PDA

Zobacz pełną wersję : Jak urządzic pokój w stylu fotograficznym



StachersDTR
05-05-2010, 22:00
Cześć wszystkim, mam nietypową prośbę (jak na to forum).
Wraz z lubą kupujemy mieszkano. Nasze charaktery różnią się o 180 stopni więc nietrudno dojśc do wniosku że przy urządzaniu będzie niejeden bój :) Na szczęście jeden z moich pomysłów spotkał sie częściowo z jej aprobatą, więc teraz muszę go sfinalizować w postaci prowizorycznego projektu. Dosłownie muszę jej wytłumaczyć, jak to ma wyglądac.

Od jakiegoś czasu panuje, nazwijmy to: trend, na aranżacje pokoju.
Np. "pokój orientalny" no i mamy niziutkie ławy, katana na półce, dzbanki z chińskimi napisami, tudziez drzewko bonsai, "pokój afryka", tryptyk zachodzącego słońca na sawannie, drewniane figurki itp...
Ja wpadłem na pomysł, tutaj chyba nikogo nie zaskoczę - "pokój fotografia".
Problem polega na tym że fotografia, przynajmniej mnie, kojarzy się z minioną epoką.
Nasze mieszkanie natomiast będzie urządzone nowocześnie, tak więc mamy pierwsze schody.
Chodzi o to, aby wchodząc do pokoju w powietrzu można było czuć atmosferę fotografii.
Na pierwszy rzut poszła kolorystyka pokoju.
Mnie np. z kolorami fotograficznymi kojarzy się B&W tak więc pokój będzie w czerni i bieli, ewentualnie dodamy czerwone dodatki, ale nad tym się jeszcze zastanowimy.
Na ścianie w wielkiej antyramie na pewno zawiśnie czarno-białe zdjęcie, na 90% będzie ono mojego autorstwa.
Nie wiem jeszcze jakie, ale treścią będzie bezpośrednio związane z fotografią - mam już w głowie kilka pomysłów.

Myślę nad jakimiś dodatkami, które podniosą walory estetyczne miejsca. Od razu mówię że rozłożony statyw odpada, gdyż pokój jest niewielki (15mkw) i nie możemy sobie niestety pozwolić na tego typu pomysły.
Myślałem również, żeby na ciekawie podświetlonych półkach ułożyć kilka starych aparatów. Ale zastanawiam się, czy nie będa się one gryzły z nowoczesną stylistyką. Boje się także, aby nie wyszło to kiczowato.

W Googlach nic sensownego nie wyskakuje, a jak już coś znalazłem to w stylu "jak pogodzić pokój z pracą fotografa" czyli zagospodarowanie jednego kąta mieszkania w quasi-studio foto. A w/w pokój ma być pokojem dziennym i nie będzie wykorzystywany w celach fotograficznych...

Być może macie jakieś pomysły, będę wdzięczny za udzielenie rad, być może ktoś z was natknął się kiedyś na coś podobnego, może ktoś z was wpadł dawniej na podobny pomysł?

Paweł M
05-05-2010, 22:07
pomysł fajny, ale może na ściany daj lepiej jakieś brązy

StachersDTR
05-05-2010, 22:08
brązy będą w sypialni ;)

nightelf
05-05-2010, 22:14
Może wzór kliszy fotograficznej gdzieś zastosować?

c-man
05-05-2010, 22:16
Może negatywy zwisające z sufitu? ;)
Albo coś z polaroidami?
Może mój ulubiony film Cię natchnie: http://vimeo.com/7809605
Szkoda że nie możesz wstawić starej kliszówki na statywie... A na ścianę wtedy zdjęcia z przełomu wieków - np Muybridge'a: http://orchestralworks.blogspot.com/2008/06/philip-glass-photographer.html
Nawiasem mówiąc - polecam tę płytę. Może złapiesz przy niej inspirację...

Czornyj
05-05-2010, 22:28
Ściany należy bezwzględnie pomalować neutralną, jasną szarością Munsell nr 8, sufity na biało, a ścianę naprzeciw monitora najlepiej na czarno, obok monitora bezwzględnie stawiamy kompaktową kabinę Just Normlicht GTI (z dimmerem) do krytycznej oceny drukowanych fotografii. Do oświetlenia wnętrza i ozdób na ścianach proponuję halogeny Solux Daylight w wersji black back. Zamiast komody wspaniale się prezentuje 24" ploter pigmentowy Epson, w razie potrzeby można na nim wieszać pranie, odpowiedni poziom wilgotności dobrze wpływa na drożność kanalików w głowicach drukujących.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/epsonka.jpg)

