PDA

Zobacz pełną wersję : Akumulatorowe nożyce do trawy



gofer
18-04-2010, 19:19
Witam,
związku z tym, że trawka w ogródku zaczęła odrastać. Do tej pory ciąłem trawę zwykłymi nożycami ręcznymi.
Akurat w mojej okolicy jest promocja na takie nożyce za 129 zł (w Bric*******):

http://www.allegro.pl/item989714188_nozyce_sekator_ags_360_lion_set_3w1_ grizzly.html

Trawnik nie jest zbyt duży około 4x2m, a krzewów raczej nie będę nimi ciął.
Chciałbym się dowiedzieć co są warte takie nożyce akumulatorowe??

Pozdrawiam

Zen
18-04-2010, 19:31
Nie żartuj proszę że chcesz tym trawę kosić :grin:

gofer
18-04-2010, 19:39
Nie żartuj proszę że chcesz tym trawę kosić :grin:

Przygodę z koszeniem trawy zaczynałem od zwykłych nożyczek do włosów. Na razie używam mniej więcej coś takiego (z kształtu):
http://www.narzedziowy.pl/product_info.php?products_id=3226

Problemem z wykorzystanie zwykłych nożyc jest to, że czasami wychodziły mi bąble na rękach.
Trawa nie jest wysoka jak na razie coś około 4 cm.

Nie wiem czy jest sens kupowania jakieś zwykłej podkaszarki.
Pozdrawiam

miron19j
18-04-2010, 19:49
kupiłem żonie podobne, tylko Gardeny. Jest z nich zadowolona.
Jest tylko jedno ale: takie nożyce nie są do strzyżenia całego trawnika. Raczej tylko do przystrzygania, np przy chodniku, wokół drzew. To znaczy, da się przystrzyc cały trawnik, tylko bateria może nie starczyć. I równo raczej też się nie uda.

wesol
18-04-2010, 20:24
a sierp lub kosa?
szybciej by poszło zapewne niż takimi nożycami :)

erde
18-04-2010, 20:30
to już może w podobnej cenie lepiej ręczną kosiarkę kupić? przynajmniej nie stracisz na rachunkach za prąd

http://www.allegro.pl/item1003008826_kosiarka_reczna_nac_bebnowa_precyzy jne_ciecie.html

swoją droga masz cierpliwość skoro jechałeś cały trawnik nożycami...podziwiam

snakemaycry
18-04-2010, 20:37
Ja nic od razu mi się przypomina:
KLJhQm_fMxs
:D

sea21
18-04-2010, 20:37
Jak masz 4x2m to kup sobie podkaszarkę elektryczną na żyłkę. Mam taką do koszenia przy drzewach i krzewach.

gofer
18-04-2010, 20:44
Z tym dniem świra do dobre he he...
A na poważnie dzięki za odpowiedzi a w szczególności erde i sea21.

Przejadę się do sklepu i zobaczę zarówno kosiarki ręczne bębnowe jak i podkaszarki elektryczne na żyłkę.

Pozdrawiam

Tomeqp
18-04-2010, 20:52
O właśnie! Kosiarka ręczna to moim zdaniem najlepszy pomysł. Akurat u mnie się nie sprawdza, bo mam nierówny teren i za duży trawnik z kamieniami i patykami, ale do małych, równych powierzchni świetnie się nadaje. Nożycami się zamęczysz, obojętnie czy akumulatorowe czy zwykłe. Kosiarką ręczną będzie dużo szybciej. Po co sobie utrudniać życie? ;)

jackrabbit
18-04-2010, 20:59
wypalic, zalac betonem

turbo
18-04-2010, 22:37
Na taki areał, jak teren równy, nie ma drzew/krzewów i chcesz mieć równiutko skoszone to kosiarka ręczna bębnowa. Jeśli są jakieś murki, krzaczki to podkaszarka elektryczna. Wadą podkaszarki jest to ze jak krzywo ją ustawisz to wygryzie trawę razem z darnią :) Opisana wada dotyczy głównie mocnych kos spalinowych. Z tą którą używam chwila nieuwagi i nie ma trawy, krzaczka lub drzewka ;) A w instrukcji wyraźnie pisze aby uważać na jeże.

sea21
18-04-2010, 22:49
Moja podkaszarka miała kółeczka i w miarę równo udawało mi się ciąć. Zresztą to kwestia wprawy ;)

gofer
18-06-2010, 17:49
Witam,
przepraszam, że znów truje, ale związku z rozszerzeniem pola działania o druga działkę. Na drugiej działce mam raczej nie równy teren trochę drzew i dlatego myślę, że idealnym by było podkaszarka elektryczna.
Chciałbym kupić ową podkaszarkę:
http://www.gardensklep.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=26&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=1

Co o niej myślicie.
Pozdrawiam

freefly
18-06-2010, 19:21
Witam,
związku z tym, że trawka w ogródku zaczęła odrastać. Do tej pory ciąłem trawę zwykłymi nożycami ręcznymi.
Akurat w mojej okolicy jest promocja na takie nożyce za 129 zł (w Bric*******):

http://www.allegro.pl/item989714188_nozyce_sekator_ags_360_lion_set_3w1_ grizzly.html

Trawnik nie jest zbyt duży około 4x2m, a krzewów raczej nie będę nimi ciął.
Chciałbym się dowiedzieć co są warte takie nożyce akumulatorowe??

Pozdrawiam

Kup kozę.:-)

jackrabbit
18-06-2010, 19:28
Kup kozę.:-)

dziala, sprawdzilem, na zime trzeba ukatrupic i zjesc, mieso takie sobie w sumie

freefly
18-06-2010, 19:36
dziala, sprawdzilem, na zime trzeba ukatrupic i zjesc, mieso takie sobie w sumie

Słyszałem, ze może przydać się na długie samotne zimowe wieczory.:mrgreen:

jackrabbit
18-06-2010, 19:45
Słyszałem, ze może przydać się na długie samotne zimowe wieczory.:mrgreen:

no chyba Warszawiokom :mrgreen:

freefly
18-06-2010, 20:05
no chyba Warszawiokom :mrgreen:

Pewnie niektórym tak. :mrgreen: