PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka w stylu Sade



Strus
08-05-2010, 15:13
Możecie polecić jakąś Panią tworzącą w stylu Sade? Taka muzyczka do posłuchania wieczorkiem w chwili spokoju

gsh
08-05-2010, 15:43
Może Portishead. Inny kierunek muzyczny ( trip hop, bristol sound ) ale mogę szczerze polecić. Świetny wokal, klimatycznie...na pewno warto poświęcić uwagę.

elwrona
08-05-2010, 15:47
dpo posłuchania wieczorkiem polecam - Parov Stelar.... może to nie w stylu Shade ale warto jazzowo swingowe klimaty we współczesnej aranżacji. Nie słucham tego typu muzyki ale ostatnio wsiąkłem

pil74
08-05-2010, 15:54
Diana Krall, Ive Mendez, Brenda Russell, Anita Baker, Ella Fitzgerald, Maysa mniej lub bardziej w tym klimacie jeżeli chodzi o wokalistki.
Generalnie coś z okolic tzw smooth jazzu.
Polecam również Davida Sanborna, ktróego jego kawałki były np na soundtracku do filmu z M.Gibsonem Tequila Sunrise http://www.youtube.com/watch?v=ln1plk7irIw

samek
08-05-2010, 15:59
Diana Krall, Ive Mendez, Brenda Russell, Anita Baker, Ella Fitzgerald, Maysa...

Dodałbym:
Adele, Aga Zaryan, Angelique Kidjo, Lura, Rokia Traore

sawi
08-05-2010, 17:35
Zajrzyj tu: http://www.chillizet.pl/ - udostępniają strumień.
Poza tym, że można posłuchać to można dowiedzieć się o ciekawych płytach chilloutowych ostatnio wydawanych.

stock
08-05-2010, 17:46
może Tori Amos - niekoniecznie ten sam styl - ale powinna Ci przypaśc do gustu :)

piter68
08-05-2010, 17:59
Zdecydowanie Cassandra Wilson i Particia Barber :) Nieco inne klimaty, ale do posłuchania wieczorem - sam smak.

Zuzus
08-05-2010, 18:06
Zobacz sobie serie plyt "Late Night Mood" - klimatyczne, i nastrojowe piosenki, troche smooth jazzu, troche soulu, elektroniki. Moze Ci przypadnie ;)
A pozatym to Joss Stone, Diana Krall, Casandra Wilson, Robin Thicke.. i wymienieni powyzej wykonwacy..

Strus
09-05-2010, 11:31
Poszperam, poszperam. Dzięki za podpowiedzi

Nikuś
09-05-2010, 12:15
Muzyka Sade jest moim zdaniem w jakimś sensie transowa i w tym też jest moc tych dźwięków, oczywiście oprócz głosu wokalistki. Zapomniałem jak się nazywała babka ale śpiewała w piosenkach muzyki filmowej Badalamentiego m.in z "Miasteczko Twin Peaks" Może to?

.

samek
09-05-2010, 12:30
...Zapomniałem jak się nazywała babka ale śpiewała w piosenkach muzyki filmowej Badalamentiego m.in z "Miasteczko Twin Peaks" Może to?

Julee Cruise

hcman
09-05-2010, 12:40
Może Morcheeba przypadnie ci do gustu?
http://www.youtube.com/watch?v=7FmognvrztU&feature=related

maclat
10-05-2010, 19:49
A w ogóle Strusiu, nie zapominaj o takich stacjach radiowych jak Chilli Zet i Radio PiN - obydwie nadają także online :)

pil74
10-05-2010, 22:21
A ja polecam SMOOTHJAZZ.COM i Absolutely Smooth Jazz - S K Y . F M, które można znaleźć w shoutcast radio w winampie. Tam na okrągło lecą smęty jak sade :)

Strus
11-05-2010, 07:35
A w ogóle Strusiu, nie zapominaj o takich stacjach radiowych jak Chilli Zet i Radio PiN - obydwie nadają także online :)

Zet i radio Chillout z GG mam opanowane ale to jednak nie jest Sade :D Klimat jaki ona tworzy, glownie wspanialym glosem, jest nie do podrobienia. W klimatach chillout swego czasu katowalem codziennie skladaneczki Cafe Miedzy Nami

Strus
28-09-2010, 23:43
W końcu..... :) Znalazłem i nie mogę się oderwać India Arie Polecam gorąco. Rewelacja po prostu. Stylowo jak dla mnie strzał w dyszkę. Tego szukałem

akustyk
29-09-2010, 00:04
z wlasnej kolekcji podpowiedzialbym:
Joss Stone, Ebba Forsberg, Silje Nergaard, Sophie Zelmani, Anna Ternheim, Morcheeba (choc tu raczej wybiorczo), Sevara Nazarkhan...

Valdek_Tychy
29-09-2010, 07:45
Jest brazylijska wokalistka nazywana kopią Sade może dlatego,że pisze dla niej ten sam kompozytor a nazywa się Ive Mendes,niedawno koncertowała w Polsce.

Strus
29-09-2010, 10:52
Ive znam. Też bardzo klimatyczna muzyczka