PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z lampą wbudowaną D50



Polej
27-11-2006, 13:08
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Zwracam się z pytaniem dotyczącym wbudowanej lampy błyskowej nikona D50. Od czerwca tego roku jestem szczęśliwym posiadaczem tej lustrzanki. Działał bez problemu, do tej pory. Wczoraj przy próbie zrobienia zdjęć z użyciem lampy - lampa nie zadziałała. Otwiera się prawidłowo, w zależności od programu tematycznego lub ustawień ręcznych reakcja jest prawidłowa, jednak nie wyzwala błysku.
Przed oddaniem do serwisu chciałem zasięgnąć opini forumowiczów, może ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

Pozdrawiam
Polej

Archangel
27-11-2006, 14:22
o ile dobrze pamietam to dosc czesta przypadlosc, zycze milej wizyty w serwisie chyba ze masz jakas sabinke i nie uzywasz lampy, zaoszczedzilbys w ten sposob wiele nerwow z serwisem NP ;)

sprocket
27-11-2006, 14:28
Na pocieszenie powiem ci takie cos :) - na You Tube kiedy wpiszesz Nikon masz pare interesujacych testow, jest taki jeden filmik a dokladnie odslona D200 w Japoni. Japonczyk bierze aparat pstryka fotki a po chwili widac ze lampa przestaje dopalac ( ale obciach) wiec widzisz jak to jest ;)

turbo
27-11-2006, 14:39
To chyba szersza przypadłość tych lamp :( W moim D70 było to samo lampa w TTL albo CLS Comander pare błysków ok a potem kicha. Lampa sie otwiera ale niezaleznie od trybu pracy aparatu, lampy (tak manual tez sprawdzalem) itp nie pomaga. Nie sadze aby było to przegrzewanie bowiem aparat po leżakowaniu całą noc potrafił błysnąc raz a potem lampa umierała. Wyslalem aparat do serwisu (miałem sesje stwierdziłem ze będzie motywacja do nauki ;) ) Dzwoni do mnie technik ze przetestowali aparat gruntownie nic nie znaleźli lampa błyska. Opisałem problem jeszcze raz przez telefon. Obeicano sprawdzić. Kolejnego dnia telefon ze wszystko pracuje bezproblemowo. Aparat mi odesłano (gratis!) Lecz po odebraniu znowu to samo. Widać że grzebane było :)

Reasumując stwierdzam ze wbudowana lampa w D70 (nie chce generalizowac) nijak się nie nadaje do wyzwalania innych lamp w CLS. Po pierwsze moc błysku po 2gie problem z jkimkolwiek działaniem. Za jakieś marne pieniądze kupiłem SB24 do tego SB800 przestawiona na SU4 i mam lampę zdalnie. Ale niesmak pozostał bo powinno działac ok.

Gawronik
28-11-2006, 21:10
Witam

MAm tez problem z lampą wewnętrzną w moim D50 czasem się włączy sama tzn: na LCD widać jej ikonke, lampa błyska, lecz pozostaje zamknięta. Siła błysku wypaliła farbe na korpusie. Po parokrotnym wyłączeniu i włączeniu lub wyjęciu baterii powraca do stanu prawidłowego. Czasem trzeba ją podnieść ręcznie na delikatną siłe wtedy usterka ustępuje na czas bliżej nieokreślony - po prostudo następnego niezadziałania. Dodam, że w momencie występowania tej usterki można przełączać tryby pracy lampy lecz w żąden sposób lampa nie chce się sama podnieść. Aparat pojedzie do serwisu lecz dopiero w styczniu po świętach, sylwestrach i innych tego typu okazjach do pobłyskania światłem po matrycy.

pozdrawiam Wszystkich

sprocket
28-11-2006, 23:04
He he dobre :) podobno lampa sama sie wylacza by sie nie przegrzac a tu kolega mowi ze blyska mu tak ze farba schodzi

odie83
28-11-2006, 23:22
U mnie czasem się zdarza, że lampka wspomagająca AF nie zapala się i aparat nie może ustawić ostróści i zrobić sdjęcia (z otwartę lampą) . Gdy się trochę odczeka to wszystko wraca do normy... trochę denerwujące :evil:

wizard
29-11-2006, 18:04
Wiatam..Mi oddał serwis mojego Nikona D70s po 5dyg. To co mieli naprawc- naprawili.Ale stało sie tak ze lampa przestała blyskac, ale sie otwierała..i do tego beep, czyli dzwiek aparatu tez nie działał..swierdzili ze podczas naprawy czegos nie podłaczyli..24h w serwisie i wszystko gra..Moze sie tobie cos rozlaczyło..jesli beep nie bedzie działał..to moze to..Pozdrawiam

Polej
29-11-2006, 19:46
Aparat pojechał do serwisu. Ciężko było się z nim rozstać, szczególnie po przeczytaniu relacji o perypetiach z serwisem jakich doświadczyli inni forumowicze. Mam wielką nadzieję, że do świąt (Bożego Narodzenia) wróci do mnie, teraz nie pozostaje nic innego jak kupić kilka rolek filmu i załadować je do analoga przypominając sobie niedaleką przeszłość :).
Dziekuję wszystkim za informacje w temacie wątka.

Archangel
29-11-2006, 19:50
nie zaszkodziloby gdybys od czasu do czasu dzownil do nikona i upominal sie o sprzet. ponoc to daje jakies rezultaty ;)

Polej
29-11-2006, 20:21
Tak, jednak dodzwonić się do serwisu to wielka sztuka! Numery telefonów serwisu podane na stronie Nikona są głuche lub ciągle zajęte, tak jakby ktoś odłożył słuchawkę. Polecam następujący sposób: dzwonić na numer centrali w siedzibie głównej i prosić o przełączenie do serwisu - dzisiaj tak się udało :).

mamil_km
01-12-2006, 21:01
Wiatm. Czy to normalne w d50 że na ustawieniu P i A oraz trybu wbudowaniej lampy na SLOW mimo jej zamknięcia na małym lcd nadal widnieje jej ikona tak jakby lampa była otwarta? Gdy tylko zmienię program na inny to ikona znika ale tylko w momencie gdy apart jest w trybie pomiaru światła, potem kręcenie kółkiem nic nie zmienia na LCD, w wizjerze jest ok to znaczy w słabym oświetleniu miga piorunik sugerujący użycie lampy, a gdy ją otworzę świeci dając znać że jest gotowa w użyciu.

Polej
19-12-2006, 21:28
Aparat wrócił z serwisu! Kosztowało mnie to wiele nerwów i telefonów, ale wreszcie wrócił i nawet działa :) Państwo w serwisie w kontaktach byli bardzo mili, sprawę naprawy załatwili w miarę szybko. A jednak - po otwarciu przesyłki z aparatem stwierdziłem brak zaślepki obiektywu (wysłałem samo zaślepione body), aparat otwarty, mnóstwo paprochów na lustrze. Po dokładniejszych oględzinach stwierdziłem na przełączniku A-AF brak zaślepki, goły łeb śruby sterczy i świetnie wygląda na czarnym tle obudowy. Poza tym wszystko ok. Niby się postarali, nawet wyświetlacze okleili foliami ale tak do końca podejście nie jest profesjonalne. I tak cieszę się, że sprzęt jest już w domu, modlę się teraz aby więcej nie musiał jechać do serwisu.