PDA

Zobacz pełną wersję : Jak mozna uzyskac taki, lub bardzo podobny efekt



leszek225
03-05-2010, 01:14
Witam serdecznie, chcialbym zapytac czy moze ktos pomoc w uzyskaniu podobnego efektu jak na zamieszczonych zdjeciach, z góry serdecznie dzieki


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/_MG_0885-1.jpg
źródło (http://i36.photobucket.com/albums/e28/snakeplisken22/_MG_0885.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/IMG_6711210000-1.jpg
źródło (http://i36.photobucket.com/albums/e28/snakeplisken22/IMG_6711-2-1-0-0-00.jpg)

sekta
03-05-2010, 01:49
Nie wiem co ma jedno zdjęcie wspólnego z drugim, ale recepta na pierwsze to: jasny teleobiektyw + mała odległość od fotografowanych obiektów (co daje małą GO i ładne rozmycie tła) + niska perspektywa + ostrość trafiona nie w żurawie, lecz w badyle tuż przed nimi.

karolt
03-05-2010, 08:44
Pewnie chodziło o rozmyte tło. Recepta, jak wyżej: mała przysłona (np. 2,8) i/lub mała odległość od obiektu.

skuter41
03-05-2010, 08:51
Dodam do przedmówców, że ogniskowa 50 lub 85 przynajmniej.

karolt
03-05-2010, 10:34
Ogniskowa akurat nie ma znaczenia, jeśli zachowasz powyższe dwa warunki - mała przysłona, mała odległość. Tyle że z 20mm nie podejdziesz tak blisko tych ptaków :-)

Obelux
03-05-2010, 11:16
Ogniskowa ma takie samo znaczenie dla GO jak przysłona i odległość .Są obiektywy które w ogóle nie mają skali odległości np o ogniskowej 4mm

Art Erie
03-05-2010, 11:41
Ogniskowa, relatywnie duży otwór przesłony ( mała liczba f ), odległość od obiektu, matryca nie mniejsza niż DX.

kh29228
03-05-2010, 12:08
matryca nie mniejsza niż DX.

lub 4/3 + 50 f/0.95 :)

Karbulot
03-05-2010, 12:12
A moze mu chodzi o taka tabaczkowa kolorystyke...?

Jakubas
03-05-2010, 12:20
Przeciez pytanie ewidentnie dotyczy obrobki... ja niestety nie pomoge ;)

pikpok
03-05-2010, 12:23
mi też się zdaje że raczej o kolory tu się rozchodzi .

leszek225
03-05-2010, 13:13
Karbulot, oczywiscie kolorostyka tez mnie interesuje jak do tego podejsc

Karbulot
03-05-2010, 13:15
Przeciez pytanie ewidentnie dotyczy obrobki...
W ktorym miejscu?
Bo ja widze pytanie niesprecyzowane.

karolt
03-05-2010, 15:31
Ogniskowa ma takie samo znaczenie dla GO jak przysłona i odległość
:-) pośrednio, pośrednio... jak napisałem: przy ZACHOWANIU dwóch warunków: mała przysłona, jak najbliższa odległość - ogniskowa nie ma znaczenia. Nie wierzysz, to sprawdź.

BobbyBronco
03-05-2010, 16:24
w kwestii kolorów:
o ile drugie zdjęcie jest ewidentnie obrabiane dość mocno(a co najmniej błyśnięte z prawej strony lampą - chociaż może to być nawet fotomontaż), to pierwsze wygląda jak jpg prosto z aparatu, z minimalną korektą kontrastu/balansu bieli.

W zasadzie to pytanie jest zdecydowanie zbyt ogólne - a zgadywanki "co autor miał na myśli" są dobre na maturze z j.polskiego, nigdzie indziej ;)

Obelux
04-05-2010, 10:52
[QUOTE=karolt;1886591]:-) pośrednio, pośrednio... jak napisałem: przy ZACHOWANIU dwóch warunków: mała przysłona, jak najbliższa odległość - ogniskowa nie ma znaczenia. Nie wierzysz, to sprawdź.[/QUOT

Sprawdziłem nie masz racji .

shap
04-05-2010, 21:52
może dodam: aby ładnie rozmyć tło, to drugi plan (który ma być rozmyty) powinno znajdować się kilka metrów od pierwszego planu.