PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa błyskowa a długa ekspozycja



witold68
24-04-2010, 22:59
Mam pytanie, jak ustawic lampe błyskowa przy długim naswietlaniu?
Czy moze błysk, powinien nastapic przy koncu ekspozycji?

Art Erie
24-04-2010, 23:15
http://www.fotoporadnik.pl/synchronizacja-lampy-blyskowe.html

pewex
25-04-2010, 09:31
Jeżeli np fotografujesz autko to przy wyzwoleniu na poczatku otrzymasz zdjecie z autkiem z lewej strony kadru i smuga z lewej, przy wyzwoleniu na tylna kurtyne - a contrario.

witold68
25-04-2010, 11:02
dzieki za odpowiedzi...interesowalo mnie jak to bedzie w plenerze z postacia w tle, chyba logiczne bedzie jak blysk bedzie na koncu...

pewex
25-04-2010, 11:05
To raczej trzeba iść i sprawdzić. Ja glownie strobuje wiec nie mam nigdy lampy na sankach i trudno mi ocenić wartość strzelania w plenerze na tylna kurtyne, choc moim zdaniem jest watpliwa.

MirekM
28-04-2010, 14:33
Na przednią masz błysk , widzisz gdzie masz obiekt i masz nad tym kontrolę . Na tylną , pozycję obiektu możesz tylko przewidywać . Niemniej ruch lepiej wygląda z synchronizacją na tylną .

kisio
28-04-2010, 15:15
A czym się różni wykorzystanie strzału na tylną kurtynę w plenerze od w nie-plenerze? ;)

artko
28-04-2010, 15:39
Logiczniejszy efekt ruchu uzyskuje się z synchro na tylną kurtynę .

thorcik
29-04-2010, 23:44
Ja tam mam tylną kurtynę ustawioną na stałe. I jest git ;o)

karolt
03-05-2010, 08:55
Na przednią masz błysk , widzisz gdzie masz obiekt i masz nad tym kontrolę . Na tylną , pozycję obiektu możesz tylko przewidywać . Niemniej ruch lepiej wygląda z synchronizacją na tylną .
Ja się pod tym podpiszę. Stąd - dla mnie bardziej użyteczna jest tylna kurtyna.