PDA

Zobacz pełną wersję : sciaganie z DIGART . PILNE



linkil
21-04-2010, 15:23
Mam taki problem
potrzebuje sciagnac jedno zdjecie z DIGART
oczywiscie nie w celu chamskiego wykorzystania
wiecie jak to zrobic ? autor nie odpowiada na maila a mam malo czasu :( :( prosze o pomoc
z gory dziekuje

inzynierwdepresji
21-04-2010, 15:33
pewnie pójdę siedzieć za współudział, ale trudno...

Print Scrn

linkil
21-04-2010, 15:37
pewnie pójdę siedzieć za współudział, ale trudno...

jakby co , moja kobieta obiecala przysylac paczki do wiezienia . podziele sie :p :D ;)



Print Scrn

juz to zrobilem . myslalem ze jest lepszy sposob . ale dzieki ;)

nelchael
21-04-2010, 15:48
szuka sie w zrodle strony linka, ale nie pamietam juz gdzie.
latwo to znalezc.

kisio
21-04-2010, 15:48
Napisać do autora i poprosić o przesłanie (?) :D

FHR
21-04-2010, 15:59
szuka sie w zrodle strony linka, ale nie pamietam juz gdzie.
latwo to znalezc.

Za nelchael-em.

Prawy przycisk myszy, "pokaż źródło strony", ctrl+f i wyszukanie pierwszego z brzegu "jpg". Znajdziesz u samej góry kodu linijkę <link rel="image_src" href="http://digart.img.digart.pl/data/img/volX/XX/XX/download/adres_poszukiwanego_zdjecia.jpg" />

Voilà!

mcl
21-04-2010, 16:02
Napisać do autora i poprosić o przesłanie (?) :D
...

... autor nie odpowiada na maila a mam malo czasu :( :(

kisio
21-04-2010, 16:03
Kajam się, nie doczytałem.

linkil
21-04-2010, 16:09
Za nelchael-em.

Prawy przycisk myszy, "pokaż źródło strony", ctrl+f i wyszukanie pierwszego z brzegu "jpg". Znajdziesz u samej góry kodu linijkę <link rel="image_src" href="http://digart.img.digart.pl/data/img/volX/XX/XX/download/adres_poszukiwanego_zdjecia.jpg" />

Voilà!

dzieki ale akurat nie wchodzi dzisiaj mi w zadnej przegladarce . no nic
dzieki Panowie za zainteresowanie

nelchael
21-04-2010, 18:59
pokaz zrodlo jest w kazdej przegladarce.

linkil
21-04-2010, 20:20
pokaz zrodlo jest w kazdej przegladarce.

juz po sprawie . trudno zrobilem scrina ;) ;)
jeszcze raz dziekowa Koledzy

blady_kriss
21-04-2010, 20:50
W FF Narzędzia->Informacje o stronie->media :)

Michał Jędrak
21-04-2010, 23:29
Czasami jednak jest tyle obrazków na stronie (pliki od layoutu, jakieś miniaturki itd), że zawsze najszybszym sposobem jest PrintScreen. Wklejasz w program graficzny w parę sekund, kadrujesz w parę sekund i save. Szukanie w kodzie budzi większy 'respect' ale trwa często dłużej.

Zink
22-04-2010, 12:44
Jest jeszcze prostszy sposób. Wchodzisz w Plik -> Zapisz stronę jako... , na dole wybierasz "Strona WWW, kompletna". Po zapisie dostajesz plik html plus katalog (o nazwie typu "pliki_nazwastrony") z grafiką i skryptami do strony, trzeba tylko znaleźć właściwy plik. Może to nie działać, jeśli zdjęcie jest ładowane przez JavaScript albo inne bajery (ale wtedy szukanie w źródle też nie zawsze działa).

yanoo
22-04-2010, 13:40
Jeśli wyświetlanie obrazka nie jest "zakombinowane " przez JavaScript, Flash lub inne technologie to najprościej kliknąć prawym klawiszem obrazek i wybrać opcję"
Mozilla Firefox: Zapisz obrazek jako...
Google CHROME: Zapisz grafikę jako...

W innych przeglądarkach pewnie podobnie.

adolfik9501
22-04-2010, 13:45
Można jeszcze rozszerzenie do FF RightToClick (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/12572) zainstalować...

loki_p
22-04-2010, 19:25
Można jeszcze używać opery :) Klikamy prawym i wybieramy "Przegląd elementu". Wyświetla nam sie na połowie ekranu kod z zaznaczonym elementem na którym kliknęliśmy. W naszym przypadku ścieżką fotki.

grudzinsky
22-04-2010, 19:43
moja przegladarka zapisuje plik w rozdzialce 500pix...czyli pierwszy podglad...

dziadu
22-04-2010, 21:57
Obrazek umieszczany jest na stronie tym wpisem (pierwszy z brzegu jaki mi wszedł):

<img src="http://digart.img.digart.pl/data/img/vol3/42/65/download/5202926.jpg" width="800" height="531" alt="" class="obrazunio" />
Wystarczy poszukać zatem napisu "obrazunio" (jest unikatowy), skopiować adres obrazka: http://digart.img.digart.pl/data/img/vol3/42/65/download/5202926.jpg, wkleić adres w nowej zakładce i dać zapisz jako (to jest wersja dla lamerów ;) pro poradzą sobie znacznie łatwiej :) ).