PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o takim portfolio?



erde
17-04-2010, 14:57
Hej. Zapewne każdy, kto zajmuje się projektowaniem stron i tym podobnych rzeczy wie, że najtrudniej zrobić coś dla siebie, na swoje potrzeby.

Od dawna noszę się z zamiarem zrobienia na swoje potrzeby prostego acz przyjemnego w odbiorze portfolio.

Dziś przyszedł mi do głowy pomysł na taki projekt:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/projekt_erde_portfolio-1.jpg
źródło (http://i498.photobucket.com/albums/rr348/erdetm/projekt_erde_portfolio.jpg)

Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Podoba się? Czytelne?

Generalnie ma być lekkie, przejrzyste i przyjemne dla oka.

Zbigniew
17-04-2010, 15:00
W sensie że o layout strony chodzi ? A masz może linka do tego w formie HTMLowej czy jest to na razie na etapie grafiki ? Ogólnie nie jest źle, ale chciałbym też widok miniatur - np. na dole.

erde
17-04-2010, 15:10
to dopiero projekt w jpg. To jest strona tytułowa, na której cyklicznie będzie zmieniane zdjęcie. W galeriach będą miniatury, nad nimi większy obrazek a po kliknięciu będzie otwierał się na całą stronę...

Zbigniew
17-04-2010, 15:12
Yhy. No to w miarę OK. Tzn - nie ma nic, co raziłoby mnie. Połączenie białe-czarne-szare-czerwone to klasyka kolorów :D

erde
17-04-2010, 15:14
z założenia nie chcę tu wodotrysków. Ma być jak najprościej z możliwością łatwego przeglądania zdjęć. tyle.

Zbigniew
17-04-2010, 15:20
Jasne - i tak trzymać. Wg mnie właśnie tak to powinno wyglądać.

TMB
17-04-2010, 15:22
Mi się podoba :) jedyne co bym zmienił - przyroda; a w tym krajobraz i zwierzeta...bo dziwnie to dla mnie wygląda.

erde
17-04-2010, 15:24
jasne. pozycje menu są przykładowe w celu prezentacji

Hoobie
17-04-2010, 15:42
Jak na strone glowna to jest ladnie i przejrzyscie - wg mnie oczywiscie :)

turbo
17-04-2010, 17:28
Prosto i czytelnie. Podoba się.

mini21
17-04-2010, 17:36
Mi też się podoba.
Jest czytelne i przejrzyste.
Nie ma żadnych flash'owych bajerów, które tylko spowalniają pracę.

Nie wiem, jak będzie w wersji końcowej, ale nie widzę żadnych odnośników do czegoś w rodzaju "O mnie" itp.

erde
17-04-2010, 17:40
bo takich nie będzie. jeżeli ktoś zechce się czegoś więcej dowiedzieć to wyśle maila. Nie robię bloga. Z drugiej strony nazwa "portfolio" może wprowadzać nieco w błąd, że zamieszczam tam jakieś dodatkowe informacje...ale nie w tym przypadku.

podrzucę za kilka dni projekt w html

Boryszuk
17-04-2010, 17:41
a mi się jedna rzecz nie podoba, mianowicie nagłówek. Ja pierwszym (i drugim i trzecim) razem przeczytałem Aleksander "portfolio" Szeluga. Możeby tak "portfolio" przesunąć w lewo?

erde
17-04-2010, 17:45
O! Słuszna uwaga. Rzeczywiście może to wprowadzać w błąd :D Swoją drogą piękna ksywka :) Przesunięcie w lewo i zgaszenie "portfolio" o kilka % pewnie załatwi sprawę. dzięki

Boryszuk
17-04-2010, 17:50
Miałem wcześniej już pisac ale chciałem dac sobie szanse zerknięcia na to drugi i trzeci raz, "świeżym" okiem. Nic to nie zmieniło kolego Portfolio ;)

erde
17-04-2010, 18:07
v1.1 po sugestiach Boryszuka

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img710.imageshack.us/img710/5548/projekterdeportfolio.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img710.imageshack.us/i/projekterdeportfolio.jpg/)

stig
17-04-2010, 18:22
Olek... Ale po co ten szary pasek z tym napisem portfolio? IMHO zupelnie niepotrzebne -- powoduje tylko optyczne zamieszanie. Wyrzuc je, wyrownaj imie z nazwiskiem, a portoflio dopisz za nimi, np. jeszcze cienszym krojem, albo oddzielajac od nazwiska np. czerwona kropka.

