PDA

Zobacz pełną wersję : Eyjafjallajokull - Boston BigPicture



maclat
21-04-2010, 11:51
Mam nadzieję, że nie było:

http://www.boston.com/bigpicture/2010/04/more_from_eyjafjallajokull.html

Świetne zdjęcia:

gregory_21
21-04-2010, 12:37
Mam nadzieję, że nie było:

http://www.boston.com/bigpicture/2010/04/more_from_eyjafjallajokull.html

Świetne zdjęcia:

Świetne ujęcia.
Szkoda tylko, że dotyczą zjawiska, mającego tak niemiłe konsekwencje :(

Matey3000
21-04-2010, 12:40
Świetne ujęcia.
Szkoda tylko, że dotyczą zjawiska, mającego tak niemiłe konsekwencje :(

Takiej ciszy w Londynskich parkach nie pamietam, wiec sa i pozytywy;)

MR
21-04-2010, 14:25
Świetne ujęcia.
Szkoda tylko, że dotyczą zjawiska, mającego tak niemiłe konsekwencje :(

zawsze sa plusy i minusy. z poziomu plusow globalnych, takie zjawiska sa bardzo potrzebne, to ze czlowiek nie bierze ich na powaznie to tylko dowodzi jak bardzo jestesmy ograniczonym i malo myslacym gatunkiem.

wonito
21-04-2010, 14:33
Ciekawe czy na tle tych wydarzeń ktoś w końcu wspomni Tamborę
Dziwnie zapomniany rok bez lata...

laroc
21-04-2010, 15:01
Niezwykłe ujęcia.

Mam nadzieję, że w przyszłości wybiorę się na tą wyspę tym bardziej, że od czerwca będą bezpośrednie loty z Gdańska :)

costi
22-04-2010, 10:21
Taaa... najpierw zima, jakiej dawno nie bylo, a teraz wulkan wyrobil emisje zanieczyszczen do atmosfery na najblizsze 10 lat. Wspolczuje oszolomom od globalnego ocieplenia :D

A co do linka z pierwszego posta: "page not found" :(

wonito
22-04-2010, 11:17
Już przeprosili za teorię globalnego ocieplenia :)

Meggido
22-04-2010, 11:23
Wczoraj wieczorem jeszcze existowała. :-D

costi
22-04-2010, 14:27
Już przeprosili za teorię globalnego ocieplenia :)

Ciekawe, czy odbiora Nobla Gore'owi (i dlaczego nie)? :D

gregory_21
22-04-2010, 23:16
A co do linka z pierwszego posta: "page not found" :(

Sprawdź połączenie z netem u siebie, bo u mnie działa okej ;)

Kordian d70
22-04-2010, 23:21
przed poludniem link nie dzialal, teraz jest oki,
zdjecia super

rainer
22-04-2010, 23:41
Szczęgólnie wrażenie robią zdjęcia z wyładowaniami. :)

Draqnov
23-04-2010, 01:01
Polecam częstsze zaglądanie na Big Picture, rzadko mają tam gorsze zdjęcia.

Marian K
23-04-2010, 13:06
zawsze sa plusy i minusy. z poziomu plusow globalnych, takie zjawiska sa bardzo potrzebne, to ze czlowiek nie bierze ich na powaznie to tylko dowodzi jak bardzo jestesmy ograniczonym i malo myslacym gatunkiem.

Podobno są też :plusy dodatnie i ujemne:)
Zdjęcia są piękne.

AdamC
01-05-2010, 20:24
Znacie nową nazwę tego wulkanu?

Ja słyszałem: Ahujniepolatacie...

Ciekawe nie?

mypod
01-05-2010, 21:54
Znacie nową nazwę tego wulkanu?

Ja słyszałem: Ahujniepolatacie...

Ciekawe nie?

Artur Andrus nawet o tym wiersz napisał:
"
„Zaśnij. Wygaśnij"


Rzucasz Eyjafjallajökull

Szary pył na nasze dni.

Spójrz na Reykjaneshryggur,

Jak spokojnie śpi.

Spójrz - Oræfajökull

Światu nie przeszkadza,

I z Kollóttadyngja

Nie ulata sadza.

Czasem tylko Grimsvötn

Mruknie po cichutku,

Po czym Vatnajökull

Spłynie łzami smutku.

Bądź jak Snæfellsjökull!

Śpij spokojnym snem.

Proszą Cię: Lufthansa,

LOT i KLM.


"

gregory_21
01-05-2010, 23:38
Znacie nową nazwę tego wulkanu?

Ja słyszałem: Ahujniepolatacie...

Ciekawe nie?

:D
Ale raczej przez "ch" ;)



Artur Andrus nawet o tym wiersz napisał:
"
„Zaśnij. Wygaśnij"


Rzucasz Eyjafjallajökull

Szary pył na nasze dni.

Spójrz na Reykjaneshryggur,

Jak spokojnie śpi.

Spójrz - Oræfajökull

Światu nie przeszkadza,

I z Kollóttadyngja

Nie ulata sadza.

Czasem tylko Grimsvötn

Mruknie po cichutku,

Po czym Vatnajökull

Spłynie łzami smutku.

Bądź jak Snæfellsjökull!

Śpij spokojnym snem.

Proszą Cię: Lufthansa,

LOT i KLM.


"

Jakież to prawdziwe :D


P.S. Świetny cytat ;)