PDA

Zobacz pełną wersję : Rozp***l na giełdach i walutach



Zbigniew
06-05-2010, 20:56
Grecja Grecją, ale jak żyję to takiego czegoś nie widziałem. To początek końca.

1


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img517.imageshack.us/img517/9542/57451802.jpg)

2


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img684.imageshack.us/img684/3194/91375992.jpg)

Wcale mi nie do śmiechu :( Gdzie można wyemigrować ?

robin102
06-05-2010, 20:59
A mówili fachowcy od ekonomijii , że kryzys czkawką będzie szedł przez kraje, ze to jeszcze nie koniec. Oby do nas bezpośrednio nie przywędrował.
Czyżby trzeba było sprzęt foto znów na zapas kupować za pieniądze wycofane z giełdy :)

ASAHI
06-05-2010, 21:00
I znowu wszystko zdrożeje... Super.

velaskez
06-05-2010, 21:02
5%?!?! teraz już 6 jak spojrzałem.... :shock:

Zbigniew
06-05-2010, 21:04
Eee tam zdrożeje sprzęt foto.... Mi to komornik przyjdzie i weźmie wszystko, na co pracowałem przez ileśtam lat. Ja pitolę :(

edit: Fajnie się koledzy moderowało na forum ;-(

velaskez
06-05-2010, 21:06
Kredyt w CHF?
Głowa do góry, będzie ok.

Rycerz
06-05-2010, 21:07
niestety te franki dadzą popalić wielu osobom teraz :( :(

teh_14m3
06-05-2010, 21:08
Jest takie powiedzenie: "dobry zwyczaj - nie pożyczaj"

którego zresztą nienawidzę ;)

Zbigniew
06-05-2010, 21:08
No jasne że będzie dobrze. Drugą połowę życia spędzę jako fotograf ślubny w Nowej Zelandii. Piękna przyroda, nie ma korków, pogoda lepsza, nie ma europajaców i tych własnych, narodowych, itd. Oczywiście że głowa do góry :)

sea21
06-05-2010, 21:11
Przecież u nas nie ma kryzysu....

rooner
06-05-2010, 21:13
pięknie, k...., pięknie

dem
06-05-2010, 21:23
A dwa dni temu poważnie myślałem nad całkowitą wymianą moich oszczędności na $. Choć kto wie, może jeszcze nie jest za późno... oby nie.

velaskez
06-05-2010, 21:27
A dwa dni temu poważnie myślałem nad całkowitą wymianą moich oszczędności na $. Choć kto wie, może jeszcze nie jest za późno... oby nie.

Trza było myśleć jak USD było pod koniec marca po 2.7zł;)
A ja dalej sobie pluję w brodę, że nie kupiłem sprzętu foto będąc w USA, jak USD było po 1.98zł i wtedy 24-70/2.8 kosztowałby mnie 3600zł za nowy :twisted:

jackrabbit
06-05-2010, 21:36
Przecież u nas nie ma kryzysu....

u nas jest kryzys permanentny ;)

Piotr_
06-05-2010, 21:47
Jak ktoś ma odłożone pieniądze na sprzęt to chyba lepiej już nie czekać.

Zbigniew
06-05-2010, 21:49
Heh, dolar był dzisiaj przez moment na 3,35, a w poniedziałek tak powiedzmy 2,93-2,95. Ogólnie masakra, rzeźnia, bryndza. Chyba wszyscy przerzucimy się na ciemniejsze szkła, bardziej szumiące aparaty i lampy bez CLSa :D

Burkinafaso
06-05-2010, 21:54
Zdrożało... to i stanieje. Zawsze tak było... i zawsze się wydawało, że to koniec świata. Z tego żyją mieżdunarodnyje spiekulanty.;-)

Zbigniew
06-05-2010, 21:56
W to wierzę i to mnie trzyma przy życiu. Ostatnio (przełom 2008-2009) też była totalna masakra i jakoś udało się. Teraz co prawda otoczenie jest inne, sytuacja zupełnie inna, ale jakoś trzeba będzie to ponownie przeżyć. Byle Johny Walkera nie zabrakło w sklepach.

Marian K
06-05-2010, 21:56
Jest takie powiedzenie: "dobry zwyczaj - nie pożyczaj"

którego zresztą nienawidzę ;)

I słusznie,wydaje się cudze a oddawać trzeba swoje. :)

A może to są: złe, dobrego początki,może jakaś rozpierducha ,socjalno-ekonomiczna,po której ludzie wrócą na właściwe miejsca.To jednak jest straszne,oddać coś co nam się nie należało.