UBoot
17-04-2010, 18:22
projekt strony jest w zasadzie poprawny ...

a oto MOJE UWAGI:

1. adres mailowy dałbym na dole i trochę stonowany
2. imię i nazwisko zbyt ostre, nachalne
3. słowo "portfolio" bym wywalił. Czy na kazdym aucie jest napisane słowo "auto" ? NIE ! tak więc nie ma potrzeby na portfolio pisać, że to portfolio ...
wystarczyłby subtelny dopisek "Photography" ...
4. czerwony pasek wprowadza tutaj ostry akcent i pewien niepokój - ja bym to usunął
5. być może dobre by było zrezygnowanie z ostrych krawędzi zdjęć i wprowadzenie jakiegoś rodzaju "rozmycia" ...

erde
17-04-2010, 18:28
stig:
pasek wprowadziłem w celu pewnego urozmaicenia nagłówka. Obawiam się, że samo imię i nazwisko będzie wyglądać nieco zbyt zwyczajnie ale rozpatrzę taką opcję.
słowa "portfolio" właściwie nie musi być.

UBoot:
czerwony pasek zastosowałem celowo żeby rozbić monotonię szarości. nie chcę, żeby było całkiem B&W.

ostre krawędzie zastosowałem w całym projekcie, zatem zaokrąglanie zdjęć nie będzie tutaj zbyt szczęśliwe dla wyglądu całości.

dzięki za uwagi. właśnie o to chodzi - im więcej komentarzy tym łatwiej będzie mi wygładzić ten projekt.

stig
17-04-2010, 18:39
pasek wprowadziłem w celu pewnego urozmaicenia nagłówka. Obawiam się, że samo imię i nazwisko będzie wyglądać nieco zbyt zwyczajnie ale rozpatrzę taką opcję.Postawiles na prosty, geometryczny layout, ale przeszkadza Ci zbyt zwyczajny wyglad w jednym miejscu? :) Trzeba byc konsekwentnym, bo w przeciwnym razie psuje to wlasciwy zamysl. :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img527.imageshack.us/img527/7637/projekterdeportfolio1.jpg)

erde
17-04-2010, 18:43
hehe Helvetica ;)

całkiem ciekawy pomysł muszę przyznać. chociaż nie jestem pewien czy aż tak bardzo chcę eksponować dane z dowodu osobistego. chociaż rozciągnięcie imienia i nazwiska na całą szerokość DIVa ze zdjęciem jest interesujące. Pogmerałem trochę i mam coś takiego, ale zmiany będą zapewne:

v1.2


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/54707143479256319585.jpg)

erde
17-04-2010, 18:55
v1.3


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/60289300446837699891.jpg)

stig
17-04-2010, 18:59
v1.3Rzuca mna, jak widze takie dysproporcje miedzy G a np. U czy Z w tym kroju. :) Paskudny jest!
;)

erde
17-04-2010, 19:01
faktycznie na to uwagi nie zwróciłem. spróbuję zmienić fonta, np poczciwy arial po kilku korektach

v1.4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/70041794122624392346.jpg)

wuel
17-04-2010, 21:32
Wywaliłbym to "fot.Aleksander Szeluga" z podpisu zdjęcia. Przecież to Twoje portfolio, jesteś w nagłówku z imienia i nazwiska - po co powielać?

Boryszuk
17-04-2010, 21:43
a ja nie dawałbym czerwonego separatora między imieniem a nazwiskiem. Wersja stiga całkiem fajna i separator jest tam bardzo uzasadniony

erde
17-04-2010, 22:56
to w podpisie to tylko tak jako wypełniacz. separator może rzeczywiście w tym przypadku zbędny...

gregory_21
18-04-2010, 12:45
Moja subiektywna opinia :)
Jeżeli chodzi o układ imienia i nazwiska to mi najbardziej podchodzi v.1.2 (bez kropki ale z podziałem na imię i nazwisko w stylu: inicjały większą czcionką lub innym tego typu stylu ale nie kropa) + uwagi Stiga o dysproporcji liter + na pewno nie czcionka z v.1.4 ;)

Możesz też spróbować takiego układu:

Aleksander
Szeluga portfolio

Wtedy nie będzie się mieszało imię i nazwisko z "ksywką" ;)

erde
19-04-2010, 17:16
wstępny, trochę zmieniony projekt w wersji html:
http://www.goldrecords.com.pl/erde/index.html
http://www.goldrecords.com.pl/erde/

stig
19-04-2010, 17:26
wstępny, trochę zmieniony projekt w wersji htmlTen napis "portfolio" i adres e-mail -- slabo czytelne. Wyrzuc albo powieksz. Zreszta e-mail az prosi sie, zeby go do stopki wrzucic. No i nie zapomnij o jakims ladnym scrollu. ;)

linkil
19-04-2010, 17:33
wstępny, trochę zmieniony projekt w wersji html:
http://www.goldrecords.com.pl/erde/index.html
http://www.goldrecords.com.pl/erde/

jesli moge cos zasugerowac
nie podoba mi sie sposob podgladu wiekszych zdjec po kliknieciu . te windowsowe suwaki niezbyt dobrze sie prezentuja i samo to ze trzeba przesuwac kawalek po kawalku :( :(

poza tym podoba mi sie ze jest prosto i schludnie bez zbednych ozdobnikow :) :) :)



EDIT: i bardziej podobal mi sie ten czerwony ktory wykorzytales w projekcie jpeg . tutaj jest jakby wyblakly ( albo mi sie wydaje )

erde
19-04-2010, 17:37
stig - problem ze zmianą wyglądu suwaków jest taki, że żadna przelglądarka oprócz IE nie wyświetla cssa dla scrolli bez wcześniejszego ustawienia tego wyświetlania w opcjach przeglądarki...i to trochę mija się z celem. Mail będzie w stopce a czy będzie w headerze jeszcze pomyślę.

linkil - no niestety wszystkim nie dogodzę :) a powszechnie używany simpleviewer odpada - za dużo tego jest w sieci.

stig
19-04-2010, 17:42
stig - problem ze zmianą wyglądu suwaków jest taki, że żadna przelglądarka oprócz IE nie wyświetla cssa dla scrolli bez wcześniejszego ustawienia tego wyświetlania w opcjach przeglądarki...i to trochę mija się z celem.Fakt -- zapomnialem, bo ja ciagle z IE korzystam, a w ostatnich projektach, ktore testowalem na innych przegladarkach -- wygladu suwakow nie mialem potrzeby zmieniac.



Mail będzie w stopce a czy będzie w headerze jeszcze pomyślę.Szczerze Ci radze -- wywal. :) Naprawde w takiej formie nie wyglada dobrze, a i jeszcze z jakiegos tam o2 -- tym bardziej. ;)

erde
19-04-2010, 17:50
będe kombinował z jakimś customowym paskiem przewijania w Javascript.

email wywalę z góry, masz racę :)

Draqnov
20-04-2010, 12:48
Proponuję coś pokombinować z tą strzałką przy zdjęciu, usilnie w nią klikałem kilka sekund zanim zobaczyłem scrolla ;)

erde
20-04-2010, 15:55
http://www.goldrecords.com.pl/erde/index2.html
projekt z wykorzystaniem simpleviewera...

erde
26-04-2010, 12:52
już oficjalnie z galeriami:
http://erde.farmapomyslow.pl/
zapraszam

stig
26-04-2010, 13:19
już oficjalnie z galeriami:
http://erde.farmapomyslow.pl/
zapraszam
"space_menu.jpg" sie nie wyswietlaja...

sote
26-04-2010, 13:32
cos stopka sie rozjechala chyba:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img72.imageshack.us/img72/9287/37692356.jpg)

zobacz tutaj jak Twoja stronka wyglada w roznych przegladarkach: KLIK (http://browsershots.org/http://erde.farmapomyslow.pl/)

erde
26-04-2010, 13:32
oo dzięki. już uploadowałem na serwer

pewnie jeszcze będzie kilka poprawek ale to wyjdzie z czasem

firefox, opera, safari, ie - wszystkie u mnie dobrze wyświetlają stronę

Mr.Reset
27-04-2010, 09:21
Nie wiem jak w Simple jest, ale nie da się wyłączyć przewijania kółkiem myszki zdjęć?
Na panoramie 19'' gdy chciałem przewinąć na dół strony często przewijało mi zdjęcia w galerii - trochę to irytujące...

ps. U Alka kurs ultralighta? :)

erde
27-04-2010, 10:47
muszę poszukać w dokumentacji simpleviewera, bo i mnie to kółko irytuje :)

jaki kurs? :D

edit: niesety posiadam starszą wersję PRO i tam opcja enableMouseWheel="false" nie bangla

donkiszot
27-04-2010, 11:13
Wystarczy kliknąć poza obszarem zdjęciowo-miniaturowym w wolne pole i przewijanie kółkiem działa na stronę, zamiast na zdjęcie (i odwrotnie również). Przynajmniej u mnie (Opera 10.00).

Mr.Reset
27-04-2010, 11:18
Widzę znajomego SkyRangera z Chrcynna na fotkach :)

Tak wiem, że można poza obszarem, ale na mniejszych monitorach obszar "fotkowy" jest tak duży, że trzeba specjalnie polować na wolny obszar

ps. szkoda, można by ewentualnie w kodzie pogrzebać...

Pozdrawiam,

Mr.Reset

erde
27-04-2010, 11:23
a jednak znalazłem. w plikach źródłowych wystarczyło edytować plik Options.as, chociaż na stronie supportu nie wspomniano o możliwości ustawienia mousewheel w tamtym pliku. teraz powinno już działań bez irytującego przewijania :)

co do skyrangera to ustrzeliłem mu parę fotek przy okazji. na 50tkę mamy zafundowałem jej lot motolotnią :)

donkiszot
27-04-2010, 11:35
[...]Tak wiem, że można poza obszarem, ale na mniejszych monitorach obszar "fotkowy" jest tak duży, że trzeba specjalnie polować na wolny obszar[...]