Co do dekoracji, to oczywiście należy zawiesić własnoręcznie wykonane powiększenia fotogaficzne. W celu ich wykonania kupujemy rolkę Barytu Hahnemuehle, drukujemy zdjęcia naszych kotków, piesków, dzieci i małżonek, następnie nabywamy w drodze kupna pianki samoprzylepne 70x100 o grubości 5mm (polecam GraphBoardy - są obustronnie laminowane), na które naklejamy nasze zdjęcia. Jeśli w pokoju jest dym, para i inne niszczycielskie czynniki, można zalaminować fotografie na zimno - potrzebna nam będzie 50m laminatu samoprzylepnego w roli (dostępne są w macie, błysku i satynie) oraz laminator do jego aplikacji.

Wokół fotografi bardzo dobrze prezentuje się passe-partout, dlatego nabywamy stół Logana z nożem do cięcia okienek pod kątem 45 stopni i 90 stopni do formatowania arkuszy, oraz karton passepartout 1,5mm (Hahnemuehle, Canson), wycinamy ramkę i doklejamy ją na GraphiBoardach z naszymi fotografiami. Całość wieńczy ramka z profilu aluminiowego lub drewnianego - to już wedle gustu ;)

StachersDTR
05-05-2010, 22:29
Może wzór kliszy fotograficznej gdzieś zastosować?

Też się nad tym zastanawiałem. Powiem więcej, to jest jeden z pomysłów na samą fotografię- aby zrobić zdjęcie takiej kliszy , lekko podniszczonej.


Może negatywy zwisające z sufitu? ;)
Albo coś z polaroidami?
Może mój ulubiony film Cię natchnie: http://vimeo.com/7809605
Szkoda że nie możesz wstawić starej kliszówki na statywie... A na ścianę wtedy zdjęcia z przełomu wieków - np Muybridge'a: http://orchestralworks.blogspot.com/2008/06/philip-glass-photographer.html
Nawiasem mówiąc - polecam tę płytę. Może złapiesz przy niej inspirację...

Negatyw z sufitu odpada, ale polaroidy można by rzeczywiście wykorzystać w kreatywny sposób.
Odnośnie pomysłu z kliszówką statywem i stara fotografią- mam identyczną wizję, ale niestety jej nie zrealizuję.

Co do płyty- miodzio:)

Błażej
05-05-2010, 22:41
Czornyj jak zwykle niezawodny... Jak ma byc nowocześnie to moze pomysl o urządzeniu pokoju na wzór studia - jak to dobrze przemyślisz to bedzie ladnie, nowocześnie i przy okazji bedziesz mial studio...

Paweł M
05-05-2010, 22:43
co do polaroida, to możne na ciemnej ścianie narysować obrys zdjęcia i w niego wkleić wywołane zdjęcie

StachersDTR
05-05-2010, 22:44
Jak ma byc nowocześnie to moze pomysl o urządzeniu pokoju na wzór studia - jak to dobrze przemyślisz to bedzie ladnie, nowocześnie i przy okazji bedziesz mial studio...

hehe łatwo powiedzieć:D

timi
05-05-2010, 22:48
myślę ze z tymi aparatami na ścianie bym sobie odpuścił. Po pierwsze to raczej nie muzeum , a po drogie zbieranina kurzu. Bardziej widział bym przestrzenne zdjęcie jakiegoś miasta, bądź ulicy w dużym rozmiarze i koniecznie b-w

maclat
05-05-2010, 23:15
Ja bym widział na ścianach w dużych powiększeniach zdjęcia bardzo znanych fotografów (takie oczywiście które się Wam podobają) - H.Cartier-Bresson, A.Adams.......
Takie pierwsze skojarzenie ;)

Bielik
05-05-2010, 23:33
jak chcesz czuć zapach analogowej fotografii to wylej na dywan utrwalacza trochę :razz: zostawiłbym białe ściany, do tego możliwie duże czarne ramki z passe-partout z Ikei ze zdjęciami cz-b własnego autorstwa. do tego półeczka z jakimś onanicznym aparatem pokroju Rolleiflexa albo drewniak na statywie w kącie.

laroc
06-05-2010, 00:41
Jeszcze nie wiem w jaki sposób, ale na jednej ze ścian stworzyłbym mozaikę, tj. jeden główny motyw stworzony z dużej ilości miniaturek. Tylko do tego potrzeba naprawdę sporej ilości zdjęć. Tutaj przykład aby zobrazować mój tok myślenia:

http://i15.tinypic.com/4u0tnwo.jpg

c-man
06-05-2010, 01:44
co do polaroida, to możne na ciemnej ścianie narysować obrys zdjęcia i w niego wkleić wywołane zdjęcie