Zen
06-05-2010, 21:59
Heh, dolar był dzisiaj przez moment na 3,35, a w poniedziałek tak powiedzmy 2,93-2,95. Ogólnie masakra, rzeźnia, bryndza. Chyba wszyscy przerzucimy się na ciemniejsze szkła, bardziej szumiące aparaty i lampy bez CLSa :D

Taka już natura kursów giełdowych i walut, na przemian spadki i wzrosty. Nerwowe i paniczne reakcje nic nie pomogą. Trzeba przeczekać i już, Spekulanci zarobią swoje i kursy ponownie zaczną spadać.

Burkinafaso
06-05-2010, 22:05
Byle Johny Walkera nie zabrakło w sklepach.
Dobry to pretekst aby rezerwę strategiczną powiększyć.:smile: A towar to piekielnie trwały... ale i piekielnie wartko parujący.;-)

Zbigniew
06-05-2010, 22:07
Mi teściowie ostatnie The Glenlivet przywieźli. Oj mniam. Johny W. - obojętnie czy czarny czy starsze nawet nie umywa się. Ale to temat na inny wątek :D

sheva
06-05-2010, 22:11
a wracając do tematu, to właśnie po kryzysowo zamierzałem zainwestować trochę gotówki w giełdę ale z tego co obserwuje od tygodnia zostanę chwilowo przy lokatach :)

Oby tylko nie był to jakiś dłuższy trend...

Piotr_
06-05-2010, 22:12
Samyangi górą. Jeszcze jakieś 35f1,4 za 1000zł i na cholerę nam te Nikkory :)

frostic
06-05-2010, 22:18
Oj pamiętam końcówkę 2008 roku, wtedy też ostro sie działo. Frank z 1,96 zł poszedł na 3,32 w 5 miesięcy.
Wtedy też zdarzały się wahania dzienne po 5%.
Kilka zawałów, parę samobójstw... życie.

Spoko, jak frank spadnie do 0,99 zł to wtedy wszyscy zejdą z kredytów mieszkaniowych ;)
A co... pomarzyć nie wolno?


Ten wykres to fajnie obrazuje: http://waluty.onet.pl/kurs-franka-szwajcarskiego-do-zlotowki,18909,828,2,1002,1,profile-wykresy (trzeba kliknąć "2L")

jery
06-05-2010, 22:23
Spekulanci spekulanci. Istnieje nawet domysł, że poza systuacją w Grecji, Hiszpanii i Portugalii, spekulanci ustawiają się pod debiut PZU. Droższe euro i dolary, słaba złotówka to tańsze akcje do kupienia. W końcu największa prywatyzacja w tym roku, no i w historii GPW.

Zbigniew
06-05-2010, 22:23
Tak, dobrze wiem jak to było :D

Swoją drogą coś śmiesznego w temacie - http://www.google.com/finance?q=NYSE:ACN

Lol

JK
06-05-2010, 22:29
Grecja Grecją, ale jak żyję to takiego czegoś nie widziałem. To początek końca.
...... Wcale mi nie do śmiechu :( Gdzie można wyemigrować ?

Nie panikuj. Były już takie czasy, kiedy Ty chodziłeś do podstawówki, że biegało się do banku kilka razy dziennie (internetu nie było), żeby sprawdzić, czy jakiś klient czasem faktury nie zapłacił. A jak zapłacił, to była szybka akcja wybierania gotówki i do kantoru. Nikt się nie zastanawiał nad kursem. Każdy kwadrans się liczył, a takie "spadki" jak dziś były wtedy uważane, za niewielkie. Też się ludziom wydawało, że to koniec, ale wyszło na to, że jednak nie koniec. :wink:

frostic
06-05-2010, 22:32
Tak, dobrze wiem jak to było :D

Może i tak, ale Ty pewnie nie zmieniałeś akurat wtedy banku, w którym masz kredyt ;)

Byłem trochę zdziwiony jak Pani z nowego banku powiedziała, że "kurs walut lekko się zmienił" i trzeba dopłacić 1200 zł.
Oczywiście poradziła, aby poczekać kilka dni to sytuacja się unormuje.
Czekałem grzecznie ok 2 tygodni - ale wtedy do dopłaty było już... 19 ooo zł ;)
Na szczęście potem spadek do 2,43 więc "tylko" 4 koła w plecy.
Tak to się działo...

