PDA

Zobacz pełną wersję : D-70 i SB-29s - kto doradzi?



dzidkowski
14-04-2005, 22:22
Witam po raz pierwszy i od razu na poczatek pytanie: czy ktoś z szanownych użytkowników testował lampke sb-29s z d-70? Właśnie przymierzam się do zakupu tej lampy do makro i jestem ciekaw waszych opinii. Pozdrawiam.

Gamling
14-04-2005, 22:27
Jak sie cos dowiesz to napisz koniecznie bo sam sie zastanawiam nad tym zestawem.

Krzysiek
14-04-2005, 23:05
Witam,
sb29s chyba nie ma iTTL, więc będzie mozna mierzyć tylko czujnikiem lampy. Lepszym rozwiązaniem będzie wg mnie SIGMA EM-140 DG.
Ale to tylko przypuszczenia, też chętnie zapoznam się z opinią praktyków.

dzidkowski
15-04-2005, 09:01
Wielkie dzięki Krzychu, pokukałem tu i ówdzie i wygląda na to, że Sigma faktycznie jest lepsza i w pełni współpracuje-jeszcze to sprawdzam- no i tańsza... :)

Sylwiusz
15-04-2005, 16:11
Witam po raz pierwszy i od razu na poczatek pytanie: czy ktoś z szanownych użytkowników testował lampke sb-29s z d-70? Właśnie przymierzam się do zakupu tej lampy do makro i jestem ciekaw waszych opinii. Pozdrawiam.
Zapomnij o tej lampie do D70. Nie bedzie zadnego TTLu. Znaczy sie ekspozycje bedziesz musial za kazdym razem recznie i to eksperymentalnie ustawiac. Pol biedy jesli masz na to czas, ale jesli bedziesz robil macro zywych zwierzat to kiszka. Zdecydowanie kup nowa Sigme EM-140DG - bedzie z D70 pracowac w iTTL a do tego w distance priority manual oraz w trybie bezprzewowdowym i umozliwia kompensacje ekspozycji. Poza tym mozliwosci samej lampki takie jak SB-29 - mozna odpalic jedna z wbudowanych lamp, lub dwie, jest wbudowane oswietlenie pomocnicze do ostrzenia przy slabym swietle. Wiecej danych tutaj:
http://www.sigma-photo.co.jp/english/flash/flash_140dg.htm
Lampke mozna juz u nas kupic za okolo 1630 zl brutto - wiec do tego jest tansza niz SB-29 (2100 zl).

Al Bundy
16-04-2005, 12:41
Nie rozumiem - w opisie Sigmy nie ma słowa o i-TTL a tylko TTL. Czy mimo tego lampa działa w pełnym automacie czy muszę coś ustawiać ręcznie?

Sylwiusz
16-04-2005, 12:59
Nie rozumiem - w opisie Sigmy nie ma słowa o i-TTL a tylko TTL. Czy mimo tego lampa działa w pełnym automacie czy muszę coś ustawiać ręcznie?
Moj drogi - rusz troszke myszka i kliknij w "Compatibility with AF Cameras, click here" na podanej przez mnie stronie.

Al Bundy
16-04-2005, 13:10
FAKTYCZNIE :!: :oops: :mrgreen:

dzidkowski
20-04-2005, 08:14
No cóż... przekonaliście mnie. Właśnie zamówiłem Sigmę. Dzięki za odzew. Pozdrawiam!

Sylwiusz
20-04-2005, 09:18
No cóż... przekonaliście mnie. Właśnie zamówiłem Sigmę. Dzięki za odzew. Pozdrawiam!
Koniecznie napisz swoje wrazenia jak juz ja bedziesz mial i troche pobawisz sie :-)