Zobacz pełną wersję : Jaki zestaw na wesela d300 czy d 700
Witam przymierzam sie do kupna nowej lustrzanki lecz nie wiem która wybrac czy d 300 czy dopłacic i d 700 pelna klatke . Jak byscie mogli to napiszcie mi najlepsze waszym zdaniem zestawienie (korpus + obiektyw) z d300 i z d700z przeznaczeniem robienia zdjec na weseleach .
Z góry dziękuje.
PanomeiK
27-04-2010, 12:02
Nie dziękuj tylko sprecyzuj pytanie!
Jaką kwotą dysponujesz?
robsonzbydzi
27-04-2010, 12:06
d300 + nikkor 17-55 to koszt nowy ok 10 tys używany ok 6-7
d700 + nikkor 24-70 nowy ok 14 tys używany ok 10
oba mają swoje wady i zalety tyle już na tym forum napisano na ten temat, sam musisz wiedzieć że potrzebujesz pełnej klatki czy starczy ci tańsze d300, za różnicę w cenie masz albo dodatkowe obiektywy albo zapasową puszkę
Zestaw startowy na śluby:
2x D700
2x SB900
AF-S 24 f1,4
AF-S 50 f1,4
AF 135 f2
AF-S 14-24 f2,8
i ewentualnie jak lubisz zoomy to można dodać:
AF-S 24-70 f2,8
AF-S 70-200 f2,8 VRII
i jeszcze rybie oko do eksperymentów
AF 16 f2,8
Piotrek 77
27-04-2010, 12:11
a moze cos takiego D700+35/2.0+50/1.8+85/1.8
Moze sie podłacze z pytaniem co lepsze D300+N17-55 czy D700+S24-70 cenowo podobne.
D700 ma lepsze ISO; natomiast N17-55 jest super obiektywem
..... natomiast N17-55 jest super obiektywem
N24-70/2.8 też
Piotrek 77
27-04-2010, 12:40
Ja wiem ze 24-70/2.8 jest tez super obiektywem ale z dwojga złego co lepsze super obiektyw czy super body z gorszym obiektywem
fotomich
27-04-2010, 12:43
....oczywiście, że super obiektyw :)
....oczywiście, że super obiektyw :)
nie do końca te dwie puszki to całkiem inna bajka, jeśli mówimy o weselu, ja bym brał D 700 i kilka stałek + św3
Zestaw startowy na śluby:
2x D700
2x SB900
AF-S 24 f1,4
AF-S 50 f1,4
AF 135 f2
AF-S 14-24 f2,8
i ewentualnie jak lubisz zoomy to można dodać:
AF-S 24-70 f2,8
AF-S 70-200 f2,8 VRII
i jeszcze rybie oko do eksperymentów
AF 16 f2,8
O to to prawie wyczerpuje temat. dodał bym 85 1,4 oraz i wywalił 24 bo podobno mydło.
A tak na poważnie To co kupisz zależy od kasy jaka chcesz wydać i tego jaką maśz swiadomośc i doświadczenie. Nikt nie wspomniał o konieczności choć małego zapasu puszki.
Tak więc koszty rosną, na start warto też kupić legalnego szopa komputer karty baterie i jeszcze inne dziwne rzeczy jak torba.
kosmaster
27-04-2010, 13:53
Hmm? Rozumiem ze jest to forum, na ktorym mozemy uzyskac odpowiedz na prawie kazde pytanie z dziedziny fotografii, ale wydaje mi sie ze autor watku nie zadal sobie trudu aby uzyc 'szukajki'. Watkow takich bylo setki. AGGGHHRRRRRR
Podstawowe pytanie jaka kwota na sprzet dysponujesz?
Preferujesz stalki, czy zoomy?
Tomek Konopka
27-04-2010, 14:44
zabierając się za fotografowanie wesel ,sam autor tego postu powinien wiedziec co mu potrzeba
zgadza się ?
N24-70/2.8 też
Tyle, ze kolega pytal o Sigme 24-70:
Moze sie podłacze z pytaniem co lepsze D300+N17-55 czy D700+S24-70 cenowo podobne.
