PDA

Zobacz pełną wersję : problem z filmem blu-ray na pc



kuba_rsx
26-04-2010, 11:20
Witam, ostatnio zakupiłem najnowsze "dzieło" J.Cameron'a pt Avatar na blu-ray.. Film fajny itd.. Niestety nie da się go obejrzeć na laptopie, wyświetla się że mój player wymaga aktualizacji. Niewiele myśląc przestrzeliłem bios, firmware napędu i zaktualizowałem odtwarzacz (Intervideo WinDVD BD) ale dalej ten sam numer. Oglądał może ktoś z was ten film na komputerze? Na ew. jaki program to pociągnie?
Inne filmy mi śmigają. A z tym nawet najnowszy Corel WinDVD nie daje sobie rady (nośnik nieobsługiwany).
Jakby co dzięki za wszelkie info. Pozdr

Polsar74
26-04-2010, 11:26
a lokalizacja czasami go nie zablokowała do odtworzenia ?

kuba_rsx
26-04-2010, 21:07
sory ale nie bardzo wiem o co chodzi.

zdyboo
26-04-2010, 21:18
a lokalizacja czasami go nie zablokowała do odtworzenia ?


sory ale nie bardzo wiem o co chodzi.

Nie wiem jak BR, ale zwykłe DVD, ma rejonizację, Polska to region 2, DVD-ROMy zwykle miały możliwość pięciokrotnej zmiany rejonu. Następowała ona po wykryciu płyty z innym kodem rejonu niż domyślny, ostatni ustawiony rejon zostawał na stałę.
Co do playerów to spróbuj VLC (http://www.videolan.org/vlc/), posiada własne wbudowane kodeki.
Z drugiej strony może tak być, ze płyta ma zabezpieczenie przed odtwarzaniem na odtwarzaczach komputerowych i "normalnie" nie pójdzie, ale sadze, że w takim przypadku powinien ukazać się stosowny komunikat.

kuba_rsx
26-04-2010, 21:56
No niestety. Nie da rady :\

ad2122
26-04-2010, 22:03
kuba_rsx, a w laptopie masz napęd BR?
Laptop kupiony w Polsce, czy z importu?
Avatar na BR ma region B, C - polski oryginał.

PS. Poczytaj >>link (http://nt.interia.pl/news/avatar-i-problemy-z-odtwarzaczami-blu-ray,1470115)<<, chyba nie tylko Ty masz z nim problem.

Megazordon
27-04-2010, 03:00
Ech ta rejonizacja... Gdyby patent Toshiby przebił pomysły firmy Sony, nie było by problemów.

Władca Pixeli
27-04-2010, 03:24
Ech ta rejonizacja... Gdyby patent Toshiby przebił pomysły firmy Sony, nie było by problemów.
Z DVD problemów nie ma. Wystarczy przed kupnem sprawdzić czy dany model można przestawić na region "0" :mrgreen:

freefly
27-04-2010, 03:48
Ech ta rejonizacja... Gdyby patent Toshiby przebił pomysły firmy Sony, nie było by problemów.

Sony jest właścicielem największej biblioteki filmów na świecie liczącej ok. 7,6 tys. tytułów i polowy Hollywood.
Więc nie dziw się, że Toshiba ze swoimi wynalazkami nie miała szans.

miron19j
27-04-2010, 12:08
Sony jest właścicielem największej biblioteki filmów na świecie liczącej ok. 7,6 tys. tytułów i polowy Hollywood.
Więc nie dziw się, że Toshiba ze swoimi wynalazkami nie miała szans.
podobnie było z DOSem a następnie Windowsem, architekturą PC, kasetą VHS.
Nie zawsze wygrywa to, co jest lepsze.

Megazordon
27-04-2010, 12:36
Sony jest właścicielem największej biblioteki filmów na świecie liczącej ok. 7,6 tys. tytułów i polowy Hollywood.
Więc nie dziw się, że Toshiba ze swoimi wynalazkami nie miała szans.

Ależ ja to wszystko wiem. Nie zmienia to jednak faktu, że system Toshiby był lepszy pod paroma względami.