Jeszcze nie wiem w jaki sposób, ale na jednej ze ścian stworzyłbym mozaikę, tj. jeden główny motyw stworzony z dużej ilości miniaturek. Tylko do tego potrzeba naprawdę sporej ilości zdjęć. Tutaj przykład aby zobrazować mój tok myślenia:

http://i15.tinypic.com/4u0tnwo.jpg

A ja myślę że w ten sposób zbaczamy wyraźnie w stronę kiczu...
Na miejscu małżonki bym zabił za takie coś... ;)
Myślę że najlepszym pomysłem jest utrzymanie pokoju w spokojnych barwach (biel + czerń + szarości), na ścianach zdjęcia znanych fotografów - takie jakie lubicie najbardziej (ja np. wybrałbym pewnie kilka spokojnych portretów Cartier-Bressona we wnętrzach, może coś Erwitta lub innego paryskiego bywalca...)
Jakieś proste, ciemne (może czarne) meble.
Jako dodatkowa dekoracja kilka starych aparatów (Rolleiflex, Leica, Contax, Zeiss Ikon) - nie koniecznie na półkach. Np jeśli wieszałbyś Bressona - wystarczyłoby kilka "lejkopodobnych" dalmierzy, choćby zawieszonych na zwykłych gwoździach przy drzwiach - sprawiały by wrażenie że Bresson właśnie wrócił po ciężkim dniu do swojego przytulnego gniazdka...
Po namyśle - tak bym właśnie zrobił...
Fundusze pójdą na zakup zdjęć, kilka zepsutych, starych Kiev'ów czy FEDów nie powinno tez kosztować majątek...
Kurde, ta wizja na tyle mi się podoba, że może kiedyś sam ją zrealizuję... :D

laroc
06-05-2010, 07:49
A ja myślę że w ten sposób zbaczamy wyraźnie w stronę kiczu...

A ja myślę, że każdy ma swoją wizję. Kolega poprosił o pomoc więc każdy podsuwa swój pomysł. Jak coś mu się spodoba to OK, jak nie to nie.

Jak to mówią - o gustach się nie rozmawia, więc daruj sobie.

StachersDTR
06-05-2010, 08:12
A ja myślę, że każdy ma swoją wizję. Kolega poprosił o pomoc więc każdy podsuwa swój pomysł. Jak coś mu się spodoba to OK, jak nie to nie.

Jak to mówią - o gustach się nie rozmawia, więc daruj sobie.


Otóż to, ale przyznam że większośc pomysłów bardzo mi sie podoba i niewątpliwie


Żałuj,e że nie mam większego pomieszczenia, bo aparat na statywie niewątpliwie stworzył by klimat.
Myślę że najważniejszym elementem wystroju będzie jednak zdjęcie / zdjęcia na ścianie, tematyką nawiązujące bezpośrednio do fotografii.

Przyznam że szukałem nawet ostatnio na Y-T filmików z tego amerykańskiego programu, w którym odnawiają ludziom domy. Często osobie, która miała jakieś hobby urządzali pokój tematyczny i przyznam że niektóre pomysły naprawdę im im wychodziły. Niestety nie znalazłem żadnego odcinku z fotografem.

wonito
06-05-2010, 10:42
Moja znajoma ma lampę stojącą, stojak wygląda jak statyw z lat 60-70 -tych.
Są szklane ławy np. okrągłe z drugą niższą półką, na której możesz rozłożyć starszy sprzęt.

Photoartbox
06-05-2010, 10:48
Proponuje przeanalizowac pokoj Majki, ze znanego "fotograficznego" serialu TVN :lol::lol::lol:

pil74
06-05-2010, 11:24
Ciekaw jestem efektów.
Pomysły fajne, ale trzeba uważać żeby z pokoju nie zrobiła się typowa pracownia, albo coś na kształt muzeum fotografii
Zakładam że zdjęcie tego pokoju pokażesz na forum. :)
Kiedyś byłem u znajomego, który również miał zryte pod sufitem na punkcie fotografii. Co prawda facet mieszka sam, ale jego pokój był urządzony na styl kolonialny, a w witrynach były poupychane późnej maści szkła i duperele związane z fotografią, w kolejnej trzymał stare aparaty, które zbierał, a na ścianach były pozawieszane w dużych ilościach małe fotografie z różnych zakątków świata. Natomiast ciekawym był sposób przechowywania obiektywów. Trzymał jej w zawieszonej na ścianie witrynie, która była podzielona na małe kwadratowe przegrody, coś na kształt półek na wino. W tych kwadratowych przegródkach leżały sobie obiektywy główne manuale. Całość była zamykana szklanymi drzwiczkami. Fajnie wyglądały tak poukładane słoiki.
Wg mnie wyglądało to subtelnie ale i wyraziście oddawało charakter miejsca, w którym trzymał klamoty swojego hobby.