Ale i tak uważam, że kredyty mieszkaniowe - choć nie zawsze bezpieczne - są cholernie potrzebne.

Zen
06-05-2010, 22:47
Również mam kredyt w CHF. Od 10 ponad lat w tym samym banku. Mimo wielu propozycji nigdy nie zmieniłem banku. Nie przewalutowałem na złote mimo że mój bank usilnie mnie do tego namawiał. Po latach wiem że zrobiłem dobrze i jestem na plus.

yakris
06-05-2010, 22:49
Dziś podano, że Polska będzie miała w tym roku najlepsze wyniki gospodarcze. W następnym zdaniu podano info o super spadku złotówki. Zgroza - sprzęt zdrożeje

grudzinsky
06-05-2010, 23:03
ze ja teraz na wakacje do PL sie nie wybieram...ech mam nadzieje, ze zlociak poleci jeszcze bardziej :D przynajmniej do stanu sprzed 6 lat kiedy to za funta trzeba bylo placic 7zl...

Zbigniew
06-05-2010, 23:05
OK, jest demokracja, więc masz wybór - chcesz czerwony kartonik czy bana na tydzień ? :) :D ;)

grudzinsky
06-05-2010, 23:07
OK, jest demokracja, więc masz wybór - chcesz czerwony kartonik czy bana na tydzień ? :) :D ;)

w sobote i tak porzucam forum :razz:
synek do domu z mama wracaja, wiec czasu nie bede mial na przesiadywanie :razz:

wczesniej pytales gdzie wyemigrowac...wal smialo do UK :D chociaz NZ wydaje sie byc lepszym rozwiazaniem ;)

Zbigniew
06-05-2010, 23:09
Uk wybrałbym ze względu na:
- piwo
- krajobrazy
- język
- koncerty
(kolejność dowolna)

Za NZ przemawia jednak pogoda i to, że będę daleko od EU i ogólnie wszystkiego. Tak więc trudny wybór.

grudzinsky
06-05-2010, 23:15
nie wiem jak jest w NZ, ale slubny w UK zarabia naprawde niezla kaske ;)
piwo? tutaj to raczej siki sprzedaja korporacyjne, chyba ze mowimy o ALE - zupelnie inna liga...

Boryszuk
06-05-2010, 23:48
piwo? tutaj to raczej siki sprzedaja

Pyt:Czemu polskie piwo przechodzi przez organizm tak szybko?
Odp:Bo nie musi zmieniac koloru.

Pyt:Czemu niemieckie piwo przechodzi przez organizm tak szybko?
Odp:Bo nie musi zmieniac temparatury.

Pyt:Czemu angielskie piwo przechodzi przez organizm tak szybko?
Odp:Bo nie musi zmieniać smaku.

;)

Bartek - NinoVeron
07-05-2010, 00:11
niestety franek (CHF) zaczyna mnie przerażać ... (całe szczęście kredyt mam już z górki więc i raty frankowe są dużo niższe niż jeszcze kilka lat temu)

ale najbardziej obawiam się o moje czerwcowe plany wakacyjne ... bo teraz wszystko może szlag trafić ... wakacje wyliczone na styk ... a tu nagle taki numer z walutami :(
i raczej się nie zanosi na to aby w ciągu 2-3 tygodni wszystko wróciło do normy :(

Strus
07-05-2010, 00:32
Ja sie ciesze bo funcik juz po 4.8 :mrgreen: A tydzien temu po 4.4 wymienialem.
Ale tez zaczynam plakac bo kredyt hipo w euraskach. I tu emotki nie bedzie

grudzinsky
07-05-2010, 00:39
Pyt:Czemu angielskie piwo przechodzi przez organizm tak szybko?
Odp:Bo nie musi zmieniać smaku.



