PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie gripa - D700



remiksson
02-05-2010, 06:57
Witam wszystkich
Zauwazyłem coś dziwnego i zastanawiam się nad tym czy to poważny problem. A jeśli tak to z czyjej winy? Ale po kolei. Czy ktoś z Was wie czy aparat powinien samoczynnie przełaczyć się na drugą baterię po wyczerpaniu tej z gripa jeżeli mamy podpiętego gripa i jedną baterię w nim oraz drugą w body? Bo zdaje się, że mój aparat tego nie robi, choć podejrzewam też, że z gripem jest coś nie tak. Wczoraj na sesji wyczerpała się bateria w gripie. Aparat wprawdzie przełaczył się na baterię wewnętrzną bo chwilę po wyczerpaniu tej z gripa działał i ubyło energii w wewnętrznej, niemniej jednak tylko chwilę. Na górnym wyświetlaczu LCD pojawił się napis ERR i nie dawało się zrobić zdjęcia. Dopiero po odpieciu gripa aparat działał poprawnie. Robiłem test i w gripie umieściłem naładowaną baterię i podpiąłem go ponownie - aparat działał bez zarzutu. Nie wiem jeszcze jak poważny to jest problem, ale obawiam się podpinać gripa w tej sytuacji. Nie wiem co on wyprawia że po wyczerpaniu się baterii w nim unieruchamia aparat. Czy ktoś spotkał się z czymś takim może? To wina oprogramowania aparatu czy mam walnięty w jakiś dziwny sposób grip?
Nadmienię, że grip nie jest oryginalnym MB-D10 lecz zamiennikiem Delta. Niemniej pracowałem na nim z D300 i z dwoma bateriami, wtedy jednak takich problemów nie było. Może macie koledzy jakieś sugestie?

J51
02-05-2010, 12:34
Moja sugestia to kupić grip oryginalny z zamiennikami to różnie bywa.

stef
02-05-2010, 17:09
Moja sugestia to kupić grip oryginalny z zamiennikami to różnie bywa.
Mam takie same doświadczenia i radę.
MB-D10 mam od roku i nigdy nie sprawił mi najmniejszego problemu.
Temat był wielokrotnie wałkowany na tym forum.
Te zamienniki MB-D10 coś im nie wyszły.

Jatin
02-05-2010, 20:20
Ciekawe widocznie moja ALPHA to jakiś ewenement bo nie mam problemu z przełączaniem między aku, znaczy był ale po aktualizacji softu w puszce jest ok znaczy problem był po stronie aparatu.

remiksson
02-05-2010, 22:48
Mam takie same doświadczenia i radę.
MB-D10 mam od roku i nigdy nie sprawił mi najmniejszego problemu.
Temat był wielokrotnie wałkowany na tym forum.
Te zamienniki MB-D10 coś im nie wyszły.

ehhh chyba nie obejdzie się bez zakupu MB-D10. a chcialem przyoszczędzić...

coroner
03-05-2010, 22:50
Oryginał kupisz już na giełdzie za 600 zł, tylko trzeba się czaić... ostatnio 2 poszły (na przestrzeni może dwóch tygodni)

sebaok
04-05-2010, 10:52
ehhh chyba nie obejdzie się bez zakupu MB-D10. a chcialem przyoszczędzić...


Ja też chciałem przyoszczędzić i 3 razy odsyłałem, aż upolowałem na giełdzie oryginał za 540:)