PDA

Zobacz pełną wersję : pole nastawiania ostrości _ d300



max_mara
21-04-2010, 00:42
Mam problem, być może dla niektórych dośc banalny, otórz w mojej lustrzance pole nastawienia ostrości "przesunęło" się w prawa stronę... oczywiście mam instrukcję, ale skróconą, częśc dotyczaca ostrości jest bardzo okrojona.
Bedę wdzieczna za pomoc.

Pozdrawiam

miron1970
21-04-2010, 06:44
To przestaw na środek tym kółeczkiem z prawej strony, które również służy do przeglądania zdjęć. Jak chcesz to zblokuj po ustawieniu przesuwając z kropki na L

max_mara
21-04-2010, 14:59
Tak , dziękuję
juz mam pełna wersję instrukcji D300

Pozdrawiam.
MM

anna_m
21-04-2010, 15:54
Bez przeczytania instrukcji d D300 ani rusz :( porównując do d200 d300 jest dużo bardziej rozbudowany elektronicznie.

nem
21-04-2010, 16:08
Bez przeczytania instrukcji d D300 ani rusz :( porównując do d200 d300 jest dużo bardziej rozbudowany elektronicznie.

?? :confused:

miron19j
21-04-2010, 19:37
?? :confused:
ma o całe 100 więcej
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

Jaskier
21-04-2010, 21:10
ma o całe 100 więcej
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

jeszcze doczekamy czasów, że instrukcje będą w formie obrazkowej, wtedy będziemy wspominać obecne instrukcje jako broszurki :)

miron19j
21-04-2010, 23:22
jeszcze doczekamy czasów, że instrukcje będą w formie obrazkowej, wtedy będziemy wspominać obecne instrukcje jako broszurki :)
oglądałem instrukcję (trudno to nazwać czytaniem :-D) do jakiegoś foto-idioto. Taki totalny automat. Poza 20 stronami o bezpieczeństwie, cała reszta była prawie że obrazkowa. Nawet w wersji węgierskiej średnio rozgarnięty człowiek nauczy się go obsługiwać

hostman22
21-04-2010, 23:40
oglądałem instrukcję (trudno to nazwać czytaniem :-D) do jakiegoś foto-idioto. Taki totalny automat. Poza 20 stronami o bezpieczeństwie, cała reszta była prawie że obrazkowa. Nawet w wersji węgierskiej średnio rozgarnięty człowiek nauczy się go obsługiwać

tylko przy zaawansowanych lustrzankach tych obrazków było by jak na dobry komiks z 300 stron ;).

miron19j
21-04-2010, 23:45
tylko przy zaawansowanych lustrzankach tych obrazków było by jak na dobry komiks z 300 stron ;).
a myślisz, że za dziesiąt lat ktoś, poza nieliczną grupą pasjonatów, będzie robił zdjęcia lustrzankami? Jeżeli w ogóle będą jeszcze zdjęcia

mirroo
22-04-2010, 11:31
Bez przeczytania instrukcji d D300 ani rusz :( porównując do d200 d300 jest dużo bardziej rozbudowany elektronicznie.

Rusz, jak najbardziej. Jak ktoś miał D200 to D300 aż tak bardzo nie odbiega od niego konstrukcją menu. Problem może stanowić zrozumienie poszczególnych pozycji.

emkg
29-04-2010, 20:14
dokładnie tak - już D70 posiadał tę zdolność :mrgreen: