PDA

Zobacz pełną wersję : Kalibracja AF Fuji s5 pro z 85/1,4



bialogardzianin
22-04-2010, 15:02
Witajcie!
Czy ktoś z Was kalibrował swojego fufu ze stałką, jak w tytule lub inną, w serwisie przy ul. Muszkieterów 15 i czy kalibracja przyniosła pożądane efekty?
Zastanawiam się nad zawiezieniem puszki do polskiego serwisu na przeczyszczenie i skalibrowanie ze szkłem/ szkłami, ale mam wątpliwości (pewnie nieuzasadnione): czy kalibracja z jednym obiektywem nie będzie miała negatywnego wpływu na współpracę z innymi? O ile w modelach trzy- i jednocyfrowych istnieje pamięć ustawień (musiałem dokonać korekty w swoim), o tyle nie wiem jak to jest rozwiązane w przypadku s5. Co będzie jak podepnę po kalibracji swoją pięćdziesiątkę lub zooma? Czy wewnątrz jest jakiś mikro chip, który pamięta tego typu ustawienia? Wiem, że GO jest inna niż w FX, niemniej jednak czuję, że nie jest tak dobrze na f/1,4-1,8 jak mogłoby być patrząc na Wasze zdjęcia. Proszę o opinie.

robin102
22-04-2010, 17:45
Hmmmm, kalibrować body pod jeden obiektyw to ryzykowana sprawa. Raczej skłaniał bym się w kierunku neutralnego skalibrowania korpusu na jakimś autentycznie pewnym szkle, może nawet serwisowym egzemplarzu, a potem skalibrowania samego szkła w serwisie nikona na Podstępu. Jak by co to ma 35m super-hiper -super-duper sztukę bez BF czy FF jak - podobno idealną jak stwierdzili podstępowi, niemniej skuchy w ostrzeniu oczywiście się zdarzają na tym szkle

slawson38
22-04-2010, 18:16
Szerzej na temat kalibracji S5 jest napisane na forum Fuji.Są tam wszystkie za i przeciw ludzi którzy mieli podobne problemy. Podaje link do tej strony.
http://fujiklub.pl/viewtopic.php?p=97536

bialogardzianin
22-04-2010, 20:05
Dziękuję Wam za reakcję. Przypomniałem sobie, że na początku roku serwis odpisał mi maila jak mniej więcej miałaby wyglądać taka operacja, więc wklejam, cyt. :...regulacja aparatu przeprowadzana jest na obiektywach specjalnie do tego celu przygotowanych, dostarczenie aparatu z obiektywem posłuży sprawdzeniu działania obu tych urządzeń...". Oznaczałoby to, że mają WZORCOWE obiektywy. Pozazdrościć Ci robinie102 "super-hiper -super-duper" sztuki bez BF czy FF (o ile zjadłeś literę "m" w słowie zdania rozpoczynającego się od: "Jak by co to ma..."). :) Metoda "Tylko dla diehardów ;-)", opisana we wklejonym wątku przeraża mnie, jedyne co naprawiam, to krany lub gniazdka sieciowe. ;) Po przeczytaniu wątku wiem, że nic nie wiem. ;) Hmm, trzeba IM chyba zaufać... :(

robin102
22-04-2010, 21:05
he he , zabrakło rzeczywiście literki M. W moim prowincjonalnym wielkim mieście już nie jeden Nikon pod te szkło był kupowany. Nie ma na myśli swoich aparatów tylko kolegów którzy pożyczali stałkę celem sprawdzenia przy zakupie.
F2.0 to trochę za dużą GO ale, że szkło ostrzy z bardzo bliska idzie skutecznie zweryfikować problem nie celnego ostrzenia.

Strus
02-05-2010, 18:43
Szerzej na temat kalibracji S5 jest napisane na forum Fuji.Są tam wszystkie za i przeciw ludzi którzy mieli podobne problemy. Podaje link do tej strony.
http://fujiklub.pl/viewtopic.php?p=97536

Hehe. Watek poniekad rozpoczetny od moich lamentow :D :D

A serio to autorowi niniejszego watku polecam na poczatek generalna kalibracje AF puszki w serwisie. Moja koniec koncow i tak przez to przeszla. Od tej pory gada ze wszystkimi dobrymi szklami tak jak powinna. Przynajmniej nie mam zadnych watpliwosci co do puszki w przypadku zanotowania czegos, co moze byc BFem lub FFem

thorcik
03-05-2010, 00:03
O, a ile Cię taka przyjemność wyniosła?

Strus
03-05-2010, 07:13
Gratis jako ze pucha na gwarancji byla

bialogardzianin
06-05-2010, 21:20
Mój już 2 m-ce po gwarancji, powinienem pojechać do Wa-wy, tylko ciężko się zebrać. Mi miła Pani z serwisu tak miesiąc temu odpisała:
"...Odpowiadając na Pańskie pytania: nie wykonamy kalibracji aparatu od ręki, usługa ekspresowa to 24 godziny czyli aparat byłby do odbioru na następny dzień, regulacja aparatu przeprowadzana jest na obiektywach specjalnie do tego celu przygotowanych, dostarczenie aparatu z obiektywem posłuży sprawdzeniu działania obu tych urządzeń, koszt regulacji i przeczyszczenia matrycy to kwota rzędu 380 zł brutto (dotyczy usługi ekspresowej) + koszty wysyłki..."