PDA

Zobacz pełną wersję : Kraków - nocleg



laroc
25-04-2010, 18:04
Właśnie sobie wpadłem na pomysł by z piękniejszą połówką spędzić majówkę w Krakowie. I zwracam się do Was z prośbą o polecenie jakiegoś czystego i niedrogiego noclegu w tym mieście. Najlepiej jak najbliżej centrum/rynku itp.

Może bywacie i coś możecie polecić? :)

swider
25-04-2010, 18:05
Co znaczy niedrogiego? :)

laroc
25-04-2010, 18:11
No na studencką kieszeń ;)

Zuzus
25-04-2010, 18:15
Blisko rynku, jezeli chodzi o hotele, to raczej nic taniego nie znajdziesz. Jak wiadomo, im dalej od centrum, tym w wiekszosci przypadkow taniej :mrgreen:
Podaj orientacyjna kwote jaka chcesz/mozesz przeznaczyc za noc dla Waszej dwojki - bedzie latwiej cos znalezc ;)

swider
25-04-2010, 18:21
No na studencką kieszeń ;)
To zdecydowanie polecam akademiki (miasteczko studenckie AGH) -- 30zł za dobe. Do Rynku na nogach jakieś 20-30min :)

laroc
25-04-2010, 18:35
Blisko rynku, jezeli chodzi o hotele, to raczej nic taniego nie znajdziesz. Jak wiadomo, im dalej od centrum, tym w wiekszosci przypadkow taniej :mrgreen:

No domyślam się, że najdroższe są z widokiem na Wawel itd. ale nie chciałbym aby było to na obrzeżach miasta :)


Podaj orientacyjna kwote jaka chcesz/mozesz przeznaczyc za noc dla Waszej dwojki - bedzie latwiej cos znalezc ;)

Myślę, że max to jakieś 45zł od osoby. Najlepiej przedział 30-40zł.


To zdecydowanie polecam akademiki (miasteczko studenckie AGH) -- 30zł za dobe. Do Rynku na nogach jakieś 20-30min :)

No jak nic nie będzie to chyba będę musiał wziąć to mocno pod uwagę :)

swider
25-04-2010, 19:28
No jak nic nie będzie to chyba będę musiał wziąć to mocno pod uwagę :)
Wcale tak źle nie jest na akademikach :) Największy problem stanowi toaleta, która jest jedna na skład (4 pokoje)... niestety coś za coś... w kwocie ~30zł nic lepszego nie znajdziesz :(

PS.
Teraz w pokojach jest nawet lodówka na wyposażeniu -- łał :D

cinspire
25-04-2010, 19:49
Poszukaj sobie Blue Hostel (ul Westerplatte 12/7) - za ulicą od niego masz już planty. Idziesz uliczką na wprost i wychodzisz na Kościół Mariacki (piechotą może ze 3 minuty). Do tego bliziutko na PKP/PKS jeśli taki środek lokomocji Cię interesuje.
Ja byłem z Ktosią kiedyś tydzień. Ogólnie było ok, jedynie były pewne problemy z prądem w niektórych łazienkach (co za tym idzie z ciepłą wodą). Ale to było w okolicach sylwestrowych, a i ponad rok temu.

Tylko z miejscami może być problem w tej chwili.
I ceny były wtedy około 50zł/osobę (a w taki weekend) pewnie więcej.

Ale zawsze możesz później zaoszczędzić te kilka złotych na jedzeniu - w barze na ul. Grodzkiej za małe pieniądze można bardzo przyzwoicie zjeść (biorąc pod uwagę lokalizację to należało by powiedzieć za śmieszne pieniądze - obok za byle zupkę z torebki więcej się płaci niż tam za cały, sensowny obiad).

Za to jakbyś mógł polecić jakiś hostel lub coś podobnego w Gdańsku i podobne miejsce do zjedzenia (czyli np. sensowny bar studencki) był bym dźwięczny. Bo się wybieram i wybieram, może w końcu się wreszcie wybiorę.

tito
25-04-2010, 20:13
Myślę, że max to jakieś 45zł od osoby. Najlepiej przedział 30-40zł.

No niestety...
w takim przedziale, to tylko akademiki - jak dobrze pójdzie.

Tu http://piast.bratniak.krakow.pl/html/index.php masz np. zwykły akademik (szumnie nazwany hotelem) i zobacz jakie są ceny.

Tutaj http://www.wsp.krakow.pl/ach/ds/index2.php3?nag=cennik&tresc=cennik kolejny akademik.

Do Rynku masz 25-30 minut pieszo.

ku6i
26-04-2010, 00:49
Wcale tak źle nie jest na akademikach :) Największy problem stanowi toaleta, która jest jedna na skład (4 pokoje)... niestety coś za coś... w kwocie ~30zł nic lepszego nie znajdziesz :(

PS.
Teraz w pokojach jest nawet lodówka na wyposażeniu -- łał :D

Te 30 zł to tylko i wyłącznie w wakacje i w najgorszych akademikach (nie takich tragicznych, swoją drogą). Co tam lodówka, teraz w praktycznie każdym akademiku jest LCD, więc można sobie pooglądać mecze z portierkami :D


No niestety...
w takim przedziale, to tylko akademiki - jak dobrze pójdzie.

