PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon FE2 brak pomiar światła i samodzielna naprawa



goblinos
16-04-2010, 16:19
Witam
Nabyłem niedawno Nikona FE2 z uszkodzonym pomiarem światła. Generalnie wskazówka światłomierza się rusza, ale tylko w skrajnych pozycjach. Zdecydowałem się na próbę samodzielnej naprawy. Udało mi się ściągnąć z sieci kawałek dokumentacji serwisowej do modelu FE, na której widać wszystkie poszczególne części, co gdzie wchodzi itd, ale bez opisu.
Na dzień dobry mam zamiar zdemontować górną obudowę korpusu i zobaczyć w jakim stanie są styki i czy coś się nie urwało. Żeby to zrobić trzeba usunąć wszystko co wystaje z góry aparatu. Udało mi się zdemontować wajchę do naciągu filmu i pokrętło od nastaw czasu migawki. Pozostał mi spust migawki i korbka do przewijania filmu razem z pierścieniem do korekty ekspozycji i ISO. Mam wrażenie, że spustu migawki nie muszę demontować, żeby ściągnąć górna obudowę korpusu, ale na pewno trzeba się pozbyć korbki zwijania filmu razem z wszystkim co jest na jej wałku. Po wysunięciu korbki do góry zdjąłem zawleczkę i więcej pomysłów nie mam co dalej.
Może ktoś pomoże?
Jak uda się naprawić aparat postaram się zrobić jakiegoś tutka. Robię na bieżąco dokumentację fotograficzną :)
Dzięki za pomoc P)
pozdrawiam
goblinos