobny do dobrej torby:)

lechtom
14-07-2010, 13:21
aparacik zamówiony na prezent imieninowy dla żony (ale mi się rymło), zobaczymy ...

Antonioo
14-07-2010, 19:03
prosimy o zdjęcia:D

lechtom
14-07-2010, 19:27
będą fotki, na razie konspiracja do czasu uroczystego wręczenia ;-)

lechtom
17-07-2010, 23:06
Na szersze testy trochę brak czasu, na razie trzy fotki:
http://img704.imageshack.us/img704/1025/dscf0002for.jpg
http://img180.imageshack.us/img180/3024/dscf0032for.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/5817/dscf0043for.jpg
Na dołączonych do aparatu bateryjkach panasonica zrobione ponad 50 fotek + zabawa z przeglądaniem menu, wskaźnik baterii na razie ani drgnie

bogdi64
18-07-2010, 16:05
a powiedz jak filmiki, i czy fotki obrabiałeś czy puściłeś bezpośredni z karty ?

lechtom
18-07-2010, 16:52
filmikow nie próbowałem, fotki zgrane z karty, bez obróbki i zmniejszone w infanview
bogdi64, a w Twoim optio na ile wystarczają bateryjki?

bogdi64
18-07-2010, 19:06
ciężko powiedzieć - używam aku i jest różnie, ale widzę, że on lubi prąd

LordRamzes
18-07-2010, 22:53
Na szersze testy trochę brak czasu, na razie trzy fotki:
http://img704.imageshack.us/img704/1025/dscf0002for.jpg
http://img180.imageshack.us/img180/3024/dscf0032for.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/5817/dscf0043for.jpg
Na dołączonych do aparatu bateryjkach panasonica zrobione ponad 50 fotek + zabawa z przeglądaniem menu, wskaźnik baterii na razie ani drgnie

Kolego 1 pytanie i 1 prośba czy ten aparat ma funkcję panoramy 1 prośba czy mógłbyś zamieścić zdjęcia w trudnych warunkach jak oświetlenie jest gorsze oraz zamieścić zdjęcie jakiegoś widoczku :)

lechtom
18-07-2010, 23:53
LordRamzes - aparat ma funkcję panoramy - jeszcze nie próbowałem - fotki na wyższym iso postaram się zrobić w najbliższym czasie, widoczek także :-)
P.S. A może taki widoczek wystarczy:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img831.imageshack.us/img831/5461/dscf0037for.jpg)

LordRamzes
19-07-2010, 09:00
LordRamzes - aparat ma funkcję panoramy - jeszcze nie próbowałem - fotki na wyższym iso postaram się zrobić w najbliższym czasie, widoczek także :-)
P.S. A może taki widoczek wystarczy:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img831.imageshack.us/img831/5461/dscf0037for.jpg)


Przyjacielu pewnie ,że wystarczy jeśli możesz nawet w pokoju zrób lub lepiej wyjdz na zewnątrz wieczorkiem zob jak radzi sobie z iso , bo nie mogę się teraz zdecydować pentax jakby mniej ostry w porównaniu z tym fuji , z kolei jak nic nie pomieszałem fuji nie ma szerokiego kąta i to troszkę będzie bolało w pomieszczeniach , a i jeszcze jedno Przyjacielu gdybyś mógł z lampą też w pokoju zrobić :) będę CI Zobowiązany :)

lechtom
19-07-2010, 17:22
pentax z wątku ma dokładnie taki sam obiektyw jak ten fuji

LordRamzes
19-07-2010, 17:29
ale jakoś obrazek bardziej z fuji mi się podoba jak mozesz zrób te zdjęcia z lampą i w gorszym oświetleniu :)

LordRamzes
23-07-2010, 19:14
Ludzie proszę powiedzcie który wybrać ten fuji czy pentax , mam taki mętlik w głowie ,że chyba wybór padnie przez rzut monety :( , proszę napiszcie model i czemu akurat ten w grę wchodzą tylko te 2 modele , z góry dziękuję