Imago
06-05-2010, 11:37
Przyznam że szukałem nawet ostatnio na Y-T filmików z tego amerykańskiego programu, w którym odnawiają ludziom domy. Często osobie, która miała jakieś hobby urządzali pokój tematyczny i przyznam że niektóre pomysły naprawdę im im wychodziły. Niestety nie znalazłem żadnego odcinku z fotografem.
Extreme Makeover Home Edition? Ja raz widziałam odcinek kiedy urządzali dziewczynce pokój fotograficzny właśnie - nowoczesny. Tylko, że nie wiem czy w internecie znajdziesz bo ja to widziałam z rok temu w tv.

StachersDTR
06-05-2010, 14:17
Extreme Makeover Home Edition? Ja raz widziałam odcinek kiedy urządzali dziewczynce pokój fotograficzny właśnie - nowoczesny. Tylko, że nie wiem czy w internecie znajdziesz bo ja to widziałam z rok temu w tv.

O tym mówię. Ważne, że był taki odcinek. A w internecie jest wszystko:) WIelkie dzieki.


A tak nawiasem mówiąc, jeśli doprowadzę pomysł do końca, z pewnością zamieszczę zdjęcie.
Ale to dopiero w przyszłym roku;)Bo jak narazie stawiają mi ściany;)

bognik
06-05-2010, 14:54
Też miałam taki problem, Chciałam pokój fotograficzny i w sumie nic z tego nie wyszło. Na półkach postawiłam książki o fotografii i stare aparaty, na podłodze jest torba ze sprzętem, rozstawiony statyw, kiedyś była blenda ale ją schowałam, na ścianach są zdjęcia ;)

Dorian
06-05-2010, 17:22
Może namalowany motyw kliszy na ścianie, a w miejscu klatek Twoje zdjęcia w BW?

Lucid
06-05-2010, 18:22
zamiast żyrandola na statywach foto w oprawach do żarówek jakies lampki moze??

coach_lodz
06-05-2010, 18:58
to może zamiast kurzących się aparatów, jakiś wzór na ścianę ?

http://naklejkiscienne.pl/

coś w ten deseń ? może jakiś motyw wykonają dla Ciebie na zamówienie... np na ścianie fotograf schylony przy aparacie a przed nim modelka ?? niby tylko kształt ale to i nowoczesne i moim zdaniem nie kiczowate...

StachersDTR
06-05-2010, 20:11
O wzorze tez myślałem, zastanawiałem się nawet żeby dorwac jakiegos miejskiego writera (od graffiti na ścianach ) który był by mi w stanie wymalowac na ścianie jakiś ciekawy motyw ( coś jak ten fotograf z modelką z pomysłu coach'a) na ścianie, w stylu banksy'ego: http://www.google.pl/images?q=banksy&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi .

StachersDTR
06-05-2010, 20:30
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

abre
06-05-2010, 22:00
Moje pierwsze skojarzenie to cegły bez tynku pomalowane bezpośrednio na biało lub tynk niewygładzony, również pociągnięty na biało. W narożniku lampa na statywie, z białą lub srebrną parasolką. (A może taka jak tu http://www.veranda.com/cm/veranda/images/vf/HomesRooms-Wolf-1-lg.jpg ?). Biała lub czerwona sofa, coś w tym rodzaju http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80083176 Niski kawiak, podoba mi się pomysł z blatem szklanym i półką pod spodem. Ale nie wyłożoną aparatami. Widzę to raczej jako swego rodzaju pudełko z szybą, na którego dnie leżą streetowe zdjęcia.

Jaką masz podłogę w tym pokoju?
Podłoga nie klasyczna ale szara żywica z lekkim połyskiem (tu podobny efekt http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,93231,6831559.html?i=8), może postarzane drewno (dąb wędzony chyba http://bi.gazeta.pl/im/4/6227/z6227154X.jpg).

Fotografie przypięte klamerkami do linki rozciągniętej na ścianie. Dość duże, wywołane od razu z ramką. Nie tylko czarno-białe.
Szczerze radzę zrezygnować z antyramy - to nie ten efekt. Warto kupić albo ramę, albo nakleić zdjęcia wieszane bezpośrednio na ścianie na piance.

