PDA

Zobacz pełną wersję : [ Makro ] muchomorek :) moje pierwsze makro



sq5awr
26-11-2006, 23:40
Witam wszystkich na forum.
Chciałem zaprezentować swoje pierwsze zdjęcie makro, proszę o opinie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img122.imageshack.us/img122/3148/dsc0961uh8.jpg)

hcman
26-11-2006, 23:44
i to D200 robione??
sorry ale niepodoba mi się. nieostre przede wszystkim..

czajnik
27-11-2006, 03:47
i to D200 robione??
sorry ale niepodoba mi się. nieostre przede wszystkim..

A czy wyznacznikiem dobrej foty ma być ostrość,co nie dowodzi o wielkim kunszcie tej fotografii oczywiście?

hcman
27-11-2006, 09:17
A czy wyznacznikiem dobrej foty ma być ostrość,co nie dowodzi o wielkim kunszcie tej fotografii oczywiście?

pewnie, że nie jest to wyznacznikiem, ale akurat w tym przypadku ta ostrość przydałaby sie

Dark
27-11-2006, 09:53
Poza minimalną GO to dodałbym jeszcze "in minus" przycięcie nóżki grzyba. No i fakt centralnego kadru. Jeśli robisz zdjęcia w słabych warunkach oswietleniowych skombinuj sobie jakiś statyw lub najprostsze opracie: kamień, solidny konar itd. zawsze się przyda.
Z D200 można duuużo więcej wycisnąć ;)

sq5awr
27-11-2006, 11:51
Dzięki za rady, tak z drugiej strony to sigma 70-200 nie bardzo do makro się nadaje.

Obiecuję, że następne zdjęcie będzie lepsze :D

kradek
27-11-2006, 11:58
To taki trochę dowcip z tym zdjęciem, prawda ?? :)

klon
27-11-2006, 21:38
A czy wyznacznikiem dobrej foty ma być ostrość,co nie dowodzi o wielkim kunszcie tej fotografii oczywiście?

No własnie kolego forumowiczu, wyznacznikiem dobrej fotografii jest przedewszystkim ostrośc, oczywiście tam gdzie być powinna a jeżeli nie ma jej zupełnie na całym kadrze zdjęcia, to siłą rzeczy nie ma jej tam gdzie być powinna, poza tym złe kadrowanie i kompozycja.
Hmmm... D200 powiadasz masz, to masz potencjał.

Nemeth
28-11-2006, 01:18
Nie bardzo rozumiem zarzuty dotyczace jakoby braku ostrosci ... ona jest tylko ze GO jest masakrycznie mala :)
Po zatym mech wyszedl na zielono a muchomor na czerwono.
Teraz czekam na lepsze zdjecia;)

czajnik
28-11-2006, 08:31
No własnie kolego forumowiczu, wyznacznikiem dobrej fotografii jest przedewszystkim ostrośc, oczywiście tam gdzie być powinna a jeżeli nie ma jej zupełnie na całym kadrze zdjęcia, to siłą rzeczy nie ma jej tam gdzie być powinna, poza tym złe kadrowanie i kompozycja.
Hmmm... D200 powiadasz masz, to masz potencjał.

Przede wszystkim ostrość powiadasz?Nawet rozpatrując zdjęcie pod względem ostrości należałoby najpierw odnieść się jakim obiektywem było zrobione...Zarzut braku potencjału w stosunku do autora jest moim zdaniem niegrzeczny.No i przede wszystkim pisze się rozłącznie.Pozdrawiam.

sq5awr
28-11-2006, 14:54
Zdjęcie zrobione było Sigmą 70-200 przy świetle 2.8 i dość długim czasie naświetlania ze względu na słabe warunki oświetleniowe więc głębia ostrości wyszła tragiczna.
Co do ostrości jak niektórzy koledzy zauważyli jest, tylko GO jest straszne mała ze względów j.w.

Dziękuję za szczere wypowiedzi :)

Pozdrawiam