Zobacz pełną wersję : APEL Pomóżmy Nikonowi stworzyć listę domen
"Odnosząc się do komentowanych w Internecie działań Nikon Polska wobec domen posługujących się znakiem towarowym Nikon, chcielibyśmy wyjaśnić, że wiążą się one z inicjatywą dotyczącą spójnego wykorzystywania logotypu i marki Nikon. Podejmowane przez nas kroki obejmą wszystkie domeny przywołujące w nazwie słowo Nikon, niezależnie od profilu ich działalności. Działania te mają na celu zapewnienie zgodnego z polityką korporacyjną oraz z prawem wykorzystywania zastrzeżonego znaku towarowego Nikon."
Z wyrazami szacunku,
Magdalena Michalska-Szmidt
Kierownik marketingu i PR Nikon Polska
(Fragment oświadczenia Nikon Polska ze strony głównej)
Tak na szybko...
http://nikonclubph.org/
http://www.nikonclub.cz/
http://www.nikonlinks.com/
http://www.nikonclub.co.za/
http://www.planetnikon.com/forums/index.php
http://www.nikon-fotografie.de/vbulletin/cmps_index.php
http://forum.nikonpassion.com/
http://www.nikonclubitalia.com/
APEL: jeśli znacie inne domeny dopisujcie, cytując listę z poprzedniego posta, niech powstanie lista domen. Możemy ja potem przekazać Korporacji Nikon aby stała się pomocna w "celu zapewnienia zgodnego z polityką korporacyjną oraz z prawem wykorzystywania zastrzeżonego znaku towarowego Nikon." Po stworzeniu listy można ją przesłać Nikonowi i powiadomić wszystkie te strony o naszej akcji pomocowej.
Ale im chodziło o polskę chyba..
;-)
"Działania te mają na celu zapewnienie zgodnego z polityką korporacyjną oraz z prawem wykorzystywania zastrzeżonego znaku towarowego Nikon"
stachu321
05-05-2010, 21:47
zdaje się że znak towarowy Nikon to na cały świat jest a nie tylko Polskę ;) więc inicjatywa ma całkiem pożyteczną rację bytu :mrgreen:
nightelf
05-05-2010, 21:59
Tak na szybko...
http://nikonclubph.org/
http://www.nikonclub.cz/
http://www.nikonlinks.com/
http://www.nikonclub.co.za/
http://www.planetnikon.com/forums/index.php
http://www.nikon-fotografie.de/vbulletin/cmps_index.php
http://forum.nikonpassion.com/
http://www.nikonclubitalia.com/
http://www.nikon.biz.pl/
Nie zapominajmy o elytarnym forum Nikona http://forum.nikon.spinet.pl/
Koledzy, wystarczy magiczne zapytanie w google:
http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=U5Q&rlz=1R1MOZA_pl___PL333&q=inurl%3Anikon&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
i mamy raptem 2.470.000 domen do zmiany nazwy (lub ich adresow URL)
Koledzy, wystarczy magiczne zapytanie w google:
http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=U5Q&rlz=1R1MOZA_pl___PL333&q=inurl%3Anikon&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
i mamy raptem 2.470.000 domen do zmiany nazwy (lub ich adresow URL)
yy, nie, domen zawierających "nikon" jest dużoooooooooooooo mniej;)
Dlatego dalem w nawiasie "(lub ich adresow URL)". Nie poprawilem jedynie tego krowiego napisu "domen", bo juz nie mozna edytowac posta.
grissley
05-05-2010, 23:53
Podejmowane przez nas kroki obejmą wszystkie domeny przywołujące w nazwie słowo Nikon, niezależnie od profilu ich działalności.
Jakaś głupota. Mogę sobie otworzyć np warzywniak o nazwie "nikon", założyć stronkę i nawet mnie nie tkną.
Nazwy zastrzeżone dość mocno powiązane są z profilem działalności firmy, która nazwę zastrzega.
W szczególności, jeśli jako nazwę wykorzystuje normalne słowo występujące w słowniku.
lodzermensch
06-05-2010, 00:14
Mam najlepsze!:
http://www.hotelnikon.pl/
Jakaś głupota. Mogę sobie otworzyć np warzywniak o nazwie "nikon", założyć stronkę i nawet mnie nie tkną.