Podoba mi się też koncept ze szkłami w przegródkach. Przy czym wykorzystałabym go w nieco inny sposób. Powiesiłabym czarną półkę, pod którą bym umieściła taki rząd szkieł, skierowanych na pokój przednią soczewką, podświetlonych od tyłu. Na półce było by miejsce na książki i bibeloty.

szelas
06-05-2010, 23:25
Pewnie trudne do zrealizowania, ale może .... Pokój imitujący wnętrze aparatu miechowego, albo jakiejś lustrzanki.

st
07-05-2010, 00:01
Kurdeczka.... A nie powiedziałeś najważniejszego. Jaką funkcję ma spełniać ten pokój? No chyba, że ma tylko wyglądać. :D

Pozdrawiam

SADPUNK44
07-05-2010, 00:17
Rób zdjęcia , ziomuś, wieszaj je byle gdzie, nie lansuj się na kogoś, kim nie jesteś...Jak się będziesz lansował na fotografa, to prędzej czy później, ktoś się spyta: a na jakiej przysłonie, pan robił to zdjęcie?No i kupa...

StachersDTR
07-05-2010, 00:37
Rób zdjęcia , ziomuś, wieszaj je byle gdzie, nie lansuj się na kogoś, kim nie jesteś...Jak się będziesz lansował na fotografa, to prędzej czy później, ktoś się spyta: a na jakiej przysłonie, pan robił to zdjęcie?No i kupa...



Gdybym chciał się lansować na kogoś kim nie jestem, domniemam że masz na myśli fotografa, wszędzie zabierał bym ze sobą aparat "a niech widzą jaki ze mnie fotograf".....Dla Twojej informacji- do mieszkania nie będę zapraszał byle kogo, tzn. tylko najbliższą rodzinę i najbliższych przyjaciół. Wszyscy oni znają mnie już jakiś czas i wiedzą że mam świra na punkcie fotografii, choć z aparatem na dobrą sprawę widzą mnie baardzo rzadko, gdyż w plenery chodzę sam, a na na imprezy aparatu nie zabieram, bo zdjęcie do kotleta czy wódeczki spokojnie można zrobić małpką za 300 zł z Media Marktu...

Jesli chodzi o mój pomysł, po prostu chcę żeby moje mieszkanie miało nietuzinkowy charakter, wyglądało inaczej.

Powiedz mi, czy Twoim zdaniem osoba która robi sobie sypialnie na styl orientalny, lansuje się na Samuraja?
Czy mój serdeczny przyjaciel który ma pokój nawiązujący stylistyka do czarnego kontynentu lansuje się na członka plemienia Dogonów??- nigdy mi nie wspominał że ma aspiracje na czarnego szamana.....

I jeszcze jedno pytanie, czy przypadkiem sam nie cierpisz na kompleks 'aspirującego do miana fotografa' ?
Bo powiem szczerze że nie rozumiem Twojego ataku na mnie.

Photoartbox
07-05-2010, 07:40
do mieszkania nie będę zapraszał byle kogo, tzn. tylko najbliższą rodzinę i najbliższych przyjaciół.

Poczulem sie byle kims :(

StachersDTR
07-05-2010, 09:39
Poczulem sie byle kims :(

przepraszam, nie chciałem nikogo urazić, użyłem niewłaściwego sformułowania.

Imago
07-05-2010, 09:52
O luuudzie. I z fajnego tematu zaraz zrobicie bezsensowną przekomarzankę. Dajcie spokój.
Ten temat akurat jak mało który mi się spodobał. I doskonale rozumiem, że nie chodzi o lansowanie się czy pokój-studio a zwykły ciekawie urządzony pokój. Jeśli trzeba być profesjonalnym fotografem, żeby mieć taki pokój, to zamurujcie sobie wejścia do kuchni, jeśli nie jesteście profesjonalnymi kucharzami. ;)
A ja za "byle kogo" się nie obrażam - przeciwnie, wiem o co chodzi, bo sama mam podobne zdanie. Też nie wpuszczam do domu wszystkich jak popadnie. Dom (czy też mieszkanie) to w pewnym sensie sfera intymna człowieka. Ma się tam czuć swobodnie i bezpiecznie.

Pomysł z szablonami postaci fotografa i modelki wydaje się ciekawy - można by zrobić całą scenkę rodzajową - fotograf, modelka, lampy studyjne. W rogach pomieszczenia ustawić lampy i parasolki - albo do zwykłych lamp jakoś doczepić parasolki bo gdyby np miały być oświetleniem pokoju to fotograficzne ci się nie opłacą (fotograficzne są dobre jeśli chcesz też czasem z nich korzystać do robienia zdjęć). Stolik z podświetlanym blatem do przeglądania negatywów i przezroczy też mógłby stanowić ciekawy element (w Extreme Makeover ta dziewczynka właśnie dostała biurko z takim blatem o ile dobrze pamiętam). Oprócz tego te wspomniane przez abre sofy z Ikei (albo inne podobne - prosty kształt).

