PDA

Zobacz pełną wersję : LCD z parametrami CRT



misialo
27-11-2006, 11:20
witam,

jesli szukasz LCD z dobrymi parametrami to tutaj (http://www.trustedreviews.com/displays/news/2006/11/27/Samsung-Makes-97-Per-Cent-Colour-Accurate-LCD/p1)przeczytasz o ciekawej propozycji.

pozdrawiam

m

Czornyj
27-11-2006, 11:25
160° - maławo, baaardzo maławo :(

misialo
27-11-2006, 12:00
160° - maławo, baaardzo maławo :(


....ale za to kolorki ladnie reprodukuje (podobno)... i cena nie jakas z kosmosu...

pozdrawiam

m

nowart
27-11-2006, 12:41
160° - maławo, baaardzo maławo :(

że jak przepraszam? bardzo maławo 160stopni?
ostatnio porównywałem profesjonalne Eizo Edge za ok 8tys z kątami ok 170st z innym Eizo z kątami 178st (max jaki jest obecnie możliwy) z niższej serii. Nie ma ŻADNEJ różnicy a ważne jest tu możliwość i jakość wyświetlenia pełnego gamutu, stabilność itd. Stąd różnica w cenie. Ale żeby się czepiać 160stopni na świtnej matrycy?? No, chyba, ze siedzisz z boku monirota zamiast na wprost niego lub urządzasz prezentacje dla wielu osób siedzących naokoło :)

Czornyj
27-11-2006, 12:51
Na matrycach TN o takich kątach widzenia nie da się pracować. Jak ustawisz toto tak, by dobrze widzieć górną część ekranu, to dolna zaczyna się już sciemniać. Ogólnie jak by na to zresztą nie patrzeć to widać "gradiencik". Dlatego budzi to moje poważne obawy, być może w tym przypadku nieuzasadnione.

misialo
27-11-2006, 12:54
Na matrycach TN o takich kątach widzenia nie da się pracować. Jak ustawisz toto tak, by dobrze widzieć górną część ekranu, to dolna zaczyna się już sciemniać. Ogólnie jak by na to zresztą nie patrzeć to widać "gradiencik". Dlatego budzi to moje poważne obawy, być może w tym przypadku nieuzasadnione.


Czornyj,

w jakiej odleglosci od monitora (mniej wiecej) siedzisz..? moze to miec kluczowe znaczenie dla wystepowania zjawiska, o ktorym piszesz...

pozdrawiam
m

Czornyj
27-11-2006, 12:57
W jakiejkolwiek bym nie siedział, to na moim Samsungu 214T (mimo jego nieco większych rozmiarów) ni cholery owo zjawisko nie występuje.

freefly
27-11-2006, 13:02
Kumpel pracuje w firmie Donelly. Czornyj pewnie wie co to za firma. Kupili grafikom monitory LCD za jakieś niebagatelne pieniądze. Wg opinii mojego kolegi który pracuje w warszawskiej placówce tej firmy (drukarnia znajduje się w Krakowie) i naprawia PDF przychodzące z USA, a zawierające błędy, nawet takie LCD za 50000 PLN to jeszcze nie to. Chętnie powróciłby do do poprzednich profesjonalnych CRT.

Czornyj
27-11-2006, 13:08
Akurat do poprawiania PDF-ów to zdecydowanie wolałbym LCD. Ostry, prosty, duży i nie mryga. Chyba że kolory też poprawia.

freefly
27-11-2006, 13:13
Akurat do poprawiania PDF-ów to zdecydowanie wolałbym LCD. Ostry, prosty, duży i nie mryga. Chyba że kolory też poprawia.

Kolory też poprawia.

Czornyj
27-11-2006, 13:16
No to gorzej. Ale to też kwestia czasu - monitorki podświetlane LED-ami mają ponoć CRTkom skopać d....

Wini
27-11-2006, 13:18
W jakiejkolwiek bym nie siedział, to na moim Samsungu 214T (mimo jego nieco większych rozmiarów) ni cholery owo zjawisko nie występuje.
Przy większych monitorach nawet tzw. wyższej klasy troszkę widać, szczególnie jak się człowiek kiwa przed monitorem :-|
A na TN to tragedia.

pX
27-11-2006, 13:46
Nawet taki CG220 (highendowa 22" panorama) ma "odjazdy" siedząc na pozycji operatora, a podawany jest kąt 170 stopni. Tylko oczywiście nie oznacza to, że przy 170 stopniach zachowane są wszystkie parametry w 100% i stąd taka lipa.
160 stopni dla 19 calowego "kwadratowego" monitora może być na granicy akceptowalności. Poza tym w tym linku więcej bzdur jest - np. tzw. kontrast dynamiczny na poziomie 2000:1 (rzeczywisty nie przekracza pewnie 700:1) i ciekawe jak wpływa to na stabilność wyświetlania. Co z kalibracją?
Ktoś tu pisał o "gamucie" - jedyny gamut jaki ten monitor wyświetla to jego własny gamut :)
Nie ma się co jarać coraz większymi przestrzeniami bo i tak nie będziecie mieli z czego ich wysterować.

freefly
27-11-2006, 14:02
Czyli wq.......nie się mojego kolegi z Donelly na te q.....ko drogie LCD-eki i tęsknota za poprzednimi profesjonalnymi monitorami CRT jest uzasadniona ?

Czornyj
27-11-2006, 14:13
Tak na pocieszenie, to profesjonalne monitory CRT też były qrvsko drogie :lol:

pX
27-11-2006, 14:16
freefly - nie wiem... to są bardzo indywidualne sprawy...
na pewno obraz z LCD jest "inny"....
Dobry CRT kosztował tyle co teraz dobry LCD - 4 do 6k USD i ta opcja póki co się nie zmieniła choć technologia tanieje i za jakiś czas będzie lepiej. Na dzień dzisiejszy nie ma już dobrych CRT więc nie ma wyboru... Z kolei monitor z allegro za 400 PLN też nie bardzo ma konkurrenta w postaci LCD w tej cenie :)
Ja miałem Barco Personal Calibrator, ale na dzień dzisiejszy nie tęsknię już za starą technologią - na codzień korzystam z kilku dobrych LCD (w cenach od 2k do 22k PLN) i jestem zadowolony.

freefly
27-11-2006, 14:19
Tak na pocieszenie, to profesjonalne monitory CRT też były qrvsko drogie :lol:

Tylko że pracownicy Donelly mogli odkupić te qrvsko drogie CRT 21 cali za symboliczną kasę.

goldie
27-11-2006, 14:26
chłopaki bez tych wstawek "qrvsko".... proszę...

Czornyj
27-11-2006, 14:30
Niestety, nawet najcudniejszy CRT nie jest nieśmiertelny, a już szczególnie taki, który świecił 24/7 w przygotowalni Donelly'ego. To se ne vrati.


chłopaki bez tych wstawek "qrvsko".... proszę...
oki, oki - już będę politikl korekt :D

malita
27-11-2006, 17:36
Ja mam LCD 20 cali wide Dell Ultrasharp 2005 FPW i polecam bardzo, tutaj pare stron z recenzjami i porównaniami :
http://www.thetechzone.com/?m=show&id=354
http://reviews.cnet.com/Dell_2005FPW/4505-3174_7-31232082.html
http://mva.pl/forum/viewtopic.php?t=664

a tutaj porównanie z Apple 20 :
http://www.anandtech.com/displays/showdoc.aspx?i=2400&p=1

na allegro za 2 tysiące można było dostać to cacko, model 2007 za 2.200. Przymierzam się do kupna 24 Della.