D700 ma lepsze ISO; natomiast N17-55 jest super obiektywem
Ja wiem ze 24-70/2.8 jest tez super obiektywem ale z dwojga złego co lepsze super obiektyw czy super body z gorszym obiektywem
....oczywiście, że super obiektyw :)
Nie byloby to dla mnie tutaj takie oczywiste. Abstrahujac od wesel, a patrzac na to troche bardziej dlugodystansowo - Sigma 24-70 nie jest tak dobra jak Nikkor o tym samym zakresie, ale pozwoli zarobic na jakies kolejne inwestycje. Mozna ja pozniej opchnac bez wiekszej straty i dokupic do juz posiadanego D700 Nikkora 24-70. Szkielkami mozemy w razie czego zonglowac do woli, kupujac coraz to lepsze w miare rozwoju - ale juz nie DX-owe szkielka. Jesli zainwestujemy w D300 i N17-55, to w przyszlosci pewnie i tak zmienimy D300 na D700 (badz jego nastepce) oraz N17-55 na cos FX. No chyba, ze z gory zalozymy, ze DX nam wystarczy.
To co mam w stopce w zupełności mi wystarcza
napiszcie mi najlepsze waszym zdaniem zestawienie
a nie lepiej wybrać najlepsze twoim zdaniem?
"Zestaw startowy na śluby:
2x D700
2x SB900
AF-S 24 f1,4
AF-S 50 f1,4
AF 135 f2
AF-S 14-24 f2,8
i ewentualnie jak lubisz zoomy to można dodać:
AF-S 24-70 f2,8
AF-S 70-200 f2,8 VRII
i jeszcze rybie oko do eksperymentów
AF 16 f2,8"
:) a ile wesel trzeba zrobić, żeby to się zwróciło???
....zestaw startowy - dobre :)
robsonzbydzi
27-04-2010, 15:44
zależy jak kasujesz 800 zł to pewnie z 50-60 a jak kasujesz 3000 to zwróci cię po sezonie, po za tym nie zjarzyłeś chyba ironii w tamtym poście,
generalnie chodzi o to że osoba która nie ma pojęcia o podstawach bierze się za śluby, bo każdemu wydaje się że weźmie dotację z UP kupi wypasiony sprzęt i będzie brylował. Przecież fotografia ślubna to takie łatwe zajęcie, wystarczy mieć sprzęt, stronę www, kradzionego photoshopa, i jakoś będzie.
Jakiś klient się zawsze znajdzie, a jak się mu nie spodobają zdjęcia to trudno innych nie ma bo przecież dopiero będę się uczył obsługi tego mega wypasionego sprzetu...............
Tomek Konopka
27-04-2010, 15:52
ile razy można wałkowac to samo ? ja bym tu pozamiatał
No nie zajarzyłem :) sorki - u nas w regionie średnia cena to tysiak, Ci lepsi 2 tysiaki, po 2 latach spłacisz sprzęt, ale wtedy trzeba bedzie kupic nowy :) No a kasa z dotacji to chyba 15 tyś? czyli 1/3 z tego podstawowego zestawu, liczę tak na oko, czasami zastanawiam się jak Ci zawodowcy się wyrabiają robiąc za tysiaka? sprzęty mają nawet niezłe, czasami obserwuje ich u nas na rynku w akcji, ale kiedy to się spłaci, przecież opłaty, zusy, podatki, oprogramowanie, komputer to będzie pewnie więcej niż cały ten sprzęt. A nie wierzę, że działają nielegalnie, za duże ryzyko, kontrole są cały czas, mam znajomego który prowadzi studio w centrum miasta, co chwile sprawdzają legalność programów itd...
Ja bym zostawił,może ktoś skorzysta z wiedzy zamieszczonej powyżej.
Ja bym zostawił,może ktoś skorzysta z wiedzy zamieszczonej powyżej.
żartujesz? za tydzień znów ktoś nowy zada dokładnie to pytanie, po co szukać?
grudzinsky
27-04-2010, 18:58
Hmm? Rozumiem ze jest to forum, na ktorym mozemy uzyskac odpowiedz na prawie kazde pytanie z dziedziny fotografii, ale wydaje mi sie ze autor watku nie zadal sobie trudu aby uzyc 'szukajki'. Watkow takich bylo setki. AGGGHHRRRRRR
zabierając się za fotografowanie wesel ,sam autor tego postu powinien wiedziec co mu potrzeba
zgadza się ?
ile razy można wałkowac to samo ? ja bym tu pozamiatał
watek jak dla mnie prowokacja! w kosmos nalezy wyslac!
Myślę, że należałoby podkleić ten tasiemcowy wątek D300 kontra D700. Wtedy byłoby go łatwo podlinkować i zapytać: "A czytałeś to: ... ?". To było raptem 300 postów:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=108820
Podobny jest też wątek D90 kontra D300 (też ponad 300 postów):
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=73413
OK, myślę że pytajacy otrzymał satysfakcjonującą go odpowiedź.
Poza tym takich tematów jest na forum wiele, więc jeśli to nie żart to polecam użyć wyszukiwarki i generalnie "doczytać". Bye, bye...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.