PDA

Zobacz pełną wersję : [f1] 2010 formula 1 gran premio de espana telefónica



adolfik9501
06-05-2010, 10:39
Witam,

Po dłuższej przerwie wreszcie będziemy mieli kolejny wyścigowy weekend, tym razem w Hiszpanii na torze Circuit De Catalunya.

Tor obecnie wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

A tak wyglądał na początku, w latach 1991-1993 (a także 1994, z tym, że przed "prawym" na tym "kolanku" była jeszcze "siekana z opon"):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Widok na cały tor z satelity (41°34'9.53" N, 2°15'28.39" E):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Trochę danych:

Długość toru: 4655 m
Ilość okrążeń: 66
Dystans wyścigu: 307.104 km
Pierwsze Grand Prix (w tej konfiguracji): 2007
Ostatnie Grand Prix: 2009
Ilość rozegranych Grand Prix (w tej konfiguracji): 3
Lata rozgrywania GP (w tej konfiguracji): 2007-2009 (Wyścigi GP są rozgrywane nieprzerwanie od 1991r)

Opis zakrętów na torze z mini zdjęciami można zobaczyć na oficjalnej stronie (http://www.formula1.com/races/in_detail/spain_828/circuit_diagram.html) F1.

Pierwszy zwycięzca:

2007 - Felipe Massa (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:31'36.230 hrs. 198.102 km/h.
(1991 - Nigel Mansell (Williams FW14/Renault RS3B 3.5 V10) 1:38'41.541 hrs. 187.586 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2009 - Jenson Button (Brawn BGP 001/Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:37'19.202 hrs. 189.336 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2009 - Jenson Button (Brawn BGP 001/Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1'20.527 min. 208.104 km/h.
(2006 - Fernando Alonso (Renault R26/Renault RS26B 2.4 V8 ) 1'14.648 min. 223.143 km/h.)

Najlepszy czas Fastes Lap:

2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'21.670 min. 205.191 km/h.
(2005 - Giancarlo Fisichella (Renault R25/Renault RS25B 3.0 V10) 1'15.641 min. 220.213 km/h.)

-----------------------------

Wyniki wyścigu w poprzednim sezonie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Klasyfikacja kierowców przedstawia się następująco (pierwsza dziesiątka):

1 Jenson Button (McLaren-Mercedes) 60
2 Nico Rosberg (Mercedes GP) 50
3 Fernando Alonso (Ferrari) 49
4 Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 49
5 Sebastian Vettel (RBR-Renault) 45
6 Felipe Massa (Ferrari) 41
7 Robert Kubica (Renault) 40
8 Mark Webber (RBR-Renault) 28
9 Adrian Sutil (Force India-Mercedes) 10
10 Michael Schumacher (Mercedes GP) 10
----------------------------

Harmonogram:

Piątek, 07.05.2010

Pierwszy trening: 10:00 - 11:30
Drugi trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 08.05.2010

Trzeci trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 09.05.2010

Wyścig: 14:00

Oczywiście dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/live_timing.html).

--------------------------------------------------------------------------------

Z ruchomych obrazków na YT proponuję Onboard (http://www.youtube.com/watch?v=ZWI5H70HlRs) Kimiego z 2008r gdy jechał po PP.

--------------------------------------------------------------------------------

Jako, że GP Monaco za tydzień, a ja będę poza cywilizacją od jutra do co najmniej czwartku to już dzisiaj wieczorem wrzucę wątek o kolejnym wyścigu, więc proszę go nie zatracić przez najbliższy tydzień ;)

adolfik9501
06-05-2010, 22:51
To znowu ja. Wątek dotyczący Monaco znajduje się tutaj. (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=1892726#post1892726)

Jakby ktoś był miły i zamieścił jak będą dostępne wyniki przynajmniej kwalifikacji i wyścigi GP Hiszpanii...

R
07-05-2010, 08:12
jak zwykle zapytanie o transmisje online... gdzie bedzie?

MadOnion
07-05-2010, 08:24
pewnie na meczyki pl

klekacz
07-05-2010, 08:24
www.soccer-live.pl

adolfik9501
07-05-2010, 09:14
http://www.sport-typ.info/viewpage.php?page_id=95

R
07-05-2010, 09:26
podziekowal.

frostic
07-05-2010, 11:40
11:31 - koniec pierwszej sesji treningowej. Hamilton najszybszy, Kubica siódmy.

Następna o 14.00

MadOnion
07-05-2010, 12:18
Bolidy Renault wysoko jeśli chodzi o prędkości w poszczególnych sektorach.
Speed Trap:
Masa - 310
Alonso - 310
Petrov - 309

kaktus
07-05-2010, 18:50
Mercedes zrobil bolid skrojony pod dziadka i od razu mamy efekty :)

S_Beast
07-05-2010, 19:07
A może tak zamiast popisywać się osobistymi wycieczkami pod adresem Michaela, podałbyś jakieś obiektywne wyniki, z których jasno będzie wynikać, że ten piątek był gorszy dla zespołu Mercedes niż poprzednie.

Poza tym na adwokata Nico nie za bardzo się nadajesz, jeśli dobrze pamiętam Twoje wypowiedzi na jego temat ze starych lat.
Śmiem powiedzieć, że jedynie ja mógłbym się podjąć tej roli, bo trochę polemizowałem z Mikołajem na temat jego negatywnej oceny tego kierowcy i wyszło, że jednak ja mam rację.

