PDA

Zobacz pełną wersję : epson V700 problem z ostrością



bowie
15-04-2010, 23:28
Witam, od wczoraj testuję mój najnowszy nabytek: epson V700. Skanuję slajdy 35mm, umieszczone w oryginalnych ramce i niestety mam problem z ostrością. Coś jest nie tak, bo pomimo zmiany wysokości ramki skany nie powalają ostrością. Wydaje mi sie, że regulacja wysokości ramki nic nie daje. Skanuję programem EpsonSkan. Próbowałem też dołączonym SilverFastem SE, ale w tym przypadku, to już rzeźnia z ostrością na całego...
W czym może być problem? Złe ustawienia parametrów skanowania?

axer
16-04-2010, 12:54
Połóż film bezpośrednio na szybie skanera, skoro regulacja wysokości ramki w zakresie 3,5 - 4,5mm nad szybą nic nie daje, skaner musi łapać ostrość sporo niżej/wyżej. Najczęściej jest to "niżej" - w okolicach szyby.