PDA

Zobacz pełną wersję : D80 zwycięzcą testu !



mswilk
27-11-2006, 10:49
W najnowszym PC WORLD KOMPUTER (Nr 12/2006) Nikon D80 został zwycięzcą testu średnio zaawansowanych i niedrogich lustrzanek.
D80 konkurował z takimi lustrzankami jak:

- 2. Canon EOS 400D - 5,9 pkt
- 3. Pentax K10D - 5,6 pkt
- 4. Samsung GX-1S - 5,1 pkt
- 5. Olympus E-400 - 4,7 pkt
- 6. Pentax K100D - 4,6 pkt

Zwycięzca:

- 1. Nikon D80 osiągnął 6,0 pkt

Czornyj
27-11-2006, 10:53
Ciekawe, dlaczego np. czasopisma o fotografii nie prowadzą rankingów komputerów, a czasopisma komputerowe dlaczegoś zajmują się aparatami fotograficznymi?

Rosną w Polsce domy
Z czerwoniutkiej cegły
Domy wznosi piekarz
Bo w tej pracy biegły
Handel Zagraniczny
Rozwijają zduni
Znają koninktury
Z gawędzeń babuni
Domy, mosty, szkoły
To domena szewców
A z krawców się robi
Zwycięstwa ich piewców...

yossarian
27-11-2006, 10:59
Czornyj, dzieje się to z prostej przyczyny że komputerowcy mają obsesję na punkcie wszystkiego co elektroniczne i da się do owego komputera podpiąc, a więc ostatnio na punkcie aparatów.

Nie zauważyłem u fotografów analogicznej obsesji w kierunku komputerów, stąd znacznie mniej rankingów komputerów w pismach foto. Swoją drogą dziś gdy cyfra stopniowo wymusza komputeryzację fotografów, może to będzie nowy trynd żeby zamieszczać testy komputerów w takicz pismach...

Erie
27-11-2006, 11:07
Ciekawe, dlaczego np. czasopisma o fotografii nie prowadzą rankingów komputerów, a czasopisma komputerowe dlaczegoś zajmują się aparatami fotograficznymi?

Rosną w Polsce domy
Z czerwoniutkiej cegły
Domy wznosi piekarz
Bo w tej pracy biegły
Handel Zagraniczny
Rozwijają zduni
Znają koninktury
Z gawędzeń babuni
Domy, mosty, szkoły
To domena szewców
A z krawców się robi
Zwycięstwa ich piewców...

Czornyj czemu Ty zawsze musisz trafić z takim tekstem jak piję przy kompie? Potem muszę czyścić ekran :(,
Wierszyk fajny - pamietam coś takiego z przedszkola albo z pierwszej klasy podstawówki ;) :D

Pozdrówka
WP

till
27-11-2006, 12:19
Rosną w Polsce domy
Z czerwoniutkiej cegły
Domy wznosi piekarz
Bo w tej pracy biegły
Handel Zagraniczny
Rozwijają zduni
Znają koninktury
Z gawędzeń babuni
Domy, mosty, szkoły
To domena szewców
A z krawców się robi
Zwycięstwa ich piewców...

Hmmm... Kult i "Tata Kazika" to jest to ;)

wigi
27-11-2006, 13:14
wierszyk bardzo na miejscu :-)

- Pentax K10D - 5,6 pkt
hmmm, a to miał być killer wszystkiego co foci w tym segmencie rynku ;-)

audiorek
27-11-2006, 14:02
jeszcze nam co maja D80 w glowie się poprzewraca. Skoro D80 taki the best..... .

Archangel
27-11-2006, 14:20
i kogo obchodzi jakis glupi test w glupiej gazecie ehh,,

Czornyj

świetny wiersz!

piotr w
27-11-2006, 15:32
spokojnie, optyczne zrobią test i wyjdzie, że jest do kitu, bo nie ma wbudowanego pionowego gripa, tylko trzeba dokupić.

AMI
27-11-2006, 16:22
Witam All,

Wierszyk to jest " Kołysanka stalinowska " z TATA 2 , Kazika...czornyj jestem pod wrażeniem, dobrej muzy słuchasz :)

A testy... wszelkiego sprzętu elektornicznego, szczegolnie w pismach komputerowych, pod konkretna marke są przygotowane ( kto lepiej posmaruje ;) ? IMHO rzecz jasna ;)

Pozdrawiam :

AMI

michtet
27-11-2006, 16:44
może się nie znam, ale ich dobór dla mnie trochę dziwny
w jednym "koszyku" pentax 10 i 100

Seeker
27-11-2006, 17:36
Trajkoczcie sobie dalej, a ja bylem mgielki pofocic ;)

D80, a co...?! :):)

Czornyj
27-11-2006, 17:42
D80, a co...?! :):)

Bój się Boga - z aparatem bez uszczelnień na mgłę? Oj, zaparuje ci elcedziorek, to będziesz miał!