No tak, nie pomyślałem o "braciach mniejszych" :|


Skoro się już odezwałem, to kilka sugestii do sprawdzenia przez autora (pewnie rzecz gustu):
Tytułowe białe tło — zmieniłbym na szarość (i tak mamy już 6 jej odcieni).
Czerwoną kreskę — nieco bym odchudził.
Sprawdziłbym też wersję bez separatorów spacji (gdy się nie wyświetlały, mnie ich nie brakowało), albo z uproszczonymi do kresek(?). Storna jest ascetyczna i moim zdaniem powinno tak zostać do końca.
Da się coś zrobić z "stat24"? — kolorowe i duże.

Być może przeszkadza to tylko mnie, ale wydaję mi się, że po moich sugestiach zdjęcia stają się tematem strony (a nie nazwisko autora) i przyjemniej się je ogląda (tytuł mniej odciąga wzrok).

erde
27-04-2010, 11:38
stat24 być musi dopóki będę monitorował poprzez ich system ruch na stronie.

zmiany wyglądu pewnie będą chociaż jak wiadomo każdy ma inny gust i jeżeli zacznę co chwilę grzebać to w końcu z mojego pomysłu nie zostanie nic :)
dzięki za opinie

sote
27-04-2010, 11:49
wczoraj juz bylo ok, a dzisiaj znowtu to o czym pisalem tu: http://www.forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=1875641&postcount=39

dodam ze ogladam na maku i operze 10.10

erde
27-04-2010, 11:51
a możesz mi podrzucić screena całej strony jak to wygląda a nie tylko wycinek?

donkiszot
27-04-2010, 11:57
zmiany wyglądu pewnie będą chociaż jak wiadomo każdy ma inny gust i jeżeli zacznę co chwilę grzebać to w końcu z mojego pomysłu nie zostanie nic :)
dzięki za opinie

Doskonale to rozumiem :) po prostu sobie sprawdź, może uznasz, że coś w tym jest, a może strzelam kulą w płot.



stat24 być musi dopóki będę monitorował poprzez ich system ruch na stronie.
Może go pod stopkę? Głośno myślę tylko — nie sprawdzałem.

sote
27-04-2010, 11:57
jasne, prosze bardzo: KLIK (http://img683.imageshack.us/img683/4863/picture1tbu.jpg)

erde
27-04-2010, 12:19
stat powędrował pod stopkę:)

sote please sprawdź teraz (tylko dobrze odśwież;) czy jest ok.

sote
27-04-2010, 12:44
sprawdzilem i w mojej operze nadal problem wystepuje, ale w FF juz jest ok.
Niech moze ktos sie wypowie kto pracuje na rozdzielczosci 1600x1200, bo chyba to problem mojej opery ;)

swider
27-04-2010, 12:49
Teraz w pracy sprawdziłem (gówniany monitor, rozdz. 1280x1024) -- Opera 10.51, Chrome 4.1 i FF 3.6.3 -- śmiga wszystko ładnie :)

erde
27-04-2010, 12:51
zwiększylem o 10px wysokość diva ze stopką, może teraz coś się poprawi u sote :)

swider
27-04-2010, 13:01
Tylko teraz nie masz wyśrodkowanego w pionie tekstu w stopce.

erde
27-04-2010, 13:07
to chwilowo tak jest, niech sote ogarnie jak jest teraz i będę walczył dalej

sote
27-04-2010, 13:44
erde - nie patrz na mnie ;) u mnie znow sie nie miesci :( tak to wyglada: KLIK (http://img685.imageshack.us/img685/8908/picture1qh.jpg)

moze tylko u mnie takie anomalia ;) nikt inny nie zglaszal takiego problemu...

erde
27-04-2010, 14:22
spoko. wywaliłem ze stopki zbędne informacje, więc teraz nie powinno już być takich cudów. Widocznie masz coś w ustawieniach opery zmienione :)

sote
27-04-2010, 15:28
no i jest git nawet u mnie;)

KLIK (http://img191.imageshack.us/img191/2636/picture2ufk.jpg)

erde
27-04-2010, 15:31
super :) w takim razie zapraszam ponownie do oglądania!

D_Z_I_A_D_E_K
27-04-2010, 21:18
zdecyduj się, bo w stopce masz ©, a to jest skrót/symbol słowa copyright więc albo jedno albo drugie.

erde
27-04-2010, 21:23
faktycznie. dzięki za zwrócenie na to uwagi. poprawione