PDA

Zobacz pełną wersję : APEL Pomóżmy Nikonowi stworzyć listę domen



luxius
05-05-2010, 21:35
"Odnosząc się do komentowanych w Internecie działań Nikon Polska wobec domen posługujących się znakiem towarowym Nikon, chcielibyśmy wyjaśnić, że wiążą się one z inicjatywą dotyczącą spójnego wykorzystywania logotypu i marki Nikon. Podejmowane przez nas kroki obejmą wszystkie domeny przywołujące w nazwie słowo Nikon, niezależnie od profilu ich działalności. Działania te mają na celu zapewnienie zgodnego z polityką korporacyjną oraz z prawem wykorzystywania zastrzeżonego znaku towarowego Nikon."

Z wyrazami szacunku,

Magdalena Michalska-Szmidt
Kierownik marketingu i PR Nikon Polska

(Fragment oświadczenia Nikon Polska ze strony głównej)


Tak na szybko...
http://nikonclubph.org/
http://www.nikonclub.cz/
http://www.nikonlinks.com/
http://www.nikonclub.co.za/
http://www.planetnikon.com/forums/index.php
http://www.nikon-fotografie.de/vbulletin/cmps_index.php
http://forum.nikonpassion.com/
http://www.nikonclubitalia.com/

APEL: jeśli znacie inne domeny dopisujcie, cytując listę z poprzedniego posta, niech powstanie lista domen. Możemy ja potem przekazać Korporacji Nikon aby stała się pomocna w "celu zapewnienia zgodnego z polityką korporacyjną oraz z prawem wykorzystywania zastrzeżonego znaku towarowego Nikon." Po stworzeniu listy można ją przesłać Nikonowi i powiadomić wszystkie te strony o naszej akcji pomocowej.

ASAHI
05-05-2010, 21:36
Ale im chodziło o polskę chyba..



;-)

luxius
05-05-2010, 21:41
"Działania te mają na celu zapewnienie zgodnego z polityką korporacyjną oraz z prawem wykorzystywania zastrzeżonego znaku towarowego Nikon"

stachu321
05-05-2010, 21:47
zdaje się że znak towarowy Nikon to na cały świat jest a nie tylko Polskę ;) więc inicjatywa ma całkiem pożyteczną rację bytu :mrgreen:

ASAHI
05-05-2010, 21:52
No tak, macie rację :-)

c-man
05-05-2010, 21:56
http://nikond1.net/

nightelf
05-05-2010, 21:59
Tak na szybko...
http://nikonclubph.org/
http://www.nikonclub.cz/
http://www.nikonlinks.com/
http://www.nikonclub.co.za/
http://www.planetnikon.com/forums/index.php
http://www.nikon-fotografie.de/vbulletin/cmps_index.php
http://forum.nikonpassion.com/
http://www.nikonclubitalia.com/

http://www.nikon.biz.pl/

kiemlo
05-05-2010, 22:12
Nie zapominajmy o elytarnym forum Nikona http://forum.nikon.spinet.pl/

docxxx
05-05-2010, 22:26
Koledzy, wystarczy magiczne zapytanie w google:
http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=U5Q&rlz=1R1MOZA_pl___PL333&q=inurl%3Anikon&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
i mamy raptem 2.470.000 domen do zmiany nazwy (lub ich adresow URL)

offeath
05-05-2010, 22:46
Koledzy, wystarczy magiczne zapytanie w google:
http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=U5Q&rlz=1R1MOZA_pl___PL333&q=inurl%3Anikon&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
i mamy raptem 2.470.000 domen do zmiany nazwy (lub ich adresow URL)

yy, nie, domen zawierających "nikon" jest dużoooooooooooooo mniej;)

docxxx
05-05-2010, 23:09
Dlatego dalem w nawiasie "(lub ich adresow URL)". Nie poprawilem jedynie tego krowiego napisu "domen", bo juz nie mozna edytowac posta.

grissley
05-05-2010, 23:53
Podejmowane przez nas kroki obejmą wszystkie domeny przywołujące w nazwie słowo Nikon, niezależnie od profilu ich działalności.

