PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z sb800 lub akumulatorami



neverhood
02-05-2010, 18:49
Witam. Mam sb800 i aku sanyo 2700 20 szt. Do tej pory bylo wszystko ok aż nagle coś się popsulo a mianowicie albo coś z lampa albo padły wszystkie aku. Rozladowuje je a potem laduje wkładam komplet do lampy sztuk 5 i prądu jest na dwa trzy blyski albo wcale. Wyświetlacz w lampie swieci ledwo ledwo. Nawet jak mieszam aku nic to nie daje. Dziwne jest tez to ze wkładam zwykle baterie alkaliczne i wszystko ok. Kupiłem wiec nowe aku ale jest dokładnie to samo czyli brak prądu. Czy ktoś miał podobny problem. Proszę o pomoc.

dembiec
02-05-2010, 19:07
Moze cos jest nie tak z ladowarka od akumulatorkow , jak jest mozliowsc to spróbuj naladowac inna ladowarka , moze cos pomoze (aby...)
pozdrawiam

neverhood
02-05-2010, 19:55
Ladowalem już kilkoma i problem jest taki sam

Sancez
02-05-2010, 21:39
Wygląda na to że jakoś lampka rozładowuje bardzo szybko energię z akumulatorków, jednak gdzie by się ona podziała poza kondensatorem w lampie ? - lampa się nie grzeje czasem ? - może energia jest wytracana na ciepło.

neverhood
02-05-2010, 22:26
Wygląda na to że jakoś lampka rozładowuje bardzo szybko energię z akumulatorków, jednak gdzie by się ona podziała poza kondensatorem w lampie ? - lampa się nie grzeje czasem ? - może energia jest wytracana na ciepło.
lampa zimna, tylko zastanawiam sie dlaczego normalne bateria alkaliczne dzialaja a problem jest z aku,

czy mozna to sprawdzic jakos np w serwisie co sie dzieje z lampa? i ewentualnie naprawic

Sancez
02-05-2010, 23:08
Pewnie można, ale skasują Cię za to jak za zboże zapewne..

neverhood
02-05-2010, 23:10
Pewnie można, ale skasują Cię za to jak za zboże zapewne..
a jest jakis sposob by samemu sprawdzic co jest nie tak

Sancez
03-05-2010, 01:01
Hmm no musieliby się wypowiedzieć koledzy o większym stażu związanym z Sabinkami, ja niestety w tym temacie jestem zielony ;-)
Zastanawiam się tylko, czy może czasem nie chodzi o typ akumulatorków (ni-mh czy ni-cd) - może to coś robi..

neverhood
03-05-2010, 07:57
Zastanawiam się tylko, czy może czasem nie chodzi o typ akumulatorków (ni-mh czy ni-cd) - może to coś robi..
ja mam sanyo 2700 ni-mh, nie bylo z nimi problemu, ostatnio kupilem nowe z kazdym jest ten sam problem, wkladam do lampy i padaja od razu

demas
03-05-2010, 10:31
zobacz czy masz czyste styki w koszyku na baterie, w środku i na klapce. Tez mam d80 i tez mam sb800 i miałem ten problem ostatnio, identyczny! myślałem ze mi baterie wylały, swoją drogą szkoda ze taka lampa nie jest na akumulator en-el3e. Powiem Ci co zrobiłem, przeczyściłem styki, wymieniłem i ładowarke i baterie chociaz zestaw był nowy, to wymieniłem naładowałem i teraz mi trzyma. Teraz nawet stare akumulatory ładowane nową ładowarką sobie radzą. próbuj powodzenia!

Art Erie
03-05-2010, 11:22
neverhood sprawdż poprostu akumulatorki z innym urządzeniem, na przykład z body ( o ile masz grip ) lub jakimś innym odbiornikiem o dużym apetycie na energię.
Obstawiam ładowarkę, lub jej zasilacz bo jakoś mi się nie widzi żeby Sabina pracowała na alkalicznych, a na aku to już nie.
Mało prawdopodobne jest też by padło 20 szt jednocześnie. Możliwe jest jednak, że jeden aku ma potężne zwarcie i pochłania cały prąd przeznaczony dla lampy.