Antonioo
23-07-2010, 19:41
a ja chyba pójdę do media z własną baterią i kartą, i uruchomię aparat, bo coś widzę, iż koledzy oporni w częstowaniu nas zdjęciami:)

czy to jest lekko mobilizujące:D??? hehe (żart oczywiście) :)

fistaszek20
23-07-2010, 21:09
Antonioo - koledzy oporni to koleżanka postara się jutro pentaxem coś pstryknąć, ok ? :)

sokrates
23-07-2010, 21:58
sprzedaje D90 z N17-55 - będę miał za to aparatów po 200 zł do końca życia :-)

LordRamzes
23-07-2010, 23:41
jak ktoś może jeszcze jakieś zdjęcia wrzucić będe zobowiązany może to przechyli szalę na korzyść danego modelu :)

Bust
24-07-2010, 00:02
jak ktoś może jeszcze jakieś zdjęcia wrzucić będe zobowiązany może to przechyli szalę na korzyść danego modelu :)

Kolego aparaty są bardzo podobne, nie ma faworyta. Nie wydajesz majątku więc nie ma co się zastanawiać i zapychac sobie głowę małymi sprawami. Gdybyś wybierał między np 7D a D300 to ok. ale tu daj Pan spokój :)
Wydaje mi się że którego nie kupisz będziesz jak za tą cenę zadowolony.
Sample nie będą do końca wymierne gdyż jak się pewnie nie raz przekonałeś gorszym aparatem odpowiedni człowiek zrobi lepsze zdjęcie, a wątpie zeby ktos miał oba modele i chciało mu sie robic jakies wymierne testy.
Na twoim miejscu wybrał bym ten który Ci się bardziej podoba (wg mnie fuji prezentuje sie lepiej) badz pójdź za firmą którą dażysz większym zaufaniem (tu również stawiam na fuji, mam takie małe pstrykadełko własnie fufu i jestem zadowolony).
Czois is jors !! ;)

LordRamzes
24-07-2010, 00:06
oczywiście Przyjacielu masz rację ale zapewne kilku osobom na kupnie przydałby się przykładowe zdjęcia z lampą itd wiadomo cena nieduża ale lubię wydawać pieniądze i otrzymać towar z którego wycisnę max możliwości oczywiście odpowiednich do ceny :) , nie wiem ale wydaję mi się ,że fuji ma ostrzejszy obrazek nie wiem czy ma funkcję panoramy co się przydaje właśnie teraz staram się znaleźć jakieś testy w sieci :)

lechtom
24-07-2010, 01:13
fotki będą jak obiecałem ale fuji był kupiony na prezent, został wręczony i jest w użytkowaniu, muszę znaleźć sposobność pożyczyć i zrobić fotki

LordRamzes
24-07-2010, 07:23
super :) a ten fuji ma funkcję panoram ??

lechtom
24-07-2010, 11:26
tutaj: http://www.fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,a,91,ogolne.html piszą że ma

LordRamzes
24-07-2010, 11:32
to teraz to już nie wiem chyba trzeba do wróżki iść ,żeby ślepy los zadecydował :D:D

fujifilm
07-08-2010, 18:47
Witam w sumie to zarejestrowałem się tylko dla tego wątku (:P). W każdym razie od niedawna posiadam Fuji A235 i jestem zachwycony, a te aparaty - Fuji seria A dwie ostatnie generacje no i ten Pentax E90 są takie same (E90 raczej przypomina modele w stylu A150, A170 bo ma 10M, a i tak wszystkie mają identyczny obiektyw nie mówiąc już o obudowie, oprócz serii AX który ma obiektyw 5-25 mm), nawet oglądając zdjęcia z tego wątku poznaję to samo rozmycie przy brzegach i abberację na szerokim kącie :P Narazie zrobiłem jakieś 1000 zdjęć więc jeśli są zainteresowani to mogę wybrać kilka i wrzucić, tylko problemem jest to że fotka z tego aparatu ma 6-8 MB i w związku z tym chyba najlepiej zrobię jak powrzucam w rozdzielczości 1600x1200.

Co do filmów to faktycznie mikrofon jest tragiczny, nagrywając telewizję z odległości 1 m nawet przy dużej (dużo większej niż przy normalnym oglądaniu) głośności na nagraniu i tak nic nie idzie zrozumieć, normalnej rozmowy to prawie że nie idzie wychwycić...