Jakaś głupota. Mogę sobie otworzyć np warzywniak o nazwie "nikon", założyć stronkę i nawet mnie nie tkną.
Nazwy zastrzeżone dość mocno powiązane są z profilem działalności firmy, która nazwę zastrzega.
W szczególności, jeśli jako nazwę wykorzystuje normalne słowo występujące w słowniku.

lodzermensch
06-05-2010, 00:14
Mam najlepsze!:
http://www.hotelnikon.pl/

sailor
06-05-2010, 00:26
Jakaś głupota. Mogę sobie otworzyć np warzywniak o nazwie "nikon", założyć stronkę i nawet mnie nie tkną.
Nazwy zastrzeżone dość mocno powiązane są z profilem działalności firmy, która nazwę zastrzega.
W szczególności, jeśli jako nazwę wykorzystuje normalne słowo występujące w słowniku.

masz absolutna racje. e-warzywniaka ci nie zamkna. ale e-uslugi fotograficzne juz raczej moga.
szczerez mowiac nie rozumiem tej nagonki robionej przez forumowiczow na forum i na innych portalach. nikon zabronil uzywania zastrzezonej nazwy w domenie zwiazaniej z fotografia. wg rzecznika patentowego wolno im. to ze sobie strzelil iw kolano to inna bajka. ale przeciez forum sie przenioslo, dziala i nikt z tego powodu nie ucierpial. no chyba ze ucierpialo ego forum ze przestalo byc oficjalnym forum nikona.

lodzermensch
06-05-2010, 00:31
no chyba ze ucierpialo ego forum ze przestalo byc oficjalnym forum nikona.

Chyba właśnie o to chodzi, kolego...

miron19j
06-05-2010, 00:42
nikon zabronil uzywania zastrzezonej nazwy w domenie zwiazaniej z fotografia. wg rzecznika patentowego wolno im.
chodzi o to, w jakim momencie to zrobił i w jaki sposób :evil:

luxius
06-05-2010, 00:49
chodzi o to, w jakim momencie to zrobił i w jaki sposób :evil:

dokładnie
odcieli sie po "awanturze serwisowej"

grissley
06-05-2010, 00:50
szczerez mowiac nie rozumiem tej nagonki robionej przez forumowiczow na forum i na innych portalach. nikon zabronil uzywania zastrzezonej nazwy w domenie zwiazaniej z fotografia. wg rzecznika patentowego wolno im. to ze sobie strzelil iw kolano to inna bajka. ale przeciez forum sie przenioslo, dziala i nikt z tego powodu nie ucierpial. no chyba ze ucierpialo ego forum ze przestalo byc oficjalnym forum nikona.

Ja piłem do konkretnego sformułowania w oświadczeniu:


Podejmowane przez nas kroki obejmą wszystkie domeny przywołujące w nazwie słowo Nikon, niezależnie od profilu ich działalności."

Jeśli chodzi o sam szum, to mi zmiana domeny wielkiej różnicy nie robi - pisałem to już w sąsiednim wątku.
A, że w NP są warzywa ćwikłowe, to wiem od dawna i sprzęt na N, mimo to, ciągle mam ;)

andrzej_suse10
06-05-2010, 00:56
Pomysł fantastyczny, listę znalezionych takich domen trzeba koniecznie przekazać Nikonowi :)

luxius
06-05-2010, 00:56
najdziwniejsze jest to, ze serwis sie poprawil, cos przeorganizowano
mimo to forum zaczelo im przeszkadzac
jestem ciekaw jak sie ta sprawa dalej rozwinie
moze w takiej Polsce paru ludzi nieprzemyslało do kona swojego dzialania
raczej sobie nie wyobrazam, ze robia taki porzadek na całym swiecie
ktos w koncu sojdzie do wonisku, ze sami sobie szkodza jak powstanie Efekt Streisand, ktory chyba własnie sie rozpedza


Pomysł fantastyczny, listę znalezionych takich domen trzeba koniecznie przekazać Nikonowi :)


tylko, ze watek znowu zbacza....:D na gadanie

Yaro
06-05-2010, 15:10
NP podejmując takie działania ma lekceważący stosunek do swoich klientów, czy zwiększony procentowy udział w rynku spowodawał "te" poczynania?
Pewność swej pozycji??.
Karuzela się kręci szybko i szybko można z niej wypaść.
Dlatego dziwię się, że NP nie zależy na budowaniu dobrych stosunków z rzeszą swych wiernych polskich klientów.
Myślę że to sprawa "czynnika" ludzkiego zatrudnionego w polskim oddziale koncernu.

admin
06-05-2010, 20:32
Myślę że to sprawa "czynnika" ludzkiego zatrudnionego w polskim oddziale koncernu.


Jestem tego pewnien...

B.K.
06-05-2010, 21:04
Czyjaś prywatna wojenka? Malutki odwecik?

luxius
06-05-2010, 21:31
Koledzy ten atek ma służyc liście -która jakoś nie powstaje:)

PanomeiK
06-05-2010, 21:37
luxius -znowu będzie włażenie w d... Nikonowi?
Nie chcą nas to bez laski. Nie masz lepszych zajęć? :)

amirez
06-05-2010, 21:42
Też znalazłem dwa:
www.nikon.com
www.nikon.pl