Gr33nY
27-11-2006, 17:50
Moim zdaniem to nie ma czym się podniecać że D80 zwyciężył jakiś test w jakimś tam piśmie komputerowym.Jakby wygrał test porównawczy na optyczne.pl to by było o czym pisać

Seeker
27-11-2006, 17:57
Czornyj, postaram sie ostudzic nieco twoj niepokoj ;)
Nawet szkla nie zaparowaly...

amator
27-11-2006, 18:02
Moim zdaniem to nie ma czym się podniecać że D80 zwyciężył jakiś test w jakimś tam piśmie komputerowym.Jakby wygrał test porównawczy na optyczne.pl to by było o czym pisać
:)

Seeker
27-11-2006, 18:12
"Jakby wygrał test porównawczy na optyczne.pl to by było o czym pisać"

Ta, o awarii serwera ;)

Remol71
27-11-2006, 18:42
Czornyj, postaram sie ostudzic nieco twoj niepokoj ;)
Nawet szkla nie zaparowaly...

Bo tu chodzi akurat o kondensację. PC WK to niezwykle miarodajne źródło informacji, ale co najwyżej w dziedzinie kamer internetowych :D Nie zdziwiłbym się gdyby zaczęli testować pralki, w końcu mają programator.

Erie
27-11-2006, 18:58
Podobnie jak optyczne.pl - "niezwykle miarodajne źródło informacji, ale co najwyżej"... o lornetkach.

freefly
27-11-2006, 19:16
Jeszcze nic w życiu nie kupiłem sugerując się testami z czasopism i portali.

Zbigniew
27-11-2006, 19:19
wierszyk bardzo na miejscu :-)

- Pentax K10D - 5,6 pkt
hmmm, a to miał być killer wszystkiego co foci w tym segmencie rynku ;-)

Ciekawe na podstawie czego zrobili ten test. Jeżeli magazyn wyszedł teraz, to musiał być przygotowywany z miesiąc wcześniej (wiem, bo sam jestem redaktorem). Miesiąc temu kadyszka nie była raczej dostępna z softem 1.0. Innymi słowy test jest o kant [no no no!!! cenzura się kłania! Czornyj].

Władca Pixeli
27-11-2006, 20:28
Ciekawe, dlaczego np. czasopisma o fotografii nie prowadzą rankingów komputerów, a czasopisma komputerowe dlaczegoś zajmują się aparatami fotograficznymi?

Rosną w Polsce domy
Z czerwoniutkiej cegły
Domy wznosi piekarz
Bo w tej pracy biegły
Handel Zagraniczny
Rozwijają zduni
Znają koninktury
Z gawędzeń babuni
Domy, mosty, szkoły
To domena szewców
A z krawców się robi
Zwycięstwa ich piewców...

A kiedyś było tak pięknie :mrgreen:

Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.

Remol71
27-11-2006, 20:36
Ciekawe na podstawie czego zrobili ten test. Jeżeli magazyn wyszedł teraz, to musiał być przygotowywany z miesiąc wcześniej (wiem, bo sam jestem redaktorem). Miesiąc temu kadyszka nie była raczej dostępna z softem 1.0. Innymi słowy test jest o kant dupy.

Dupa - brzydkie słowo panie redaktorze.

december
28-11-2006, 15:16
Niezwykle poetycki wątek, napiszmy coś a zwycięzcy kompetentnego bez wątpienia testu Pc world: ja zapodaję początek, dopisujcie resztę, może gdzieś to opublikujemy, a nikon wręczy nam nagrodę literacką; ok to leci tak:
Kupuję d 80 pod dobrym pretekstem:
Nikuś był objęty wyjątkowym testem,
Zdjęcia będzie robił niebywale ostro,
Konkurentów już sie pozbył i to całkiem prosto
Inni z obawy kolanami trzęsą,
D 80 został mrocznego testu zwycięzcą.

andrzejek
28-11-2006, 16:32
]
Ja może zaczne inaczej: " Nie kupie D 80 bo matrix przepala, nie dowiesz sie o tym z prasy, bo każdy go wychwala, Nie kupie D200, choc najlepszy w miescie, bo straszne ma szumy, i obraz jest jak z gumy, Nie kupie też Sony, bo nie chcę skrzywdzic żony, Pentaks też odpada, bo miec go nie wypada, Leiki też nie kupię, bo wolę już chałupę, nie kupie też Canona, choc prosi o to żona, zbyt ciężka jest Mamiya, nie lubie nosic kija (stayw), Hasselblad też zbyt drogi a ja nań zbyt ubogi, Więc cóż mi pozostaje?,......... po prostu czekac dalej
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

sprocket
28-11-2006, 16:54
A ja jestem na forum Nikona czy na ankiecie poetyckiej Przyjaciolki pt. ;Wyslij swoje wypociny ; ;)