----
Edit: znalazłam też coś takiego --> http://z.about.com/d/contests/1/0/K/3/-/-/6_Media_HERO_COMPLETE.jpg

Lucid
07-05-2010, 10:07
Ma ktoś dobrej jakości to zdjecie szczura fotografa Banksego??A najlepiej w formacie graficznym bo chciałem sobie to na noge wrzucic:)

StachersDTR
07-05-2010, 15:58
Ma ktoś dobrej jakości to zdjecie szczura fotografa Banksego??A najlepiej w formacie graficznym bo chciałem sobie to na noge wrzucic:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
jesli pójdziesz z takim formatem do salonu, spokojnie powinno wystarczyć



Edit: znalazłam też coś takiego --> http://z.about.com/d/contests/1/0/K/3/-/-/6_Media_HERO_COMPLETE.jpg

nie powiem, ciekawe, szczególnie te lampy na statywach :)

Lucid
07-05-2010, 16:08
Chodziło mi o tego
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/banksy_photographer_rat_snapper-1.jpg
źródło (http://www.artofthestate.co.uk/photos/banksy_photographer_rat_snapper.jpg) Szukam, szukam i nie moge znaleźć, wiem ze w studiu mogą mi to jakos przeszkicowac ale ja chce miec taki sam, jak oryginał...

StachersDTR
07-05-2010, 16:17
mz jeśli pójdziesz z wydrukowanym takim rozmiarem bez problemu Ci to przeszkicują.

Imago
07-05-2010, 17:44
Znalazłam niestety tylko takie zdjęcie http://www.banksycanvas.net/images/uploads/pap_rat_low_res.jpg
Graficzny jest ale ten drugi http://www.banksycanvas.co.uk/ekmps/shops/banksycanvas/resources/image//Pap-Rat.jpg

Lucid
07-05-2010, 18:29
Dzięki Imago, moze z tego cos sie zrobi, jak bedzie na nodze pochwale sie:)

SADPUNK44
07-05-2010, 22:58
Gdybym chciał się lansować na kogoś kim nie jestem, domniemam że masz na myśli fotografa, wszędzie zabierał bym ze sobą aparat "a niech widzą jaki ze mnie fotograf".....Dla Twojej informacji- do mieszkania nie będę zapraszał byle kogo, tzn. tylko najbliższą rodzinę i najbliższych przyjaciół. Wszyscy oni znają mnie już jakiś czas i wiedzą że mam świra na punkcie fotografii, choć z aparatem na dobrą sprawę widzą mnie baardzo rzadko, gdyż w plenery chodzę sam, a na na imprezy aparatu nie zabieram, bo zdjęcie do kotleta czy wódeczki spokojnie można zrobić małpką za 300 zł z Media Marktu...

Jesli chodzi o mój pomysł, po prostu chcę żeby moje mieszkanie miało nietuzinkowy charakter, wyglądało inaczej.

Powiedz mi, czy Twoim zdaniem osoba która robi sobie sypialnie na styl orientalny, lansuje się na Samuraja?
Czy mój serdeczny przyjaciel który ma pokój nawiązujący stylistyka do czarnego kontynentu lansuje się na członka plemienia Dogonów??- nigdy mi nie wspominał że ma aspiracje na czarnego szamana.....

I jeszcze jedno pytanie, czy przypadkiem sam nie cierpisz na kompleks 'aspirującego do miana fotografa' ?
Bo powiem szczerze że nie rozumiem Twojego ataku na mnie.
Przepraszam Cię, stary, Miałem wczoraj ciężki dzień, wk...ło mnie wszystko, sory, że na Tobie się to odbiło...
:-?

Imago
08-05-2010, 08:09
Dzięki Imago, moze z tego cos sie zrobi, jak bedzie na nodze pochwale sie:)
Nie ma za co :)
Pochwal się koniecznie :)

Rafał_Sz
08-05-2010, 08:39
Tak tylko mi przez myśl przeszło, może jednak nie fotograficznie? Może przyjść taki moment, że chwilowo będziesz zmęczony fotografią i widok puszki czy czegokolwiek związanego z foto będzie tylko bardziej wkurzał? No chyba, że jest to "dyscyplina" która nigdy Cię z równowagi nie wyprowadza, to czemu nie. Chociaż osobiście uważam mieszkanie za oazę wolną od "całego świata".