Kolejny raz sugerowałbym zapoznanie się z opiniami niemieckojęzycznych komentatorów F1 zamiast angielskojęzycznych, bo ci drudzy to co najwyżej mogą się wypowiadać o tym co było 30, 40 lat temu, a o czasach obecnych nie mają pojęcia w ogóle.

Michael jest "koniem pociągowym zespołu" i nawet jeśli będzie notował gorsze czasy od swego partnera, to warto mieć go w swoim zespole. Czytałem jakiś czas temu wyraźne oświadczenie Nico, z którego jasno wynikało, że rozwiązaniem jego problemów podczas treningów, było wzięcie zestawu opracowanego przez Michaela.
Ale ja subiektywny jestem, a 7 gwiazdek na kasku to są pewnie "olimpijskie" gwiazdki, które dostaje się za udział, a nie wyniki i włożoną pracę.

kaktus
07-05-2010, 20:40
Wycieczek osobistych brak - drugi i trzeci raz w tym sezonie Michael byl szybszy od Nico podczas treningu (na wczesniejsze 12 treningow udalo mu sie to tylko podczas drugiego treningu w Australii) - dlatego zwrocilem uwage na ten fakt. Nie jest tajemnica, ze wlasnie ze wzgledu na klopoty Michaela z prowadzeniem zostal zmieniony rozstaw osi.

Zdania na temat Rosberga i Michaela nie zmieniam. Michael (wg. mnie) byl szybki, obecnie sa kierowcy szybsi. Rosberg natomiast mimo udanego sezonu debiutanckiego (przed ktorym sie z niego kilka osob na wiadomym forum wysmiewalo, w tym ja - zgoda) nic wielkiego nie pokazal - bo bycie szybszym od Nakajimy do mnie nie przemawia, natomiast za kazdym razem jak mial szanse cos osiagnac, to nie wytrzymywal i popelnial jakies glupie bledy (np. wyjazd z boksu w Walencji).

ASAHI
08-05-2010, 11:37
Pietriv rozbił bolid, Kubica 16 czas, trening trwa dalej

Edit Kubek sie poprawił... ma 13 czas..

Edit na zakończenie ma 9 czas

ASAHI
08-05-2010, 14:25
Q 3 Kubek kończy z 6 czasem

ASAHI
08-05-2010, 20:21
Tabelka po Q 3

LP: Zawodnik: Kraj: Wynik (hh:mm:ss)
1. Mark Webber Australia/Red Bull 1:19:995
2. Sebastian Vettel Niemcy/Red Bull 1:20:101
3. Lewis Hamilton Wielka Brytania/McLaren 1:20:829
4. Fernando Alonso Hiszpania/Ferrari 1:20:937
5. Jenson Button Wielka Brytania/McLaren 1:20:991
6. Michael Schumacher Niemcy/Mercedes GP 1:21:294
7. Robert Kubica Polska/Renault 1:21:353
8. Nico Rosberg Niemcy/Mercedes GP 1:21:408
9. Felipe Massa Brazylia/Ferrari 1:21:585
10. Kamui Kobayashi Japonia/Sauber 1:21:984
11. Adrian Sutil Niemcy/Force India 1:21:985
12. Pedro de la Rosa Hiszpania/Sauber 1:22:026
13. Nico Hulkenberg Niemcy/Williams 1:22:131
14. Witalij Pietrow Rosja/Renault 1:22:139
15. Sebastien Buemi Szwajcaria/Toro Roso 1:22:191
16. Jaime Alguersuari Hiszpania/Toro Rosso 1:22:207
17. Vitantonio Liuzzi Włochy/Force India 1:22:854
18. Rubens Barrichello Brazylia/Williams 1:23:125
19. Jarno Trulli Włochy/Lotus 1:24:674
20. Heikki Kovalainen Finlandia/Lotus 1:24:748
21. Timo Glock Niemcy/Virgin 1:25:475
22. Luca di Grassi Brazylia/Virgin 1:25:556
23. Karun Chandhok Indie/Hispania 1:26:750
24. Bruno Senna Brazylia/Hispania 1:27:122

Boryszuk
08-05-2010, 20:24
Wyścig o 14.oo czyli 13.oo mojego czasu. Akurat powinienem wrócić do domu więc na pewno będę oglądał :)

frostic
08-05-2010, 20:24
Z tym, że kilka kar się trafiło - w tym Pietrowowi, niestety...
Więc kolejność na starcie nieco inna będzie.

rychu_cmg
09-05-2010, 16:06
dzisiejszy wyścig był tak ciekawy, że po 30 okrążeniach zapadłem z sen i obudziłem się dopiero na finisz.

wyniki:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/dzvxc5-1.jpg
źródło (http://i43.tinypic.com/dzvxc5.jpg)

rainer
09-05-2010, 17:09
dzisiejszy wyścig był tak ciekawy, że po 30 okrążeniach zapadłem z sen i obudziłem się dopiero na finisz.

To podobnie jak ja. :D

costi
09-05-2010, 18:04
Tragedia, nie wyscig... tez sie zdrzemnalem w polowie, bo nie bylo na co patrzec. A do tego bredzacy jak potluczeni komentatorzy Polsatu :|

mmagiera88
09-05-2010, 18:08
Robercik coś dzisiaj ospały tak jak cały wyścig

frostic
09-05-2010, 18:56
Właśnie, bez głównodowodzących wątkami rajdowymi, tu jest podobnie sennie jak było na torze.
Tylko na Hamiltona można było liczyć!
Wyrwał nas z letargu... ;)

MadOnion
09-05-2010, 18:58
czekamy na czwartej i na pierwsze treningi w Monaco.
Ciasno bedzie na torze i to bardzo ;]