poplakalem sie ze smiechu :mrgreen:

pil74
07-05-2010, 08:59
A ja mam mieszane uczucia z tymi walutami. Niby wakacje wykupiłem już w lutym z gwarancją niezmienności ceny o ile biuro czego nie wymyśli, ale szkoda że wtedy nie kupiłem paru dolców kieszonkowego na wakacje.
Póki co franek jest dość wysoko, ale dla mnie jeszcze po niżej górki, na jakiej był jak przewalutowałem kredyt.
Co do NZ to zawsze marzyłem żeby moja kariera rozwijała się w kierunku wypasania bydła na zielonych równinach tego kraju.:)

frostic
07-05-2010, 09:09
w sobote i tak porzucam forum :razz:
synek do domu z mama wracaja, wiec czasu nie bede mial na przesiadywanie :razz:

wczesniej pytales gdzie wyemigrowac...wal smialo do UK :D chociaz NZ wydaje sie byc lepszym rozwiazaniem ;)

No nie przesadzaj z tym brakiem czasu!
Oczywiście pod warunkiem, że Mikołaj ma taki spokojny charakterek jak Adaś a Twoja luba, podobnie jak moja, ma totalnie "kwoczą" naturę i obejmuje bajtla prawie całkowitą wyłącznością. Aż cud, że kąpiele są moje! No ale w łapę trzeba było dać.
PiVko wieczorem, forum jakiś filmik... Luuuuzik ;)
Co prawda rano młodego dostaje w foteliku na biurko i praca wre aż miło!


A co do emigracji to któryś z naszych kolegów zapytał o pomysł na konkurs foto z okazji 65 lecia wydziału chemicznego. Tak to widziałem:
"Robotnik na budowie Zakładów Chemicznych zrobił sobie w pełni zasłużoną przerwę w kopaniu rowów, westchnął głęboko opierając się o łopatę i zapalił papieroska bez filtra. Inteligentnym spojrzeniem objął londyńskie niebo, po czym jak Rain Man zliczył plątające się pod stopami niedopałki - a było ich 65 - i powiedział (podpis pod zdjęciem):
"65 mi LATA, dyplom jest, lecz karmi mnie łopata"

Oczywiście na koniec dnia popija angielskiego sikacza ;)
Ha, ha, ha...


W temacie franka natomiast, gdy już ktoś ma kredyt to powinien olać jakiekolwiek wahania kursów i po prostu całkowicie o nich zapomnieć. Raz zacznie je śledzić to przepadł!!
Przykład dnia wczorajszego: przy małym kredycie 50k f w ciągu jednego dnia wartość długu wzrosła o jakieś 7500 zł. No to może namieszać w głowie ;)
Taka dobra rada wujka TatyHomera...

wonito
07-05-2010, 09:44
Ale tez zaczynam plakac bo kredyt hipo w euraskach. I tu emotki nie bedzie

Mam podobnie, ale się z tym pogodziłem :neutral:
Pocieszam sie jedynie ,że z ulgi skorzystałem i trochę miałem odpisu, więc reasumując...
aaa olewam to.
.

Rafał_Sz
07-05-2010, 09:45
Spokojnie, ktoś się szykuje do dużych zakupów na GWP. Być może chodzi o PZU, być może o inne spólki. A banki mają okazję do zdobycia dodatkowych złotówek. Niedługo przejdzie.

Zen
07-05-2010, 11:44
Spokojnie, ktoś się szykuje do dużych zakupów na GWP. Być może chodzi o PZU, być może o inne spólki. A banki mają okazję do zdobycia dodatkowych złotówek. Niedługo przejdzie.


A jednak spekulanci :mrgreen:

jacool
07-05-2010, 13:35
A w FJ ceny idą w górę :( Trzeba będzie poczekać z wymianą body.

Boryszuk
07-05-2010, 15:21
A w FJ ceny idą w górę :( Trzeba będzie poczekać z wymianą body.

Bo jednorazówki zaczęli wliczać w cenę ;)

pil74
07-05-2010, 16:44
A w FJ ceny idą w górę :( Trzeba będzie poczekać z wymianą body.
No żesz w mordę..... We wtorek kupiłem u nich D90 za ok 2,2k a teraz 2,5! Niezła jazda.

grudzinsky
07-05-2010, 18:43
No nie przesadzaj z tym brakiem czasu!
Oczywiście pod warunkiem, że Mikołaj ma taki spokojny charakterek jak Adaś a Twoja luba, podobnie jak moja, ma totalnie "kwoczą" naturę i obejmuje bajtla prawie całkowitą wyłącznością. Aż cud, że kąpiele są moje! No ale w łapę trzeba było dać.
PiVko wieczorem, forum jakiś filmik... Luuuuzik ;)
Co prawda rano młodego dostaje w foteliku na biurko i praca wre aż miło!