gsh
08-05-2010, 09:12
StachersDTR piszesz, że pokój ma 15m2. Uważam, że nie warto zagracać tak małego pokoju żadnymi duperelami typu wystawka jakiś analogów, szkieł itp. Na Twoim miejscu po prostu bym wybrał ciekawe zdjęcia i je fajnie wyeksponował na ścianie. Ktoś tu pisał o szarej ścianie i ciemnych ramkach - jestem na tak - mam u siebie właśnie szarą ścianę + 4 identyczne ciemne ramki z ikei wiszące obok siebie na jednej wysokości, bardzo neutralnie ( teraz mam problem jakie zdjęcia tam umieścić ). Nie bój się szarości, bo jest bardzo neutralna a dodatkami możesz ją bardzo ożywić ( jak masz ochotę to masz czerwone dodatki, innym razem niebieskie itp ). Zresztą lepiej zajrzyj na forum muratora - tam masz setki podobnych postów, zdjęcia, przykłady - z pewnością dobrze Ci doradzą.

mokrii
08-05-2010, 18:52
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
jesli pójdziesz z takim formatem do salonu, spokojnie powinno wystarczyć



nie powiem, ciekawe, szczególnie te lampy na statywach :)



ciekawie, :hmm: ciekawie :)



btw masz literowke na stronce
hint :architekruta

wesol
09-05-2010, 12:10
http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,93231,7853056,Artystyczne_wizje_na_scianie.html - naświetl sobie zdjęcie na ścianie :)

gsh
09-05-2010, 12:19
http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,93231,7853056,Artystyczne_wizje_na_scianie.html - naświetl sobie zdjęcie na ścianie :)

Świetne ! Takie coś chętnie u siebie bym widział na ścianie.

ku6i
09-05-2010, 19:35
Na ścianie w wielkiej antyramie na pewno zawiśnie czarno-białe zdjęcie, na 90% będzie ono mojego autorstwa.

Z tą antyramą to pozamiatałeś... Jak dla mnie pomysł urządzania pokoju w jakimś konkretnym stylu jest dziwny, ale to Twoja kwestia. Ja machnąłbym ściany w maksymalnie 2 różnych kolorach (tzn. 1 ściana - 1 kolor, żadnych pasów itd.). A jeśli chodzi o zdjęcia, to zamiast proponowanych tutaj oklepanych Adamsów i Cartierów poszukałbym jakichś fajnych zdjęć w galeriach albo w internecie. W ten sposób wspomożesz dobrą fotografię i będziesz pewien, że (prawie) nikt inny nie ma takiego samego zdjęcia w swoim domu.

StachersDTR
10-05-2010, 11:45
Przepraszam Cię, stary, Miałem wczoraj ciężki dzień, wk...ło mnie wszystko, sory, że na Tobie się to odbiło...
:-?

spoko, zdarza się;)


Tak tylko mi przez myśl przeszło, może jednak nie fotograficznie? Może przyjść taki moment, że chwilowo będziesz zmęczony fotografią i widok puszki czy czegokolwiek związanego z foto będzie tylko bardziej wkurzał? No chyba, że jest to "dyscyplina" która nigdy Cię z równowagi nie wyprowadza, to czemu nie. Chociaż osobiście uważam mieszkanie za oazę wolną od "całego świata".

nie, o to bym się nie martwił:)


StachersDTR piszesz, że pokój ma 15m2. Uważam, że nie warto zagracać tak małego pokoju żadnymi duperelami typu wystawka jakiś analogów, szkieł itp. Na Twoim miejscu po prostu bym wybrał ciekawe zdjęcia i je fajnie wyeksponował na ścianie. Ktoś tu pisał o szarej ścianie i ciemnych ramkach - jestem na tak - mam u siebie właśnie szarą ścianę + 4 identyczne ciemne ramki z ikei wiszące obok siebie na jednej wysokości, bardzo neutralnie ( teraz mam problem jakie zdjęcia tam umieścić ). Nie bój się szarości, bo jest bardzo neutralna a dodatkami możesz ją bardzo ożywić ( jak masz ochotę to masz czerwone dodatki, innym razem niebieskie itp ). Zresztą lepiej zajrzyj na forum muratora - tam masz setki podobnych postów, zdjęcia, przykłady - z pewnością dobrze Ci doradzą.

pokój musi posiadać "duszę", w żadnym wypadku nie chce zrobić z niego klamociarni ;)


http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,93231,7853056,Artystyczne_wizje_na_scianie.html - naświetl sobie zdjęcie na ścianie :)

bomba!

-------------------

Ten pokój fotograficzny jest w dalszym ciągu koncepcją, jeszcze nie powiedziałem że na 100% zrealizuje ten pomysł. Ciekawy byłem jak widzą to inny. Po cichu liczyłem na to, że znajdzie się tutaj jakiś architekt wnętrz i podrzuci jakiś ciekawy pomysł.


