PDA

Zobacz pełną wersję : Tele i wide konwerter!



SiD
16-04-2005, 19:27
Chcialem poszezyc zakres swojego zooma w Panasonicu FZ 20 poprzez telekonwerter... chyba nie ma innej drogi. Z jednej strony chcialem poszezyc szeroki kat. Najlepiwj o jakies x0,5 (czyli "z dołu" mialbym 18mm) a z drugiej zrobic go jeszcze bardziej tele poprzez x2,2 co daje nie bagatelne 950 mm f2.8. Moje pytanie o konwertery jakie mozecie polecic. Czy ktos z was ma doswiadczenie na ten temat? Czy bardzo ucierpi kontrast, kolor albo rozdzielczosc przy takim rozwiazaniu? Rozumiem, ze nie jest to "profesjonalne" ale kompakt sam w sobie tez profesjonalny nie jest, ale kasznaki nie chce.

To co znalazlem:
Tele: http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=22_33_24&products_id=248

Duze powiekszenie. Dopisek "pro" sugeruje wysoka jakosc... ale na ile jest to prawda? Cena tez niestety nie mala. Myslicie ze warto? te 950,, f 2.8 robi wrazenie, ale jaki bedzie zeczywisty efekt?

A do szerokiego to: http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=22_33_24&products_id=47
"Konwerter został tak skonstruowany , aby nie było efektu winetowania nawet w pozycji wide obiektywu.
Soczewka pokryta jest warstwą antyrefleksyjną zapewniającą otymalną jakość obrazu i maksymalną przepuszczalność światła."
A to? warto?

Czy ktos zna moze jeszcze ewentualnie adres jakiegos forum gdzie ktos moze miec doswiadczenie z czyms takim?

Dodam, ze Panasonic ma specjalna funkcje w menu do podlaczenia wide i tele konwerterow.

mariusz
16-04-2005, 19:42
Panasonic oferuje oryginalne konwertery zaprojektowane do tego aparatu , ciekawe jak się to ma do tych z FOTOTIP...trzeba by podpiąć i sprawdzić

Paradox
16-04-2005, 19:56
Nie jestem wielkim specjalistą, ale wydaje mi się, że przy takiej ogniskowej bez statywu zapomnij o dobrym zdjęciu.Z ręki przy takiej ogniskowej...
Jeśli już to lepiej coś z mnożnikiem mniejszym niż 2
Zreszta Twoj model ma o ile pamietam x12 zoom.Jesli to dla Ciebie mało, to dodatkowy konwerter też nie pomoże ;)
A cena ... ponad 1000 zł. Ryzyko utraty jakości jest chyba dość duże. Bawiłem się konwerterem przy Canonie A80. Nie był żaden pro, producent King nie Raynox.Miał mnożnik x1.5, ale utrata jakości była widoczna. Co do szerokiego kąta to nie mam doświadczeń.

SiD
16-04-2005, 22:34
ok, dzieki, ktos jeszcze dozuci opinie?

Anonymous
17-04-2005, 00:51
Raynox to inna klasa niz king... niestety malo opinii o nim w internecie. Najlepiej by bylo obmacac, zrobic pare fotek testowych i obadac zdjecia.

SiD
17-04-2005, 10:21
Tez uwazam, ze trzeba obadac dokladnie ten model. Jak juz nikt z tego forum nie mial z tym doswiadczenia moze zna chociaz jakies ogulne forum fotograficzne gdzie moge takiego posta zalozyc?

mariusz
17-04-2005, 10:58
Spróbuj może na CyberFoto...
http://www.cyberfoto.pl/

irekka
17-04-2005, 13:34
Konwerter tele zabierze troszke światła i nie bedzie to już 2,8 - a zdjęcie z ręki przy takiej ogniskowej raczej nie wyjdzie ostre - ale to oczywiście przy maksymalnej wartości.