Mikolaj jak na razie spi i je i powoli wyrasta ze spiochow ;)
kapiele to ja mam zagwarantowane od 8 miesiecy :D
moja zona moze i ma "kwocza" nature, ale moja jest lwia :razz: i to ja bede wydzielal synka :D w szpitalu trzymam go na rekach przez cala wizyte...u zony lezy tylko "na zabke", a ja moge go trzymac jak chce i nie marudzi :D

w temacie:
ja dzisiaj jakos roznic w cenach nie zauwazylem...no moze tylko tyle, ze 16-35 f/4 potanialo i teraz kosztuje juz ponizej 900 funtow :D
jak zlotowa poleci jeszcze bardziej wtedy mniej bede musial funciakow przeznaczyc na remont dachu :D

Dex
07-05-2010, 19:25
No żesz w mordę..... We wtorek kupiłem u nich D90 za ok 2,2k a teraz 2,5! Niezła jazda.

D700 kosztował 7222 teraz 7888 :( 4748 za D300s i chwilowo niedostępny, czyli pewnie cena pleci w góre :(

Rafał_Sz
07-05-2010, 22:13
D700 kosztował 7222 teraz 7888 :( 4748 za D300s i chwilowo niedostępny, czyli pewnie cena pleci w góre :( To nie podwyżka. To specjalna promocja dla Nikoniarzy... ;)

Jacek_Z
08-05-2010, 09:14
To efekt uzdrowieńczych działań NP :)
Ceny w sklepach maja się zrównać z cenami sugerowanymi :)

Rafał_Sz
08-05-2010, 09:24
To efekt uzdrowieńczych działań NP :)
Ceny w sklepach maja się zrównać z cenami sugerowanymi :)
Bo najważniejszy jest public ralations. ;)

frostic
10-05-2010, 15:41
Przy okazji tematów giełdowych, można pobawić się w PZU wróżkę i zgarnąć laptopa ;)
http://www.ipopzu.pl/konkurs/


A pan Franek już spokojniejszy dzisiaj, piana z kącików ust ustąpiła i przestał kąsać fanów...

rainer
10-05-2010, 16:01
Kursy walut już wracają do normy, a cen w sklepach już pewnie nie zmienią...
W FJ D90 był za 2277, a teraz 2499... :evil:

Michał Jędrak
10-05-2010, 16:49
A ja nadal czekam na taki dzień kiedy ta cała ściema się zawali i ludzie zaczną żyć normalnie. No chyba, że uważacie za normalne stwierdzenie, że gdy rodzi się obywatel to już ma on dług w stosunku do banku...

UBoot
10-05-2010, 18:40
może nie od razu do banku ... bank jest tylko narzędziem ...

d80
10-05-2010, 18:51
...Niedługo przejdzie.


No i przeszło.Łykendowy kryzys właśnie się zakończył,a niektórzy już przepowiadali koniec świata.

UBoot
10-05-2010, 19:01
wiecie, jak nazywają się ci, co wzięli kredyty we frankach ? Frankensteiny ...

offeath
10-05-2010, 19:53
spekulanci swoje zarobili, wiec na kilka tygodni będzie spokój, aż kolejni będą chcieli sobie dorobić:D

jackrabbit
10-05-2010, 20:12
Kursy walut już wracają do normy, a cen w sklepach już pewnie nie zmienią...
W FJ D90 był za 2277, a teraz 2499... :evil:

kurna a wlasnie wyslalem pieniadze do polski liczac na dobry przelicznik!

Kundzior
10-05-2010, 20:25
To jeszcze macie ze 2 miechy póki sprzęt foto podrożeje. Ostatnio tak było w lutym 2009. Mi wcale nie do śmiechu, co prawda nie spodziewam sie podwyżki tak jak w tym pamiętnym lutym, ale jednak na 100% będzie.

Dex
11-05-2010, 10:38
Teraz sobie przeglądam FJ i D300s nie ma w cenniku na stronie.

Dex
13-05-2010, 10:30
I D300s po 5222 w gazetce FJ.

Sendilkelm
13-05-2010, 10:40
A ja przymierzałem się do zakupu 105 F/2.8 AF-S VR MICRO, ale nie wiem czy w takim wypadku kupie ;( Tym bardziej, ze jakis sklep udostepnia ceny ichnie od czasu wydania i 1,5 roku temu byl nawet po 2500 a teraz najtanszy 2900