Sam myślałem nad tym żeby zlecić urządzenie całego mieszkania profesjonaliście..
ale ceny mnie po prostu PO-WA-LI-ŁY.

wesol
10-05-2010, 15:35
Po cichu liczyłem na to, że znajdzie się tutaj jakiś architekt wnętrz i podrzuci jakiś ciekawy pomysł.


No niestety pomysły kosztują jak sam zdążyłeś się przekonać przy wycenie całego mieszkania - nikt nie będzie wymyślać za Ciebie każdego metra kwadratowego pokoju, szukać odpowiednich materiałów, dobierać wyposażenia, przeprojektowywać co chwilę nowych koncepcji a później pilnować aby zrobili to zgodnie z projektem za dobre słowo - gotowych pomysłów jest pełno w sieci, niestety mocno oklepanych i tendencyjnych, a jak chcesz mieć coś unikatowego to trzeba zapłacić unikatowo :)
to tak jak ze wszystkim, możesz kupić vw albo maserati - za coś więcej trzeba płacić więcej, pomimo, że jednym i drugim dojedziesz do celu :)

poza tym, żaden architekt nie rzuci Ci pomysłem ot tak - zrób zamiast kinkietów prostokątne podświetalarki do negatywów, bo to tylko cześć całości - to tak jakby na tym forum ktoś zapytał się jak zrobić zdjęcie w stylu retro, a nawet najlepszy fotograf rzucił pomysłem konwersja do B&W + sepia + w cholerę rys na nowej warstwie i zmniejsz krycie - to nic nie daje.

amatorka015
15-08-2010, 11:32
Witam wszystkich ja nie dlugo będe urządzać pokoj fotograficzny.Mam juz wstępny pomysł a nawet projekt:)
Mam zamiar zrobic kącik fotograficzno-muzyczny.Bedą tam moja galeria zdjęc, zrobię stoliki z mini statywow do kamer i z płyty winelowej (będą dwa) na nich będzie stary aparat . Chcę tez zamocować klisze już zużyte na scianie ktore bedą podswietlane lampką , bedą na scianie wisiec z dwa stare aparaty w futerałach i tyle co narazie wymysliłam :)Jak wykonam to co chce osiągnąc zamieszcze fotki :)

piwkoo
15-08-2010, 11:43
Koniecznie zamieść zdjęcia po skończonej pracy :)

tharkun
15-08-2010, 15:48
Kiedyś zastanawiałem się nad podobną koncepcją, może zamiast robić całego pokoju w stylu fotograficznym skupić się na detalach? Jakąś dobrą serię powiązanych ze sobą zdjęć, w zależności od mebli gdzieś ułożona jakaś stara puszka (u mnie stał ostatnio zenit z 44m-4 jako podpórka do książek na niezapełnionej półce)
Można także w prosty sposób przerobić lampkę nocną, w marketach za śmieszne pieniądze można kupić lampkę z papierowym lub materiałowym białym kloszem różnej wyskokości, wystarczy jakąś rozwiniętą kliszę do tego przymocować i mamy ekstra lampkę nocną która rzuci fotograficzny cień na ściany :P

KaeF
16-08-2010, 01:10
u mnie stał ostatnio zenit z 44m-4 jako podpórka do książek na niezapełnionej półce

A nie lepiej fotografować tym zenkiem?:P

Ja z czasem zrobiłem sobie kilka hmm.. kolaży, czy jak to się tam nazywa:D Powiązane tematycznie zdjęcia (5x7") przyklejam sobie na ścianie w grupach, po 15-20sztuk. Wcześniej miałem pomysł, żeby wszystkie zdjęcia (razem z odpadami, tj źle naświetlone, nieostre itd) przykleić na całej ścianie na zasadzie "artystycznego nieładu", ale nie wyglądało to dobrze.

Kuba
16-08-2010, 13:06
kiedyś trafiłem na koncept takiej lampki http://www.slashgear.com/gallery/data_files/2/7/4/perspektiva.jpg wiem że mówiłeś że nie chcesz statywów, ale może ;)

linki z naświetlaniem na ściane podsunęły mi pomysł przedstawienia zdjęć na ścianie w formie wycinka filmu, kilkan(naście) zdjęć kolejno na filmie, z widoczną peforacją... właśnie się zastanawiam jak mogłoby to wyglądać ;)

StachersDTR
16-08-2010, 23:04
Już dawno zapomniałem o tym wątku:)
Lampka bombowa :) Choć myślę, że ciekawiej by wyglądała z dłuższą lufą i tulipanem na końcu.