Patryk954
24-04-2010, 22:47
--------------------------------------------------------------------------------
Moj problem polega na tym ze, jak robie serie zdjeć (chodzi o zdjecia sportu, piłka nozna ) to w wiekszosci z nich autofocus nie tyrafia na 10 zrobionych zdjec ostrych jest max 4.
Prubowałeł juz wszystkich kombinacji ustawien ale nic nie pomaga.
Jeszcze jest jedna rzecz jaka zauwazylem jezeli ustawie punkt ostrości na zawodniku i bedzie to srodek kadru i podczas robienia serii zdjec zawodnik sie przemieści (co jest standardowa sytuacja hehe ) z srodka to ostrosc z zostaje na srodku i strzela obok zawodnika.
Dodam ze mam body D90 i obiektyw 70-300 nikkor
Jest jakis zloty srodek jezeli chodzi o ustawienie body ?
Jaki wybrac tryb wyboru pola ostrośći ???
Centralny punkt ostrosci normalny czy szeroki ???
Prosze o pomoc !!!
Moj problem polega na tym ze, jak robie serie zdjeć (chodzi o zdjecia sportu, piłka nozna ) to w wiekszosci z nich autofocus nie tyrafia na 10 zrobionych zdjec ostrych jest max 4.
Prubowałeł juz wszystkich kombinacji ustawien ale nic nie pomaga.
Jeszcze jest jedna rzecz jaka zauwazylem jezeli ustawie punkt ostrości na zawodniku i bedzie to srodek kadru i podczas robienia serii zdjec zawodnik sie przemieści (co jest standardowa sytuacja hehe ) z srodka to ostrosc z zostaje na srodku i strzela obok zawodnika.
Dodam ze mam body D90 i obiektyw 70-300 nikkor
Jest jakis zloty srodek jezeli chodzi o ustawienie body ?
Jaki wybrac tryb wyboru pola ostrośći ???
Centralny punkt ostrosci normalny czy szeroki ???
Prosze o pomoc !!!