Zobacz pełną wersję : Zabawka :-)
Już różne duperele tu były, to i ja coś wrzucę.
W czasie porządków takie cuś wygrzebałem, filmik przy udziale D300s / N17-55/f2.8 -żeby choć trochę tematycznie było. ;-)
PotoeqYTUk0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img192.imageshack.us/img192/622/dsc2155g.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img99.imageshack.us/img99/8849/2135i.jpg)
Jak się Modom nie spodoba, to do śmieci wywalić.
Pumexior
23-04-2010, 19:12
Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia na ten temat (dopiero się wkręcam) ale tego typu zabawki potrafią być cholernie drogie. :)
Ostatnio myślałem nad kupnem właśnie helikoptera (czy jak to się ta nazywa) i podpięciem jakiegoś lekkiego kompaktu ale ostatecznie stwierdziłem, że na razie nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek (bo "zabawka" minimum 2000zł i do tego jakiś aparat, s5pro raczej nie udźwignie :))
Edit: takie coś jest fajne :) http://vimeo.com/10599330
Latanie większym modelem, z wirnikiem głównym i ogonowym, nie jest proste.
Wymaga sporo treningu.
ToTo z fotek praktycznie samo lata.
Udźwig maleńki, ale zabawa przednia, tyle ,że akusy musiałem wyjąć z SB800, bo w nadajnik 8 szt. wchodzi.
Przyznaj, miałeś ochotę wlecieć w tego krzaka z prawej, co?... :-)
Ciekawe!:)
Jaki to ma napęd? Silnik elektryczny czy spalinowy? Długo taki jeden lot może potrwać?
mysle ze elektryczny, tam nie ma miejsca na spalinowke, u mnie tego pelno ostatnio sie zrobilo...
Silniki (elektryczne) toto ma dwa, na każdy wirnik osobno. Wirniki kręcą się w przeciwne strony.
Różnica prędkości obrotów, sterowana żyroskopem, umożliwia stabilizację (że się nie kręci jak bąk).
Dawno tym nie latałem, ale w krzak nie wleciał bym pod żadnym pozorem, kara była by zbyt okrutna,
moja lepsza połowa jakoś przewrażliwiona jest na takie rzeczy ... :-)
Kiedyś w domku testowałem innego śmiglaka, średnica wirnika głównego 90 cm,
wyrwał się z chamowni i pocharatałem meble. Od tej pory mam "CAŁKOWITY ZAKAZ ..... .....",
niebezpiecznych zabaw w domu - cokolwiek to znaczy ;-)
Maciek R
24-04-2010, 09:26
Sam nie latam, ale mam tego w domu pokaźne ilości. Od naprawdę małych, po całkiem większe. ;)
Te małe jakieś trudne do stabilizacji - kręcą się wokół własnej osi niezależnie od ustawień.
Wszystkie elektryczne.
Antonioo
24-04-2010, 10:17
ja też od jakiegoś czasu mam zajawkę i oglądam filmiki z youtuba......
jest tego cała masa.......ale największe wrażenie robią modele największe.....
np...
KmKdA6L_MWk
n-4KzfskWOc
Jw5OWalC4-4
52CVrcCydig&feature
Diabli nadali! :evil:
Od roku się czaję na kupno Lamy v3, w końcu się z tego wyleczyłem, bo statyw, bo grip, bo obiektyw... a tu znowu! :mrgreen:
Do tej pory latałem spalinowymi samolotami, ale powoli robię wyprzedaż, bo napęd spalinowy już się coraz mniej opłaca i nie zamierzam już latać tak dużymi modelami jak kiedyś, więc i nadajnik sprzedaję. Kupię sobie chyba taki zestaw Lama v3 ze wszystkim co do latania potrzebne i będę po domu śmigał. :D Jak się raz zacznie z modelarstwem, to chyba aż do śmierci będzie to za człowiekiem chodziło. ;)
PS: Na alledrogo za Lamę v3 chcą 250zł, ja to muszę mieć! :lol:
o ja pierdziele...ale czad;):)!!
dawajcie jakieś zdjęcia czy filmiki jeśli ktoś się tym zajmuje....;)
o ja pierdziele...ale czad;):)!!
dawajcie jakieś zdjęcia czy filmiki jeśli ktoś się tym zajmuje....;)
Prosze
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img143.imageshack.us/img143/9718/dsc562601.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/681/dsc570301.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img339.imageshack.us/img339/6921/dsc565101.jpg)
Ja od Lamy V3 zacząłem swoją przygodę z elektrycznymi modelami RC. Po nauce latania wygląda ona teraz tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://waldeka.jaroszow.pl/heli/IMG_7889.JPG)
Podwozie, ogon i łopaty z firmy Xtreme.
Słuchajcie, ci, co latają co nieco trzepaczkami do jajek. ;-)
Chciałbym sobie kupić w tym sezonie jakieś takie latadełko, ale już 3-kanałowego Ersatza, tylko coś 5 kanałowego z klasycznym układem sterowania (w sensie, że nie koaksjalnymi wirnikami). W zeszłym roku dostałem od kumpla w prezencie Alloy Sharka i złapałem bakcyla na RC. Fajna zabawka na kilka dni, później zaczyna czegoś brakować. Nie chce żadnych akrobacji wywijać, chce sobie lajtowo polatać po ogrodzie w bezwietrzny dzień. Oczywiście elektryk, za w miarę rozsądne pieniądze na początek, bo będę musiał poćwiczyć trochę z konwencjonalnym układem wirników. Doradźcie coś.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.