Zobacz pełną wersję : Akumulatorowe nożyce do trawy
Witam,
związku z tym, że trawka w ogródku zaczęła odrastać. Do tej pory ciąłem trawę zwykłymi nożycami ręcznymi.
Akurat w mojej okolicy jest promocja na takie nożyce za 129 zł (w Bric*******):
http://www.allegro.pl/item989714188_nozyce_sekator_ags_360_lion_set_3w1_ grizzly.html
Trawnik nie jest zbyt duży około 4x2m, a krzewów raczej nie będę nimi ciął.
Chciałbym się dowiedzieć co są warte takie nożyce akumulatorowe??
Pozdrawiam
Nie żartuj proszę że chcesz tym trawę kosić :grin:
Nie żartuj proszę że chcesz tym trawę kosić :grin:
Przygodę z koszeniem trawy zaczynałem od zwykłych nożyczek do włosów. Na razie używam mniej więcej coś takiego (z kształtu):
http://www.narzedziowy.pl/product_info.php?products_id=3226
Problemem z wykorzystanie zwykłych nożyc jest to, że czasami wychodziły mi bąble na rękach.
Trawa nie jest wysoka jak na razie coś około 4 cm.
Nie wiem czy jest sens kupowania jakieś zwykłej podkaszarki.
Pozdrawiam
miron19j
18-04-2010, 19:49
kupiłem żonie podobne, tylko Gardeny. Jest z nich zadowolona.
Jest tylko jedno ale: takie nożyce nie są do strzyżenia całego trawnika. Raczej tylko do przystrzygania, np przy chodniku, wokół drzew. To znaczy, da się przystrzyc cały trawnik, tylko bateria może nie starczyć. I równo raczej też się nie uda.
a sierp lub kosa?
szybciej by poszło zapewne niż takimi nożycami :)
to już może w podobnej cenie lepiej ręczną kosiarkę kupić? przynajmniej nie stracisz na rachunkach za prąd
http://www.allegro.pl/item1003008826_kosiarka_reczna_nac_bebnowa_precyzy jne_ciecie.html
swoją droga masz cierpliwość skoro jechałeś cały trawnik nożycami...podziwiam
snakemaycry
18-04-2010, 20:37
Ja nic od razu mi się przypomina:
KLJhQm_fMxs
:D
Jak masz 4x2m to kup sobie podkaszarkę elektryczną na żyłkę. Mam taką do koszenia przy drzewach i krzewach.
Z tym dniem świra do dobre he he...
A na poważnie dzięki za odpowiedzi a w szczególności erde i sea21.
Przejadę się do sklepu i zobaczę zarówno kosiarki ręczne bębnowe jak i podkaszarki elektryczne na żyłkę.
Pozdrawiam
O właśnie! Kosiarka ręczna to moim zdaniem najlepszy pomysł. Akurat u mnie się nie sprawdza, bo mam nierówny teren i za duży trawnik z kamieniami i patykami, ale do małych, równych powierzchni świetnie się nadaje. Nożycami się zamęczysz, obojętnie czy akumulatorowe czy zwykłe. Kosiarką ręczną będzie dużo szybciej. Po co sobie utrudniać życie? ;)
jackrabbit
18-04-2010, 20:59
wypalic, zalac betonem
Na taki areał, jak teren równy, nie ma drzew/krzewów i chcesz mieć równiutko skoszone to kosiarka ręczna bębnowa. Jeśli są jakieś murki, krzaczki to podkaszarka elektryczna. Wadą podkaszarki jest to ze jak krzywo ją ustawisz to wygryzie trawę razem z darnią :) Opisana wada dotyczy głównie mocnych kos spalinowych. Z tą którą używam chwila nieuwagi i nie ma trawy, krzaczka lub drzewka ;) A w instrukcji wyraźnie pisze aby uważać na jeże.
Moja podkaszarka miała kółeczka i w miarę równo udawało mi się ciąć. Zresztą to kwestia wprawy ;)
Witam,
przepraszam, że znów truje, ale związku z rozszerzeniem pola działania o druga działkę. Na drugiej działce mam raczej nie równy teren trochę drzew i dlatego myślę, że idealnym by było podkaszarka elektryczna.
Chciałbym kupić ową podkaszarkę:
http://www.gardensklep.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=26&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=1
Co o niej myślicie.
Pozdrawiam
Witam,
związku z tym, że trawka w ogródku zaczęła odrastać. Do tej pory ciąłem trawę zwykłymi nożycami ręcznymi.
Akurat w mojej okolicy jest promocja na takie nożyce za 129 zł (w Bric*******):
http://www.allegro.pl/item989714188_nozyce_sekator_ags_360_lion_set_3w1_ grizzly.html
Trawnik nie jest zbyt duży około 4x2m, a krzewów raczej nie będę nimi ciął.
Chciałbym się dowiedzieć co są warte takie nożyce akumulatorowe??
Pozdrawiam
Kup kozę.:-)
jackrabbit
18-06-2010, 19:28
Kup kozę.:-)
dziala, sprawdzilem, na zime trzeba ukatrupic i zjesc, mieso takie sobie w sumie
dziala, sprawdzilem, na zime trzeba ukatrupic i zjesc, mieso takie sobie w sumie
Słyszałem, ze może przydać się na długie samotne zimowe wieczory.:mrgreen:
jackrabbit
18-06-2010, 19:45
Słyszałem, ze może przydać się na długie samotne zimowe wieczory.:mrgreen:
no chyba Warszawiokom :mrgreen:
no chyba Warszawiokom :mrgreen:
Pewnie niektórym tak. :mrgreen:
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.