asstellyte
02-05-2010, 18:03
Witajcie!
Jestem tu nowy. Niedawno postanowiłem zakupić lustrzankę i powoli wdrażam się w podstawę - staram się wyrobić sobie nawyk robienia prostych, ostrych i nie poobcinanych kadrów. Wierzę, że Photoshop nie jest w stanie mierzyć sie z prawdziwą fotografią i dążę do jak najlepszych fotek bez obróbki. No, to się przywitałem :)
Ostatnio wykonywałem fotkę wnętrza "apartamentu", w którym w suficie znajdowały się małe okienka, a których nie widać było bezpośrednio (znajdowały się w zagłębieniach). Ściany pomieszczenia nie były białe, stąd pomyślem, że fajnie byłoby podkreślić obecność świetlików i zarejestrować smugi światła padające z góry. Okazało się, że często takie zdjęcia wychodzą z kościoła (tym lepszym fotografom). Np. w "Detektywi" na TVNie mają takie zdjęcie jakiejś hali, na ścianie w biurze :))
Pytanie brzmi: czy istnieje jakaś specjalna technika wykonywania takich zdjęć?
Jestem tu nowy. Niedawno postanowiłem zakupić lustrzankę i powoli wdrażam się w podstawę - staram się wyrobić sobie nawyk robienia prostych, ostrych i nie poobcinanych kadrów. Wierzę, że Photoshop nie jest w stanie mierzyć sie z prawdziwą fotografią i dążę do jak najlepszych fotek bez obróbki. No, to się przywitałem :)
Ostatnio wykonywałem fotkę wnętrza "apartamentu", w którym w suficie znajdowały się małe okienka, a których nie widać było bezpośrednio (znajdowały się w zagłębieniach). Ściany pomieszczenia nie były białe, stąd pomyślem, że fajnie byłoby podkreślić obecność świetlików i zarejestrować smugi światła padające z góry. Okazało się, że często takie zdjęcia wychodzą z kościoła (tym lepszym fotografom). Np. w "Detektywi" na TVNie mają takie zdjęcie jakiejś hali, na ścianie w biurze :))
Pytanie brzmi: czy istnieje jakaś specjalna technika wykonywania takich zdjęć?