PDA

Zobacz pełną wersję : problem nikon d90



droperek
05-05-2010, 22:50
Witajcie
Od prawie roku posiaddam nikon-a d90. W ostatnim okresie zaczyna mi szwankować, a mianowicie "zawiesza się". Nie działa funkcja (przcisk) włączania i wyłączenia aparatu, nie działają żadne inne funkcje aparatu, nie reaguje na nic. Jedyną mozliwością jest wyjęcie akumlatorka, co powoduje , iż aparat ponownie się załącza. Na wyświetlaczu (panelu kontrolnym) wyświetla się, mrugając informacja "Err" oraz , jednocześnie informacja "CHA", która również mruga.
Zupełnie nie wiem czym ten problem z sprzetem jest spowodowany.
Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziekuję i pozdrawiam.
PS. Trochę zależy mi na czasie, ponieważ do połowy maja mam ważną gwarancję.

krzysztofz24
06-05-2010, 00:08
Po opisanych objawach,to ewidentnie cos w elektronice padlo.Nikt ci nie zapoda raczej magicznej rady w stylu:zrob tak i tak i bedzie ok.Jak jeszcze masz gwarancje to w te pedy do serwisu,ja bym tak zrobil.

totmes
06-05-2010, 09:06
no od tego masz gwarancję - nie wiem na co czekasz

Jatin
06-05-2010, 09:25
Po opisanych objawach,to ewidentnie cos w elektronice padlo.Nikt ci nie zapoda raczej magicznej rady w stylu:zrob tak i tak i bedzie ok.Jak jeszcze masz gwarancje to w te pedy do serwisu,ja bym tak zrobil.

Widzę że mamy telepatycznych diagnostów.

Wymień kartę na początek zanim zaczniesz słać aparat do serwisu.

krzysztofz24
06-05-2010, 11:25
Widzę że mamy telepatycznych diagnostów.

Wymień kartę na początek zanim zaczniesz słać aparat do serwisu.

Tak. Wymien karte, przeczysc styki w obiektywie i w body, a i najwazniejsze zobacz czy masz dobrze zapiety obiektyw, nie zaszkodzi matrycy przedmuchac:twisted:...a jak ci minie gwarancja i zostaniesz w d...ie to podziekuj koledze Jatin za dobre rady.

bober.
06-05-2010, 14:16
CHA to właśnie gdzieś czytałem że o kartę chodzi, choć może mi się wydaję
zrób tak jak piszą wyżej
serwis tylko w ostateczności

Jatin
06-05-2010, 16:36
krzysztofz24 przestań pisać farmazony, jak masz dawać takie rady to idź lepiej na piwo będzie z pożytkiem dla wszystkich.

droperek spróbuj z inną kartą bo to ewidentny błąd karty i nie słuchaj ignorantów typu krzysztofz24 bo to kolega z serii tych co to latają do serwisu jak im mucha na ekranik narobi.

sebwer
06-05-2010, 16:55
W instrukcji jasno napisane err cha błąd karty, więc za kolegami od wymiany karty bym zaczął. Jak to nie pomoże to dopiero bym się przymierzał do serwisu.

krzysztofz24
06-05-2010, 18:26
(....)droperek spróbuj z inną kartą bo to ewidentny błąd karty i nie słuchaj ignorantów typu krzysztofz24 bo to kolega z serii tych co to latają do serwisu jak im mucha na ekranik narobi.

A ty masz wylocznosc na telepatie, ze taki pewny jestes ze to blad karty?...A i nie latam do serwisu jak mi mucha na ekranik narobi bo mam naklejona oslonke GGS:p.
Nazwales mnie ignorantem...no coz nie bede sie znizal do twojego poziomu dyskusji i rzucal wyzwiskami...

Jesli chodzi o zmiane kart, to jak jest pod reka mozna sprobowac, nie zaszkodzi....a slyszales o prawach Murphy'ego?
Jest gwarancja ktora sie niedlugo konczy to mozna jeszcze skorzystac.


P.S Czy to nie ty kiedys dostales ostrzezenie za pisanie farmazonow, o ile mnie pamiec nie myli...
Z mojej strony EOT.