PDA

Zobacz pełną wersję : karta CF i nikon transfer



emkg
17-04-2010, 11:55
dziś zauważyłem taki zgrzyt : na karcie miałem 508 zdjęć - chciałem zrzucić w końcu (znaczy zrzucam co jakiś czas, ale nie kasuję) wszystko i sformatować kartę. A tu - cisza - explorer się wywala, NT nic nie robi (widzi zdjęcia ale się wyłącza bez kopiowania). ponieważ miałem już wcześniej trochę zrzuconych zdjęć bez stresu ręcznie usunąłem ok 200 - wtedy poszło juz bez przeszkód.
pytanie : miałem walnięty któryś z usuniętych plików ? ten typ tak ma ? jest jakaś liczba zdjęć której nie można przekroczyć ?
karta to 8M Lestar 300x - czyli nie najgorsza ...

pawel1967
17-04-2010, 13:06
Ja mam na Sandisku 16 GB Ekstrema 4 też ciekawy problem . Przy szybkim czytniku zjada mi zdjęcia . Nie jest tego dużo bo na 900 sztuk wcina może dwa ale zawsze . Muszę potem brać z drugiej karty i uzupełniać z jpg . Dzieje się tak tylko z plikami z D300s , firmowy D700 przy równej liczbie rawów nie ma takich problemów . Kolega miał tę kartę na D300 i też nic nie sygnalizował (też pracuje na rawach). D300s ma wgrany nowy soft . Nie sieje paniki bo D300s ma dwie karty ale może to ma coś wspólnego z tą sprawą . Ciekaw jestem co jest przyczyną czytnik , karta czy aparat

emkg
17-04-2010, 13:23
ok - ale piszesz o czytniku - ja czytam po usb wprost z korpusu - czyli co - korpus nie tegez ?

emkg
17-04-2010, 13:24
a - i te zdjęcia tam były - na podglądzie wszystko ok, jak wykasowałem część - reszta poszła juz ok. mniemam, że ilość nie ma znaczenia - piszesz że miałeś 900 ...

pawel1967
17-04-2010, 15:25
Czytnik na którym wcina pliki nazywa się Combo z kilkoma dodatkowymi portami USB . W ciągu dosłownie 3-4 minut przekopiowuje pliki z 16 gigabajtowej karty (rawy) i tutaj mi coś potrafi zjeść . Mam drugi czytnik Manhatan , jest powolny . jakieś 15 -18 minut musi mieć na przekopiowanie karty , ten nie połyka ale nie mam czasu na jego powolna pracę i leży , może zacznę go używać . System operacyjny Windows 7 home premium

pawel1967
17-04-2010, 15:27
6 gigabajt pamieci ram , photoshop CS4 . Przegrywam na pliki przez CS4 czasem tylko nie używajac go efekt jest ten sam . Wcina pliki nie dużo ale jest to frustrujące