neverhood
03-05-2010, 14:03
Przeczyszcze i zobaczę. Nie wydaje mi się żeby jeden aku dawał popalic bo zmieniam konfiguracje. Przeczyszcze na początek i zmienię ladowarke. Zobaczymy. Napisze jak coś się uda lub nie. Pozdrawiam wszystkich

qah
04-05-2010, 12:56
Problem może leżeć w elektronice lampy.Aku mają 1,2v a bat 1,5v.Tu bym widział problem.

neverhood
04-05-2010, 23:12
zabieram sie do zawiezienia lampy do serwisu, zobaczymy co powiedza

Sancez
04-05-2010, 23:19
"Oooooo Paaaanie, to nie jest taka prosta sprawa, to pewnie to siadło a jak to, to jeszcze i to.. Paaanie. No to tak z 3 stówki będzie, jeszcze robocizna. Kto wie czy nie będziemy musieli wysłać jej do centrali - no nie wiem nie wiem." - tego Ci nie życzę :-P

neverhood
04-05-2010, 23:22
"Oooooo Paaaanie, to nie jest taka prosta sprawa, to pewnie to siadło a jak to, to jeszcze i to.. Paaanie. No to tak z 3 stówki będzie, jeszcze robocizna. Kto wie czy nie będziemy musieli wysłać jej do centrali - no nie wiem nie wiem." - tego Ci nie życzę :-P
najpierw chce zakupic nowe akumulatory tutaj (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=142751) pytanie o sprawdzone aku. jesli sie okaze, ze to nie to, to wowczas serwis, jesli bedzie zbyt drogo, to sprzedam na czesci i kupie nowa.

Sancez
04-05-2010, 23:49
Ja właśnie posiadam komplet 4xEneloop i tą ładowarkę (http://www.komputronik.pl/index.php/product/95714/Materia_y_eksploatacyjne/Akumulatory_i_baterie/Whitenergy_adowarka_baterii_4xAA-AAA_LCD_1800mA.html) tylko że kupiłem ją bez dod. akumulatorków.

mazon
04-05-2010, 23:50
Najpierw może spróbuj odpiąć piąty akumulator i sprawdź na czterech

neverhood
04-05-2010, 23:56
Najpierw może spróbuj odpiąć piąty akumulator i sprawdź na czterech
O tym nie pomyślałem. Dzięki za pomysł.

Sancez
04-05-2010, 23:59
Hehe jak to się okaże źródłem problemu to będzie chyba największa klapa na tym forum - przeoczyć coś takiego :-D

slawez
07-05-2010, 23:57
Miałem dokładnie podobny problem z moją SB800. Już bałem się że skończy sie na wizycie w serwisie, jednak przyczna okazała się banalna. Korzystając wcześniej z akumulatorków (energizer), jeden z nich "wylał się" na nieszczęście na styki wewnątrz lampy, a nie na styki na klapce. Po oczyszczeniu styków (udało się bez rozkręcania lampy) wszystko wróciło do normy. Od tamtej pory zawsze sprawdzam aku przed włożeniem do lampy, nie zostawiam ich na dłużej w lampie, no i przeszedłem całkowicie na eneloop'y. Jedyne akumulatorki jakie polecam.

Tok'Ra
08-05-2010, 09:27
Dokładnie jak wyżej: Sanyo Enloop i BC700 - i nie mam żadnych problemów. Wystarczy, że w komplecie zwykłych akumulatorków będzie jeden wadliwy o mniejszej pojemności - i mamy dokładnie taki problem. Dlatego koniecznie ładowarka czterprocesorowa - i wyrzucamy z kompletu akumulatorek, który naładuje się jako pierwszy. No i żadnych szybkich ładowarek - żadnych rapidów dwu czy czterogodzinnych - ładowanie ma trwać nawet dobę, i przebiegać z jak najniższym prądem ładowania.

neverhood
08-05-2010, 20:40
mnie jak widze nie wylal zaden aku, przeczyscilem juz styki i poki co sprawdzilem prad w aku po calkowitym zformatowaniu i naladowaniu i zamiast 1,2 jest niecale 0,8 tak wiec przesiadam sie na eneloop'y bo sprawdzalem tez bez 5 aku i jest ten sam problem z sanyo 2700

Sancez
08-05-2010, 21:17
Eneloop'y zapewnią Ci pełen komfort pracy i napewno w takich syt. nie będziesz się musiał głowić czy to wina aku ;)