Tu http://piast.bratniak.krakow.pl/html/index.php masz np. zwykły akademik (szumnie nazwany hotelem) i zobacz jakie są ceny.

Tutaj http://www.wsp.krakow.pl/ach/ds/index2.php3?nag=cennik&tresc=cennik kolejny akademik.

Do Rynku masz 25-30 minut pieszo.

No z tym "zwykły akademik", to bym nie przesadzał, standard jest naprawdę fajny, zwłaszcza porównując do np. takiej Bydgoskiej.

laroc, jakby chciał coś z miasteczka AGH: http://www.taniehostele.pl/index.php?lang=pl&menu=cennik Ale coś mi się wydaje, że o miejscach możesz zapomnieć, choć spróbować warto.
Jeszcze jest wyjście "partyzanckie": Zadzwoń do administracji MS AGH http://www.miasteczko.agh.edu.pl/index.php?menu=kontakt i zapytaj o miejsce w akademiku "Kapitol". Oni tam mają jakieś pokoje gościnne, moja znajoma mieszkała tam 2 lata temu jak zdawała na AM. Problem w tym, że to jest:
- zwykły akademik (ale standard przyzwoity, choć bez luksusów i łazienka w składach)
- długi weekend, co może oznaczać, że znudzeniu elektronicy którzy zostali w Krakowie zechcą sobie umilić czas imprezowaniem, więc na ciszę nie licz :)
- jak będziesz miał okna na zachodnią stronę, to będziesz słyszeć dżwięki zabawy do późnych godzin nocnych

laroc, w sytuacji awaryjnej służę podłogą na MS, ale Twoja wybranka chyba nie byłaby zachwycona ;)
Tak swoją drogą, kiepski sobie termin wybrałeś. Będzie kupa turystów i wszystko zapchane bardziej niż zwykle, lepiej wybrać się do Krakowa w zwykły weekend. Rozumiem, że wykupiłeś już kuszetki?

swider
26-04-2010, 00:56
Te 30 zł to tylko i wyłącznie w wakacje i w najgorszych akademikach (nie takich tragicznych, swoją drogą).
Nie tylko w wakacje, nie tylko... bo ostatnio załatwiałem nocleg i brali 30zł.

ku6i
26-04-2010, 01:09
Nie tylko w wakacje, nie tylko... bo ostatnio załatwiałem nocleg i brali 30zł.

Nie może być. W jakim akademiku? Próbowałem załatwić 2 miejsca w maju 2009 to wręcz zostałem wyśmiany w administracji MS. Czyżby rewolucja?

tito
26-04-2010, 06:50
No z tym "zwykły akademik", to bym nie przesadzał, standard jest naprawdę fajny, zwłaszcza porównując do np. takiej Bydgoskiej.

No jak dla mnie zwykły 8-)
Porównując DS Piast do np Motelu Jurajskiego http://www.moteljurajski.com.pl/cennik.html , to jest duża różnica w jakości.
Jedyny minus jest taki, że jak ktoś nie ma samochodu, to z dojazdem jest gorzej.
Warunki są bardzo fajne, a do ścisłego centrum samochodem (podczas majówki) nie będzie się jechało dłużej niż 15 minut.

swider
26-04-2010, 09:29
Nie może być. W jakim akademiku?
No widzisz jednak może być. A miejsca załatwiałem w Strumyku. Wcześniej też rezerwowałem tyle, że w Maratonie i bez żadnego problemu...

Psychotrop
26-04-2010, 11:58
samo korzystałem (dla znajomych) z :
http://zaczek.bratniak.krakow.pl/html/index.php?id=5&lang=pl

lokalizacja - 15 min na rynek, 2 min na błonia, ok 25 min na kopiec kościuszki, trochu dalej lasek wolski.
http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Krak%F3w,+3+Maja&Submit=Szukaj&long=19.9223714&lat=50.0596624&type=3&scale=2&svActive=false

c-man
26-04-2010, 13:34
Z mojej strony: http://www.trzykafki.pl/
Przejrzysz, zobaczysz czy Ci pasuje.
Akademiki bym odradzał na taki wypad, nawet te "lepsze", ale każdy ma swoje kryteria...
A tak w ogóle - nie wiem czy Kraków to takie znowu cudowne miejsce na weekend z kobietą...

laroc
26-04-2010, 14:03
Dzięki wszystkim za propozycje, przeglądnę wszystko jak wrócę do domu.

clostermann, nie ja wybierałem także nie obawiam się zbędnego gadania ;)

snakemaycry
26-04-2010, 21:52
Ja mogę polecić hostel Smocza Jama : http://www.smoczajama.com.pl/ Ceny jak na lokalizację całkiem w porządku. Obsługa miła. W środku schludnie, cicho. Dostępna kuchnia, łazienka wspólna lub ew. pokój z łazienką (jest chyba jeden)