Nazwy zastrzeżone dość mocno powiązane są z profilem działalności firmy, która nazwę zastrzega.
W szczególności, jeśli jako nazwę wykorzystuje normalne słowo występujące w słowniku.
masz absolutna racje. e-warzywniaka ci nie zamkna. ale e-uslugi fotograficzne juz raczej moga.
szczerez mowiac nie rozumiem tej nagonki robionej przez forumowiczow na forum i na innych portalach. nikon zabronil uzywania zastrzezonej nazwy w domenie zwiazaniej z fotografia. wg rzecznika patentowego wolno im. to ze sobie strzelil iw kolano to inna bajka. ale przeciez forum sie przenioslo, dziala i nikt z tego powodu nie ucierpial. no chyba ze ucierpialo ego forum ze przestalo byc oficjalnym forum nikona.
lodzermensch
06-05-2010, 00:31
no chyba ze ucierpialo ego forum ze przestalo byc oficjalnym forum nikona.
Chyba właśnie o to chodzi, kolego...
miron19j
06-05-2010, 00:42
nikon zabronil uzywania zastrzezonej nazwy w domenie zwiazaniej z fotografia. wg rzecznika patentowego wolno im.
chodzi o to, w jakim momencie to zrobił i w jaki sposób :evil:
chodzi o to, w jakim momencie to zrobił i w jaki sposób :evil:
dokładnie
odcieli sie po "awanturze serwisowej"
grissley
06-05-2010, 00:50
szczerez mowiac nie rozumiem tej nagonki robionej przez forumowiczow na forum i na innych portalach. nikon zabronil uzywania zastrzezonej nazwy w domenie zwiazaniej z fotografia. wg rzecznika patentowego wolno im. to ze sobie strzelil iw kolano to inna bajka. ale przeciez forum sie przenioslo, dziala i nikt z tego powodu nie ucierpial. no chyba ze ucierpialo ego forum ze przestalo byc oficjalnym forum nikona.
Ja piłem do konkretnego sformułowania w oświadczeniu:
Podejmowane przez nas kroki obejmą wszystkie domeny przywołujące w nazwie słowo Nikon, niezależnie od profilu ich działalności."
Jeśli chodzi o sam szum, to mi zmiana domeny wielkiej różnicy nie robi - pisałem to już w sąsiednim wątku.
A, że w NP są warzywa ćwikłowe, to wiem od dawna i sprzęt na N, mimo to, ciągle mam ;)
andrzej_suse10
06-05-2010, 00:56
Pomysł fantastyczny, listę znalezionych takich domen trzeba koniecznie przekazać Nikonowi :)
najdziwniejsze jest to, ze serwis sie poprawil, cos przeorganizowano
mimo to forum zaczelo im przeszkadzac
jestem ciekaw jak sie ta sprawa dalej rozwinie
moze w takiej Polsce paru ludzi nieprzemyslało do kona swojego dzialania
raczej sobie nie wyobrazam, ze robia taki porzadek na całym swiecie
ktos w koncu sojdzie do wonisku, ze sami sobie szkodza jak powstanie Efekt Streisand, ktory chyba własnie sie rozpedza
Pomysł fantastyczny, listę znalezionych takich domen trzeba koniecznie przekazać Nikonowi :)
tylko, ze watek znowu zbacza....:D na gadanie
NP podejmując takie działania ma lekceważący stosunek do swoich klientów, czy zwiększony procentowy udział w rynku spowodawał "te" poczynania?
Pewność swej pozycji??.
Karuzela się kręci szybko i szybko można z niej wypaść.
Dlatego dziwię się, że NP nie zależy na budowaniu dobrych stosunków z rzeszą swych wiernych polskich klientów.
Myślę że to sprawa "czynnika" ludzkiego zatrudnionego w polskim oddziale koncernu.
Myślę że to sprawa "czynnika" ludzkiego zatrudnionego w polskim oddziale koncernu.
Jestem tego pewnien...
Czyjaś prywatna wojenka? Malutki odwecik?
Koledzy ten atek ma służyc liście -która jakoś nie powstaje:)
PanomeiK
06-05-2010, 21:37
luxius -znowu będzie włażenie w d... Nikonowi?
Nie chcą nas to bez laski. Nie masz lepszych zajęć? :)
Też znalazłem dwa:
www.nikon.com
www.nikon.pl
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.