adolfik9501
06-05-2010, 10:39
Witam,
Po dłuższej przerwie wreszcie będziemy mieli kolejny wyścigowy weekend, tym razem w Hiszpanii na torze Circuit De Catalunya.
Tor obecnie wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
A tak wyglądał na początku, w latach 1991-1993 (a także 1994, z tym, że przed "prawym" na tym "kolanku" była jeszcze "siekana z opon"):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Widok na cały tor z satelity (41°34'9.53" N, 2°15'28.39" E):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Trochę danych:
Długość toru: 4655 m
Ilość okrążeń: 66
Dystans wyścigu: 307.104 km
Pierwsze Grand Prix (w tej konfiguracji): 2007
Ostatnie Grand Prix: 2009
Ilość rozegranych Grand Prix (w tej konfiguracji): 3
Lata rozgrywania GP (w tej konfiguracji): 2007-2009 (Wyścigi GP są rozgrywane nieprzerwanie od 1991r)
Opis zakrętów na torze z mini zdjęciami można zobaczyć na oficjalnej stronie (http://www.formula1.com/races/in_detail/spain_828/circuit_diagram.html) F1.
Pierwszy zwycięzca:
2007 - Felipe Massa (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:31'36.230 hrs. 198.102 km/h.
(1991 - Nigel Mansell (Williams FW14/Renault RS3B 3.5 V10) 1:38'41.541 hrs. 187.586 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2009 - Jenson Button (Brawn BGP 001/Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:37'19.202 hrs. 189.336 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2009 - Jenson Button (Brawn BGP 001/Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1'20.527 min. 208.104 km/h.
(2006 - Fernando Alonso (Renault R26/Renault RS26B 2.4 V8 ) 1'14.648 min. 223.143 km/h.)
Najlepszy czas Fastes Lap:
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'21.670 min. 205.191 km/h.
(2005 - Giancarlo Fisichella (Renault R25/Renault RS25B 3.0 V10) 1'15.641 min. 220.213 km/h.)
-----------------------------
Wyniki wyścigu w poprzednim sezonie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Klasyfikacja kierowców przedstawia się następująco (pierwsza dziesiątka):
1 Jenson Button (McLaren-Mercedes) 60
2 Nico Rosberg (Mercedes GP) 50
3 Fernando Alonso (Ferrari) 49
4 Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 49
5 Sebastian Vettel (RBR-Renault) 45
6 Felipe Massa (Ferrari) 41
7 Robert Kubica (Renault) 40
8 Mark Webber (RBR-Renault) 28
9 Adrian Sutil (Force India-Mercedes) 10
10 Michael Schumacher (Mercedes GP) 10
----------------------------
Harmonogram:
Piątek, 07.05.2010
Pierwszy trening: 10:00 - 11:30
Drugi trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 08.05.2010
Trzeci trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 09.05.2010
Wyścig: 14:00
Oczywiście dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/live_timing.html).
--------------------------------------------------------------------------------
Z ruchomych obrazków na YT proponuję Onboard (http://www.youtube.com/watch?v=ZWI5H70HlRs) Kimiego z 2008r gdy jechał po PP.
--------------------------------------------------------------------------------
Jako, że GP Monaco za tydzień, a ja będę poza cywilizacją od jutra do co najmniej czwartku to już dzisiaj wieczorem wrzucę wątek o kolejnym wyścigu, więc proszę go nie zatracić przez najbliższy tydzień ;)
Po dłuższej przerwie wreszcie będziemy mieli kolejny wyścigowy weekend, tym razem w Hiszpanii na torze Circuit De Catalunya.
Tor obecnie wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
A tak wyglądał na początku, w latach 1991-1993 (a także 1994, z tym, że przed "prawym" na tym "kolanku" była jeszcze "siekana z opon"):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Widok na cały tor z satelity (41°34'9.53" N, 2°15'28.39" E):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Trochę danych:
Długość toru: 4655 m
Ilość okrążeń: 66
Dystans wyścigu: 307.104 km
Pierwsze Grand Prix (w tej konfiguracji): 2007
Ostatnie Grand Prix: 2009
Ilość rozegranych Grand Prix (w tej konfiguracji): 3
Lata rozgrywania GP (w tej konfiguracji): 2007-2009 (Wyścigi GP są rozgrywane nieprzerwanie od 1991r)
Opis zakrętów na torze z mini zdjęciami można zobaczyć na oficjalnej stronie (http://www.formula1.com/races/in_detail/spain_828/circuit_diagram.html) F1.
Pierwszy zwycięzca:
2007 - Felipe Massa (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:31'36.230 hrs. 198.102 km/h.
(1991 - Nigel Mansell (Williams FW14/Renault RS3B 3.5 V10) 1:38'41.541 hrs. 187.586 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2009 - Jenson Button (Brawn BGP 001/Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:37'19.202 hrs. 189.336 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2009 - Jenson Button (Brawn BGP 001/Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1'20.527 min. 208.104 km/h.
(2006 - Fernando Alonso (Renault R26/Renault RS26B 2.4 V8 ) 1'14.648 min. 223.143 km/h.)
Najlepszy czas Fastes Lap:
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'21.670 min. 205.191 km/h.
(2005 - Giancarlo Fisichella (Renault R25/Renault RS25B 3.0 V10) 1'15.641 min. 220.213 km/h.)
-----------------------------
Wyniki wyścigu w poprzednim sezonie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Klasyfikacja kierowców przedstawia się następująco (pierwsza dziesiątka):
1 Jenson Button (McLaren-Mercedes) 60
2 Nico Rosberg (Mercedes GP) 50
3 Fernando Alonso (Ferrari) 49
4 Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 49
5 Sebastian Vettel (RBR-Renault) 45
6 Felipe Massa (Ferrari) 41
7 Robert Kubica (Renault) 40
8 Mark Webber (RBR-Renault) 28
9 Adrian Sutil (Force India-Mercedes) 10
10 Michael Schumacher (Mercedes GP) 10
----------------------------
Harmonogram:
Piątek, 07.05.2010
Pierwszy trening: 10:00 - 11:30
Drugi trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 08.05.2010
Trzeci trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 09.05.2010
Wyścig: 14:00
Oczywiście dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/live_timing.html).
--------------------------------------------------------------------------------
Z ruchomych obrazków na YT proponuję Onboard (http://www.youtube.com/watch?v=ZWI5H70HlRs) Kimiego z 2008r gdy jechał po PP.
--------------------------------------------------------------------------------
Jako, że GP Monaco za tydzień, a ja będę poza cywilizacją od jutra do co najmniej czwartku to już dzisiaj wieczorem wrzucę wątek o kolejnym wyścigu, więc proszę go nie zatracić przez najbliższy tydzień ;)