Pozdrawiam :D

ed: ano i funkcja panoramy jest i jakoś tam działa chociaż w sumie to zrobiłem dotąd tylko jedną (jak obrobię to też wrzucę)

flavio
08-08-2010, 10:12
Fuji AV100 - dla tych co mają wątpliwości, odnośnie liczby zdjęć na jednej parze baterii - ja zrobiłem 256 + 4 filmy (łączny czas ok. 6 minut).

LordRamzes
08-08-2010, 11:50
niestety wyszedł 1 minus pentaxa mianowicie oddawanie barw skóry właśnie wróciłem z wesela oczywiście jako gość i robiłem nim zdjęcia i na niektórych zdjęciach ludzie mają skórę jakby mieli żółtaczkę skóra ma nienaturalny kolor i szczerze nie wygląda to najlepiej

bogdi64
08-08-2010, 12:44
trzeba uważać - gdy ustawi się "AUTO PICT" aparat dobiera sobie program (nigdy nie wiadomo jaki) i wtedy mogą się pojawić dziwne sprawy

fujifilm
08-08-2010, 13:48
Obiecane fotki z Fujifilm A235, bez obróbki, poskalowane do 1600x1200 programem Gimp, panoramę zostawiłem bez skalowania.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img828.imageshack.us/i/dscf0127hj.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img228.imageshack.us/i/dscf2006e.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img33.imageshack.us/i/dscf2032p.jpg/)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/i/dscf2189ss.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img204.imageshack.us/i/dscf2200m.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/i/dscf2238w.jpg/)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img844.imageshack.us/i/dscf2499.jpg/)


Panorama
brak minuatury (http://img837.imageshack.us/i/dscf2501x.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)



Na jednym komplecie baterii jakieś 200 zdjęć, na akumulatorkach (podróbki Sanyo z napisem Eneready) wystrzelałem 530 zdjęć co prawda bez flasha.

Jak ktoś chce w pełnej rozdzielczości to chyba najwygodniej przez maila (chyba).

LordRamzes
08-08-2010, 21:34
trzeba uważać - gdy ustawi się "AUTO PICT" aparat dobiera sobie program (nigdy nie wiadomo jaki) i wtedy mogą się pojawić dziwne sprawy

co więc proponujesz ja robiłem w trybie p a na przyjeciu co proponujesz "portret" ??

fujifilm
09-08-2010, 17:11
A to nie jest wina czasem balansu bieli? Zapodaj jakieś przykłady jak możesz...

Te tryby tematyczne to jest pic na wodę w dużej mierze, w funkcjonowaniu aparatu (poza niektórymi jak plaża/śnieg, czy w przypadku fuji np. fajerwerki lub zachód słońca) nic nie wnoszą a są raczej dodane żeby użytkownik nie zastanawiał się między portretem a krajobrazem, mając do wyboru tryby kwiaty, przyjęcie, dzieci itd.

Na początku się jeszcze bawiłem na auto a teraz wolę chyba na P i wtedy można wybrać jakiś predefiniowany balans bieli bo auto zazwyczaj jest "zbyt poprawne", a w mieszanym oświetleniu to efekty są zupełnie nie takie.

bogdi64
25-12-2010, 13:24
dziś do mnie trafił kolejny kompakt do 200zł - pobawiłem się troszeczkę - model to canon 495 - model tegoroczny, po pierwszych fotkach jestem zaskoczony pracą z lampą błyskową - ustawia czułość a automacie do iso 800 aby złapać jak najwięcej światła zastanego, co jednak wiąże się z mocnym odszumianiem fotek - gdyby było zainteresowanie tym modelem mogę zrobić jakiś mały poglądowy test

co4en
05-01-2011, 10:30
Co tam nowego w temacie?
Porownywal ktos modele Fujifilm FinePix AV100 vs AV110 vs AV130 ?

Tak przegladam te filmiki w sieci http://www.meetgadget.com/gadget/10648/FujiFilm+FinePix+AV130/videos to ciezko dla niego o konkurenta...

bogdi64
29-01-2011, 10:30
można jeszcze taniej i całkiem ciekawie JUŻ KUPIONY :)
http://www.mediamarkt.pl/bialystok/oferta-specjalna
CZYLI SAMSUNG ES30 za 179zł

km79
07-11-2012, 12:12
Czy jest obecnie na rynku aparacik godny polecenia w cenie ok 200zł ?